Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az milyen már, hogy sok...

Az milyen már, hogy sok magyar büszke a Nobel-díjas zsidókra?

Figyelt kérdés
Ilyenkor magyarok, amikor meg zsidózni kell, akkor meg huzzanak haza Izraelbe? Mi ez a kettősmérce?

2023. ápr. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
35%

#60 Nem. Azzal, hogy a mi pénzünkön tanulhattak (tanulhatnak) az iskolában, pedig amúgy tele vannak pénzzel.

Visszavághatnék azzal, hogy a marxisták a magyarok legalját képviselik, de ti nem vagytok magyarok.

2023. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
71%

"Ők a tudomány fejlődéséhez járultak hozzá, de Magyarország fejlődéséhez nem."


A híres nevezetes Botond katonai teherautót, amivel főleg a mélymagyarok is igyekeznek felvágni, egyébként pont egy zsidó találta ki, Winkler Dezső.


"Már csak azért sem, mert a többségük külföldön kamatoztatta azt a tudást, amit mi magyarok alapoztunk meg nekik."


Ez előfordult, mivel a kitalált okokra hivatkozva a 20. század egyes politikusai a 19. század nemzeti-liberális, polgári és szabadelvű vívmányait a kukába hajítva inkább elővettek pár középkori gondolkodás szintjén lévő zsidótörvényt, amivel értelemszerűen sikerült őket elüldözni innen, ha nem akarták, hogy a saját polgártársaik és államuk, hazájuk (amelyre így tekintettek) átadja őket egy idegen hatalomnak, amely legyilkolja őket.


"Nem. Azzal, hogy a mi pénzünkön tanulhattak (tanulhatnak) az iskolában, pedig amúgy tele vannak pénzzel."


Mivel ők is adóznak / adóztak, ergo egy zsidó adózott forintja is mehet/mehetett éppen a te gyereked iskoláztatására, így ez az érv próbálkozás semmit sem jelent.


"#56 A XX. század óta viszont az ország pusztulásában játszanak főszerepet a zsidók"


Például?A kommunisták=zsidók nem számít, mert az a kb 20-30 zsidó, de zsidóságát letagadó, teljesen ateista ember nem számít zsidónak, az egyébként akkori kb 900 ezres - 1 milliós összmagyar zsidóságból.


Egyébként a magyar országgyűlés történetének első zsidó vallású képviselőjétől idézek pár mondatot:


"Az nem igaz hazafi, ki felekezetéhez nem ragaszkodik, az nem jó polgár, ki felekezetét elhanyagolja. Lángoló honszeretetünk kell, hogy karöltve járjon a felekezetünk iránti törhetetlen hűséggel, odaadással." - a Magyarországot teljes szívvel hazájának tekintő, magyar érzelmű zsidóságnak egy tagja, Wahrmann Mór.

2023. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
29%

"A híres nevezetes Botond katonai teherautót, amivel főleg a mélymagyarok is igyekeznek felvágni, egyébként pont egy zsidó találta ki, Winkler Dezső."

Én sosem vágtam fel vele, és más magyaroktól sem hallottam ilyesmit.


"Ez előfordult, mivel a kitalált okokra hivatkozva a 20. század egyes politikusai a 19. század nemzeti-liberális, polgári és szabadelvű vívmányait a kukába hajítva inkább elővettek pár középkori gondolkodás szintjén lévő zsidótörvényt, amivel értelemszerűen sikerült őket elüldözni innen, ha nem akarták, hogy a saját polgártársaik és államuk, hazájuk (amelyre így tekintettek) átadja őket egy idegen hatalomnak, amely legyilkolja őket."

A zsidótörvények nem erről szóltak, ráadásul az első zsidótörvény pont hogy korlátozta az egyetemekre felvehető zsidók számát a lakosságbeli arányuknak megfelelően, nagyon helyesen.


"Mivel ők is adóznak / adóztak, ergo egy zsidó adózott forintja is mehet/mehetett éppen a te gyereked iskoláztatására, így ez az érv próbálkozás semmit sem jelent."

