Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy Magyarország "pokol" meg "trágyadomb" amikor a magyar életszínvonal kb. az USA-belivel van egyszinten és az egész világon csak Nyugat-Európában meg esetleg Kanadában és Ausztráliában van jobb élet, mint itt?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek, mert több országban is jártam és vannak tengerentúli ismerőseim is.


Nyugat-Európában van a világon a legjobb életszínvonal, de az is csak annyival jobb a magyarnál, hogy az emberek több pénzt keresnek, a szolgáltatások, az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában.

A közbiztonságot is sokkal jobbnak mondják itt, mint mondjuk Párizsban, Londonban.


Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival. Amerika nem az a hely, amit a Dallas-ban meg a Beverly Hills-ben játszódó tinisorozatokban mutatnak be. Egy átlagamerikai ugyanúgy él, mint egy átlagmagyar.


Kanada meg Ausztrália talán kicsit jobb, mint Magyarország és az USA, de nem olyan jó, mint Nyugat-Európa.


Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk.


Ezek után jön a világ többi része, amiről felesleges beszélni, mert a felsorolt országokhoz képest a bányász béka feneke alatt vannak 10 kilóméterrel.



Én azt mondom, ha valaki talpraesett és nem óbégat állandóan, valamint nem a sültgalambot várja naphosszat akkor a felsorolt országok közül bármelyikben jó életet tud kovácsolni magának (igen, Magyarországon is), de ha valaki itt óbégat és azzal henceg, hogy majd jól kimegy külföldre, az valószínűleg ott is sz*pni fog, mindegy, hogy Kanadába, vagy Norvégiába kerül.


2011. szept. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező! Utána kéne nézni a dolgoknak. Bizony, Kanada és Ausztrália pontosan olyan jó, mint Nyugat-Európa. Japán és Dél-Korea úgyszintén. És a világ többi részét sem becsülném le. Argentina, Chile már alig vannak mögöttünk, és ott évente nem 1 %-ot fejlődik a gazdaság, hanem 7-8-at. Ez a legnagyobb baj ezzel az országgal, a kilátástalanság, a fejlődésképtelenség, miközben a világ más részei sorra húznak el mellettünk.
2012. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
86%
És ha több országban jártál, akkor látnád kellene a különbséget a gettósodó és lepukkant Budapest, és mondjuk Bécs, de mondok még jobbat, Prága között. Ég és föld.
2012. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
85%

Mi Nyugat-Európában élünk egy ideje.

Nem csak annyival jobb, mint ahogy Te leírtad.

igen, többet keres az ember (4x-5x annyi az átlagfizetés, és a minimálbér is) az élelmiszer, benzin ugyanannyi. a lakásbérlés és a szolgáltatások árai kb duplája mint otthon, de mondom, minimum 4x annyi a fizu, tehát máris fele annyiba kerül a lakás és a szolgáltatás mint otthon.

ami még jobb:


-nem igaz, hogy nem jobb az infrastruktúra. sokkal jobb a tömegközlekedés, össze sem lehet hasonlítani mondjuk az itteni S-Bahnt az otthoni vonatokkal.

járnak 20 percenként, és nem mondhatni, hogy drágábbak.a tisztaságukról meg már ne is beszéljünk. vonatoztam sokszor otthon is. no komment....


- jobbak az utak is, tényleg több az autópálya. télen amikor leesik a hó, a legkisebb úton sincs hó reggel 6kor, letisztítják még a tanyákra bevezető utat is. a járdák is tiszták. otthon kuriózum, ha nem térdig ér egy kisebb városban a hó reggel az utakon.


- az egészségügyi ellátást remélem nem kell összehasonlítani. a TB sokkal több dolgot áll, pl fogorvosnál. nincs hálapénz, rendesen keresnek az orvosok és türelmesek, motiváltak.

a háziorvosnál röntgen van és ultrahang, meg EKG (igen, így van. majdnem hanyattestem)

és maximum negyed órát várok a soromra. otthon 2-3 óra volt a minimum.

a kórházak is szépek és felszereltek és tiszták


- közbiztonság. otthon 30ezres városban éltem, itt 50 ezresben, de itt sokkal jobb a közbiztonság. ebben a városban még nem volt gyilkosság. és az autókat nem csukják az emberek. bent hagyják a GPS-t a biciklit nem kötik ki. és képzeld, senkinek nem lopják el semmiét. otthon próbáld meg. köthetünk fogadást, hogy egy közepes városban (nem kell pestre menni hozzá) meddig marad benn a GPS a nyitott kocsiban.


- akkor az emberek. maguk elé engednek a boltban, ha te alig veszel valamit. kedvesek, beszélgetnek az emberrel.


- bürokrácia: na, ami otthon 6 szabadnap, itt 5 perc. időpont és sorbanállás nélkül. és ami otthon 600 papír és 50 aláírás az itt egy A4-es papír egy aláírással.


- ha azt mondják, megérkezik a hivatalos levelem 2 héten belül, az nem egy hónap, mint otthon, hanem 4 nap.


most hirtelen ennyi jutott eszembe.

AMerikában sajnos még én sem voltam, de 6 ismerősöm ment ki az elmúlt években. azóta mindegyik ki tudta fizetni az itthoni devizahitelét, és jól él ott.


Nem tudom. szerintük jobb ott.



