Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyűlölik a magyar...

Miért gyűlölik a magyar emberek a marihuánát?

Figyelt kérdés

Sok kérdést láttam már a témában és azt látom, hogy az emberek egy részének nincs kifogása a marihuána ellen. A másik részük viszont fanatikusan üldözi és megveti.

Mi lehet ennek a kettősségnek az oka? Hogyan lehetne érdemi vitát nyitni a kérdésben?



2022. jún. 21. 11:22
 81/91 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy a magyar törvények nem tesznek különbséget a heroin és a marihuána közt (csakúgy mint a posztkádári nyuggerek). Holott a kettő ég és Föld.

Kész vicc az az ország, meg amit ott "igazságszolgáltatás" néven neveznek. Nem is csoda, hogy végleg elmentem onnan.

Azóta nem kell mindennap mattrészeg alkeszeket látnom az utcára okádni és sz*rni és nem látok csöves alkohol drogfüggőket sem mindenhol a padon.

2022. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
70%

80!


Azt mondta csak marihuánát szív(dohánnyal keverte) , láttam a kis ültetvényét is. Csak szerintem napi szinten túl sokat....

Volt h hányt is. Ez meg gondolom annak a jele hogy 17 éve használja óránként.... Rendesen remeg ha nincs meg óránként.

Azt azért tudni kell hogy korábban sok évig kokain függő volt, már nem, de örök függő maradt, most csak marihuána.

2022. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tegnap ismertem meg a kannabiszt ezért mondom, hogy biztosan nem attól volt amit leírtál.

Az általad említett kokaintól már valószínűbbek ezek a tünetek, de a marihuánától inkább nyugodt az ember, nem agresszív.

Mellesleg a marihuánának nem 1 óra a hatása hanem 2-3.

2022. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
100%

83! Pedig ő szívta óránként, éjszak több óránként, azt mondta nemtzd aludni nélküle.

Azt akarod mondani h újrakokainozott csak azt hazudta h nem, s átvert?

2022. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
75%

84.

Valószínű, hogy valamilyen szintetikus cucctól van, nem természetes marihuánától.

2022. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű. Nem csak marijuanát használt. Ráadásul azt mondod ültetvénye volt. Akkor miért volt gond a beszerzés. A szintetikus cuccok szaladnak át ilyen gyorsan a szervezeten. Aki ilyen sok marijuanát szív az folyamatosan be van tompulva még másnap is, az ilyen ember hírből sem ismeri az agresszivitást.
2022. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
70%
Nem gyűlölik, csak olyan szinten buta a nagy része hogy összemossa a kemény drogokkal a marihuánát. Megjegyezném, a cannabist 6000 éve használja az emberiség (vallási célok, gyógyítás, rekreáció) és csak 1971-től kriminalizálták teljesen valótlan állítások alapján, politikai propaganda részeként. Szóval, a történet hogy az alkohol már rég velünk van azért legyen legális, a fű meg egy új drog és azért ne legalizáljuk, egy hatalmas demagóg szöveg. Nagy része aki fanatikus, az egyrészt nagyon durván tudatlan, másrészt álszent.
2022. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
19%

#87 NÁLUNK nem volt marihuána soha, tehát csak egy szimpla drogos próbálkozás ez a szöveg amit előadtál. Szemben az alkohollal, ami már együtt jött az őseinkkel erre a területre a honfoglalással.

Az alkohol fogyasztása is korlátozva van, pont amiatt mert az is káros a szervezetre a viselkedésre. Szimplán próbálod te is nyomni ezt az "ok nélkül gyűlölik a kannabiszt" propagandát, miközben ez hülyeség.

Az alkohollal, dohányzással is több a gond mint amivel meg tud a társadalom birkózni, erre nem kell pluszban még egy drog, hogy azok is áthassanak maguknak akik nem akarnak cigit venni vagy piát.

Szimplán nincsen rá semmi szükség. Ha elkerülhetetlennek érzed hogy kiüsd magad akkor igyál! Azt majd megbánod másnap és ennyi.

2022. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
88%

#88


A varázsgombát viszont már a hunok is használták, erről vannak tárgyi leletek is.

Azt akkor miért ne lehetne legalizálni?

2022. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
89%

#88

Ebben tévedsz. Nálunk is volt cannabis méghozzá több különböző korban is. Őseink a honfoglalás előtt több olyan területen éltek ahol a cannabis fogyasztás mindennapos dolognak számított. Ráadásul amennyiben a szkíták rokonaink (ami nem teljesen bizonyított, de elképzelhető) a marijuana része volt a mindennapjaiknak , sőt ők terjesztették el sok közelkeleti nép körében a marijuana fogyasztást. Ráadásul a kender mint haszonnövény is általános volt a honfoglaló őseink körében és abban az időben nem különült el ilyen élesen az alacsony thc tartalmú ipari kender és a pszichoaktívabb kender. Később is voltak divathullámok pl. az osztrák magyar monarchia idején népszerű volt a fű és a hasis. Ady Endre és József Attila is fogyasztották ez dokumentált tény.

Én nem vagyok drogos, cannabis-t sem fogyasztok, de ezek tények.

2022. júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!