Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarnak születtetek?

Figyelt kérdés
Félretéve a mindennapok keserűségeit és a politikai vitákat, büszkén vállaljátok, pl. külföldön h. "I'm from Hungary"?
2011. jan. 24. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 szamóca. ***** válasza:

ebben egyébként igazat adok neked, mert tényleg rengeteg igazság van benne. de.:) ez a nagy siránkozás, okoskodás, aztán semmit nem csinálás szintén egy elég kemény magyar mentalitás, amire én szintén nem vagyok büszke (bár én is ezt teszem)

emellett azért ha megnézed, habár tényleg nem példanélküli rossz a helyzetünk, most vlóban elég sz*rul állunk. csak apró aktuális példákból nézve is: a soros magyar elnökségtől elvettek minden nagy ügyet, eseményt. a paktum tárgyalását (amit megértem hogy elvették, és még nem sikerült állást foglalnom hogy Orbán helyesen csinálja-e, mert valószínűsítem hogy azért teszi mert beleszólnának az adórendszerbe, de ez nem feltétlen baj -már nekünk kis embereknek igen- de azt is értem hogy az ország érdeke most az adósságból való kilábalás ), a kelet európai kapcsolatok támogatását, megm ég valamit az most nem jut eszembe túl korán van. Indok? magyarország túl kicsi ilyen nagy ügyekhez... és persze kevésbé szimpatikus.

akkor jön a törekvés: több diplomás, kevesebb munkanélküli. erre a magyar mit csinál? nehezebb érettségi, ekvesebb államilag támogatott hely... jú úton haladunk.

az ünnepségen kihagyják a versből a sajtószabadságért szóló részt...

ezek csak példák, és még ezeket is iygekeztem a sűrűbb politikai életből venni. az alsó rétegről, a mélyszegénységről, aktívak számáról órákon át lehet vitatkozni.

tény hogy nem csak mi állunk sz*rul, de jelenleg, mikor több ismerősöm kilakoltatásra vár, mikor hó elején arra gyúrok hogy eltegyek pénzt hó végére bérletre, és főleg: mikor azt látom hogy ezen nem javítani akarnak akkor ez engem nem vigasztal egyelőre. attól hogy sok hajó süllyed még nem érzem mgam büszkének hogy az enyém is.


(egyébként Gyurcsány beszéde miatti botrányban is egyetértek veled, úgy csináltak az emberek mintha úgy általában nem mindenki csalna és hazudna. de ez is magyar mentalitás.)

2011. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
Igen NAGYON!
2012. ápr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
hát én is az vagyok!És már vállaltam is külföldön! :)
2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
Háááát! szar lehet akkor büszkének is lenni, meg magyarnak is!!!
2012. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!