Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
 131/152 anonim ***** válasza:
80%
már megint ez a soka szarság az interneten amit irnak az nem biztos h igaz és eggyik helyen sem tudják bizonyitani h most mivan szóval nem kellene mindenkit lefikázni aki nem ért veled eggyet emberek vagyunk és mindenkinek meglehet a saját véleménye
2009. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/152 anonim ***** válasza:
98%

basszus, ez egy olyan dolog, hogy szabadon eldöntheti egy ember hogy akar-e gyereket vagy sem. és ha egyszer a te lányodat baleset éri, és nem vetetheti el a magzatot, mert TILTJA A TÖRVÉNY? (bocsi a példáért, csak hogy érzékeld a súlyát) és vegyük úgy hogy szegény lány 15 éves. akkor mi van?

2009-et írunk. minden ember szabad. erről hadd dönthessen már az a szerencsétlen nő aki nem akar vagy akar gyereket!

mi lesz a következő?

betiltják az óvszert, meg a fogamzásgátlókat mert a SEJTből is élet lesz, és nem szabad megölni?

2009. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/152 anonim ***** válasza:
79%

"-Én annak idején 5-sel érettségiztem(kivéve angolból mert az 4-es lett).Kíváncsi vagyok te milyen iskolát végeztél.:)"


ez sem talált. gyakorolj még, túl egyszerű vagy.

a különböző végzettségek, és az hogy valaki ÉRTELMES teljesen különálló dolog. magolni az 5 éves gyerek is tud. De

összefüggéseket, SAJÁT gondolatokat alkotni nem sok ember, főleg nem ebben az országban.

2009. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/152 A kérdező kommentje:
Kedves 13:49-es! Természetesen mindenki döntsön szabadon hogy akar-e gyereket vagy sem!!!De könyörgöm ne akkor amikor már ÚTON VAN a gyerek és evvel egy életet kell elpusztítania!!! És ha már így személyes vizekre evezünk,igen ha lesz lányom arra fogom nevelni hogy értékes nő legyen belőle,aki nem hetente váltogatja a partnereit.Hanem ha eljön az ideje,olyan biztos kapcsolatot alakítson ki,amelybe felelős szexuális életet tud élni.És ha lenne lányom biztos hogy nem engedném meg hogy elvetesse,megölje méhének gyümölcsét.És evvel gyilkossá váljon.A sejtes dologról amit összezagyváltál nem sokat értettem belőle.De a saját véleményemet hozzáfűzve:A megtermékenyítés előtt a spermium és a petesejt csak puszta lehetőség, hogy új és lényegi egységet formáljanak. A zigóta azonban egy saját élettel rendelkező individuum, egy saját identitást hordozó lényegileg egyesült, egyetlen princípium.Tehát egy külön emberi élet aminek léte felett nem ítélhet egy másik ember.Mert ha igen..az GYILKOSSÁG.
2009. jún. 25. 14:07
 135/152 A kérdező kommentje:
Kedves 13:58-as! Látod engem mondanak bunkónak és fikázónak, mikor sunyi módon te provokálsz.Egyébként a körülírásod szerint én egy "hülye" egyszerű ember vagyok.Oké nem ismerjük egymást.De azért néha nézzél be a BME-re ahol én végeztem,kérdezz meg pár ott tanuló embert hogy mire jut ha nincs esze,logikája,nem tud összefüggésekben gondolkodni és csak magol.Hát igen,mindenki azt fogja mondani hogy az már a legelső félévbe kibukik.A te bölcsészdiplomádhoz(gondolom az a kommentelő vagy) viszont biztos nem kellett sok ész,mert ott tényleg csak a magolás számít meg a memória.
2009. jún. 25. 14:22
 136/152 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Nem, a tegnapi bölcsész én vagyok, a 13:58-as az valaki más, de ezt igazán észrevehetted volna azzal agyonpallérozott agyaddal, pengéles logikáddal és mérnöki sasszemeddel, hogy ez utóbbi nem lehetek én, mivel a különböző százalékpont kizárja, hogy megegyezzen a személyünk.


A másik meg az, hogy honnan veszed a bátorságot, úgy is mondhatnám, hogy van bőr a képeden pocskondiázni már nemtudom hanyadszor az én iskolámat????? Elvégezted? Nem?! Akkor honnan tudod, hogy mik a követelmények?!?! Ja, igen, mert te mindent tudsz és főleg mindent JOBBAN TUDSZ, mint bárki más ezen a földön... Neked sem tanulnod, sem olvasnod, sem tapasztalnod sem kell semmiről ahhoz, hogy ÍTÉLKEZHESS bármiről, igaz?!


Tiszteletben tartom a véleményedet a feltett kérdésről, de rólad, mint emberről inkább nem is írom le mit gondolok, mert szégyelleném leírni...

2009. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/152 A kérdező kommentje:
Fejezzük be egymás pocskondiázását!!! Ezentúl ha valaki még ír kommentet annak tartalma ne a másik személyének gyalázása legyen(mivel nem ismerjük egymást).Hanem a témához kapcsolódó vélemény,meglátás esetleg egy másik kommentre adott válasz,észérv legyen!
2009. jún. 25. 14:55
 138/152 anonim ***** válasza:
91%
Ha úriember lennél, most azt írtad volna, hogy "ELNÉZÉST, TÉVEDTEM, NEM TÉGED AKARTALAK MEGBÁNTANI!" Nem, ehelyett azt írod, hogy fejezzük be és ne térjünk el a kérdéstől... :(
2009. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/152 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Te feltettél egy kérdést, amire elég sokan válaszoltak...

