Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/194 Heckler ***** válasza:
80%
Talán olyan előfordult már, hogy a magyarok érdekeit nézted valaha is? Talán melyik, fentebb felsorolt dologról tehetnek a magyarok? Talán ha a románoknak olyan rossz Magyarországon, akkor miért települtek be? Talán lesz valaha olyan, hogy Mudri Lavot a magyarok fogják érdekelni, és nem a szegény románok és cigányok?
2011. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/194 anonim ***** válasza:
10%
Épp arról van szó, hogy a magyarok érdekelnek, de az ilyen kis f@szok miatt mint te, akik csak gyűlölködni tudnak lesz rosszabb a magyaroknak. Mert ha lenne egy ugyanolyan gyűlölködő román, aki tudna magyarul és a mi vitánkat olvasná, valószínűleg másnap miattad idegességében menne és szidná a magyarokat. ÉS EZÉRT EGYEDÜL TE LENNÉL A HIBÁS? MERT GYŰLÖLKÖDSZ, ÉS OLYANOKAT SZIDSZ, AKIKET NEM IS ISMERSZ! Annyira kellesz te a romániai magyaroknak mint púp a hátra vagy gennyes pattanás a homlokom közepére.
2011. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/194 Heckler ***** válasza:
70%
Amúgy elég sok helyen látlak pampogni a nácik ellen, a román nácikkal nincs problémád? Nagyon érdekes....
2011. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/194 anonim ***** válasza:
63%

16:34

"Konkrétan azt, hogy betelepültek egy magyar városba, ..."


Konkrétan 90 éve ők vannak birtokon belül, ezért sajna minden joguk megvan hozzá, hogy ezt megtehessék. A történelem 1938-44 között adott nekünk lehetőséget Trianon kijavítására, ha Horthyék nem akkora balfékek, akkor a románok ma turistaként járnának Kolozsvárra. Elbaltáztuk, több dobásunk nincs.


Az erdélyi és a többi határontúli magyarért csak az utódállamokkal együttműködve tudunk tenni valamit, bármennyire is nehéz az. Akármit is handabandázzon erről Vona meg Orbán.


"...ők azok, akik rászólnak a magyarra hogy kotródjon a saját városából. "


Manapság szerencsére már nem jellemző, finoman szólva. Bunkók egyébként mindenütt vannak. Nem szabad így általánosítani. A gyűlölet teljesen elvette az eszedet, már megbocsáss.


17:09

"...ugyanis anyanyelvi szintet várnak el tőlük, ami lehetetlen....."


Mi is ezt csináltuk 1918 előtt :(

Ezzel nem azt mondtam, hogy ne emeljük fel a szavunkat a román oktatáspolitika magyarokat sújtó ostoba rendelkezései ellen.


17:29

"...azt tanulja az iskolában, hogy a román egy ősi nemzet, a dicső rómaiak leszármazottai, ..."


Miért? Mit tanuljon? Mit érdekel ez magyarként engem? Minden nemzet igyekszik minél dicsőbbnek feltüntetni a saját múltját. A román nyelv valóban a Római Birodalom balkáni provinciáiban beszélt vulgáris latinnak a leszármazottja, ez az állítás tehát egyébként is nagyjából megállja a helyét.


"...akik mindig is őshonos nemzet voltak itt, ..."


Ez már valóban sántítós, bár valamennyi alapja ennek is van.


17:57

"Talán ha a románoknak olyan rossz Magyarországon, akkor miért települtek be?"


Hülyeség. Már a 18. században is román többség volt Erdélyben.

2011. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/194 Heckler ***** válasza:
85%

"90 éve ők vannak birtokon belül"


Ajánlom nézz utána a népességrobbanásnuknak, meg azután, hogy mit építettek fel időközben Erdélyben.


"Bunkók egyébként mindenütt vannak."


Most, hogy ezt megállapítottad, máris sokkal jobb fejnek tűnnek a szememben.


"Mi is ezt csináltuk 1918 előtt :( "


Csakhogy a saját földünkön csináltuk ugyanezt, ahova nem volt kötelező nekik betelepedni.


"Miért? Mit tanuljon? Mit érdekel ez magyarként engem?"


Ott érdekel, hogy onnantól fogva te vagy a megszálló és idegen, ami éppenséggel nem igaz. Hazugsággal alapozzák meg a jelenlétüket, a magyarok rovására.


"Ez már valóban sántítós, bár valamennyi alapja ennek is van."


Mennyi? Hogy IV. Béla beengedte őket az országba, utána meg elkezdtek özönleni, utána meg már nekik állt feljebb?


"Hülyeség. Már a 18. században is román többség volt Erdélyben."