A zsidók élen járnak és már akkor is élen jártak az adóelkerülésben. A NAV ma is csak a magyar vállalkozókon hajtja be az adóterheket, zsidóknak csak annyit kell fizetni, amennyit gondolnak.


"Például?A kommunisták=zsidók nem számít, mert az a kb 20-30 zsidó, de zsidóságát letagadó, teljesen ateista ember nem számít zsidónak, az egyébként akkori kb 900 ezres - 1 milliós összmagyar zsidóságból."

Már miért ne számítana? Az ateista zsidók ugyanúgy zsidó származásúak, mint a vallásos zsidók, márpedig a természetet leginkább a genetika határozza meg, nem a vallás.


"a Magyarországot teljes szívvel hazájának tekintő, magyar érzelmű zsidóságnak egy tagja"

Ilyen nincs, legfeljebb olyan, aki ezt hazudja, hogy a magyar emberek bizalmába férkőzzön.

2023. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
77%

"A zsidók élen járnak és már akkor is élen jártak az adóelkerülésben. A NAV ma is csak a magyar vállalkozókon hajtja be az adóterheket, zsidóknak csak annyit kell fizetni, amennyit gondolnak."


Mekkorát röhögtem rajtad :DDDDDDDDDDDDDD Van egy zsidó barátom, aki egy kórházban dolgozik (igen, itt, Magyarországon, magyar embereket válogatás nélkül ellátva).És akkor ez hogy van amúgy?Megkapja a fizetését és neki SZJA mentessége van?Vagy ismerek egy zsidó vállalkozót is amúgy (aki amúgy kapásból 10-15 magyarnak, nem zsidóknak ad munkát), ő bevan kötve a NAV-hoz hogy tőle nem vonnak adót? :D Mert sokat beszélgetek mindkettőjükkel, de ilyet sose mondtak.


"Már miért ne számítana? Az ateista zsidók ugyanúgy zsidó származásúak, mint a vallásos zsidók, márpedig a természetet leginkább a genetika határozza meg, nem a vallás."


Neked felelősséged van abban, hogyha holnap a szomszédod lemészárolja a családját?Elvégre te is, és a szomszédod is magyar.Na látod, ezért butaság általánosítani, és egy tettet rányomni kollektívan egy népre.


"A zsidótörvények nem erről szóltak, ráadásul az első zsidótörvény pont hogy korlátozta az egyetemekre felvehető zsidók számát a lakosságbeli arányuknak megfelelően, nagyon helyesen."


Értem, tehát ellent mondtál magadnak, mert eddig az volt a probléma, hogy külföldre mentek a zsidó magyarok a tudásukkal, most pedig az, hogy megjelöltem a tény forrásának okát, és most pedig helyesled azt.


"Ilyen nincs, legfeljebb olyan, aki ezt hazudja, hogy a magyar emberek bizalmába férkőzzön."


Amíg nem tudod bizonyítani, addig egyszerűen és tényszerűen az ellenkezője igaz, tehát az, amit én állítottam.Szóval eddig a konklúzió az, hogy nekem van igazam.Kicsit művelődj, járj könyvtárba, olvass a saját hazád történelméről, beszélgess emberekkel, kapcsolódj ki, és aztán idővel kicsit benő a fejed lágya.

2023. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
35%

"Van egy zsidó barátom, aki egy kórházban dolgozik (igen, itt, Magyarországon, magyar embereket válogatás nélkül ellátva)."

Erősen kétlem. Zsidók alapból nem szoktak dolgozni, főleg nem olyan munkát, amit nem fizetnek meg rendesen.


"Vagy ismerek egy zsidó vállalkozót is amúgy (aki amúgy kapásból 10-15 magyarnak, nem zsidóknak ad munkát), ő bevan kötve a NAV-hoz hogy tőle nem vonnak adót? :D Mert sokat beszélgetek mindkettőjükkel, de ilyet sose mondtak."

