Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
 191/225 anonim ***** válasza:
74%

[ma 18:57]: Engem nem az érdekel, "hogy hogy veszi a bátorságot bárki arra, hogy számonkérje, minősitse h az állampolgár társai hogy szavaztak."


Engem az érdekel, hogy hogy veszi a bátorságot bárki arra, hogy a jogállamiság mibenlétéről értekezik, miközben a jogrendünk alapjait sem ismeri.


Nekem semmi bajom a Fidesz-szavazókkal, több családtagom és barátom is az. Eszem ágában nincs számon kérni rajtuk, hogy miért a Fideszre szavaztak, sokuknál egyébként tudom is, hogy miért tették, sőt, egyeseknél még azt is gondolom, hogy az ő szempontjukból ez volt a megfelelő döntés. Amit ki nem állhatok, az az üresfejű okoskodás. Mint ami itt folyt. Hogy majdnem kétszáz hozzászólás arról, hogy akkor a jogállamiság így vagy úgy, és a Kérdező azt hiszi, hogy a kormányt törvények módosítására hatalmaztuk fel. Nekem ezzel van bajom, nem a Fidesz-szavazókkal.

2022. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/225 anonim ***** válasza:

191, most olyan vagy, mint a szalonrasszistázók. Akik egy félmondat vagy félreérthető megfogalmazás miatt rasszistázzák a politikai ellenfelet. Utálom az ilyesmit. (Miközben ők maguk sem költöznének le a telepre egy hétre, mégis habzó szájjal állnak ki a kisebbségek jogaiért.)


Jó, hogy nem jogi diplomához kötöd a szavazójogot.


Te is félmondatokon meg fogalmazásmódokon lovagolsz.


Nem, el kell fogadnod, hogy a falusi, a vidéki, a városi, az alapfokú, a középfokú, a felsőfokú végzettségű, a férfi , a nő, az idős, a fiatal, a tájékozott, a tájékozatlan, a félretájékozott IS szavazhat.


Mert attól, hogy te esetleg tájékozottabb vagy mint ő (de ez is csak a te önkényes állitásod, h szellemi fölényben vagy máshoz képest), attól neki is lehet véleménye, ő is beleszólhat a saját országa irányitásának kérdésébe. Nem értem ezt a morális és szellemi felsőbbrendűséget.


És kib----ul unom, hogy nektek látástól vakulásig nincs ebben a topikban más témátok, mint a jogállamiság meg a demokrácia, amikor a legolvasottabb kommentelő is max addig jutott, hogy wikipédia cikkeken összeollózott egy felszines tudásanyagot erről az egész témáról.


Ha ennyire felsőbrendűen gondolkozol a szavazójogról, előbb te is műveld ki magad a magyar és nemzetközi jogtörténet , politika, történelem, törvényhozás megismerésével, ami minimum pár évbe telik.

2022. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/225 anonim ***** válasza:
82%

[tegnap 21:30]: "Te is félmondatokon meg fogalmazásmódokon lovagolsz."

- Csúsztatsz. Nem egy félmondaton vagy megfogalmazáson lovagolok. Egyszer talán lehet elírás, de több hozzászóláson át is kötötte az ebet a karóhoz, miután már felhívtam rá a figyelmét. Néhányszor még azt se átallott leírni, hogy mennyire nem tudok semmit. Ezt félmondatnak vagy megfogalmazásnak nevezni idétlen.


"Nem, el kell fogadnod, hogy a falusi, a vidéki, a városi, az alapfokú, a középfokú, a felsőfokú végzettségű, a férfi , a nő, az idős, a fiatal, a tájékozott, a tájékozatlan, a félretájékozott IS szavazhat."

"(...) attól neki is lehet véleménye, ő is beleszólhat a saját országa irányitásának kérdésébe."

- Amikor a 90-es évek végén, 2000-es évek elején a baloldalnak ment jobban a szavazatvásárlás a cigánysoron, bizonyos konzervatív körökben sokat mondogatták, hogy a szavazati jogot valamiféle alapvető tájékozottsághoz, vagy legalább írástudáshoz kellene kötni. Most te, nyilvánvalóan a konzervatív oldalról azt mondod, "jaj, hát neki is lehet véleménye", "jaj, hát ő is beleszólhat".


Egyébként elfogadom, hogy ez a helyzet, csak azt gondolom, hogy ez egy alacsonyabb szintű demokráciához vezet, mert átitatja az olcsó populizmus.


