Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt írják "sok a munka...

Akik azt írják "sok a munka csak nincs aki elvégezze" azok merre laknak? Ha így alakul minden, jövőre kimered engedni a kutyát a kerből az utcára?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 19:44
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
90%
Kérdező, kicsit nagy szád van, nem gondolod? Hány éves is vagy?
2011. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Van munka kérdező,csak utána kell járni,nem várni a sült galambot!Igaz nem annyiért mint Ausztriában,de a semminél ez is több...,és itt legalább nem vagy csak egy idegen egy országban!Én Bp-i vagyok,vidéken nem tudom mi a helyzet!
2011. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Te csak valami fidesz fan vagy, aki beakarja magyarázni hogy mi nem fidezesek a saját érzékeink áldozatai vagyunk és minden rendben van!"


Nézd haver! Hozzászólásomnak nem volt pártreferenciája, egyébiránt megrögzött fideszgyűlölő vagyok. Viszont az utánam író hölgy is leírta náluk meg varrónőből van folyamatos hiány. Azt meg ne akard cáfolni amiket leírtam, menj be a felsorolt cégekhez., mert mint mondtam én személyesen ismerem a cégeket és vezetőiket, nem hirdetésekből tájékozódom. De egyébként országosan munkaerőhiány van mindenhol, attól, hogy én felsoroltam öt céget, még nem jelenti hogy csak ezeknél.

2011. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

" Nézz körül akár csak itt az oldalon, hogy hányan keresnek úgy munkát, hogy tulajdonképpen az égvilágon semmihez nem értenek!"


Nekem is ez a tapasztalatom, és különösen a diplomásokkal. Imént említett Gallicoop baromfifeldolgozóban közel négy évet húztam le, de volt olyan aki bejött és diplomás ember létére semmit sem tudtál rábízni, olyan hülye volt mint a föld...

2011. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Én Bp-i vagyok,vidéken nem tudom mi a helyzet!"


Vidéken mindenhol munkaerőhiány van. Bpn legalább van létszám aki vállal munkát. Itt csekély a népesség és azok sem igazán akarnak már dolgozni. (mellékesen két évet én is éltem Bp-n.)

2011. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem is ez a tapasztalatom, és különösen a diplomásokkal."


Ez azért van, mert a felsőoktatás bővítésének köszönhetően ma az átlagos képességű érettségizők is szakmaszerzés helyett elmennek mindenféle büfészakokra, ahol semmi hasznosat nem tanulnak, viszont abba a kellemes illúzióba ringatják magukat, hogy diplomások lesznek. Azért aki pl. orvosnak, mérnöknek, közgazdásznak vagy tanárnak tanult, annak ma is van sütnivalója.

2011. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Vidéken mindenhol munkaerőhiány van. Bpn legalább van létszám aki vállal munkát. Itt csekély a népesség és azok sem igazán akarnak már dolgozni. (mellékesen két évet én is éltem Bp-n.)"


Pedig,azt hittem,hogy forditva van,hogy inkább munkahely hiány van....,ez jó hír akkor hogy van munka,az viszont kevésbé,hogy nem igazán akarnak ott vidéken dolgozni...,a kicsi pénz is több a semminél.Bár talán a közmunka program valamennyire ott is változtat a helyzeten.

2011. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Persze én is hallottam már nyavajgó lakatos vállalkozót aki nem talált védőgázos heggesztőt és panaszkodott a Tv ben. Aztán mikor kiderűlt hogy 90e ért szeretne, akkor a műsorvezető si leépítette."


Ha ezzel van problémád akkor viszont nagyon rosszul írtad ki a kérdést. Téged nem az érdekel hol van sok munka, mert az országosan mindenhol sok van és minden cég munkaerőhiánnyal küzd, hanem az érdekel téged hol fizetnének a nulla tudásodért többet mint kilencven ezer. Nos ezt is elárulom: Sehol. :)

2011. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ez azért van, mert a felsőoktatás bővítésének köszönhetően ma az átlagos képességű érettségizők is szakmaszerzés helyett elmennek mindenféle büfészakokra, ahol semmi hasznosat nem tanulnak, viszont abba a kellemes illúzióba ringatják magukat, hogy diplomások lesznek. Azért aki pl. orvosnak, mérnöknek, közgazdásznak vagy tanárnak tanult, annak ma is van sütnivalója"


Igen, ezzel tisztában vagyok, de ők nem is szorulnak rá, hogy lapátolni menjenek. Viszont az általad említett büfészakosok igen, és még arra is alkalmatlanok.

2011. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig,azt hittem,hogy forditva van,hogy inkább munkahely hiány van....,ez jó hír akkor hogy van munka,az viszont kevésbé,hogy nem igazán akarnak ott vidéken dolgozni...,a kicsi pénz is több a semminél.Bár talán a közmunka program valamennyire ott is változtat a helyzeten."


Ha hiszed, ha nem azok sem igazán akarnak dolgozni akiket közmunkára közvetítettek ki. Egy részük el sem vállalta, akik mégis azok meg vagy részegek, vagy épp csak ott vannak, de leginkább táppénzen vagy szabadságon. Legtöbbjüknek még bejárni is nehezére esik.

(helyi önkormányzat)

2011. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!