Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/194 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a lényeg, hogy szereted-e a románokat vagy sem, hanem hogy te itthonról eldöntötted, hogy az erdélyi magyarok sem szerethetik őket, és elképzelni sem tudod. hogy odakint ők békében élnek egymás mellett. Pedig nekem van erdélyi ismerősöm, és ő mondta!, hogy nekik a falujukban semmi gond nincs az ottani románokkal, és ők sem értik, hogy itthon miért hergelik őket a románok ellen egyesek. Nekem inkább úgy tűnik, hogy a magyarországi magyarok egy részének ez szimplán csak presztízskérdés, és ennyi.
2011. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/194 Heckler ***** válasza:
Leírtam mi a gond, számodra semmi nem érthető. Te szereted a cigányokat, szereted az országunkat megszálló románokat, neked minden tetszik, minden szép, semmi gond nincs. Értettem, lépj tovább.
2011. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/194 anonim ***** válasza:

"...ööö amúgy mivel is sértegettem a román népet?"


Ha nem sértegetted, akkor miért is helyesled, hogy mások azt teszik? :)

2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/194 Heckler ***** válasza:
Az ember az ellenségeiről nem szokott pozitívan nyilatkozni, vagy te nem így tudod?
2011. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/194 anonim ***** válasza:
91%
De te milyen ellenségről beszélsz? Megtámadott akár csak egy román is? Én nem szeretnék egy olyan országban élni, amit ellenségek vesznek körül, olyan országban szeretnék élni, ahol barátok vesznek körül. És ez rajtunk, a mi hozzáállásunkon is múlik.
2011. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/194 Heckler ***** válasza:
54%

"Megtámadott akár csak egy román is?"


Igen. És csak úgy mellesleg megszállták a fél országunkat. Nem éppen baráti gesztus, vagy szerinted igen?


"olyan országban szeretnék élni, ahol barátok vesznek körül"


Ezt tárgyald meg a román barátaiddal.

2011. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/194 anonim ***** válasza:
91%
Mi meg Szvatopluk országát szálltuk meg. az erősebb győz.
2011. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/194 Heckler ***** válasza:
Én ugyan nem... De oké, te a barátja vagy a románoknak, én meg nem. Egyéb kérdésed?
2011. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/194 anonim ***** válasza:
90%

"Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet"


Romániát "csúfolták",nem a románokat.Ha te Romániában laknál,vagyis neked az lenne a hazád, te is megvédenéd.

2011. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/194 Pro Patria ***** válasza:
50%

"Megtámadott akár csak egy román is?

->

Igen. És csak úgy mellesleg megszállták a fél országunkat. Nem éppen baráti gesztus, vagy szerinted igen? [Az közel 100 éve történt. Semmi köze ahhoz egy mai románnak.]

->

Mi meg Szvatopluk országát szálltuk meg. az erősebb győz.

->

Én ugyan nem... De oké, te a barátja vagy a románoknak, én meg nem." [Jah? Hogy te nem vagy felelős elődeid tettéért, de a románok igen?]


Egy kis érdekesség:

http://www.youtube.com/watch?v=nvQnEf31R3U&feature=channel_v..

2011. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!