Még a XVIII. században sem Románia volt, tehát amit írtam, még mindig áll.

2011. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/194 anonim ***** válasza:

Itt valaki azt se tudja mit ír szerintem csak hallomásokból és olyan dologról tör pálcát amihez fogalma sincs!

Mivel én sokat járok oda ezért vannak tapasztalataim, én ennek tudatába írok amit írni fogok ide, röviden!


Én sokkal többet csalódtam a Magyar-Román illetőkben mint a Román-Román illetőben. De ez lehet érthető mert ugyebár az első választásokon cserbe hagytuk őket. Ez szerintem érthető. De az már nem, hogy csak kapni szeretnének de adni már nem. Nem szeretik magukat elkötelezni de más idegeneket mint Pl. minket Magyarokat elköteleztetni annál inkább! Visszaélnek azzal, hogy nem tudsz Románul és ezt kihasználva már elkötelezted magad, ezek után meg kér sokkal több szívességet míg te csak egy mondatot kértél, hogy lefordítson. A Román emberek segítőkészségük sokkal jobb. Azért védik az ottani Magyarok Romániát mert az a hazájuk de mint Magyarországnak tekintik mint Romániának. Sajnos az itteni Magyarok pedig csak mint Romániát említik mint inkább Erdélynek! A szavak ereje nagyon nagy ott az legyen Erdély vagy Románia egész területén!

Ezekhez csatolok egy linket amely egy rövid VIDEO, de annál tanulságos, mert ugye nem mindegy, hogy idki vagy vidd ki! ;)


Video:

http://www.youtube.com/watch?v=bexzWqMUjrs

2011. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/194 anonim ***** válasza:
42%

18:47

"...máris sokkal jobb fejnek tűnnek a szememben."


Senki sem mondta, hogy szeresd a románokat. Vagy akárki mást. Nekem pl. az olaszok nem szimpatikusak, de ettől még nem gyűlölöm őket. Nem szimpik és kész.


"Hazugsággal alapozzák meg a jelenlétüket, a magyarok rovására. "


Ennek a gyerekes "ki volt itt előbb" izmozásnak semmi köze ahhoz, hogy miért tartozik ma Erdély Romániához.


"Még a XVIII. században sem Románia volt, tehát amit írtam, még mindig áll."


És? Olaszország, Németország vagy Szlovénia sem volt akkor, de voltak olasz, német vagy szlovén lakta területek.


Nem érted a lényeget.

A 19. század kezdete előtt nincs értelme a mai nyelvi azonosságtudatra épülő modern nemzetfogalomról beszélni, abban gondolkodni. Ötödrangúnak számított az egyén azonosságtudata szempontjából, hogy milyen nyelvet beszélt.

A középkori Magyarország a becslések szerint valóban mintegy 80 százalékban magyar anyanyelvű lehetett, de ez az ország Moháccsal elbukott, az évszázados török háborúk pusztításai nyomában pedig a magyarság kisebbségbe került a saját országában. A dolgos jobbágykéz pedig kellett, ezért a 17-18. század folyamán onnan telepítették be az elnéptelenedett vagy gyéren lakott területeket, ahonnan lehetett; azaz románokkal, szlovákokkal. Ezek történelmi tények, amelyeknek meglettek a maguk következményei. Változtatni nem tudsz rajtuk.

2011. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/194 Heckler ***** válasza:
100%

"Ennek a gyerekes "ki volt itt előbb" izmozásnak semmi köze ahhoz, hogy miért tartozik ma Erdély Romániához."


Ezt a románoknak kéne elmagyaráznod, hátha leszoknak a történelemhamisításról.


"Ezek történelmi tények, amelyeknek meglettek a maguk következményei. Változtatni nem tudsz rajtuk."


Nem vontam kétségbe történelmi tényeket (az a szóban forgó népcsoport szokása). Akármilyen is történelmi szempontból a leányzó fekvése, az nem mentség arra, amit a románok napjainkban is művelnek.

2011. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/194 anonim ***** válasza:
64%

"román nácikkal nincs problémád?"

Minden nácival problémám van, de egy tényt elfelejtesz: nem minden román náci, csak egy kis, de annál hangosabb részük.

2011. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/194 anonim ***** válasza:
64%

"Csakhogy a saját földünkön csináltuk ugyanezt, ahova nem volt kötelező nekik betelepedni."

És már Géza és Szent István is ezt csinálta, csak éppen nem a románokkal, hanem a morvákkal. És milyen jogalapra hivatkoztak? Egy fehér gebére meg néhány lószerszámra, érdekes, az valahogy rendben van.

2011. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!