Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
 201/225 A kérdező kommentje:

Én már ezt több helyen megkérdeztem, de sosem kapok erre választ...

Mi értelme egyébként pártkatonázni és patkányozni a kormánypárti szavazókat? Így akarjátok meggyőzni őket? Nektek lenne a legfontosabb, hogy normális párbeszéd alakuljon ki a két oldal között, hogy meggyőzhessétek a másik oldalon lévőket, hogy változást érhessetek el. Remélem, azzal tisztában vagytok, hogy ilyen retorikával senkit nem fogtok meggyőzni.

2022. dec. 28. 09:27
 202/225 anonim ***** válasza:
6%
201, mert valójában ők a szektások. Én egy szóval nem irtam, h a Fideszre szavaztam-e, azt se ,h szavaztam-e, de már meg is kaptam, h pártkatona vagyok. Szánalmas.
2022. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/225 anonim ***** válasza:
100%

[ma 09:27]: "Mi értelme egyébként pártkatonázni és patkányozni a kormánypárti szavazókat?"

- Soha nem patkányoztam senkit. Soha. A kormánypárti szavazók többségét nem tartom pártkatonának. A szekértáborban gondolkodást, a védhetetlen védelmét tartom partkatonás viselkedésnek, és azt pártkatonázom, aki ilyet csinál. Hogy te leírtad, hogy a kormányt felhatalmazta a nép törvények módosítására, majd ezt többször is megerősítetted (kiemelve, hogy én nem tudok semmit), ezután a veled azonos politikai platformon levő nem volt képes leírni, hogy ebben a nagyon is konkrét kérdésben tényleg te tévedsz, abba én nem tudok mást belelátni, mint egy iszonyú erős politikai összetartást, ami fontosabb az igazság kimondásánál.


"Nektek lenne a legfontosabb, hogy normális párbeszéd alakuljon ki a két oldal között, hogy meggyőzhessétek a másik oldalon lévőket (...)"

- Én nem konzervatív és ballib oldalakat látok. Nálam a két oldal egyike a "pártkatona", vagy ha ez kevésbé bántó, "elkötelezett", kicsit "szurkoló lelkületű" hozzáállás. Náluk az van, hogy 'mindegy, mi történik a pályán, a mi csapatunk a mi csapatunk, és ennek fényében viszonyulunk a végeredményhez (nyertünk: megérdemelt; vesztettünk: csaltak, szerencséjük volt, a bíró elfújta a meccset), a bírói ítéletekhez (hogy egy szabálytalanság esetén tizenegyest kell-e ítélni, az nem attól függ, hogy a tizenhatos vonal melyik oldalán történt tíz centivel, hanem hogy mi a jó a mi csapatunknak; egyáltalán hogy tényleg szabálytalanság volt-e, abban is irreleváns, hogy labdát rúgott vagy lábat a védő, csak hogy a mi védőnkről van-e szó vagy az ellenféléről)'. És ebben az "oldalban" vannak fideszesek, dékások, mihazánkosok, momentumosok, újabban már márki-zayisták is, csak éppen mindnek más a kedvenc csapata. A másik oldal pedig a pártpolitikailag nem elkötelezett. Ezt az utóbbit jobban érdeklik a tények, előbbit kevésbé.


Én tényleg nagyon szeretnék normális párbeszédet, de nehéz. A normális párbeszéd egyik alapfeltétele lenne, hogy legalább a tényekről megegyezzünk. Hogy 2+2=4, a vas fajsúlya nagyobb, mint az alumíniumé, vagy hogy a kormány nem kapott felhatalmazást a néptől a törvények módosítására.


"(...) hogy változást érhessetek el."

- Nekem nem szívügyem a változás. Én nem vagyok "ellenzéki" abban az értelemben, ahogyan te használod ezt a szót. Kártékonynak tartom Orbánt és bandáját, de nincsenek illúzióim a potenciális leváltókkal kapcsolatban se. Az ellenzéki térfél legerősebb bikája mára kétség nélkül a DK - akik több "pártkatonát" avagy "végletekig elkötelezett szavazót" tudnak maguk mögött, mint az összes többi ellenzéki párt együttvéve, a DK bizonyos részeinek veszettül szektajellege van, csakúgy, mint a Fidesznek. (Erre váltsunk? Minek? Nekem oké, de nem leszünk előrébb.) Olyan változásnak persze örülnék, ahol egy politikai vitában nem a párthűség a legfontosabb tényező. Engem ballibsiznek, ha felvetem, hogy Polt nem végzi a dolgát, másutt meg fideszistáznak, mert leírom, hogy Paks 2-re szükség van (és hiába támasztom alá energetikai érvekkel).


