Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianon revizióját remélőkne...

A trianon revizióját remélőknek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

A történelem forgandó!Az sem biztos,hocy az EU örök!

Minenesetre adhat a történelem legalább részleges revizióra esélyt!

Akik azt mondják nincs rá esély,vagy nincs rá szükség-azok ne irjanak ide véleményt!

A kérdés csak azoknak szól,akik biznak a revizióban!


2011. jún. 6. 10:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 anonim ***** válasza:
17%

ma 16:09

Szerintem nem lenne jó,ha felrobbantanának vagy ilyesmi...a háború sem egy jó dolog,szerintem rengeteg szempontból veszítenénk és oly mértékben kiszámíthatatlan lenne a háború kimenetele,hogy azt épp ésszel fel nem fogahtjuk! Ha az Eu megszűnne nem védene minket az is biztos,ha lenne nem a mi pártrunkat fogná,ha hatalmi harcok lennének nem mi lennénk a legerősbbek az is biztos! Ez egy érdekes téma és még rengeteget beszélgethetnénk erről és minden részletet kiboncolhatnánk,de látva,hogy nem vagy valami konstruktív inkább felfüggeszteném eme beszélgetést!

2011. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/115 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kéne hadba lépni,de a hadsereget meg kéne erősiteni!

Most 30.000 katonánk van tartalékkal együtt 100.000 fő

Ehhez toboroznénk és kiképeznénk önkénteseket!szerintem lenne még 100.000 fő!Ez már 200.000 fő!

150.000 főt képeznénk ki akit tartalékként bármikor be lehet vetni!Ez összesen 350.000 fő!

A haditechnikát is módositani kéne:


harckocsi (tank) 1000 drb.-M1A1 Abrams

rakéta-sorozatvető 250 drb.-M270 MLRS

tűzérség 3000 drb.-M198

bombázógép 10 drb.-F–117 Nighthawk

harci helikopterek 250 drb.-UH–60 Black Hawk

légvédelmi rakétaendszer 3 drb.-MIM–104 Patriot


Ezzel errösebbek lennénk szerbektől,szlovákoktól,románoktól együttvéve!

2011. jún. 6. 16:15
 33/115 anonim ***** válasza:
34%

ma 16:15

Igen ám,de tegyükfel,hogy elfoglaljuk ezeket a területeket(én érveltem,hogy milyen körülményke lennének,de erer nem válaszoltál),de utána nem lenne vége a háborúnak,egyfajta hidegháború alkulna ki és folyamatosan kordában kéne tartanunk a háborgó kissebséget (ami egyébként többség lenne) ,ami folyamatos fegyverkezést és fölkészültséget igényelne,tehát örökös feszültséggel és paranoiával járna,ami megmérgezné európa és a Kárpát medence közérzetét! Ilyen környezetben,alább hagyna a művészet,a zene,a szórakoztató ipar és minden ami békés jellegű megmozdulásra utalna vagy párbeszédre,amit én fontos értéknek tartok! Szerintem kihatna a magyarokra is,megoszlanának a vélemények és feszültség keletkezne kösztünk is! Nem lenne jó... Elhiheted iylen környezetben csökkene a turizmus,a befektetés és a szomszéd népek sem jószándékkal jönnének ide! Megtilhatnánk nekik,hogy ne jöhessenek ide,karnténba zárhatnánk őket,azonban ez már csöpetsem hasonlítana,arra amit a régi Nagy-magyarország képviselt és ez is rengeteg munkát venne igénybe,családok szétszakítva,háborús bűnösök kerülnénekszemtelenül magas pozicióba és kitudja milyen erős kéz diktálná itt a kissebségi társadalomnak a trendet,mert gondolom nem irányító nélkül fognánk ebbe bele! Szerintem a magyarnéplélek nem ilyen fasisztoid,hogy tolerálná az ilyesfajta antihumanista intézkedéseket!Egyedül a magyarlakta vidékek,békés visszaszerzését tartom reálisnak,békés úton,ahogyan azt Koszovó csinálta(akkor hirteeln elfogadjuk Koszovót?),ahhoz megkéne győznünk az Eu-t ,hogy igény van rá,a határon túl (egyenlőre nincs akkora) és akkor egyfajta védelmet kapnánk tőlük! Egyszerűen annyira átrendeződött a politikai rendszer,hogy egy Hortyféle viszonylagos barátiság nem lenne elég békítő (tudtad,hogy a Horthy féle Magyarországban,egyből bevezették a kétnyelvű postát?) ,mivel most nem egy többféle háborús övezet Európa,ahol a Németekre és Oroszokra koncentrálódna a figyelem! Ha viszont,nem csak mi háborúznánk és nem csak mi törekednénk terület szerzésre,akkor bizony egyezkednünk kéne a nagyhatalmakkal,akik bizonyos dominanciánkat elnyomnák az ő erősebb dominanciájukkal! Én inkább hajlok a pacifizmusra és arra ,hogy elitéljek egy nép megbélyegzését (kutyák,csürha),de ez huszadrangú véleményem,mert most csak a lehetőségeket vázoltamfel,végig futattava a kérdét elmémben!

