Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianon revizióját remélőkne...

A trianon revizióját remélőknek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

A történelem forgandó!Az sem biztos,hocy az EU örök!

Minenesetre adhat a történelem legalább részleges revizióra esélyt!

Akik azt mondják nincs rá esély,vagy nincs rá szükség-azok ne irjanak ide véleményt!

A kérdés csak azoknak szól,akik biznak a revizióban!


2011. jún. 6. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/115 anonim ***** válasza:
66%
nem értem miért szeretnének a trianonisták a saját hazájukban kisebbségben élni.
2011. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/115 anonim ***** válasza:
45%
Vissza lehetne őket szerezni, de amíg ilyen közönyös emberekkel van tele az ország, mint az idelátogatók, addig csak egyre távolabb kerülünk az egész álomtól.
2011. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/115 anonim ***** válasza:
57%

11:35


Ez nem közöny, egyszerű racionalitás. Magyar vagyok, azért a magyar hazámat szeretem, és nem azokat a részeket, ahol 500 éve románok meg szlovákok élnek. Vannak területek, amelyeket ők műveltek, ők védtek, ahol ők nevelték a gyermekeiket - ez nem lesz magyar terület, csak mert papíron az.


Csak ismét odajutunk, hogy a Trianon-fanok nem látnak meg semmi mást, csak a vélt sérelmeiket. Közben meg elfeledkeznek arról, hogy más nemzeteknek is van joguk létezni.

2011. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/115 anonim ***** válasza:
76%

"Ez nem közöny, egyszerű racionalitás."


Racionalitás az lenne, ha belátnád, hogy magyar állam ott húzódik, ahol magyar ember él. És jelenleg Magyarországon kívül rengeteg olyan összefüggő magyar terület van, ami nem a mi részünk. Mellesleg még az is racionalitás lenne, ha észrevennéd, hogy senki nem fog értünk kiállni. Nem csinálhatjuk a végtelenségig, hogy csak azért nem vernek meg minket a suliban, mert a tanárnéni szeret minket és nem hagyja. Mert egyszer eljön a való élet, kikerülünk az iskolából és ott nem lesz tanárnéni. Ez a mi esetünkben az lenne, ha Európa újra káoszba sülyedne, mint 1500 évvel ezelőtt.


"Magyar vagyok, azért a magyar hazámat szeretem, és nem azokat a részeket, ahol 500 éve románok meg szlovákok élnek. Vannak területek, amelyeket ők műveltek, ők védtek, ahol ők nevelték a gyermekeiket - ez nem lesz magyar terület, csak mert papíron az.


Nos, ha magyar vagy és magyar hazádat szereted, akkor ne kardoskodj azoknak az érdekei mellett, akik legszívesebben a maradék magyart is eltüntetnék a föld színéről, de először is elbitorolt országaik (Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szerbia) területéről.

Más téma. Mondod, hogy 500 éve ott élnek, övék a terület, ott nőttek fel a gyerekeik. Ez miond rendben is van, de 500 évvel ezelőtt is volt történelem és bizony azelőtt pedig mi laktunk ott, mi védtük meg a területeket és a mi gyermekeink nőttek fel ott. Azé a terület, aki képes azt belakni, megszerezni, megtartani magának. Ha a románok nem ezt a szabályt követik, szerinted most övék lenne Erdély? Szerinted őket érdekelte az, amit jelenleg te hajtogatsz, hogy minden nemzetnek vannak jogai? Nem érdekelte őket és sziklaszilárd elhatározásuknak meg is lett az eredménye, övék lett a föld. Akkor minket miért érdekeljen?

Mondod, hogy magyar terület csak papíron lenne, ha miénk lenne. Azzal én is egyetértek, hogy nincs értelme egy területet birtokolunk, ha azon nem magyarok laknak, de ahol magyar él, azt soha nem szabad engednünk. Szóval csak azon múlik, hogy képesek vagyunk-e megfelelően belakni a területeket és kiállni az ott élő magyarok érdekeiért. Ha képesek lennénk Erdélyt újra benépesíteni magyarokkal és nem hagynánk, hogy újra beszivárogjanak a román lakosok, akkor csak fegyverrel tudnák tőlünk elvenni. A fegyvereik pedig megtörnek majd az erdélyi magyar nemzettesten.


