Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy Magyarország "pokol" meg "trágyadomb" amikor a magyar életszínvonal kb. az USA-belivel van egyszinten és az egész világon csak Nyugat-Európában meg esetleg Kanadában és Ausztráliában van jobb élet, mint itt?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek, mert több országban is jártam és vannak tengerentúli ismerőseim is.


Nyugat-Európában van a világon a legjobb életszínvonal, de az is csak annyival jobb a magyarnál, hogy az emberek több pénzt keresnek, a szolgáltatások, az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában.

A közbiztonságot is sokkal jobbnak mondják itt, mint mondjuk Párizsban, Londonban.


Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival. Amerika nem az a hely, amit a Dallas-ban meg a Beverly Hills-ben játszódó tinisorozatokban mutatnak be. Egy átlagamerikai ugyanúgy él, mint egy átlagmagyar.


Kanada meg Ausztrália talán kicsit jobb, mint Magyarország és az USA, de nem olyan jó, mint Nyugat-Európa.


Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk.


Ezek után jön a világ többi része, amiről felesleges beszélni, mert a felsorolt országokhoz képest a bányász béka feneke alatt vannak 10 kilóméterrel.



Én azt mondom, ha valaki talpraesett és nem óbégat állandóan, valamint nem a sültgalambot várja naphosszat akkor a felsorolt országok közül bármelyikben jó életet tud kovácsolni magának (igen, Magyarországon is), de ha valaki itt óbégat és azzal henceg, hogy majd jól kimegy külföldre, az valószínűleg ott is sz*pni fog, mindegy, hogy Kanadába, vagy Norvégiába kerül.


2011. szept. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nektek kár írni bármi is, mert úgysem fogjátok fel:) aki jól érzi magát az USA-ban, az nem írhat magyar oldalra, vagy mi? Biztos azért ír ide, mert rosszul érzi magát. Istenem.:)Kérdezőnek: az neked anyagias, aki félre is szeretne tenni a pénzből, elmenni szórakozni,nem csak kajára költeni? Normális országokban meg tudnak élni az emberek könnyen a pénzükből, ha rendesen dolgoznak. Magyarországon nem.Az lenne normális, h aki dolgozni akar, azt megfizetik. De nyugodtan csűrjétek-csavarjátok a mondatait, és nyomassátok a nagymagyar baromságokat:P
2011. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
95%
Anyagias vagyok, mert anyagias világban élünk. Te kezdted a kérdéssel, hogy máshol sem jobb az életszínvonal, csak több a pénz. Csakhogy a több pénz = magasabb életszínvonal, ez alapvető axióma, akármennyire is tiltakozol. És ez így is marad míg a Föld forog, annyira magától értetődő.
2011. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 A kérdező kommentje:
Ha nem csak a pénzt nézzük akkor egyből meglátjuk, hogy Magyarországon sokkal jobb az időjárás, mint mondjuk Angliában és Finnországban. Magyarországon barátságosak az emberek és nem gépiesek. Magyarországon nem dobnak meg egy drága bírsággal mert véletlenül rossz helyen gyújtottál rá. Magyarországon természetes és elfogadott dolog, hogy a dolgok nem mindig a tervek szerint haladnak és az emberek ehhez alkalmazkodnak, Nyugaton ilyenkor leállnak, mint a lefagyott számítógép. Magyarországon mindenkiben van egészséges kritika a rendszer és a fősodratú dolgok ellen, Nyugaton birkaként követik a vezetőket és a fősodratú dolgokat.
2011. szept. 10. 12:56
 34/87 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon nem dobnak meg drága bírsággal? hm, erős túlzás...

barátságos emberek? relatív, attól függ, hogy melyik város-falu melyik részén vagy, szerintem túlnyomó többségben a bunkók, kretének vannak, akik csak saját magukkal foglalkoznak, és hogy máson hogyan gázoljanak át, hogy használják ki a másikat

a dolgok nem mindig a tervek szerint haladnak? erre csak azt tudom mondani, hogy ez így igaz, de ezt te pozitív színben tünteted fel, holott ez a lehető legrosszabb dolog, hogy semmi sem megy a tervek szerint :( elég csak a politikusok ígérgetéseire gondolni, bár ha megszorítást ígérnek, azt általába be is tartják, vagy nem ígérnek, egyszerűen megcsinálják, aztán amikor drágább a kenyér, majd észreveszed

kritika mindenhol van, csak tudod ez olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senkit nem érdekel

2011. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Több sebből vérzik az elméleted.


Szerinted a hazai és nyugati infrastruktúra hasonlóan fejlett. Nem kell messzire menni, elég megnézni Bécsben hány metro vonal,és milyen állapotban vannak a szerelvények. A schneell-bahn léte is nagy különbséget eredményez a két város között.