Miért, ha te adót csalnál, mindenkinek elmondanád? És ha már itt tartunk, el kéne ájulnom attól, hogy magyaroknak ad munkát? Én inkább úgy mondanám, hogy magyarok munkájából él.


"Neked felelősséged van abban, hogyha holnap a szomszédod lemészárolja a családját?Elvégre te is, és a szomszédod is magyar.Na látod, ezért butaság általánosítani, és egy tettet rányomni kollektívan egy népre."

Ehhez képest ti zsidók kollektívan felelőssé tesztek minden magyart a holokausztért. Vagy ilyet is csak nekünk nem szabad?


"Értem, tehát ellent mondtál magadnak, mert eddig az volt a probléma, hogy külföldre mentek a zsidó magyarok a tudásukkal, most pedig az, hogy megjelöltem a tény forrásának okát, és most pedig helyesled azt."

Nem mondtam ellent, csak a zsidó "vitakultúrát" alkalmazva szándékosan kiforgatod a szavaimat. Azzal kezdtem, hogy a zsidótörvények nem arról szóltak, amit te hazudtál.


"Amíg nem tudod bizonyítani, addig egyszerűen és tényszerűen az ellenkezője igaz, tehát az, amit én állítottam."

Szóval neked mindaddig igazad van, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője, mivel te zsidó vagy, tehát hozzám képest felsőbbrendű. Értem.

2023. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok zsidó, csak tudod én szoktam emberek közé járni, ismerkedni más és más kultúrákkal, vallásokkal:D Jah, meg úgy ahogy tisztában vagyok a saját hazám történelmével.Hajós Alfréd melyik országnak szerezte az érmeket?Vagy Elek Ilona?Vagy Gedó György?


"Miért, ha te adót csalnál, mindenkinek elmondanád?"


vs


"A zsidók élen járnak és már akkor is élen jártak az adóelkerülésben. A NAV ma is csak a magyar vállalkozókon hajtja be az adóterheket"


Tehát még egy ellentmondás.Most akkor automatikusan nem vonja a NAV a zsidóktól az adót, vagy a zsidók adót csalnak?Érdekes, egy zsidót sem hallottam még sose, hogy milyen jó neki az alanyi zsidó jogon járó SZJA mentesség :D Ezt lehet valahol igényelni?


"Ehhez képest ti zsidók kollektívan felelőssé tesztek minden magyart a holokausztért. "


Ez sem igaz a zsidókra.


"Szóval neked mindaddig igazad van, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője, mivel te zsidó vagy, tehát hozzám képest felsőbbrendű."


Szerintem a zsidók nem hisznek annyira (egyébként egyáltalán nem) ebben a felsőbbrendűség kitalált hülyeségben, mint az ettől rettegő kis széljobber 13 évesek :D

2023. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
71%

"Hajós Alfréd melyik országnak szerezte az érmeket?Vagy Elek Ilona?Vagy Gedó György?"

Mivel magyar állampolgárok voltak, nem dönthették el, hogy melyik országnak szerzik.


"Tehát még egy ellentmondás.Most akkor automatikusan nem vonja a NAV a zsidóktól az adót, vagy a zsidók adót csalnak?"

Megértem, hogy nem érted a "behajtani" szót, hiszen számodra a magyar idegen nyelv. Azt jelenti, hogy akik maguktól nem fizetik be az adót, azokat kényszerítik rá. Ez feloldja az általad vélt ellentmondást.


"Ez sem igaz a zsidókra."

Akkor miért kell kollektíven megemlékeznünk mind a 372345 holokauszt-emléknapon, miért kell újra és újra minden magyar nevében bocsánatot kérnie érte valamelyik politikusnak, és miért kell az adófizetők pénzéből a mai napig holokauszt-kárpótlást fizetnünk?


"Szerintem a zsidók nem hisznek annyira (egyébként egyáltalán nem) ebben a felsőbbrendűség kitalált hülyeségben, mint az ettől rettegő kis széljobber 13 évesek :D"

Nem hisztek a Talmudban? Mesélj még :D

2023. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
78%

#67: Ezzel a totális primitívizmusoddal tudod mit érsz el?

