Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyerekellenesek! Mit gondoltok...

Gyerekellenesek! Mit gondoltok, miből lesz nyugdíjatok?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik gyermekvállalás-ellenesek, vagy úgy vannak vele, hogy "túlszüljük a bolygót". Mit gondoltok, miből lesz nyugdíjatok, amiért annyira szidjátok a mindenkori kormányt, hogy nem ad?

2022. okt. 31. 01:49
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
96%

#19 Na igen. Én most 35 éves vagyok, a szakmámmal és fizetésemmel nagyjából 50 éves koromra még két fővárosi lakást meg tudok majd venni hitel nélkül. Én már eddigre el tudok jutni oda, hogy ne kelljen többé dolgoznom. Akkor miért törném derékba a karrieremet gyerekszüléssel és vennék ezzel a nyakamba iszonyatosan nagy, évtizedekig tartó terhet, felelősséget, lemondást és önfeladást? Ráadásul úgy, hogy egyáltalán nem vágyom erre. 100% önsorsrontás lenne és miért? Mert számomra vadidegen emberek (többségében ráadásul férfiak!) elvárják tőlem, hogy szüljek? Hát nem fogok, egyszerűen nem éri meg. És nem is akarok.

(#14-es voltam)

2022. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Szülhetsz te 7 gyereket, ha abból 5 külföldre menekül
2022. okt. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
21: nagy élevezet lesz 50 évesen két három ingatlannal, amiből egyszerre csak egyben tudsz lakni élni család meg mindenki nélkül. Az ilyenek mint te szoktak elgondolkodni a halálos ágyon, hogy tulajdonképpen mire is volt jó ez az élet, biztos a két budapesti lakásra :D. Vicces nézni, ahogy emberek elpocsékolják az életüket
2022. okt. 31. 10:19
 24/57 anonim ***** válasza:
9%
A Fidesz kormány mindent megtesz, hogy támogassa a gyerekvállalást, nem kell 3 gyerekkel egy másfél szobás lukban nyomorogni. Nem tudom mi a bajotok.
2022. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
90%

23) ehhez semmi közöd.

körbeállhatják a halálos ágyadat akár 30-an is,az sem változtat semmin hiszen egyedül fogod megtenni az utolsó utadat a végtelenbe.

2022. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
11%
Szia kislány! Nem akarok nyomást helyezni rád! De jó lenne ha szülnél egy fehér babát! Csökken a létszám, jön be a migráns!
2022. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Mindenki eldöntheti magának, hogy mi a jó neki. Neked lehet 3 purgyéd, ha szr életet éltek nélkülözéssel, most meg albérletben küszködnek éhbérért. Ez nem feltétlenül van így, de barmibe bele lehet kötni. Ha valaki boldog gyerek nélkül, akkor az az ő dolga. 50 évesen meg azért nehogy azt hidd hogy vénúr lesz valaki. Szerinted ha 3 lakást meg tud venni akkor annyit csinál hogy otthon ül?:)

Szerintem konkrétan azt csinál amit AKAR. Ha akar, akkor elmegy Japánba, három hétre, meg elmegy a barátaival egy hajótúrára, meg sok olyna dolgot csinál, amit te, kedves kérdező, álmaidban sem mernel

2022. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
#23 Tudod a család nem csak a saját gyerekből áll. Azért meg nem fogok gyereketvállalni, hogy jaj, nehogy majd a haláloságyamon megbánjam, hogy nem lett. Olyan életet élek, amilyet szeretnék, a jövőben is ilyen életet fogok élni és nem fogom ezt feladni egy olyan életért, amilyet mások képzelnek el nekem. Azt meg látom nem sikerült felfognod, hogy miért akarom a pénzem gyerek helyett lakásba fektetni. Nekifutsz mégegyszer a megértésnek vagy írjam le újra?
2022. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

#23 Jah és nem csak azt lehet ám megbánni, hogy nem lett gyerek, hanem azt is, hogy lett. És aki tudja, hogy nem akar, soha nem is vágyott gyerekre, az nyilván azt bánná meg, ha engedne a társadalmi nyomásnak és gyereket vállalna.


És ez a gyereknek is sz.r lenne ám. Ezt szeretnéd? Lelkileg megnyomorított gyerekeket, akik szeretetlenségben nőnek fel úgy, hogy csak púpok a szüleik hátán? Nincs már így is elég sok elbaszott, depressziós ember ebben az országban?

2022. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Nekem sincs még gyerekem, de nem is gondolom, hogy Budára kell szülni vagy a Harvard egyetemre 40+ évesen. Annak, hogy valaki annyira lélektelen és cél nélküli, hogy csak az anyagi javakkért dolgozik, mint a 21-es, nem rögtön az van a másik végén, hogy telirakom purdékkal az udvart és felveszem rájuk a segílyt. Lehet értelmesen tervezni 2-3 gyerekre, nekem csak egy másfél szobásom van hitelből, egyet megszülök, aztán a többit majd szépen adja az élet maga. Van kilátás arra, hogy nagyobb lakásba vagy házba tudunk majd költözni idővel, és még csak meg sem szaadunk a munkában. Nagyon gyér életcél az, hogy ne kelljen dolgoznod, mert 1; az emberi szellem úgy van megalkotva, hogy a munka ad neki örömet 2; sokra mész az tengernyi szabadidővel, ha azt senkivel nem oszthatod meg. De hát éljetek "boldogan" és gyűlölködjetek a gyerekeseken, nem nekik lesz ettől rosszabb, csakis nektek.
2022. okt. 31. 11:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!