Egyik kedvenc közhelyem hogy Angliában kedvezőtlen az időjárás. Eddig te kérted számon másokon hogy miért a nyugati országok gondolkodását tartják követendőnek. Te milyen alapon jelented ki hogy Mo-i időjárás jobb mint az angol? Nekem például jóérzés volt egyszer februárban pólóban mászkálni Londonban, míg itthon nagyon hideg volt.


Nagyon merész kijelentés hogy Budapesten jobb a közbiztonság mint Londonban. Ne felejtsd el hogy London egy 10milliós város ahol kétségtelenül vannak rosszabb környékek, de vannak normális és kimondottan jó környékek is. 2003ban Croydonban egy idős ír párnál laktam, akik csodálkoztak hogy miért csöngettem mert csak kilincsre csukják az ajtót. 2007ben Richmondban láttam tejesembert aki nyugodt szívvel az ajtó elé teszi a tejet. Persze elismerem hogy Richmond jó környéknek számít de ha olyan szörnyű lenne a helyzet átjárnának az emberek más kerületből ,,tejet lopni,,


Külpolitikával foglalkozó emberként volt szerencsém járni az általad lenézett harmadik világbeli országokban, Afganisztánban két hetet utaztam az országban, az emberek jobban mosolyognak mint Angliában vagy Magyarországon és nem volt semmi kellemetlenségem.


Számtalan afrikai országot megjártam ahol elképesztő a szegénység, mégsem volt veszélyes. Ezzel csak azt a tévhitet akarom eloszlatni hogy ahol nagy a szegénység ott nagy a bűnözés is. Vannak kulturális visszatartó erők a harmadik világbeli országokban amik megvédik az oda látogatót.


Nem kötekedésből írtam le ezeket, pusztán úgy érzem figyelmen kívül hagytál néhány szempontot

2011. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
19%
.
2011. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim válasza:
89%

ha ugyanolyan az életszínvonal akkor próbálj meg fenntartani egy családi házat 3 gyerekkel egy 8000 cm3 is terepjáróval,tankoljad,fizezd a költségeket, és menjetek hawaii ra nyaralni.

itthonról ez lehetetlen ha tisztességes vagy.kinnt se mindenkinek,de sokkal könnyebben elérhető.

2011. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
90%
Ekkora orbitális baromságot még nem olvastam, ma a 21. században, mikor létezik internet, utána nézhetsz, mennyi USA-ban az átlag jövedelem 48.000 USD. Forintra átszámolva 9.600.000 FT. Magyarországon ennyit keresnek az emberek? Hmmm? Dehogy. 136.000ft az átlag kereset, amiben benne van az is, akinek havi 500 milliós a jövedelme. De sokaknak 95-105.000 ft-al szúrják ki a szemét, nevetséges jelképes éhbér.
2012. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
90%
ez már tényleg nevetséges. Ha van kis eszed, hamar rájössz,h butaságot írtál. Magyarország árban van egy szinten a nyugattal, minden másban el van maradva. De ha neked könnyebb,h ezt hajtogatod, akkor rajta. Végül is a gravitációban sem kötelező hinni. Azt nem értem,h ettől miért lesz jobb nektek ?:D. Tele van ez az oldal is olyanokkal, akik megpróbáljak elhitetni,h Magyarországon minden oké, aki nem talál munkát, az lusta, nem akar dolgozni stb. Ez miért jó? Ettől nem lesz jobb a gazdasági helyzet, nem csökken a munkanélküliség, és nem lesz élhetőbb hely Mo.
2012. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
29%

Nonszensz ez az oldal. A 3-as válaszoló válasza 83%-ban hasznosnak tűnik, az 5-ösé meg 40%-ban...!? Vajon az ide járók közül hányan tudnak disztingválni? Arról nem is beszélve, hogy az idejárók túlnyomó többsége érzelmi alapon pontoz, önérzet alapján, igen-igen 'fejlett' érzelmi intelligenciával. Jó kérdések merülnek fel az oldalon, de a rendszer maga egy katasztrófa.


A témához: sok birka ember van, saját tapasztalatokra SEMMI igényük, lemajmolják ami a legkényelmesebb, ami az aktuális véleménystream és azt adják tovább saját tapasztalatként. Lám, útnak is indult egy sztereotípia, egy legenda. Továbbá alaptézis az ember nevű eltorzult fajnál, hogy nem tud élni az ún promiseland-jelenség nélkül. Máshol mindig jobb, máshol majd minden szép és jó lesz, Jézus megváltja a seggünket - ez itt most egy helyre, egy másik országra van átkonvertálva. Ugyanaz a hit, ugyanaz a mechanizmus. Személyszerint borzongok ettől. Nagy köszönet azoknak, akik itt saját tapasztalataikat közzéteszik. A tudatlan, unatkozó tinik, nulla relevanciával bíró hozzászólásai meg vesszenek!!

2012. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!