Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés
Félretéve a mindennapok keserűségeit és a politikai vitákat, büszkén vállaljátok, pl. külföldön h. "I'm from Hungary"?
2011. jan. 24. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:

Tudjuk! És akkor mi van? az is egy másik dolog, és szerintem már több véleményben is ki lett fejtve!

Szamóca "barátja"


Olvass, és értelmezz!!!

2011. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy büszke vagy-e a származásodra....Az, h magyar vagy, egy állapot, te is, én is, az agysebész is, az utcaseprő is, mind magyarok vagyunk...Az, hogy te, én, ő mit ért el, mit tesz az országért, az más, de arra, hogy te ebbe az országba születtél, nem tölt el boldogsággal? Nem az anyagi, politikai részét kérdeztem...
2011. jan. 25. 21:37
 43/74 szamóca. ***** válasza:
58%

kedves kérdező.

nem arról van szó hogy nem tudjuk mit tett le a nemzet az asztalra. nem is arról van szó, hogy nem örülüünk ennek.

A probléma ott van, hogy lehetek-e én büszke ara hogy Jedlik feltalálta az elektromotort? én találtam fel? nem. ő is magyar volt? micsoda mázli, én is ide születtem, tök jó. ettől még közöm nem volt hozzá.

de ez egy dolog. lehetsz büszke a kultúránkra, amennyiben gyakorlod, bár kevés ilyen van, ezzel egyetértek.

de nekem oké, legyél büszke a dinamóra is... viszont meg fog ez téged menteni ha elveszik a házat a fejed fölül? de nem ám.

és magyarnak lenni nem csak azt jelenti hogy beszéled a nyelvünket és gyakorlod a kultúránkat. ez nem szelektív dolog, hogy a jó dolgokat vállalod, a rosszakat meg elrejted a fiókba. magyarnak lenni ugyanúgy jelenti azt is, hogy vállalod a politikánkat, a MAI tényleges helyzetet. az pedig, bocsásson meg a világ de sz*r konkrétan. a magyar létbe beletartozik hogy ha már felvállalod a csodaszarvast, a dinamót, akármit, akkor felvállalod a munkanélküliséget, a szegénységet, a pénzéhes kormányunkat is.

innentől kezdve azthiszem el lehet gondolkozni azon, hogy mi nagyobb képmutatás: ha ki merem jelenteni hogy nem vagyok feltétel nélkül büszke rá hogy magyar vagyok, vagy ha szelektíven, átnézve a problémákon a jó dolgokat kiemelve verem a mellem valamire, amihez közöm nem volt.

ha visszaolvasol, soha egy szóval nem írtam hogy tagadnám a származásom. De most, 2011 januárjában magyarnak lenni nem feltétlen jó.

arról ne is beszéljünk hogy a tiszta magyar vér mennyire létezik vagy mennyire nem, tekintve a történelmi múltunkat, de ezt már nem akarom belekeverni.

2011. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 szamóca. ***** válasza:
46%

"Az, hogy te, én, ő mit ért el, mit tesz az országért, az más, de arra, hogy te ebbe az országba születtél, nem tölt el boldogsággal? Nem az anyagi, politikai részét kérdeztem..."


ezt csatold az előző hozzászólásomhoz. NINCS olyan hogy nem az anyagi, politikai részét nézed. Azért nincs, mert az is beletartozik. szerves része. ez egy egész, nem lehet felbontani.

2011. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
73%
Igen!
2011. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim válasza:
100%
Erdélyi vagyok és egyedüli magyarként dolgoztam egy hajon egy román csapatba, meg több más nemzetiségűvel együtt: olaszokkal, nemetekkel, japánokkal, mexikóikkal, argentinokkal stb. és nagy becsben tartottak sok barátot is szereztem magamnak de sajnos a román barátaim egyből le voltak minősítve meg a tolvaj titulust is megkaptak pedig nem azok .
2011. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
* ... akármennyire is NEM akarom ....
2011. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
Igen nagyon!
2011. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
Büszke vagyok!
2011. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
6%
Hát én baromira nem vagyok büszke!Főleg akkor amikor ilyen buzeráns törvényeket iktatnak be, mint ez az új adózás, meg amit akarnak hogy a határon túli magyaroknak is legyen választójoga.Mi van b...meg?!%Egyre undorítóbb ez az ország!!!
2011. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!