Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy Magyarország "pokol" meg "trágyadomb" amikor a magyar életszínvonal kb. az USA-belivel van egyszinten és az egész világon csak Nyugat-Európában meg esetleg Kanadában és Ausztráliában van jobb élet, mint itt?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek, mert több országban is jártam és vannak tengerentúli ismerőseim is.


Nyugat-Európában van a világon a legjobb életszínvonal, de az is csak annyival jobb a magyarnál, hogy az emberek több pénzt keresnek, a szolgáltatások, az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában.

A közbiztonságot is sokkal jobbnak mondják itt, mint mondjuk Párizsban, Londonban.


Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival. Amerika nem az a hely, amit a Dallas-ban meg a Beverly Hills-ben játszódó tinisorozatokban mutatnak be. Egy átlagamerikai ugyanúgy él, mint egy átlagmagyar.


Kanada meg Ausztrália talán kicsit jobb, mint Magyarország és az USA, de nem olyan jó, mint Nyugat-Európa.


Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk.


Ezek után jön a világ többi része, amiről felesleges beszélni, mert a felsorolt országokhoz képest a bányász béka feneke alatt vannak 10 kilóméterrel.



Én azt mondom, ha valaki talpraesett és nem óbégat állandóan, valamint nem a sültgalambot várja naphosszat akkor a felsorolt országok közül bármelyikben jó életet tud kovácsolni magának (igen, Magyarországon is), de ha valaki itt óbégat és azzal henceg, hogy majd jól kimegy külföldre, az valószínűleg ott is sz*pni fog, mindegy, hogy Kanadába, vagy Norvégiába kerül.


2011. szept. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
29%

Mert a magyarok olyanok hogy mindig sirnak. Úgy mondják a gazdag országok sirnak a legjobban.

Én Romániában élek, és látom hogy magyarolszágon minden olcsóbb mint itt nálunk.

Pl. van olyan hely ahol 1000 forintér annyit eszel amit akarsz, tegnap voltam a munkahelyemmel a Velencei tónál és ott 5000 forintbol egy csomo jaurtot meg édességet vettem. Plussz magyarba tiszták a mobilvécék, sérülteknek van lakóotthon, védett munkahely, egyszóval énszerintem Magyarolszág paradicsom. Hazudik aki azt mondja hogy nem, meg hogy Ausztria jobb. Mivel volna jobb mikor Magyarolszág is fejlett? Semmivel! Nálunk Romániába még gyerekcipőbe jár az hogy lakóotthonok is legyenek a sérülteknek miután nincsen szülő, vagy legalább védett apartamentek, garzonok, árak is drágábbak, és....nem tudom és nem akarom blamálni Romániát mert szeretem, de Magyarolszágnak NINCS MIÉRT SIRJON MERT FELYLETT MEG GAZDAG ORSZÁG, EZT JEGYEZZÉTEK MEG!

2017. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 MolotovPunk ***** válasza:
67%

Ausztria a világ egyik leggazdagabb országa.Felesleges összehasonlítani Magyarországgal.Lehet,hogy itt tisztábbak meg rendezettebbek a dolgok,mint nálatok Romániában,de Ausztria sokkal tisztább és fejlettebb Magyarországnál is.

Többször jártam Ausztriában.Az az igazi nyugati világ,nem pedig Magyarország.

Ausztria VS Magyarország nagyon hasonlóan tiszta Nyugat-Kelet Berlin feeling.Nekem legalábbis mindig ez jut erről eszembe.