2011. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
kérdét=kérdést
2011. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 A kérdező kommentje:

Mindenképpen kell egy ilyen hadsereg amit leirtam az imént!Márcsak önvédelem miatt is!

Én s békére vágyom,de a békének meg kell teremteni az alapjait!Az alap,pedig az,hogy eltöröljük azt ami igazságtalan!Ez pedig trianon ujra tárgyalása!

Én is inkább pacifista lennék,de az ilyen hozzáállás tetete le a fegyvert az első világháború után a magyarokkal!Linder Béla és a Károlyi kormány pacifizmusa miatt lett ennyire igazságtalan trianon!

Nem lehetek pacifista,ga a szomszédaim nem azok!

Az előbb leirt hadseregre pedig szükség van!

2011. jún. 6. 16:42
 36/115 anonim ***** válasza:
28%

"...mi legyünk azok akik mindenről lemondjunk?"


Rosszul közelítitek meg a kérdést. Ez nem lemondás, nem lemondás kérdése. És ha nem mondunk le róla, akkor mi van? Szerbia sem mond le Koszovóról, de attól az még soha többet nem lesz szerb terület.


Visszaadni önként senki sem fog nekünk semmit. Valami nagyobb mértékű revízióra csak egy az európai országok közötti újabb világháború adhatna esélyt, de az meg aligha lesz még egyszer. Szerencsére, mert épeszű ember nem akarhat semmiféle háborút. De ahogy a mi politikai elitünket ismerem, mi harmadjára is a vesztes oldalon jönnénk ki egy újabb világháborúból, azaz nem mi kapnánk vissza Erdélyt, hanem a román határ jönne előre a Tiszáig :)

2011. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 anonim ***** válasza:
40%

ma 16:42

Ha valóban békés természet vagy,kérlek ne gyökértelenezzle (de fátylat rá). Az akkori hadseregnek elege lett a háborúból és önként tette le a fegyvert,sztrájkoltak országszerte,Pesten is,volt aki megcsömörlött és haza akart menni a családlához,volt aki egy ronccsá vált,voltak akik kilátástalannak és reménytelenségüknek adtak hangot,sőt a civil társadalom is elégedetlenkedett! Károlyiék egy újfajta alternatívát vetítettek előre a történelem képzeletbeli vonalán (ha hihetünk az efféle megközelítésnek,talán azért kellett így lennie ,mert megkellett,h tapasztaljuk a radikális baloldalt,de ezt már ki-ki felekezeti hovatartozása szerint bírálja el) és egy Tanácsköztársaság alakult meg! Tehát nem afféle pacifizmusról ,inkább megcsömörlésről,társadalmi elégedetlenségről,és kommunizmus iránti kiváncsiságról volt szó! Akkor tályt ezt eredetinek látták,afféle harmadikutas politikának,ami gyógyír lehet a társadalomnak! Hát a Tanácsköztársaság sem volt egy leányálom,újféle elnyomókkal találkoztunk és tény ostobamód ez a hatalom bármiféle békés revizót elvetett,nem volt téma többé,így távolodtunk az időben,csökkentve az eséjünket egy jogorvoslatra egy igazságtalan döntés miatt! Más kérdés,hogy mi lett volna,ha marad Nagy-magyarország (vajon ma is talpon marad volna?),de ahogy mondják a "ha" történielmetlen kérdés!

2011. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:

ma 17:00

Ja és dicsőség a ronygyos gárdának,nélküle nem lenne Sopron! Azok a jókis soproni fesztiválok,az a gyönyörű város (annyira evidens ,hogy Sopron a miénk,hogy hajlamos vagyok benne látni,hogy a jóisten akarta így,viszont amit a jósiten hagyott ,azzal megkéne békélni)!

2011. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
40%
Linder Béla,valóban tett pacifista kijelentéseket,bár némelyiket a szájába adták (csupán urbanlegend),de a hadsereg harcolt volna,ha akar és puccsot hajthatott volna végre,ha igényeltev olna köreikből kinevezhettek volna egy hadvezért,de nem így történt! Linder ,csak meglovagolta az akkori hangulatot (egy hadvezés izzigvérig pacifista volna? Ugyanmár,nem akarta,hogy rajta csattanjon az ostor,mert bizony ő felelt a halálozásokkért és nem mi voltunk túlerőben!),persze abban is van némi logika,hogy egy elvesztett háborút eröltetni emberéletekbe kerül,ami a magyarság szempontjából nem éppen kedvező (éljünk azzal az egyszerű természeti példával,hogy minnél több hím kihal,annál kevesebb lesz a párzás esélye és a polpuláció fönntartása)! Linder egyébkénr zsidó volt,de ennek semmi jelentősége,hacsak nem annyi,táptalajt szolgáltat az elvakult antiszemitáknak,de hát az nélküle is megy!
2011. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Megmondanád nekem - de őszintén, mint tisztes magyar ember -, hogy milyen irányú tanulmányokkal rendelkezel a politika, gazdaságtan, szociológia, történelem, pszichológia és jogtudományok terén, hogy ennyire értesz ehhez az egész kérdéshez?

2011. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!