Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy Magyarország "pokol" meg "trágyadomb" amikor a magyar életszínvonal kb. az USA-belivel van egyszinten és az egész világon csak Nyugat-Európában meg esetleg Kanadában és Ausztráliában van jobb élet, mint itt?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek, mert több országban is jártam és vannak tengerentúli ismerőseim is.


Nyugat-Európában van a világon a legjobb életszínvonal, de az is csak annyival jobb a magyarnál, hogy az emberek több pénzt keresnek, a szolgáltatások, az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában.

A közbiztonságot is sokkal jobbnak mondják itt, mint mondjuk Párizsban, Londonban.


Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival. Amerika nem az a hely, amit a Dallas-ban meg a Beverly Hills-ben játszódó tinisorozatokban mutatnak be. Egy átlagamerikai ugyanúgy él, mint egy átlagmagyar.


Kanada meg Ausztrália talán kicsit jobb, mint Magyarország és az USA, de nem olyan jó, mint Nyugat-Európa.


Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk.


Ezek után jön a világ többi része, amiről felesleges beszélni, mert a felsorolt országokhoz képest a bányász béka feneke alatt vannak 10 kilóméterrel.



Én azt mondom, ha valaki talpraesett és nem óbégat állandóan, valamint nem a sültgalambot várja naphosszat akkor a felsorolt országok közül bármelyikben jó életet tud kovácsolni magának (igen, Magyarországon is), de ha valaki itt óbégat és azzal henceg, hogy majd jól kimegy külföldre, az valószínűleg ott is sz*pni fog, mindegy, hogy Kanadába, vagy Norvégiába kerül.


2011. szept. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim válasza:
82%
LOOOOL HMMMM nezzuk csak akkor en jogtalanul panaszkodó magyar vagyok mert technikuskent 110 ezret keresek es szeretnek egyetemre menni de nemlehet mert nemtudom megengedni? Marcsak azert elhuzok innen a fizeteseket nemisnezve mert full parasztok az emberek tisztelet a kivetelnek... erkölcsök a föld alatt.. a generációm halálra van itélve ha nem iszok kinéznek egy társasAgban ha jolmennek a dolgaim irigyek az emberek megszolnak hat a fszomse maradna ilyen helyen 21/F
2014. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
80%
Mert így is van!!! Magyarország egy szar hely, alacsony életszínvonallal, szar politikával, melynek szintje az Amerikait vagy a Nyugat Európait meg se közelíti! Szerintem a Budapesti életszínvonal nem magyar szinten mérendő. Az itteni élet messze a legfejlettebb magyarországon. Kíváncsi volnék egy olyan emberre aki állandóan alázza a fővárosi életet, hogy mit szólna egy vidéken (mert ugye minden ami rajta kívül esik az vidék) található város életszínvonalához, kíváncsi volnék hogy boldogulna egy olyan helyen mint pl. Miskolc, Eger, Sárvár, vagy Tatabánya! A nyugati országrész sem olyan rohadt fejlett mint amilyennek sokan leírják. Azért valljuk be, mind azért mondunk szépeket városunról, vagy országunkról mert szeretnénk magunknak tudni ezt a dicsőséget is. Na de ha a városi lét (ami nem Budapesti) szar, az oktatás KRITIKÁN ALULI!!! A magyar felsőoktatás pedig tényleg a béka valaga alatt van! Aki akar valamit, az elmegy innen valami olyan helyre ahol valamit még számít az hogy a gyerekek milyen helyen nőnek fel, vagy taulnak tovább mint pl. Kanada,USA,UK vagy Ausztrália!
2014. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
89%

"Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival."


bostonal,

detroittal,

californiával vagy floridával, vagy miamiéval?



Az usa rohadnagy!