2017. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 MolotovPunk ***** válasza:
34%
Mellesleg Európában Magyarországon a legmagasabbak az adók.
2017. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
18%
Egy dolog a GDP, más az életszínvonal,az életminőség, a közbiztonság, az éghajlat (!), az épített környezet stb. Vannak olyan operettországok, mint Liechtenstein, Luxemburg, Monaco. Szépek, gazdagok papíron (egyes emberek azok nagyon, ők húzzák fel a számokat) de az átlagember ott sem aranykalitkában él. (Az tetszett, hogy nincsenek koldusok).Ezek a mindennapi életre élhetetlenek. Luxemburgban egy élelmiszerüzlet sincs. Ausztriát, Svájcot, Britanniát tönkretette a bevándorlás. Skandináviát is. Norvégiában magas a jövedelem, de horror drága. Izlandon, a balti államokban, Lengyelországban rossz az éghajlat. (Izlandon még elgondolkodom).A francia-olasz határ (Ventimiglia/Menton) tönkre van téve. Talán kisebb, elegáns helyek a Francia Riviérán nyugdíjas korban (Vence, Cap Ferat). A Balkán és az Ibériai félsziget nem érdekel, igénytelen és meleg is van. New York zsúfolt, Pekingben rossz a levegő, Tajpej tetszett. Japánban túl mesterkélt nekem az egész. Afrika nem érdekel, max. Seychelles, de nem tudom, élnék-e ott. Kanada, Ausztrália, Új-Zéland nekem világvége. Dél- és Közép-Amerika még turistaként sem érdekel. Az érdekes helyeket be kell járni. Nyáron esetleg Izlandot, télen a Francia (és Olasz) Riviéra kitüntetett helyei (ha nem lesznek ott ezek a tömegek), illetve Seychelles.
2017. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
100%

Helyezkedj már el Szolnok megyében!!!!

Szolnokon dolgoztam 2 éve a bőrgyárban Eagle ottawa netto 100-110 a fizetés túl óra nélkül 3 műszakba. Az embert halálra dolgoztatják, sok foghíjas analfabéta,tajparaszt stb.

Németbe ennek az ötszörösét keresem és nem nehezebb a munka amit kint dolgozok. A feléből meg tudok élni és magyar pénzbe havi 250E el tudok általában rakni, na azért ez a nem mindegy. Volt hogy 350E-t is el tudtam rakni nyáron. Ez magyarországon mikor lehetne megcsinálni? Hagyjuk már a magyar életszívonal így meg úgy milyen jó. Házat, kocsit csak irgalmatlan sporolás árán lehet venni. Németbe meg 2 havi fizetés és egy Vectra C és hasonló kategóriás autókat simán meg lehet venni. Magyarba meg ezért szinte 1 évig vagy tovább sporolsz.

2017. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
100%
a magyar életszinvonal az usa-belivel van egyszinten?? Jah és ezt melyik pizsamádban álmodtad Kérdező??
2018. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
100%

"Luxemburgban egy élelmiszerüzlet sincs."

Ez baromság! Lehet, hogy kevés van, mert a szomszéd országok közel vannak és olcsóbbak, de attól még van. (Direkt rágoogleztam.)

2018. máj. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
100%
Luxemburgban pl. olcsó a tömegközlekedés. 2€ egy jegy. Mindenhová, nemcsak a fővárosban, hanem az egész országban! 50-60 km-t utazhatsz ennyiért.
2018. máj. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Fel lett sorolva jó néhány fejlett Nyugat európai ország és szinte kivétel nélkül mind jóval fejlettebb tőlünk.

Egyébként kötve hiszem,hogy sokan jó életet tudnak kovácsolni maguknak Magyarországon.Esély nullánál több van rá persze,de azért egy Monacóban,Svédországban,vagy Németországban jóval könnyebben tudsz magadnak jó életet teremteni pár év alatt egy átlagos szakmával is,mint itthon.

Mellesleg több olyan ország van,ahol ha céget alapítasz,akkor 1 évig adómentes vagy. Pl: Angliában,Dániában.

Magyarországon hol van ilyen?Esetleg a mesékben....

Ebben az országban lakhatási válság van,továbbá az egykulcsos adórendszer sem az átlag béreket keresőknek lett kitalálva,hanem inkább a gazdagabb/módosabb rétegnek.

Európában viszont Franciaországban adóztatják meg legjobban a gazdagokat.Azt meg hagy ne soroljam,hogy milyen erős szakszervezetek vannak franciáknál és emellett hogy is él egy átlag francia melós.Tőlünk lényegesen jobban.

Egyébként a V4 országai közül is mi teljesítünk a leggyengébben.Vajon miért is?

2018. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
100%
A magyar életszinvonal az USA-belivel van egyszinten? Orvos látott már Kérdező?:D Soha nem volt semilyen értelemben egyszinten Mo. az USA-val.
2018. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!