Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
 211/225 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem élnénk a 21. században ezek az emberek szerintem simán megtámadnák és kivégezék a jobboldaliakat."


Akkor miért van az, hogy minden ellenzéki "agresszióra" jut legalább 2 Békemenetes fideszes agresszió? :D


Elhiszem, hogy vannak elvakultak, de ezt annyira, de annyira írhattad volna a fideszes táborra is: "Fel sem tűnik nekik , milyen mélyen vannak kommunikációban."


Főleg röjehes az ironia annak fényében, hogy utána egyből bekussoltatod a másik hozzászólót :D

2022. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/225 anonim ***** válasza:
52%

[tegnapelőtt 10:19]: "Kíváncsi vagyok, hogy az ellenzéki kérdéseknél is mindig megírod, hogy a kérdezőnek nem adnál szavazati jogot, amikor arról tesznek fel kérdést, hogy "Orbán milyen jogon emeli meg a saját fizetését?""

- Ilyen kérdésre még nem válaszoltam. Van saját életem, néhány kérdés sokkal jobban érdekel, mint mások. Az ellenzékieknek kedves témák közül elég gyakran belefutok abba, hogy "Orbán miért fél Gyurcsánnyal vitázni?" (és társaiba), ebben elég sokszor és sok formában leírtam már, hogy mennyire nem értik a világot, akik ezeket a kérdéseket felteszik. Amikor pedig valaki kötelezővé tenné a választás előtt a miniszterelnöki vitát, azt is le szoktam írni, hogy mennyire nem érti a jogi kötelezettségek természetét. Ilyenek után megkapom időnként, hogy mekkora orbánista vagyok. Aztán ott is magyarázkodok, hogy nem, nem vagyok orbánista, ez nem erről szól.


"Érdekes módon ott nem láttam a helyreigazításodat, hogy milyen hülyék az ellenzéki szavazók, (...)"

- Na itt állj, le, légyszi, téged se hülyéztelek le, nem szokásom. Azt ellenzéki szavazókról is meg szoktam írni, amikor objektív dolgokkal kapcsolatban tévednek, amikor sokadszor is tartják magukat a tévedéshez, akkor ott is fogalmazok sarkosabban, de hülyézni akkor se szoktam senkit. Egyébként anonimitás van a kérdések alatt, honnan is láthatnád, hogy én helyreigazítottam-e vagy nem? Vagy még nem láttál az oldalon ellenzékit helyreigazítani?


"(...) illetve a szavazatmegvonó ötletedet."

- Látom, ez a szavazatmegvonás is betalált. Szeretnélek emlékeztetni, hogy mire idáig ragadtattam magam, már többször elmondtad (és nem is a legkedvesebb stílusban), hogy én mennyire nem tudom, mire adott hatalmat a nép a kormánynak. Azért ezek után már szabadjon nekem is annyit leírni, amennyit. (Ahhoz tartom magam, hogy az általános választójogot át kellene gondolni, és szigorúbban értelmezni. De ne aggódj, nem vagyok döntési pozícióban, valószínűleg soha nem is leszek. Olyan nagyon nem is akarok. :))

2022. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/225 A kérdező kommentje:
212 - Szóval Gyurcsány a király, értem. Röhejes.
2022. dec. 30. 21:52
 214/225 anonim ***** válasza:
75%

[tegnapelőtt 14:00]: "Elfogadom a bocsánatkérést a pártkatonázásra :) De szépen kérlek, ne mondj ilyeneket másokra."

- Oké.


"Attól, h valaki épp egyet ért valamiben a kormánnyal , messze nem pártkatona, lehet nem is jár szavazni."

- Az nem kormánnyal való egyetértés vagy egyet nem értés, ami itt felmerült. Hanem valami teljesen objektíven mérhető dolog (a kormány kapott-e felhatalmazást törvénymódosításra a néptől), mint hogy mennyi 2+2. Ehhez képest a "tévedő" oldalon (bocs, hogy ezt írom rólatok, tényleg nem kell megsértődni, de hát ez tényleg objektív) kialakult valami védelmi összetartás, amit nem tudok másnak betudni, mint aminek... mármint, érted, én nem hiszem el, hogy te el se jársz szavazni, de valamiért nagyon fontos neked a Kérdezőt (a teljesen objektíven ellenőrizhető tévedésében - komolyan, üssük fel az Alaptörvényt) megvédeni.