-

2012. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó vagyok. azt még hozzátenném, hogy Magyarországról az elmúlt kb 5 évben 350 ezren vándoroltak el.

azt mondod otthon is tök jó minden. de csak mert ezek az emberek eljöttek!

350 ezer munkahelyen megmaradt így. képzeld el, ha mind hazamennénk. nem 8% lenne a munkanélküliség, hanem 25.....

és máris nem lenne az olyan jó ország, kb becsődölne.

úgyhogy lehet szidni aki elment, de valahol ezáltal annak a seg.ge is megmenekült aki otthon maradt

2012. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
86%

Igen anyagias vagyok,mert tudod PÉNZből élek,és pénzért vehetsz bolgodságot is.Ha nem hiszed menj el a volt B7-be,White Angleban,Symbolba,és nézd milyen kiegyensúlyozottak az emberek a magas életszínvonaluk miatt és menj el egy utcán csak nézz szét,Na ekkor mond,hogy a pénz nem boldogít.Kíváncsi vagyok itthon egy átlag fizuból mikor lesz Audid,mikor fogsz puccos étterembe menni,mikor fogsz olyat csinálni,hogy hát jövő héten megyünk Amsterdamba bulizni,mikor fogsz menni Ibizara nyaralni.

Igenis egy jó szakmával kint milliókat kereshetsz és megbecsülnek és nem lesz kérdés az Audi,meg ez meg az.

Persze egy árufeltöltő nyilván nem.

2012. dec. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim válasza:
95%

# 10/45


Jól látod.De kihagytad hogy Magyarok még szándékosan ki is csesznek honfitársukkal.Aztán meg ha elmegy csak ugyanazt mondják."Áhh, külfődőn sem van kóbászbú a kerítés!"

Magyarországon nagyon sok a rosszindulatú vén szatyor, meg a komcsi időszak neveltetéséből visszamaradt emberek.Magyarország nem becsüli a fiataljait, elnyomja, agyonfrusztrálja őket.A többi Magyar is csak azt mondja, hogy a mai fiatalok gyengék és nem szeretnek/tudnak dolgozni.Pedig ez nem így van.Nálunk ma szinte minden munkahelyen 4 ember munkáját végzi 1 ember.Régen, a mai idősek korában nem így volt, tehát rohadtul nincs igazuk.

Nem csoda hogy a fiatalok elmennek, jól is teszik, egy ilyen politikailag, erkölcsileg és morálisan romlott országot jobb is a sorsára hagyni.HAZÁTLANOK?

Nektek adjuk ezt a kirágott csontot, nekünk nem kell, köszi. :D

Éljenek a széles látókörű, okos és szorgalmas Magyar fiatalok, akiknek van eszük és elmennek Magyarországról.

2013. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
15%

"az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában. "


A vezetékes gáz, és a csatornázottság tekintetében eléggé az élen vagyunk!

Tömegközlekedés: Ahogy vesszük. Bécs jobb, Berlinben a hálózat jobb, de pl. a villamosok eléggé ritkán közlekednek, nem 5-7 percenként, hanem 10-20 pervenként. Igaz, akkor jó hosszú megy.

Nagyvárosok környékén jó, de a kistelepülésekre ott sem biztos, hogy jobb, mint nálunk.

Egészségügy, na az tényleg jobb odakint!

2013. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim válasza:
21%

elore bocsanatot kerek nem akarok senkit se megserteni es mindenki kivetel, de tapasztalatom szerint -- 48 ev -- a problema az emerekkel -- magyarok -- van. A hatvanas evekbena frankfurti alvilag tobb mint 60% magyar volt, az oet-tusazo Torok doctor ott lopta el a Herti-tol Muenchenbeb a nadragot nem messze attol ahol en dolgoztam, es meg sok mas, ha jol szetneztek Magyarorszagon is meglatjatok hogy minek mi az oka, mert van oka, osszehasonlitaskent eleg csak ott kozel szetnezni, miert kellemeseb es jobb az elet in Austria vagy Slovenia?

es ha a magyarok "kimmenek" valahova akkor rendszerint magukkal viszik vagy ujra teremtik at a kornyezetet amitol elmenekultek.

2013. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
32%
Vannak olyan emberek, akik talán jobb is, hogy távoznak. Szerencsevadászok mindig is leszenek a Földön mindenütt (minden országban, akik elmennek, ha másutt jobb lehetőségek vannak). Majd vannak azok a gyenge emberek, akik nem tudták itt megoldani az életükben felmerülő problémákat, és inkább elmenekültek (amivel még semmi sincs megoldva) - ezért is válnak ennyire frusztrálttá, hogy támadják a visszamaradtakat. Illetve igazolást keresnek arra, hogy miért is hagyták el az anyaországukat, de ez nem az igazi ok (amikor a hazájukat vádolják), ilyenkor az önmagukkal keletkezett, és egyre inkább gerjedő konfliktust vetítik ki. A szülőföld elvesztése szinte minden embert megvisel, főként azokat, akik ténylegesen valami kényszer miatt hagyták el honukat (pl. menekültek). De az embernek mindig van választása, ezért bárhogy is alakul az élete, csak magán kérheti számon a történteket.
2013. dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
89%
Átlag angol heti minimum egyszer étteremben eszik itt ünnepra egy tortát nem tudsz venni tudod ez a külömbség 'csak jobb fizetés' között
2014. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!