"Csak ismét odajutunk, hogy a Trianon-fanok nem látnak meg semmi mást, csak a vélt sérelmeiket. Közben meg elfeledkeznek arról, hogy más nemzeteknek is van joguk létezni."


Van joguk, de ha ezt a mi kárunkra teszik, akkor szerinted mégis miért kellene támogatnunk a jogaikat? Ha a szomszédod átmegy hozzád és kiássa az összes krumplidat, akkor te nem fogsz rá haragudni, mert neki is jogai vannak? Ha te nagy sületlenségedben megdícséred érte és támogatod azt, hogy meglop téged, akkor nem is érdemes veled tovább beszélnem.

2011. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/115 anonim ***** válasza:
33%

12:06


Nem fejtettem ki pontosan az álláspontom, ezért félreértettél bizonyos dolgokban.


Azt gondolom, jogos lenne, hogy visszakapjuk a magyarlakta területeket, de csak azokat és nem többet. Ez a teljes revízió egy abszolút hülye elképzelés, ugyanis amennyiben valaki Nagy-Magyarország egészére hajaz, épp azt csinálja, amit jogtalannak vél magával szemben: mások országát, lakhelyét rabolja el. Mint ahogy a fentebbi példám alapján kikövetkeztetve Pannónia már nem a rómaiaké, úgy Szlovákia, Románia vagy épp Horvátország sem a magyaroké.

És ez az a pont, ami sokan egyszerűen képtelenek megérteni. Természetesnek veszik, hogy más országok elvesztették területeiket, gyarmataikat és miegyebet, de a magyarságra nézve NEM KÉPESEK felfogni, hogy ugyanez történt.


Senki nem fog értünk kiállni, persze, hiszen így is kényes az egyensúly. De mit vársz? Hogy valaki azt mondja, jöjjön az az ötmillió román, csatoljuk őket vissza Magyarországhoz? Volt egy kérdés, amit valaki feltett: miért akarnánk kisebbség lenn a hazánkban?


"ne kardoskodj azoknak az érdekei mellett, akik legszívesebben a maradék magyart is eltüntetnék a föld színéről, de először is elbitorolt országaik (Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szerbia) területéről."


Tudod a hazaszeretet csak addig szép és nemes dolog, amíg nem vált át patriotizmusból sovinizmusba - márpedig a Trianonosok részéről többnyire pont erről van szó. Szerethetem a hazám, de ez nem ment fől a józan gondolkodás alól. Nem azok mellett kardoskodok, akik nem szeretnek minket, hanem amellett, amit tapasztalataim, tanulmányaim, meglátásaim alapján logikusnak vélek - még akkor is, ha ez egyesek véleményével ütközik. Nem fogok olyan elveket hajtogatni, amelyekben nem hiszek, mert (és nem érdekel, ki nevez hazaárulónak) számomra az Igazság fontosabb, mint a haza, hisz az élet egyik alapvető értéke. Persze, kinél mi a sorrend.

Mellesleg: elbitoroltnak csak azokat a részeket lehet nevezni, amelyek magyarlakta részek voltak. És akkor még nem is tértünk rá arra, hogy a Nagy- Magyarország területéből hányat bitoroltunk el mi mások országából... ez a trianoni álszentség: hogy egyesek mások szemére hányják azt, amit egyébként a magyarság is éppúgy megtett. Csak ugye ez a "mások szemében a szálkát is, magáéban a gerendát sem" tipikus esete.

Jobban belegondolva, lehet, hogy épp azért vagyok ennyire revízió-ellenes, mert utálom benne, hogy az egész egy álszent dolog, és épp az veti az első követ, aki maga is vétkezett...


"Azé a terület, aki képes azt belakni, megszerezni, megtartani magának."