Azt egyébként, ha jól látom, még mindig nem tudtad leírni, hogy a Kérdező téved az említett dologban.

2022. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/225 anonim ***** válasza:
52%

"mármint, érted, én nem hiszem el, hogy te el se jársz szavazni"


Ez legyen a te problémád és a te képzelgésed... Egy fórumvita az égvilágon semmit nem mond arról, h az illetó jár-e szavazni és kire szavaz. Komolyan nehéz számodra elképzelni, hogy valaki egyet ért egy kormánydöntéssel , kormányzati állásponttal akármilyen témában, de ezzel együtt mondjuk 20 éve nem jár szavazni ?


Pedig sztem marha sok ember van ilyen is és persze olyan is,aki ellenzéki , de 20 ébe nem jár szavazni.


Egy internetes vitáról beszélünk,amiből te hihetetlen messzemenő következtetéseket vonsz le, ezért pártkatonázol le valakit totálisan indokolatlanul.


Egy kormány hoz mondjuk 1200 döntést és ha én abból mondjuk 765-mal egyet értek, akkor szerinted pártkatona vagyok ?

2022. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/225 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még egy megjegyzés : ha meg mondjuk járok szavazni/voltam már szavazni eddigi életemben és a Fideszre szavaztam, akkor a te agyadban ez a "pártkatona" fogalmával egyenértékű ?


Ez komoly ? Ha valaki életében legalább egyszer szavazott már a Fideszre, akkor te arra az emberre jogosnak tartod a pártkatona, fidesznyik, hivő és társai szintű gyermeteg, rosszindulatú jelzőket ?


Valahogy az az ember érzése, mintha annyira beteg dolog lenne számotokra a Fideszre szavazni, mint mondjuk anno belépni a Nyilaskeresztes pártba vagy Lenin-fiúnak lenni.


Mintha ez egy felháboritó dolog lenne. Túl erős képzettársitásaid vannak a fórumozókról, a Fideszre valaha szavazott emberekről és a Fideszről is szerintem.


Tudod, a legtöbb ember nem csap ekkora hisztériát ezekből az áldilemmákból, amiket felhoztál,mert érzékeli, h a való életre és az ő életére semmilyen befolyással nincs és mert még mindig inkább egy felfújt lufi.


És már megint visszajutunk ahhoz a dilemmához is, h mi köze van valakinek ahhoz , h ki kire szavaz és milyen alapon minősiti ? És milyen alapon minősiti, h a másik embernek más a véleménye egy kérdésről ? És milyen alapon állitja, h ha a vitapartner hozott fel neki érveket, akkor azok nem érvek ?

2022. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/225 anonim ***** válasza:
75%

[tegnap 23:59]: "Mintha ez egy felháboritó dolog lenne. Túl erős képzettársitásaid vannak a fórumozókról, a Fideszre valaha szavazott emberekről és a Fideszről is szerintem."

- Nem. Azokról van erős véleményem, akik konkrét, tényszerű dolgokban sem hajlandók beismerni a tévedésüket. Nem érdekel, ki kire szavaz. A nyilvánvaló tévedést nem beismerni viszont szánalmas dolog.


"És milyen alapon minősiti, h a másik embernek más a véleménye egy kérdésről ?"

- Az nem vélemény kérdése, hogy a kormányt felhatalmaztuk-e törvénymódosításra. Az sem vélemény kérdése, hogy mennyi 2+2.


"És milyen alapon állitja, h ha a vitapartner hozott fel neki érveket, akkor azok nem érvek ?"

- Milyen *érv* hangzott el amellett, hogy a kormányt felhatalmaztuk törvények módosítására?

2022. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/225 A kérdező kommentje:

Milyen érv? Ott van a 204-es hozzászólásban, melyről elismerted, hogy igaz, hiszen az ellenzéki szavazókhoz nem jársz észt osztani.

Pártkatona vagy, ennyi.

2022. dec. 31. 08:16
 219/225 anonim ***** válasza:
[ma 08:16]: Világosan leírtam, hogy ellenzéki szavazóknak is szoktam "észt osztani", ld. [tegnap 21:48] hozzászólásomat. Bár neked abból is annyi ment át, amennyi (ld. [tegnap 21:52] hozzászólásod). Ez az egész annyira nívótlan, hogy arra nincsenek szavak.
2022. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/225 A kérdező kommentje:
219 - Te hihetetlenül ostoba vagy :D
2022. dec. 31. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!