Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
 111/152 anonim ***** válasza:
100%
érdekes felfogás... ezzel az erővel az idős embereket is meg lehetne ölni, akik betegesek és sokszor már szinte magatehetetlenek. Annyira nevetséges... Méghogy egy beteg gyerek nem lehet boldog????????? HIdd el igenis lehet. Mert lehet, hogy az a beteg gyerek sokkal több szeretetet és gondoskodást kap mint némelyik egészséges társa. És tudtommal teljesen mindegy milyen embert ölünk eg, a gyilkosság, az gyilkosság, nem igaz???? Akár beteg a magzat, akár nem! Egy beteg embernek is ugyanolyan joga van az élethez az elméleted szerint.
2009. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/152 anonim ***** válasza:
97%
az lessz a legjobb ha eltöröljük az abortuszt és megesszük egymást
2009. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/152 anonim ***** válasza:
97%
ezt szeretnéd
2009. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/152 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem tervezett gyerekként születtem.Édesanyám mesélte,hogy édesapám és ő még 20 éves fiatalok voltak anno mikor jártak és "véletlenül" nem védekeztek.Aztán anyám terhes lett velem,de meg sem fordult a fejében hogy magzatként megöljön engem(pedig apám cserben hagyta miatta).És mi történt?Tisztességben fel tudott nevelni egyedül,úgy hogy dolgozott és ha kellett plusz munkát vállalt.És elmondhatom hogy boldog gyerekkorom volt,semmiben nem szenvedtem hiányt.A legrosszabb iskolai eredményem 4-es volt.Megtanultam 2 nyelvet és gépészmérnöki képesítést szereztem.Most pedig a barátnőmmel a közös jövőnket tervezzük...Éppen ezért ugy gondolom hogy semmi esetre sem szabad megengedni azt hogy normális magzatot törvényesen el lehessen pusztítani.Meg kell adni az élet lehetőségét mindenkinek(még ha árvaházba,intézetbe kerül akkor is). Mert ki tudja milyen tehetségtől fosztjuk meg a társadalmat.
2009. jún. 24. 22:14
 115/152 anonim ***** válasza:
61%

"Na és a férfiak felelőssége? Arra miért nem reagálsz?"

Kérdés;

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?



"mindenféle jogi alapismeret nélkül is tudta azt, hogy az abortusz gyilkosság"


Itt csak ismételni tudom magam: az élet kezdete hitbeli kérdés.


Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik

Kérdezz meg egy jogászt

egy orvost

egy teológust

egy etnográfust

stb.

nem sorolom tovább - mindegyik bőszen magának fogja követelni az illetékességet


"Azért mert egy beteg gyerek nem élhetne teljes értékű életet."

Ezt most egy Down-kóros kisgyerek szülei kiröhögnék. De előtte definiáld nekem a "teljes élet" fogalmát. A logikád alapján ugyanakkor irtsuk ki a szemüvegeseket, mert nem élhetnek teljes életet, ugyanis kiszolgáltatottak egy eszköznek, ráadásul a TB-t terhelik. Vagy a dohányosokat irtsuk ki."


Ez most hogy is kerül ide?


Egy rókáról akar kiskegyed két bőrt lehúzni?


Nem értem.

2009. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/152 anonim ***** válasza:
85%
Te férfi vagy minek ütöd bele az orrod olyanba amit ugyse élhetsz átt,nem hiszem h aki elveteti a gyerekét ne gyötörné egész életébe büntudat
2009. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/152 anonim ***** válasza:
92%

Kedves fiacskám ! Engedd meg ezt a megszólítást,mert a nagyanyád lehetnék.

Érvelésedből arra a következtetésre jutottam,hogy katolikus vagy.

Mivel családot akarsz alapítani,engedd meg,hogy elmondjam az Egyház törvényét a házasságon belüli nemi életre vonatkozóan.(Ha a pap elfelejtené elmondani)

Nemi életet élni csak abban az esetben nem bűn,ha annak célja a gyermekvállalás.Ha csupán örömszerzés a cél,a férj bűnt követ el,és meg kell gyónnia.Az asszony ebben az esetben nem követ el bűnt.mert Ő köteles engedelmeskedni a férjének.Ha viszont a feleség a kezdeményező,akkor mindketten bűnösek.

Remélem,hogy a házasságodban betartod az Egyház törvényét és annyi gyereked lesz,amennyit az Isten ad.Neked csak az lesz a feladatod,hogy el is tartsad őket.Sok sikert hozzá.

2009. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/152 A kérdező kommentje:
"érdekes felfogás... ezzel az erővel az idős embereket is meg lehetne ölni, akik betegesek és sokszor már szinte magatehetetlenek. Annyira nevetséges.."-Te direkt értelmezed félre vagy tényleg ennyire csökkent értelmi képességű vagy???-Az ha valaki esetleg lábak,jezek nélkül vagy erősen értelmi fogyatékosként születik és él(és így szenvedések közepette,hátárnyba kell örök életét leélnie), szerinted ugyanaz mint ha valaki megöregszik és mondjuk beteg lesz???-Mert ha igen akkor kérlek ne írj több kommentet az igen alacsony intelligenciahányadosod végett!!!
2009. jún. 24. 22:37
 119/152 anonim ***** válasza:
75%

"Nemi életet élni csak abban az esetben nem bűn,ha annak célja a gyermekvállalás."


Kedves "nagymama."


Kérd vissza az iskolapénzed.


Az Ogino-Knaus módszert és a természetes születésszabályozást engedélyezi a Katolikus Egyház.

Ilyen esetekben a házastársak nem követnek el bűnt.

2009. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/152 A kérdező kommentje:
22:36-nak.Kedves mamácskám! Igen eltaláltad,római katolikus vagyok.És igen hiszek istenben.Viszont az egyházi és isteni kinyilatkozások sokszor nem azonosak.Isten a nemi életre nem tett ilyen szabályt melyet most az egyháztól idéztél.Én pedig elsősorban isten szavát követem.Viszont az isten kinyilatkozása hogy "NE ÖLJ!".Az abortusz meg akárhogy csűrjük-csavarjuk GYILKOSSÁG.MagzatÖLÉS! Javaslom mamika hogy nézzem meg a Néma Sikoly című filmet(de ne felejtse el bevenni előtte a nyugtatót!).Mert drasztikus dolgok vannak ám benne!Ott megnézheti hogy vajon él-e az a magzat,hogy vajon annak a magzatnak vannak-e érzései.
2009. jún. 24. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!