2014. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
91%

Eleg vicces amiket irtal kedves kerdezo. Ha ugye Nyugat Europaban jobb az elet meg Kanadaban meg Ausztraliaban is job akkor maradnak az azsiai orszagok es a regi kelet europai regio orszagai ahol rosszabb az elet. magyaran nehany orszag kivetelevel mindenhol JOBB.

en tartosan eltem kulfoldi orszagokban aztan kivandoroltam tobb mint 20 eve Ausztraliaba. Hat Mo meg mindig fenyevekre van mondjuk a normalis es magas eletszinvonaltol.Ausztraliat vagy Kanadat meg sohasem fogja meg sem kozeliteni.

az USA eletszinvonalat pedig lehet egysegesen szemlelni mert hatalmas kulonbsegek vannak mondjuk California vagy Minnesota esetleg Washington vagy Messechuses allamok eletszinvonala kozott, es azon belul is hogy ki mibol es hogyan el. szoval kicsit nezz jobban korul a vilagban akkor nem irsz ennyi butasagot. Mellesleg senki nem mondja hogy Mo tragyadomb hiszen egy gyonyoru orszag de a magas eletszinvonal meg egyenlore nem sokaknak adatott meg ott.

2015. márc. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
82%

54 es vagyok meg egyszer. valaki emlitette a hazafiassag kerdeset. Hat azert nem sok mindent adnak az uzletben, es szerintem a mai vilagban ez nem egy donto erv ahhoz hogy ha lehet job eletet valasztani. mellesleg nekem sose volt honvagyam, nincsenek magyar barataim (mert itt is utaljak egymast a magyarok)es el se tudnam kepzelni hogy ujra olyan napi fillerezesek kozt eljek ahogy anno odahaza. Pedig mi meg nem is a legrosszabb helyzetbol jottunk el, volt hazunk, rendes (cask szarul fizetett) allasunk. a KUlonbseg viszont annyi hogy itt egy fizetesbol is el lehet tartan egy csaladot, nem 20 eves kocsival kell jarnia az embernek es nem a "dogoljon meg a szomszed tehene is" szemlelettel kell naponta szembesulni.

amugy minden majdnem pont olyan LOL

Ja es sokan azert jarunk ide mert itt tudunk magyarul beszelgetni es erdekelnek a magyar v0natkozasu temak is.

attol hogy eljott az ember meg nem szunik meg az erdeklodese is Mo irant. Sokan jarnak haza is (en tortenetesen nem, tul messze van es azon a koltsegen itt remek nyaralast tudok csinalni es megcsak at se akarnak verni minden nyavalyas etteremben ha kiderul hogy honnet jottem.

2015. márc. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim válasza:
25%
Általában olyan emberek szoktak óbégatni akik jó eséllyel csak a 8 általános vagy még annyit se végeztek, Magyarországon meg lehet élni, csak azért tenni is kell, és ez máshol sincs másképp.
2015. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim válasza:
81%
Valamint még annyit hozzáfűznék hogy a szegény országok azok ahol nem hogy nincs pénzed megvenni a boltból a kenyeret mert nincs pénzed, hanem még az államnak sincs pénze boltot épiteni.
2015. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim válasza:
92%
Pont hogy akinek 8 általános végzettsége van az marad itt és nem óbégat mert olyan buta hogy beéri a szarral dehát valakinek maradnia is kell ebben a retekben :D
2015. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó előttitől kérdezném: Miért ki tervezett Magyarországnál szegényebb helyre költözni ha egyszerűen itt sem boldogul?
2015. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
69%

"az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában. "


LOL! Hajtottál végig valamelyik útszakaszon Debrecen és Hajdúsámson között autóval? Vagy a Tiszaföldvár és Mezőtúr közti út? Akkora kátyúk tátonganak ott, hogy akár el is nyelhetnek egy autót.

Ennyit a magyar infrastruktúráról :DDD Ősrégi buszok, metrók Budapesten, amiket még a megboldogult szovjet korszak alatt gyártottak, omladozó hivatali épületek, elavult munkaeszközök... na, ez Magyarország.


"Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk."


Te egy kalap alá veszed Közel-Keletet Távol-Kelettel? Akkor nem vagy normális Ne hasonlítgasd össze Afganisztánt (ahol valóban iszonyatos nyomor)

Japánnal vagy Dél-Koreával. Egy japán utcaseprő simán el tud menni Magyarországra az ő fizetéséből, de egy magyar utcaseprő... bocsánat közmunkás mikor jut ki Japánba? Utaztam vonaton egy sráccal, aki mérnöknek tanul, és volt kint egy időben Dél-Koreában is, és azt mondta, hogy oda akármikor szívesen visszamenne.

2016. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!