Aki normális ember eddig nem szimpatizált a zsidósággal, ezek után az is fog!


Csak tudnám, hogy honnan tudsz ennyi ökörséget összehordani, vagy tényleg ennyire rém ostoba vagy? Mindig mondasz egy totális baromságot, megcáfoljuk, majd jössz a következő ostobaságoddal. Te kijártad egyáltalán az általános iskolát? Vagy az elsőt 4x meg a másodikat is 4x? Vagy mi?


A szüleid erőszakkal nevelték beléd az antiszemitizmust? Vagy mi a fene? Óvodában horogkereszt volt a jeled? Magyar népmesék helyett náci meséket meséltek neked? Mert egyre jobban bizonyítod ezt minden megnyilvánulásoddal.

2023. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
77%

"Mivel magyar állampolgárok voltak, nem dönthették el, hogy melyik országnak szerzik."


Keleti Ágnes is magyar állampolgár (volt), és egy ideig Izraelben tanított, még is hazajött, inkább itthon folytatta a tevékenységét.Tehát hibás az állításod, mert ha a magyar zsidó olimpikonokat annyira zavarta volna a magyartudat, akkor megtehették volna, hogy elmennek innen, és másik országnak szereznek érmeket.Úgy hogy ezen is kisültél.


"Akkor miért kell kollektíven megemlékeznünk mind a 372345 holokauszt-emléknapon, miért kell újra és újra minden magyar nevében bocsánatot kérnie érte valamelyik politikusnak, és miért kell az adófizetők pénzéből a mai napig holokauszt-kárpótlást fizetnünk?"


Ezt te lehet nehezen tudod értelmezni, és ez engem nem zavar, türelmes vagyok.Tudod, a magyar zsidóság a magyar nemzet része a mai napig, és mivel 900 ezer magyar zsidóból eltünt 600 ezer (értsd: az ország 600 ezer állampolgára), mindezt egy emberöltővel ez előtt, ezért mivel a mai napig erős aktualitása van, hogy kong az ürességtől a szegedi nagy zsinagóga, ahol 70 éve egy gombostűt nem tudtál ledobni a tömeg miatt.


Nincs "372345" holokauszt-megemlékezés, én nem tudom, hogy ezt honnan vetted, kérlek kezd el őket felsorolni, de egy forrás megjelöléssel is elégedett vagyok.Segítek: van EGY nemzetközi holokauszt emléknap, ez január 27, tehát nemzetközi, érted?És ezen kívül európai országoknak különböző eseményekhez kötve van SAJÁT holokauszt emléknapjuk, ez nálunk április 16, addig Franciaországban július 16, Szlovákiában szeptember 9, stb stb.


A mazsök egyébként kb minimális holokauszt-kárpótlásokat fizet ki, a holokauszt kárpótlásokat leginkább ingatlanokban merülnek ki, ahhoz az adófizetőknek meg nincs sok köze.


"Nem hisztek a Talmudban? Mesélj még :D"


:DDDD Ez hogy jön ide?Én értem, hogy kiváló eredménnyel végezted el az ORZS-én a judaisztika szakot, és A-tól Z-ig fejből megy minden ami zsidóság, ezért tudsz mindenre ilyen frappáns és korrekt válaszokat adni, és hogy állandó vendég vagy zsidóságról szóló vitaesteken, de elmondok valamit: a Talmudban nem hinni kell barátom, mert a Talmud nem hitre épül, hanem a Talmud egy zsidó enciklopédia, ami rabbik, régi nagy bölcsek gondolatait, vitáit, észrevételeit, bibliamagyarázatait tartalmazza.


Egyébként én nagyon jókat kuncogok a tudatlanságodon, de kérlek ez ne tartson vissza a tanulásban.

2023. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
71%

#57 a pusztulásában főleg az általatok képviselt degeneráció játszik főszerepet, még ma is. Hol komcsik vagytok, hol nemzethy szittya ősturulmagyarok, hol pedig a kettő keveréke, mint ma.


[link]


[link]

2023. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!