Ennyi válaszból nem nehéz eldöntened, mi a véleménye a többségnek.

Nem értem, hogy miért vitatkozol velük : nem a véleményükre voltál kíváncsi? Fogadd el, hogy NEKIK ez a véleményük!

NEKED meg más... (Mi elfogadjuk, hogy te más véleményen vagy, senki nem akadályoz, hogy úgy élj, ami szerinted a leghelyesebb.)


Tényleg jobb lenne, ha nem pocskondiázná a másikat senki, akinek netán más a véleménye, mert ez nem kulturált véleménycsere így...

De ezt elsősorban NEKED kellene betartanod, olvasd csak vissza a beírásaidat, hányszor ócsároltál csak azért hozzászólókat, mert más véleményük volt, mint neked?


Végigolvastam minden beírást és a te válaszaidat is : úgy gondolom, te még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ítélkezz másokon!

Lehet, hogy mélyen vallásos vagy, mégis nagyon keveset tudsz a vallásról...

NE ÖLJ!... Tudsz róla, hogy éppen a keresztények zászlaja alatt folytak a legnagyobb népirtások? (lásd : keresztesháborúk, náci haláltáborok, stb.)


Te még csak 25 éves vagy, most kezdtél dolgozni (ha van egyáltalán állásod), nincs feleséged, nincs gyereked...

Egyelőre halvány fogalmad sincs arról, mit jelent a havi fizetésedből eltartani legalább 1 gyereket úgy, hogy közben a lakásod rezsijét és törlesztését is kifizesd.


Majd ha megvásároltad életed első lakását, és lesz feleséged és lesz legalább 1 gyermeked, akkor térjünk vissza erre a kérdésre, kíváncsi lennék, akkor majd mit gondolsz?


Nekem már van saját lakásom (több is), amit a saját erőmből vásároltam meg, van házastársam (30 éve), és van 2 gyermekem, akiket becsülettel nevelek, mégsem merészelem MÁSOKNAK előírni, hogy ők mit csináljanak, hogyan éljenek, mit gondoljanak!


Nem erőszakosan kell az embereket kényszeríteni valamire, hanem segíteni kellene, hogy a legjobb döntést hozhassák meg.

Hidd el, ha az embereknek magasabb fizetésük lenne (vagy legalább biztos állásuk) szívesen vállalnának a jelenleginél több gyereket is!

Hidd el, ha a nők könnyebben hozzájuthatnának a fogamzásgátló tablettákhoz, akkor jóval kevesebb abortusz lenne...

Hidd el, ha az örökbeadás nem lenne ilyen megalázó az anyáknak, akkor többen választanák ezt a lehetőséget (ha ők nem tudják vállalni a gyerek felnevelését), mint az abortuszt...


Ha az egyház annyira ellenzi az abortuszt, akkor miért szüntették meg a templomok "forgóablakjait", ahová a "nemkívánt" vagy "nemvárt" csecsemőket betehették az anyák, tudták, hogy biztos helyre kerülnek a babák, az apácák felnevelték őket?

Milyen segítséget ad az egyház a teherbeesett 14 éves lányoknak?... Vagy az 5 gyerekes anyukának, akinek már így sincs ennivalóra való pénze, mégis megint terhes lett?...


Ha annyira izgat téged ez a dolog, akkor ezeket a problémákat próbáld megoldani! (Pl. menj tüntetni, gyűjts pénzt, szervezz rá alapítványt, stb.)


Amúgy ahhoz is lenne szólni valóm, hogy szerinted nincs jogunk az anyaméhben növekedő magzat helyett dönteni...

IGAZAD VAN! Teljesen egyetértek veled...

Én ezzel a gondolattal annyira egyetértek, hogy a gyerekeimet sem kényszerítettem rá születésükkor egyik vallásra sem, mert véleményem szerint nem becsületes helyettük dönteni!

Mi megismertetjük őket a főbb vallásokkal, majd felnőttkorukban döntsék el ők maguk, hogy melyik vallás milyen Istenében fognak hinni...


De mond csak : szerinted milyen dolog az, hogy a keresztény vallásúak mindjárt születés után megkereszteltetik a csecsemőiket, akaratuk ellenére rájuk kényszerítve egy olyan vallást, amit nem ők választottak maguknak?!

Milyen jogon döntesz te a csecsemő gyereked helyett, miben KELL hinnie élete végéig?! 8-[

2009. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/152 ceri ***** válasza:
62%

A kérdezőn kívül talán én vagyok itt az egyetlen aki az abortuszt gyilkosságnak tartom. Ti legalább 20-an vagytok.

Mit mondjak elég rossz arány ez ránk nézve.


Ti számbeli fölényben vagytok, mi meg erkölcsiben.

Néha olyan érzésem van, hogy nem is egy fajhoz tartozunk. Próbáltam megválaszolni minden valamire való kérdésre, de úgy érzem nem egy nyelvet beszélünk. Én magyarázom, hogy nem kéne gyilkolni. Ti pedig enyhítő körülményeket hoztok fel, amiket én elfogadok, de nem az ölés jogosságát.


Ti visszaéltek azzal, hogy az a szerencsétlen nincs a szemetek előtt, nem tud sírni és tiltakozni.

És védekezni sem tud. És ezt könyörtelenül ki is használjátok.

2009. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!