Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyerekellenesek! Mit gondoltok...

Gyerekellenesek! Mit gondoltok, miből lesz nyugdíjatok?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik gyermekvállalás-ellenesek, vagy úgy vannak vele, hogy "túlszüljük a bolygót". Mit gondoltok, miből lesz nyugdíjatok, amiért annyira szidjátok a mindenkori kormányt, hogy nem ad?

2022. okt. 31. 01:49
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

31:

"te még mindig nem látsz túl azon, hogy család = gyerek. Vannak szüleim, van testvérem, unokatesóim, nekik gyerekeik, ők is a családom részei."

Ezen logik alapján akkor mindneki családos ember. Nem, a család azt jelenti, hogy van egy párod és egy saját vagy nevelt gyereked. Te meg a macskád soha nem lesztek család.


"És akkor áruld már el, hogy neked ez miért fáj annyira, hogy vannak emberek, akik nem akarnak saját gyereket? Miért kell mindenáron degradálni meg minden sz.rnak elmondani?"

Nekem csak az fáj, hogy menőzöl a két meg sem lévő budapesti ingatlanoddal meg a jó kereseteddel, miközben az életed egyetlen célja, hogy otthon ülhess idősen egyedül és vakarhasd a bizonyost. Az én szememben ez egy rendkívül sekélyes élet és életcél, ez az én véleményem.


"Sokkal inkább gyér az, hogy te a gürcölésben és a gyerekszülésben látod az emberek egyetlen, lehetséges életcélját. Inkább neked kell magadbaszállnod és tágítani a világnézeted, mert iszonyú egysíkúan gondolkodsz és beszűkülten látod a világot."

A munka csak azok számára mókuskerék, akik utálják, amit csinálnak. Én szeretem a saját munkám, tehát soha nem gürcölök és nem élem meg mókuskeréknek. Nem keresem magam halálra, de nem is érzem magam rosszul egy percig sem. Többet ér ez, mint 50 éves koromig kihajtani magam, majd örülni az anyagi dolgoknak, miközben nincs körülöttem egy darab ember sem, akinek valóban fontos lennék, mert már mind halottak. A gyereknevelés is csak neked gürcölés, ez egy normális ember számár öröm és boldogság minden nehézségével és gyereksírás miatt átvirrasztott éjszakászásával együtt.


"Rengeteg más, hasznos dologgal lehet foglalkozni a mókuskeréken kívül."

Nevezd meg, hogy konkrétan számodra mi az. Gondolom jön majd az "önfejlesztés" frázisa, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy nagyon okosnak gondolod magad a négy fal között az 50 éveddel totális magányban.

2022. nov. 1. 17:36
 42/57 anonim ***** válasza:
96%

"Nekem csak az fáj, hogy menőzöl a két meg sem lévő budapesti ingatlanoddal meg a jó kereseteddel, miközben az életed egyetlen célja, hogy otthon ülhess idősen egyedül és vakarhasd a bizonyost. Az én szememben ez egy rendkívül sekélyes élet és életcél, ez az én véleményem."


Az én szememben meg az rendkívül sekélyes, hogy nyakló nélkül szüli mindenki a kölköket az államilag felfújt lufira. Anyuka és apuka 40 évesen tehénnek néznek ki, totál elhanyagoltak, mintha a saját öreganyjuk lennének, idegbetegek. Aztán mire felnőnek a kölkök milliók mentek el. A gyerekek lehet külföldre mennek mind mert rájönnek hogy van ennél jobb. A szülők időskorukra simán egyedül maradhatnak, nem garancia arra hogy a sok gyerek látogassa őket, főleg ha csak a CSOK, Babaváró miatt

"vállalták be őket".


"A munka csak azok számára mókuskerék, akik utálják, amit csinálnak. Én szeretem a saját munkám, tehát soha nem gürcölök és nem élem meg mókuskeréknek. Nem keresem magam halálra, de nem is érzem magam rosszul egy percig sem. Többet ér ez, mint 50 éves koromig kihajtani magam, majd örülni az anyagi dolgoknak, miközben nincs körülöttem egy darab ember sem, akinek valóban fontos lennék, mert már mind halottak. A gyereknevelés is csak neked gürcölés, ez egy normális ember számár öröm és boldogság minden nehézségével és gyereksírás miatt átvirrasztott éjszakászásával együtt."


Önámítás, mert aki imdája amit csínál, az előbb-utóbb önkizsákmányolja magát. A gyereknevelés akkor tényleg öröm, ha tervezett, várt gyerekről van szó, ha "becsúszott" az nagyon nem ugyanaz. Plusz lehet akármilyen gyönyörűen eltervezni minndent, bármi lehet, apuka v. anyuka meghal és marad egyedül 3 gyerekkel.

2022. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

"Anyuka és apuka 40 évesen tehénnek néznek ki, totál elhanyagoltak, mintha a saját öreganyjuk lennének, idegbetegek"

Ez az érved a gyerekvállalással szemben? Lehet, hogy neked 40 évesen is a kondi az első meg hogy jól nézz ki Tinderen, de ez a saját szegénységed, nem másoké.


"Önámítás, mert aki imdája amit csínál, az előbb-utóbb önkizsákmányolja magát."

Tehát nem kell csinálni semmit, otthon kell vakarni a brét és megvagyunk? Vagy mit akarsz tulajdonképpen mondani azon kívül, hogy butaságot állítasz?


"A gyereknevelés akkor tényleg öröm, ha tervezett, várt gyerekről van szó, ha "becsúszott" az nagyon nem ugyanaz."

