Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
 121/152 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbb válaszadó azt taglalja, legyen-e az a gyerek, akit már nem tudunk felnevelni. A kérdés nem erre irányult, hanem arra, hogy ha már megfogant, LEGÁLISAN MEGGYILKOLHATJUK-E?

Ha előítéletektől mentesen, logikusan gondolkodunk, azt mondjuk, hogy nem. Felmerül az az igen nehezen megoldható kérdés, hogy akkor mi a jó csudát csináljunk? És itt jön a logikai csavar: mivel a helyzet megoldhatatlan, mégiscsak lehessen büntetlenül megölni.

Ilyen alapon a családját teljesen tönkretevő alkoholista apát is engedni kellene legálisan megölni szerintem. A családtagnak elég lenne mondjuk arra hivatkozni, hogy a jövőjét komolyan veszélyezteti az apa alkoholizmusa. Ezt nem kellene vizsgálnia senkinek, elég lehetne az alkoholizmus tényére hivatkozni.

Gondolom, értitek, mit akarok mondani. Sokkal komolyabb megsegítő hálózat kellene a bajba jutott anyáknak, nem pedig sima út a gyerekgyilkossághoz.

2009. jún. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/152 anonim ***** válasza:
66%
Századik vagyok!!! :DDD
2009. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/152 ceri ***** válasza:
66%

A kérdésre már legalább 100 válasz érkezett.

A válaszolók több mint 90 %-a abortusz párti. Ez utóbbiak szinte mindegyike anyagi érdekekre hivatkozik. Az Ő logikájuk és erkölcsük szerint, anyagi érdekből (főleg, hogy a törvény megengedi) lehet gyilkolni.

Velük nem vitatkozom. Nincs érvem és mondanivalóm a számukra.


Néhányan tudományos, alkotmányos érveket hoznak fel.

Alapvetően Ők csak abban különböznek az előzőektől, hogy tanultabbak, tájékozottabbak.


Csak néhányan vannak azok, akiknél azt érzem, hogy felnőtt EMBER módjára gondolkodnának, és mégis elfogadják az abortuszt.


Ez utóbbiaknak 1-2 válasz:

Előre bocsájtom férfi vagyok, imádom a szexet (nem vagyok betelve magammal de talán magasabb szinten művelem, mint azok, akiknek ez nem több mint üzekedés, akik, ill. akiknek a partnerük, "rendszeresen csak azért jár nőgyógyászhoz , mert.....

Nem érdekel a katolikus egyház ( a többié sem) tiltása, vagy engedélye. A saját meggyőződésem, erkölcsöm (nagy szavak) szívem vezérel a véleményemben.


Tehát, szerintem az emberi élet ama bizonyos 2 sejt egyesülésével kezdődik, mikor kialakul a génállomány. Ettől fogva ő, Ő lett. Az utána történő dolgok az Ő fejlődésének folyamata. Milyen alapon mondja azt bárki is aki nem Ő, hogy ezt a lényt (szinte hasraütés szerűen, X ideig) el szabad pusztítani.


Sokkal bonyolultabb a helyzet a várhatóan súlyos betegséggel, genetikai hibákkal rendelkező magzatokkal.

Itt közbeszúrom, hogy szerintem mindenkinek joga van eldönteni (ebből is látszik, hogy nem isten beszél belőlem), hogy akar-e sok-sok ideig szenvedésben élni, vagy inkább a halált választja. Ilyen meggondolásból eutanázia párti vagyok.

A magzatot viszont hiába kérdeznénk, nem tud válaszolni. Én ebben az esetben is a szívemre hallgatok és e szerint megengedném az anyának (más, jobb) megoldás nem lévén, hogy döntsön leendő gyermeke helyett.


Talán még 1 kérdés van, ami úgy-ahogy megfontolásra méltó. Az alkotmánybíróság.

Az idézett határozatot teljesen elhibázottnak tartom. Inkább csak a trendit követi, és nem veszi figyelembe az Ő önrendelkezési jogát, hogy az élet élni akar.

Mennyiben felelős meggondolás az, hogy különböző tudósok különböző véleményen vannak, ezért az emberi élet kezdetét a születés időpontjára teszik, mert ez már biztos. Ilyen logika alapján az egész országot börtönbe lehetne csukni, mert hátha követtünk el bűncselekményt ami nem derült ki, és biztos ami biztos... Nem véletlen, hogy csak a bizonyított bűn jár negatív következményekkel. A magzattal szemben mért nem az Ő számára pozitívabb irányba mennek el? ha már nem tudják eldönteni. És ha Mengele azt mondja, hogy az emberi élet akkor kezdődik mikor benő a fejünk lágya, addíg csak gyerekek vagyunk, akkor ki lehet végezni a kamaszokat is? Tudom a kérdés abszurd. Csak arra akartam rámutatni, hogy ha nem tudunk valakiről valamit biztosan, akkor ne ítélkezzünk rá nézve negatívan, hanem épp ellenkezőleg.