"És kib----ul unom, hogy nektek látástól vakulásig nincs ebben a topikban más témátok, mint a jogállamiság meg a demokrácia (...)"

- Azt ugye tudod, hogy ezt a kérdést ő nyitotta?


Szánalmas a mikutyánkkölyke védése. Teljesen nyilvánvaló, hogy a Kérdezőnek nincs igaza, de neked muszáj védened, mert pártkatonák vagytok. Én simán megírom bárkiről, ha hülyeségeket ír, nekem itt nincsenek harcostársaim. Máshol se.

2022. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/225 A kérdező kommentje:

"Teljesen nyilvánvaló, hogy a Kérdezőnek nincs igaza"

A te véleményed szerint nincs. Ez itt a gond, hogy szerintetek egyetlen helyes vélemény van: a tiétek.

Aztán ha a választási eredmények nem ezt igazolják vissza, akkor sírtok a diktatúra miatt.

2022. dec. 28. 07:38
 195/225 anonim ***** válasza:
0%

Nem csúsztatok én ! A kérdezőt és a Fidesz szavazókat saját magadtól butábbnak/tájékozatlanabbanak bélyegzed, pusztán mert 1-2 dolgot nem fogalmaz meg precizen és ezek alapján minősited le, hogy alkalmatlan a szavazásra és elvennéd a szavazójogát. Nevetséges.


TÚlmisztifikálod az álláspontod, kevés ok miatt minősited le a kérdező képességeit ismeretlenül és közben képmutatóan leirod, h semmi bajod a Fidesz szavazóival. Dehogynem .Az egész topik és a Politika tipoik kéréseinek 90 %-a arról szól, hogy le vannak minősitve, akik nem ellenzékiek .


Azt hiszitek magatokról, ti tájékozottabbak vagytok az másik oldalnál, miközben wikipédiáról, youtube-ról és elelnzéki facebook oldalakról merititek az információt.


Sőt, olyan ellelnzékiek is vannak itt, akik mindenben tagadásban vannak. Amikor 100 %- egyértelmű, h nincs igazuk valamiben, akkor is kötik az embet a karóhoz, annyira fafejűek. CSak a jobboldal nem akrja erőszakosan rájuk tukmálni , h máshogy gonodlkodjanak.


Az ellenzék nem csak leminősiti a jobboldalt, de erőszakkal rá is akarja tukmálni ,h mindent gondoljon úgy, ahogy ő.

2022. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/225 anonim ***** válasza:
0%

"Szánalmas a mikutyánkkölyke védése. Teljesen nyilvánvaló, hogy a Kérdezőnek nincs igaza, de neked muszáj védened, mert pártkatonák vagytok"


KIKÉREM magamnak a szövegedet !!!!!!!!!!!! Nem vagyok se pártkatona, se a kérdező jogvédője !!!!!!!!! Leirtam a véleményem , mert kiakasztó az elfogultságod !!!!!!!!!!


Elegem van belőletek.

2022. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/225 anonim ***** válasza:
0%

Hogy képzeld te azt, hogy pártkatonázod, aki nem ért egyet veled ? Ebben a kommentedben is felsőbbrendűnek érzed magas másokhoz képest. Ki vagy te ?


Nem őriztünk együtt disznót, ne pártkatonázz !


Jó példa az erőszakosságotokra blacly felhasználó, aki irta már, hogy ellenzékiből lett jobboldali, mert annyira elege van az itteni erőszakos, támadó ellenzékből, akinek minden sz-r, aki mnidenben azt képzeli, h igaza van.


Most nagyon felháborodtam, h pártkatonának merészeltél nevezni, ami nem vagyok, pusztán mert nem értek veled egyet. CSőlátású, elfogult és támadó vagy.


Leminősited a másik oldalt, képtelen vagy egyenrangú félként kezelni.


szánalmas viselkedés.

2022. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/225 anonim ***** válasza:
0%
A pártkatonázásod kimeriti a becsületsértés fogalmát, csak azért nem fordulok miatta senkihez, mert anonim az oldal. De ha pl. facebookon irnál ilyet nekem, feljelentenélek. Joggal.
2022. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/225 anonim ***** válasza:
61%
09:00: szerintem már jeleztem neked: hiába írod be négyszer ugyanazt, attól még nem leszel több.
2022. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/225 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél vissza magadból. Ne pártkatonázd és minsőitgesd azt, aki valamiben nem ért veled egyet. Nem te sz-rtad a spanyolviaszt.
2022. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!