Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy Magyarország "pokol" meg "trágyadomb" amikor a magyar életszínvonal kb. az USA-belivel van egyszinten és az egész világon csak Nyugat-Európában meg esetleg Kanadában és Ausztráliában van jobb élet, mint itt?

Figyelt kérdés

Tudom miről beszélek, mert több országban is jártam és vannak tengerentúli ismerőseim is.


Nyugat-Európában van a világon a legjobb életszínvonal, de az is csak annyival jobb a magyarnál, hogy az emberek több pénzt keresnek, a szolgáltatások, az infrastruktúra Magyarországon is van olyan jó, mint Nyugat-Európában.

A közbiztonságot is sokkal jobbnak mondják itt, mint mondjuk Párizsban, Londonban.


Az magyar életszínvonal szinte egy az egyben megegyezik az amerikaival. Amerika nem az a hely, amit a Dallas-ban meg a Beverly Hills-ben játszódó tinisorozatokban mutatnak be. Egy átlagamerikai ugyanúgy él, mint egy átlagmagyar.


Kanada meg Ausztrália talán kicsit jobb, mint Magyarország és az USA, de nem olyan jó, mint Nyugat-Európa.


Japán, Dél-Korea és az egyéb ázsiai, közel-keleti fejlett országok felszínileg fejlettnek tűnnek, de az átlagemberek között sokkal nagyobb ott a nyomor és a túlhajszoltság, mint nálunk.


Ezek után jön a világ többi része, amiről felesleges beszélni, mert a felsorolt országokhoz képest a bányász béka feneke alatt vannak 10 kilóméterrel.



Én azt mondom, ha valaki talpraesett és nem óbégat állandóan, valamint nem a sültgalambot várja naphosszat akkor a felsorolt országok közül bármelyikben jó életet tud kovácsolni magának (igen, Magyarországon is), de ha valaki itt óbégat és azzal henceg, hogy majd jól kimegy külföldre, az valószínűleg ott is sz*pni fog, mindegy, hogy Kanadába, vagy Norvégiába kerül.


2011. szept. 9. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
3%
2019 mostanra sokat javult magyarország, de az ostoba kérdező állítása ma sem igaz
2019. aug. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Sokat javult Magyarország?Én csak a tömeges kivándoroltakat látom a környezetemben.Mondjuk a visszafejlődés is fejlődés.:D A helyzet az,hogy bérekben még mindig sehol sem vagyunk.Ukrajna is csak azért van mögöttünk,mert ők nem EU tagok,meg ugye ott egyes részeken háború van.
2019. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
89%

nagyon vicces az utolsó előtti válaszoló. Végül is Magyarország csak mindenben az utolsók között van unióban, de gondolom, ez csak a véletlen műve lehet. Az egészségügyünk meg gyakorlatilag összeomlott.

A kivándorlás miatt meg nemsokára csak nyugdíjasok és idióták fognak élni Magyarországon.

2020. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
10%
Ami most, 2020-ban folyik Németországban, vagy az USA-ban, az alapján úgy tűnik, hogy azért nem kéne panaszkodnunk!
2020. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
10%
De a sok kivándorlónak hála, jobbak lettek a bérek 10 év alatt több mint a duplája. A kivándorlóknak hálát kell adnunk, mert nem voltak gyávák idegenben, külföldiként szerencsét próbálni. Te ostoba, adj hálát a kivándorlásnak, különben még mindig 400 Ft órabért kapnánk!
2020. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
44%
Na de a kérdező egyenesen egy sötét lyuk, amiben értelem szikrája sem fellelhető. Akinél egy kő 25ször okosabb. De még a wc-m tartalma nagy dolog után, lehúzás előtt, is 15ször okosabb mint ő valaha is lesz.
2020. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim válasza:
80%

Ilyen sok suttyó igazi "nagymagyarokat"is ritkán olvastam. :D Őszinte leszek,nem olvastam el minden egyes oldalt,mert már a 2.után kiégett az agyam a sok f@szságtól,de engedjétek meg hogy én is leírják a véleményemet így 2020-ra.


Nem,Magyarország nem egy "élhetetlen ország",megfelelő diplomával vagy szakmával viszonylag jól tudsz élni,DE hadd hozzak fel két témát. Infrastruktúra és pályaválasztás.


Infrastruktúra: Magyarországon Budapestet leszámítva (esetleg még Deberecent és Szegeden) a tömegközlekedés úgy ahogy van nevetséges.Ezer éves Ikarus buszok,késő járatok és hiányos menetrend. Egészségügyet és az utak minőséget már meg sem említem.Ezek a tényezők Nyugat-Europában,Észak-Amerikában és Ázsia egyes országaiban sokkal-de sokkal jobbak.(Itt Ausztriában,ha vmilyen rendezvény van,akkor a helyi Volán direkt a fiatalok számára indít éjszakai járatot is,ami INGYEN igénybe vehető)


Pályaválasztás: Nos,én gimiben nagyon sokáig középiskolai tanár szerettem vna lenni,de amikor már a saját tanárom mondja hogy ezt még inkább gondoljam át,meg hogy a kezdő fizu az nettó 16-180 lenne akkor azt mondtam hogy inkább nem, köszönöm (természetesen nem csak a pénzért tanít az ember,de most komolyan...) Mondanom sem kell hogy Ausztriában és Németországban a tanár pálya az egyik legmegbecsültebb (kezdő fizu laza 1800-2000 euró körül kezdődik).És itt megint előjön az egészségügy..

Otthon az ápolók és a mentősök éhbérért rommá dolgozzák magukat (mentős ismerősöm egy durva hónap után,Karácsonyra kapott kemény 243 ezer forintot 20 éves munkaviszony után :) ) Itt kint a mentősök nem úgy néznek ki mint akik annyira meg lennének gyötörve.


Száz szónak is egy a vége,pár alapvető gondolatra próbáltam rávilágítani ,ami egyértelműen bemutatja hogy MO miért nem egy igazán élhető ország. Azoktol a "nagymagyaroktol"pedig rendesen hányingerem van,akik vmi prosztó kőbányai munkás lakásból vagy vidéki faluból ugatnak. Én külföldön is ugyan úgy magyarnak érzem magam,csak tetszik hogy itt jobban megbecsülik az embert (persze ha jól dolgozik)és hogy itt ahogy előttem írtam,az emberek felfogasa sokkal jobb (meg a török /afgán bevándorló is normálisabb mint egyes magyar fidesz katona).


Mindenesetre,nem itt terveztem meghalni,mert egyik gyerekkori álmom hogy szűlőföldemen,nyugdíjasként egy vegyek egy szép tanyát. Remélem addigra jobb lesz Magyarország is.


További szép estét!

2020. szept. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!