Így van, épp ezt mondom. Egykor Rómáé volt, aztán Magyarországé most meg másé. Ez a történelem, nem igaz?

Hogy be kell népesíteni magyarokkal Erdélyt? Hát tessék, ott van, miért nem megy ez a rengeteg hungarista és adja oda a magját Erdély büszke magyarjainak? De ismét visszatérek: akkor ide is teljesen nyugodtan jöhetnek az olaszok, aztán ha ismét benépesítették a Dunántúlt, ugye egy rossz szavad sem lenne, amiért el akarnak szakadni tőlünk? Ezt a Pannóniás témát csak azért hozom fel újra és újra, hogy szembesülj azzal, hogy csapódik le másokon, amit te a magad szemszögéből jónak tartasz. Hogy lásd, milyen, amikor ugyanazt csinálják veled, amit te másokkal, és ez alapján könnyebb legyen viszonyítani a lépéseket.


"Ha a szomszédod átmegy hozzád és kiássa az összes krumplidat, akkor te nem fogsz rá haragudni, mert neki is jogai vannak?"


Nem jó példa, mert a szomszédom tette ez esetben törvénybe ütközik. De ugyan milyen törvények vonatkoznak a világ társadalmi és történelmi változásaira?

2011. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/115 A kérdező kommentje:

12:39


A rád hasonlókra már a szavakat sem pazarlom!Fölösleges!


Véleményem szerint jogunk lenne kiharcolni a 1938-41-es határokat!Nemzetpolitikával erősiteni a népet és gazdaságot!

Nem kell nekünk románlakta terület!Egyenlőre!

De a végső cél mégis a Kárpát-medence ,mint Magyarország!Ez kell,hogy a szivünkben legyen!

Mindez,ha azt akarjuk,hogy megmaradjunk,mint nemzet,mint kultura!A liberalizmus az magyarellenesség!

Valójában a liberalizmus minden országban a saját nemzete ellen politizál!Föleg Magyarországon!

A világ nem liberális és ezért mi sem engedhetjük ezt meg magunknak!cak a nagyhatalmak engedhetik ezt meg maguknak!

2011. jún. 6. 13:42
 17/115 anonim ***** válasza:
13%

13:42


Tudod mit? Lesz*rom, hogy mit gondolsz, mert én meg olyanokra nem pazarlok szavakat, akik elfeledkeznek róla, hogy elsősorban mind emberek vagyunk, és csak utána nemzetek. Az "emberiség" fogalma mindig a magyarság, románság, szlovákság és hasonló kifejezések fölött fo állni - és az emberiségnek nem háborúkra, irigységre, bosszúvágyra meg olyan telhetetlen vágyakra van szüksége, amikkel te vagy tele. Kár, hogy a boldogságodhoz csak a revízión keresztül vezet az út és íme, szép példáját mutatod annak, amiről beszéltem: mit sem tudsz történelemről, szociológiáról, pszichológiáról, politika és államtudományokról, amelyekkel én évek óta foglalkozok, mégis egy szóban elintézed, hogy kettők közül biztosan te látod át jobban a dolgokat... aztán csodálkozunk, hogy itt tart ez az ország...

2011. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/115 anonim ***** válasza:
28%
Azon még véletlen se gondolkodjatok, hogy esetleg a határon túliak szeretnének-e csatlakozni... Én személy szerint inkább maradok Szerbiában(kb a környezetembe az összes magyar is még).... Vajon miért?
2011. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/115 anonim ***** válasza:
10%

"A történelem forgandó!Az sem biztos,hocy az EU örök!"

Nos,mire az EU megszűnne,már abból a 90 évből lesz legalább százvalahány! Ha a rómaiak nem követelhetik vissza Pannóniát(ugye szerinted se?),akkor majd ezen a logikai alapon majd mi se!

2011. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/115 anonim ***** válasza:
22%

ma 15:09

Aki csürhének nevez egy nemzetet az nekem ne jöjjön az igazsággal ,a hazámmal vagy magával a nemzettel!

2011. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!