*****


Ha valakinek a lelkébe gázoltam a pártkatonázással, elnézést kérek érte, ez nem állt szándékomban.

2022. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/225 A kérdező kommentje:

"Hogy te leírtad, hogy a kormányt felhatalmazta a nép törvények módosítására, majd ezt többször is megerősítetted"

Mivel ezek pusztán szavakon való vitatkozások, aminek semmi értelme. Kíváncsi vagyok, hogy az ellenzéki kérdéseknél is mindig megírod, hogy a kérdezőnek nem adnál szavazati jogot, amikor arról tesznek fel kérdést, hogy "Orbán milyen jogon emeli meg a saját fizetését?"

Érdekes módon ott nem láttam a helyreigazításodat, hogy milyen hülyék az ellenzéki szavazók, illetve a szavazatmegvonó ötletedet. Miért? Csak nem ellenzéki pártkatona vagy?

2022. dec. 28. 10:19
 205/225 anonim ***** válasza:
52%

Elfogadom a bocsánatkérést a pártkatonázásra :) De szépen kérlek, ne mondj ilyeneket másokra. Attól, h valaki épp egyet ért valamiben a kormánnyal , messze nem pártkatona, lehet nem is jár szavazni.


De ezzel az erővel a Márkysták is pártkatonák. Azaz csak azért nem azok, mert nincs pártja.


Engem egyébként nagyon meglepett, h ilyen sok szavazatot kapott (feltételezem, h nagobbrészt Orbán ellen szavaztak oda az emberek, nem Márkyra), mert egy nagyon amatőr, tapasztalatlan figura és ahhoz képest igencsak nagy volt a szája és tiszteletlen volt mind az ellenfelével, mint a jobboldali táborral.


Orbán nagyon sok sárdobálást kap a "szenvedélyes" ellenzéki kommentelőktől és az ellenzéki sajtótól, mégsem beszélt soha ellenük, nem osztja két táborra az országot. Ebben már önmagában ezerszer jobb, mint az ellenzék, aki úgy tesz, mintha csak az ország azon fele létezne, aki velük együtt utálja Orbánt.

2022. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/225 anonim ***** válasza:
62%

14:00: remélem, jó erős feletted a plafon, hogy ezt le bírtad írni...

Orbán politikájának a legalapvetőbb fundamentuma a maximumra járatott gyűlölködés mindenkivel szemben, aki nem fideszes. És ezt próbálod tagadni?

Hát nem mondom...

2022. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/225 anonim ***** válasza:

#206

Az ellenzékieké meg az Orbán- és Fideszgyűlölet.

2022. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/225 anonim ***** válasza:
62%
207: bocsánat, de pillanatnyilag nem ez a probléma. A kedves hozzászóló állított egy hajmeresztő hazugságot, amit pillanatok alatt példák százaival lehetne megcáfolni. Én erre a pofátlanságra reagáltam.
2022. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/225 anonim ***** válasza:

Én szó szerint meg szoktam ijedni az ellenzéki Fideszgyűlölőktől, annyi agresszió, verbális erőszak, tömény rosszindulat, gyűlölködés, indulat van bennük.


Ha nem élnénk a 21. században ezek az emberek szerintem simán megtámadnák és kivégezék a jobboldaliakat. A netes fórumokon is egyértelműen látszik , hogy 99 %-ban eluralkodak mindenhol, kiszoritják a jobboldaliakat, gyakorlatilab befogják a szájukat, letorkollják őket, úgyhogy azok meg sem szólalnak vagy tovább állnak.


Pl. egy baba-mama csoprot tagja voltam ,ahol szóba kezdtek kerülni politikai témák és egy hangos, támadó, agressziv ellenzéki anyuka réteg szidta a Fideszt hetekig. Aztán egy jobboldali anyuka annyit merészelt irni, hogy ő jobboldalra szavazott és úgy letámadták, hogy kilépett a baba-mama (!) csoportból.


Ami a legelképesztőbb, hogy az ellenzékiek nem is látják önmagukat. Fel sem tűnik nekik , milyen mélyen vannak kommunikációban.

2022. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/225 anonim ***** válasza:
206, nem szakadt be a plafon felettem, de nagyon jó lenne, ha te befognád végre a hatalmas nagy pofádat, mert torkig vagyok a hozzád hasonló uszitó , nagypofájú egoistákkal.
2022. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!