Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/194 Heckler ***** válasza:
66%
A románok a jelenlegi tetteikért felelősek, és ezekre is hoztam a példát. Mudrival veszekedj, ha történelmi adok-kapokot akarsz játszani (de így, hogy felhoztad, nem emlékszem rá, hogy a magyarok betelepedtek volna Romániába, elfoglalták volna azt, népirtást rendeztek volna a lakosság körében, és a mai napig kisemmiznék a román lakosságot, vagy tévedek?)
2011. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/194 anonim ***** válasza:
Akkor most konkrétan mondd meg: él egy román család Kolozsváron, az apa villanyszerelő, az anya közértben dolgozik, és van két iskolás gyerek. Mondd meg, hogy ők miről tehetnek? Konkrétan ők mit ártottak neked?
2011. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/194 Heckler ***** válasza:
80%
Konkrétan azt, hogy betelepültek egy magyar városba, melyet azóta ők, és kedves kollégáik porig romboltak. Gyermekeik alapot szolgáltattak a magyar iskolák elrománosításához, és a magyarok katolikus templomait ortodoxnak hívják. Ők azok, akiknek a kedvéért a kincses város szemétkukái is román trikolórra vannak lefestve. Ők azok, akik román zászlót tűznek Mátyás Király szülőházára, ők azok, akik a magyarok ezreinek kiirtásában bűnös Avram Iancunak szobrot emelnek ezen magyar város terein. Ők azok, akik ünneplik és koszorúzzák a megszálló vasgárdista tömegmészáros seregnek felállított "emlékművet", ők azok, akik rászólnak a magyarra hogy kotródjon a saját városából. Ők azok, akik felássák Mátyás szobrát, ők azok, akik pofánvernek, ha magyarul beszélsz a saját magyar városodban. Soroljam még?
2011. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/194 anonim ***** válasza:
13%

"Konkrétan azt, hogy betelepültek egy magyar városba,"

mert egy magyar sem él New yorkban, bécsben, párizsban stb.


"melyet azóta ők, és kedves kollégáik porig romboltak."

Hol? Én voltam pl. Nagyváradon, ugyan úgy néz ki, mint bármelyik magyar város, rombolásnak nyomát se láttam. Minden ép és tiszta volt.



"Gyermekeik alapot szolgáltattak a magyar iskolák elrománosításához,"

És erről a gyerek, vagy a szülő tehet? Az, hogy valaki alapot szolgáltat valamire az egy dolog. Nem őt kell hibáztatni, ahnem azt, aki ezt az alapot ki is használja saját céljaira (ezek meg a politikusok, és nem a család). Romániában meg természetes, hogy tanuljanak a romániai magyarok románul, legalább helyből két nyelvet is beszélnek. Ez elég nagy előny.


"és a magyarok katolikus templomait ortodoxnak hívják."

Na ezt bizonyítsd, mert ilyennel még nem találkoztam.


"Ők azok, akiknek a kedvéért a kincses város szemétkukái is román trikolórra vannak lefestve."

Ezen mi a felháborító? Mégis csak romániában van. Amúgy meg az csak 3 szép szín. És valószínűleg az adott családnak halálmindegy, hogy az a kuka milyen színű.


"Ők azok, akik román zászlót tűznek Mátyás Király szülőházára,"

elvégre mátyás román származású volt, családja havasalföldről származott. Amúgy melyik családtag tűzi oda a zászlót?


"ők azok, akik a magyarok ezreinek kiirtásában bűnös Avram Iancunak szobrot emelnek ezen magyar város terein."

A családapa, vagy a gyerekek? Netalán a kedves mama?


"Ők azok, akik ünneplik és koszorúzzák a megszálló vasgárdista tömegmészáros seregnek felállított "emlékművet","

Nem, ez egy normális család, nincs idejük koszorúzásra járni, nem is érdekli őket a dolog, inkább elmennek kirándulni a hegyekbe.


"ők azok, akik rászólnak a magyarra hogy kotródjon a saját városából."

Láttad az előző youtube linket, a helyiek is azt mondják, hogy ki lehet jönni a románokkal, nem hiszem, hogy nagyon elzavarnák őket.


" Ők azok, akik felássák Mátyás szobrát,"

a család mely tagja?


" ők azok, akik pofánvernek, ha magyarul beszélsz a saját magyar városodban."

Amikor voltam romániában a helyiek fele magyarul beszélt, semmi gond nem volt belőle. Az meg hogy egy egy ilyen van, az megint csak nem az ott élő egyszeri család hibája.



"Soroljam még?"

Tudsz olyat ami megcáfolhatatlan?

2011. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/194 Heckler ***** válasza:
70%

"egy magyar sem él New yorkban, bécsben, párizsban stb. "


Egy New Yorkban, Bécsben, Párizsban élő magyar sem követeli magának ezeket a városokat, vagy rosszul tudom?