"apuka v. anyuka meghal"

Ez is teljes mellékvágány, nagyrészt nem az a jellemző, hogy becsúszik, hanem az, hogy tervezett. Az főleg nem, hogy anyuka és apuka meghal... Mi lenne, ha arra reagálnál, amiket állítottam és nem próbálnál tereléssel kibújni a tényleges válasz alól?

2022. nov. 1. 18:18
 44/57 anonim ***** válasza:
100%
@43 Eddig jól kifejtetted, hogy fiatal vagy és nincs gyereked, magyarul sem a gyerekvállalásról sem a kiégésről nincs semmi tapasztalatod, de nagy mellénnyel vitatkozol olyan emberekkel, akik saját tudatos döntésük alapján nem vállalnak gyereket és ledolgoztak 10-20-30 évet.
2022. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
96%

#41 "Nem, a család azt jelenti, hogy van egy párod és egy saját vagy nevelt gyereked. Te meg a macskád soha nem lesztek család." - A te szemedben. Dehát hol érdekel az engem, hogy te mit gondolsz családnak és mit nem? Sehol. :D


"Nekem csak az fáj, hogy menőzöl a két meg sem lévő budapesti ingatlanoddal meg a jó kereseteddel, miközben az életed egyetlen célja, hogy otthon ülhess idősen egyedül és vakarhasd a bizonyost." - De neked ez miért fáj baszki?! :D Neked miért fáj az, hogy számodra vadidegen emberek hogy élik az életüket? Fáj, hogy nem úgy, ahogy te? Akkor tudod veled van k.rvanagy gáz, mert te vagy rohadt elégedetlen a saját életeddel és a saját szintedre akarsz lehúzni mindenkit, akinek az élete jobb, mint a tiéd. Ezért tukmálod a gyerekszülést mindenkire, hogy ne csak te szopj ezzel, hanem mindenki. Nehogymár mások érvényesüljenek, míg neked a szaros pelenkát kell cserélgetni meg ganyézni a családod alól, igaz? :) 100%-ig biztos vagyok abban, hogy ez áll a háttérben.


Képzeld, én is szeretem a munkámat, mégsem szeretnék 65-70 éves koromig dolgozni. Fáj neked? Fájjon! Örülök neki! :D Gonosz és rosszindulatú vagy a kommentjeid alapján, úgyhogy ezt kapod vissza tőlem is.


"A gyereknevelés is csak neked gürcölés, ez egy normális ember számár öröm és boldogság minden nehézségével és gyereksírás miatt átvirrasztott éjszakászásával együtt." - akkor élvezzed és ne itt rinyálj azért, mert valójában szenvedsz és ezért másokat is magaddal akarsz rántani a posványba. Örüljél akkor, takarítsd a hányást, legyél boldog szarpucolás közben és fogadd el, hogy másnak nem ez a boldogság netovábbja. Én sem erőltetem rád azt, ahogy én szeretnék élni, de értem, hogy te miért csinálod ezt a te helyzetedben. Ennek elég egyszerű a pszichológiája és már leírtam (persze tudom, hogy nem fogod felfogni, már ismerem a korlátaidat). Ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" helyzet részedről.


"Gondolom jön majd az "önfejlesztés" frázisa" - látod, ez vagy te. Van a fejedben egy kép az emberről (akit nem is ismersz!) és azt te máris valóságként kezeled és el is könyveled az embert a saját aljas, vélt elképzelésed alapján. Ez nagyon beteges ám. Részben ezért sem sorolom fel a céljaimat, részben azért, mert már voltak itt példák említve, harmadrészt azért, mert úgysem hinnéd el, hogy az a célom, negyedrészt pedig azért mert semmi közöd hozzá.


És akkor a lényeg: mit kérdeztél? Azt, hogy ki mit gondol, miből lesz nyugdíja. Leírtam, kulturáltam válaszoltam, erre páros lábbal belémszálltál, mert neked nem tetszenek az elképzeléseim. :D Iszonyatosan beteges ez, amit művelsz. :D Szerintem egy pszichológustól kérj segítséget és ne itt próbáld az elcseszett életed miatti feszültséget levezetni másokon, mert a valódi problémádat ez nem fogja megoldani. Kellemes gyógyulást kívánok!

2022. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
94%
(Jah és csak szólok, hogy a #42-es nem én voltam, még mielőtt nekem ugrasz valaki más válaszai miatt.)
2022. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
96%
Hagyni kell az ilyet, felesleges magyarázni neki. Mert 50 évesen majd szerinted ilyen rosszindulatú emberként nem leszel magányos? Lehet 5 gyereked is ha mindegyik magára zárja a szobaajtót mert beszélni sem akarnak majd veled :D
2022. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
95%
#47 Na igen. Ha vadidegenekre ilyen agresszívan próbálja ráerőltetni az akaratát, képzelem, mit művel majd a gyerekeivel. Járhatnak majd ők is terápiára, mert kétlem, hogy az anyuk hajlandó lesz megfogadni a tanácsom.
2022. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Ez a legjobb, mikor a gyerekgyűlölő félti a gyerekek lelki egészségét :D
2022. nov. 2. 16:17
 50/57 anonim ***** válasza:
96%

Nem gyűlöli mindenki a gyerekeket.

Nem kell a gyerek mögé bújni!

Én azoktól a szülőktől vagyok rosszul,akik szerint nekik minden jár,mert gyereket csináltak!

2022. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!