Hát ennyi. Szerintem ezt sem fogjátok elolvasni, már a terjedelme miatt sem.

2009. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/152 anonim ***** válasza:
80%
Úgy vélem, hogy ebben a kérdésben az álláspontok soha nem fognak érdemben közeledni. El kelle fogadni, hogy nem mindenki gondolkozik úgy, mint mi. Ehelyett egymás pocskondiázása, kigúnyolása, köpködése megy. El kéne hogy jusson az agyakig, hogy ez egy olyan kérdés, amiben nem lehet megtalálni a mindenki számára elfogadható arany középutat, mert olyan nincs. Pontosan ezért NEM ELFOGADHATÓ egy olyan szélsőséges, diktatórikus megoldás, mint az ABORTUSZ TÖRVÉNY ÁLTALI BETILTÁSA. Úgyanis a kérdés ez volt, ha még emlékeztek rá.
2009. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/152 anonim ***** válasza:
83%
Nehogymár egy film legyen az alapja
2009. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/152 A kérdező kommentje:
"Tehát, szerintem az emberi élet ama bizonyos 2 sejt egyesülésével kezdődik, mikor kialakul a génállomány. Ettől fogva ő, Ő lett. Az utána történő dolgok az Ő fejlődésének folyamata. Milyen alapon mondja azt bárki is aki nem Ő, hogy ezt a lényt (szinte hasraütés szerűen, X ideig) el szabad pusztítani."-Tökéletesen egyetértek!!!
2009. jún. 25. 10:27
 127/152 A kérdező kommentje:
[link] el aki nem hinné hogy az abortusznak a legnagyobb a szerepe a magyar népességfogyásban.
2009. jún. 25. 10:36
 128/152 A kérdező kommentje:
Egy kis Szociológiai érdekesség:A Ratkó-korszak(50-es évek magyar bébiboomja)gyermekei éppen a mostani elkövetkező 5-10 évben fognak nyugdíjba menni.Tehát azt jelenti hogy szélsőséges arányban fog megnőni az "eltartottak"(nyugdíjasok és a többiek) aránya és szélsőséges arányban fog csökkenni az "eltartók"(aktív munkavállalók) aránya.Ami azt jelenti hogy a következő "eltartó" generációknak majd sokkal több adót kell fizetniük és sokkal alacsonyabb lesz az életszínvonaluk.Míg az "eltartott" réteg egyéneinek sokkal kevesebb lesz a a nyugdíjuk reálértéke.Tehát nekik is csökkenni fog az életszínvonaluk.És ez a tényező az évek múlásával majd hatványozódni fog.Mígnem a végeredménye a magyar nép teljes kipusztulása lesz.Éppen ezért mondom hogy az abortuszt nagyon szigorú keretek közé kell szorítani mert ez felelős leginkább a drasztikus népességcsökkenésért.De a jelenlegi "trend" és a "liberális kultúra" is nagy részben kiveszi a részét belőle.De ezek felől kevésbé aggódom mert az elkövetkező években politikai szempontból a jobboldal fogja átvenni az irányítást.És nekik programjukba van a kedvező családpolitika és a "tradicionálisabb" társadalom és kultúrpolitika.Melyet ha sikerül megvalósítaniuk akkor végre megsemmisülhet a magyar társadalomra rakódott "trendi" "liberális" szellemi-életfelfogási métely.
2009. jún. 25. 11:18
 129/152 anonim ***** válasza:
92%

látom kedves kérdező, mások lefikázásához kitűnően értesz. De csak ahhoz...

A kommentemben az idősekről azt írtam, hogy"... betegek és sok esetben magatehetetlenek" Az én gondolatom szerint ezzel az erővel egy magatehetetlen ember akit(ha nem tudnád mit jelent a szó) etetni, itatni, pelenkázni kell, mert egyedül semmit nem tud csinálni,még felkelni sem, ugyanúgy nem tud teljes életet élni, mint egy kéz és esetleg láb nélküli gyerek. Vagy tévednék???? Akkor őket is öljük meg? De javaslom, hogy a fikázó leszólások helyett tanulj meg egy szöveget teljes egészében értelmezni, és ne csak egy szót kiragadni belőle!!!

2009. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/152 anonim ***** válasza:
92%
ja és a beteg szó alatt sem egy influenzára gondoltam, hanem mondjuk előrehaladott rákra stb. Tehát komolyabb betegségre, de ha egy kicsit gondolkodtál volna, a hasonlatból rájöhettél volna.
2009. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!