Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyűlölik a magyar...

Miért gyűlölik a magyar emberek a marihuánát?

Figyelt kérdés

Sok kérdést láttam már a témában és azt látom, hogy az emberek egy részének nincs kifogása a marihuána ellen. A másik részük viszont fanatikusan üldözi és megveti.

Mi lehet ennek a kettősségnek az oka? Hogyan lehetne érdemi vitát nyitni a kérdésben?



2022. jún. 21. 11:22
 41/91 A kérdező kommentje:
#40 Remélem azért van, akit szeret! Bár a mentalitásból ítélve nemigen.
2022. jún. 21. 14:09
 42/91 anonim ***** válasza:
96%

"Meg aki a legalizálás mellett pártoskodik, az ellen is büntetőeljárás induljon?"


Én nem vagyok legalizálás párti de büntessék őt mert ez a véleménye? Kicsit diktatúrás!

2022. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
95%

Az kell ide, diktatúra, azt szeretik!

#40

neked van olyan amit minden nap csinálsz? Vagy amit szeretsz rendszeresen csinálni? Kávé, tea, sport?

2022. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
15%
Azért mert pár drog legális nem kell még egyet engedélyezni.
2022. jún. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 SIDLER22 ***** válasza:
69%

Sajnos az emberek mélységében nem ismerik a drogok hatásait és ezért minden aminek drog a megnevezése azt gondolkodás nélkül elutasítják. Aki pedig drogos betegekkel foglalkozik annak pszichésen rámehet az agyára a sok "szenvedés" amit a nála megforduló drogosoknál lát és nyilván olyan véleménnyel lesz a drogról, hogy az rosz. Erre tökéletes példa egy tűzoltó ismerősöm. Tábortűz körül voltunk és egy kis srác kivett egy parázsló botot a tűzből. A csávó egyből lekiabálta, hogy ÚRISTEN FEL FOGSZ GYÚJTANI VALAMIT.

Sajnos az ember úgy működik, hogyha valamiből nagyon sok rosszat tapasztal akkor annak a legkisebb előfordulási esélyét is megpróbálja megakadályozni.


A marihuána és az LSD és egyéb könnyű drogok, pszichológiai függőséget alakítanak ki. Ez annyit jelent, hogy minden füvező tudatosan fogyasztja azért mert jó érzés a hatása. Ha emellé kap segítséget és ugyanezt a boldogság "szintet" máshonnan is megkapná akkor a fűhöz egyszerűen nem nyúlna hozzá.


Ezzel szemben az elfogadott drogok mint cigi és alkohol, fizikai függőséget alakítanak ki. A szervezet maga fogja igényelni és ezt sokkal nehezebb leküzdeni.


Én sokszor úgy érzem, hogy a könnyű drogokba többet beleképzelnek mint ami. A konzervatív szemlélet és az együgyűség, a bezárkózottság, hogy nem vagyok nyitott megismerni valaminek a tudományos oldalát csak hallok ezt-azt szóval biztos nagyon rosz. Ez jellemző az oldalon lévőkre és általában a magyar emberre is. Ezért is fogok sok lepontozást kapni erre a kommentre.


Például az MDMA az egyik leg ártalmatlanabb drogok közé tartozik. Nincsenek tőle hallucinációid, pszichológiai függőséget okozhat, de még nagyon ezt se szokott. Nincs szinte semmilyen egészség károsító hatása. Egy picit megnő a testhőd és vizet veszítessz. Ezért ajánlatos a hatása alatt sok vizet inni. És kb ennyi. A rendszeresen használókat pedig még mérni sem tudják ugyanis rengeteg olyan ember van aki életében egyszer fogyasztott vagy kétévente alkalom adtán fogyaszt satöbbi... Ez egy rosz dolog? Ezt tiltani kell? Az a neve, hogy drog, nem? Hát akkor biztos rosz. Erről mindig Czibók Laci sorkatonasága alatti mottója jutott eszembe ami úgy szól: Nehogy már jól érezze magát!


Így a regényem végére meg egy munkatársamat szerettem volna leírni aki szinte 0-24 be van állva a fűtől. A csávó reggel bejön... Vigyorog mindenkire... A munkáját (mint mi) 100%-os teljesítménnyel végzi és közbe még jól is érzi magát :D

2022. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
0%
#45: Senkit nem érdekelsz. Drogos vagy? Akkor pusztulj!
2022. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 SIDLER22 ***** válasza:
37%

Nem tudom ezt most trollkodásból írtad-e be vagy komolyan gondoltad, de igen. Valami ilyesmi mentalitásra gondoltam a magyar embereknél.

Egyébként nem iszok alkoholt, nem cigizek, nem iszok kávét és energiaitalt sem.

(Egyszer viszont beleszívtam egy 50%-os füves cigibe és azóta sorba járom a börtönöket és még 4 szervi rákosodásom is lett.)

2022. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
44%

#46

Hü de felsöbbrendü ember vagy te, egy szent lehetsz.

Megoszthatnád velünk, hogy mire fel ez a nagy drog gyülölet, illetve hogy kiknek kell még elpusztulnia a te véleményed szerint.

2022. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
66%
Tudatlanságból gyűlölik. A marijuana üldözése az usa-ban kezdődött a 30-as évek környékén. Eleinte különadókkal sújtották később büntették is. Ebben az időben kezdődött a cannabis démonizálása mindenféle propaganda iratokkal. Ekkor kezdték el széles körben marijuanának nevezni, jelezve azt, hogy ez egy mexikói ármány ami nem fehérembernek való illetve tudatosan elfelejtetni az emberekkel, hogy ez tulajdonképpen csak kender. Később az usa erőltetésére szinte az egész világon betiltották. A magyarkodó embereknek meg azt üzenem, hogy kizárt dolog az, hogy őseink nem éltek volna a cannabissal.
2022. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
37%

Támogatom a fogyasztását és termesztését is.

A marihuána inkább gyógynövény mint drog.

2022. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!