Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyűlölik a magyar...

Miért gyűlölik a magyar emberek a marihuánát?

Figyelt kérdés

Sok kérdést láttam már a témában és azt látom, hogy az emberek egy részének nincs kifogása a marihuána ellen. A másik részük viszont fanatikusan üldözi és megveti.

Mi lehet ennek a kettősségnek az oka? Hogyan lehetne érdemi vitát nyitni a kérdésben?



2022. jún. 21. 11:22
 21/91 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehetne szigorítani a törvényeket, hogy fogyasztásért, birtoklásért, terjesztésért sokkal súlyosabb büntetések járjanak? Meg aki a legalizálás mellett pártoskodik, az ellen is büntetőeljárás induljon?
2022. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
17%
#21 ha be tudnák tartatni ami törvények most vannak már az is elég lenne!
2022. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 A kérdező kommentje:

#21/22 Fizikailag nincs annyi cella, hogy mind elférjünk, bár jó lenne a hangulat az biztos!

Szerintem inkább zöld csillagot kéne viselnünk és a zsidótörvények mintájára füves törvényeket létrehozni.

2022. jún. 21. 12:59
 24/91 anonim ***** válasza:
42%

Többségében a fejekben az okozza a kavart, hogy egy kalap alá veszik a legkeményebb és legártalmasabb droggal, a heroinnal. Az utóbbi függőséget okoz, hatása külvilágot kizáró bódulat, az elvonási tünetei borzalmasak, nagyarányú a visszaesők száma.

A kannabisz hatása ezzel szemben a 18-as zárójelében olvasható, ami eltart 2 esetleg 3 óra hossza, külvilággal a kapcsolat végig megmarad. Hollandiában mérték hatását autóvezetés közben, természetesen jobb egyesben egy oktató, aki bármikor beavatkozhatott volna.

A teszt megállapította, hogy a marihuána a vezetésre gyakorolt hatását kb. két órán keresztül fejti ki (legerősebben a fogyasztástól számítva egy órán belül), melynek során nagyobb követési távolságot tartanak az alanyok, és megnőtt az autók oldalirányú mozgása, csökkent az alanyok reakcióideje. De a manőverezési képessége nem csökkent az alanyoknak, a komplex feladatokat is éppúgy el tudták végezni, mint akik csak placebót kaptak. Akik alkoholt fogyasztottak, azoknál a manőverezési képességek is jelentősen romlottak.

A vizsgálat során arra a megállapításra jutottak, hogy 300 mikrogramm THC elszívása után (ami kb. másfél jointnak megfelelő mennyiségű) se csökken annyira a vezetési képesség, mint 0.08%-os véralkohol koncentráció esetén. Ez a mennyiség pedig Európában nem minősül ittas vezetésnek például Nagy-Britanniában, Írországban és Svájcban, és az USA több államában, és itthon is "csupán" szabálysértésnek minősül.

2022. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
12%
#23: Kicsit radikális, de ez se rossz ötlet.
2022. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
53%

#24 na, ez volt a szokásos drogos propaganda szöveg.

Azért én inkább hiszek a valóságnak, azoknak a drogosoknak akik marihuánával kezdték majd szépen tönkrementek bele. Annak az addiktológusnak, aki évtizedek óta foglalkozik kábszeresekkel.

2022. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
18%

24) hazudsz te is, elbagatellizálod a káros hatásait.

Támogatom a kötelező drogtesztet,listázni kell mindenkit aki drogozik vagy alkoholt fogyaszt.utóbbit csak a személyes adatok megadását követően lehessen vásárolni.

2022. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
39%

26

Dehogy beszéltél te drogosokkal, akik jointtal kezdték. :D

A kannabisz érzetben hasonló, mint ha megiszol 1,5 deci (ez csak 3 feles) cseresznyepálinkát. Viszont 2-3 óra múlva nyugodtan beülhetsz autót vezetni, teljesen józan vagy, elmúlt a hatás, a szondázás sem mutat ki semmit.

2022. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 A kérdező kommentje:

Nagyjából 7 éve vagyok napi szintű marihuána fogyasztó, havonta egy hét toleranciaszünetet tartok. Így érettségiztem le, így szereztem diplomát.

Vannak munkatársaim, akikkel az első csapatépítőig nagyon jó viszonyom volt, aztán a fogyasztás tényétől nem kedveltek többet.

Én rendkívül igazságtalannak érzem azt, hogy 100%-os tagja vagyok a társadalomnak mégis meg vagyok bélyegezve úton-útfélen a semmiért.

2022. jún. 21. 13:17
 30/91 anonim ***** válasza:
57%
#29: Senki nem szereti az ócska drogosokat.
2022. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!