"Hol? Én voltam pl. Nagyváradon, ugyan úgy néz ki, mint bármelyik magyar város"


Én meg pl. két évig éltem Nagyváradon, és ez a város, amely a második Párizs néven vonult be a köztudatba, most úgy néz ki, mint egy lepratelep.


"És erről a gyerek, vagy a szülő tehet?"


Pontosan.


"Romániában meg természetes, hogy tanuljanak a romániai magyarok románul, legalább helyből két nyelvet is beszélnek. Ez elég nagy előny. "


Ez iszonyatos nagy szívás, ugyanis anyanyelvi szintet várnak el tőlük, ami lehetetlen, tehát ez csak egy újabb fegyver a románok kezében, hogy jól kib*sszanak a magyarokkal. (neked fingod sincs, hogyan működik a román oktatási rendszer, erre már rájöttem).


"Na ezt bizonyítsd, mert ilyennel még nem találkoztam."


Ha arra járok, lefotózom a turisták számára gyártott táblát, de ha arr ajársz, erről te magad is megbizonyosodhatsz.


"Ezen mi a felháborító? Mégis csak romániában van."


Mégiscsak egy magyar város, és nekem a pofámról lesülne a bőr, ha odamennék bármelyik X nemzetiségű városba, hogy helló, jöttem az én nemzeti színemre lefesteni mindent, mert én vagyok a nagy megszálló wasistdas.


"A családapa, vagy a gyerekek? Netalán a kedves mama?"


Nem, Kirk Kapitány és az Enterprise legénysége.


"Nem, ez egy normális család, nincs idejük koszorúzásra járni"


Aha. Szóval egy szál kiránduló családdal ellenérvelsz a több tízezer nácira, akik a vasgárdistákat éltetik.


"Láttad az előző youtube linket, a helyiek is azt mondják, hogy ki lehet jönni a románokkal"


Add a címedet, beköltözöm a lakásodba. Jól kijövünk majd. De nehogy ki akarj rakni, mert akkor turbómagyar irgumburgumnak foglak titulálni.


"a család mely tagja?"


Amelyiknek lapátot adnak a kezébe.


"Amikor voltam romániában a helyiek fele magyarul beszélt, semmi gond nem volt belőle."


De ha bemész egy hivatalos helyre, akkor egy ötössel megvámolnak érte.


"Tudsz olyat ami megcáfolhatatlan?"


Tudsz olyat, amit meg tudsz cáfolni?



Ha pörögsz, mint a ventilátor, akkor sem lesz soha jóban a megszállókkal az, akinek a földjére betörtek. Te tapsoltál a ruszkiknak, ha Erdélyben élnél, tapsolnál az oláhoknak is. Nincs benned önérzet, a magánügyed.

2011. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/194 anonim ***** válasza:
13%
Kezded felbaszni az agyam. Egy 10 éves gyerek hol tehet arról, hogy hova születik? Ha ezt megmagyarázod akkor hiszek neked mindenben.
2011. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/194 Heckler ***** válasza:
67%

Az a baj tudod, hogy te megpróbálod nekem elmagyarázni, hogy egy sáska nem csinál semmi rosszat, csak hát az a gond, hogy sok van belőle.


Te most azt mondod, hogy van egy, amelyik nem csinál semmi rosszat. Van belőle százezer másik, amelyik igen.


Aham, 10 éves kisgyerek. Ez a tíz éves kisgyerek azt tanulja az iskolában, hogy a román egy ősi nemzet, a dicső rómaiak leszármazottai, akik mindig is őshonos nemzet voltak itt, és a csúf, gonosz magyarok elvették elvették tőlük Erdélyt, amit az ő dicsőséges náci vasgárdájuk visszafoglalt. Neki ezek lesznek a nemzeti hősök.


Nem tudom, miért próbálod mindenáron letagadni azt, ami Erdélyben történik, te is tudod jól, hogy mi folyik ott, és az semmiképpen sem jó a magyaroknak.

2011. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/194 anonim ***** válasza:
0%
Hát ön uram sajnos vesztett. Arról, hogy mit tanítanak a gyereknek az iskolában nem a gyerek tehet, hanem a politika. A románok meg nem sáskák, hanem emberek. De kár veled vitázni, azt látom. Hülye vagy és kész.
2011. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/194 Heckler ***** válasza:
100%
Amiért te nagy harcos vagy, és szereted a cigányokat, szereted a románokat, attól még van probléma velük, nem is kevés. Előjöttél egy fiktív rendes román családdal, remek, ettől hány erdélyi magyar élete lett jobb? Ugyanabban az elnyomásban és mindennapos megaláztatásban élnek, mint eddig. De te azért szeresd csak a hős románjaidat, igazi barátaink ők nekünk.
2011. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/194 anonim ***** válasza:
13%
Talán lehet, hogy mi is hibásak vagyunk azért, mert nem kedvelnek minket?
2011. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!