Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/152 A kérdező kommentje:
"Mikor sikerül már felfognod, hogy nem azért fogy a népesség, mert sok az abortusz, hanem azért mert az emberek nem élnek olyan körülmények között, hogy sok gyermeket tudjanak vállalni?"-Áá nézz utána jobban a dolognak,a népességfogyás nagyrészt az abortuszok nagy száma miatt van.Az viszont igaz hogy a jelenlegi liberális popkultúra rátesz egy lapáttal.A nehéz körülményeket viszont nem írom alá mert épp Németországba a legnagyobb a népességfogyás Európában ahol az egyik leggazdagabb az állam és a legnagyobbak a jövedelmek.Magyarországon 1940-ben sokkal nehezebb élet volt mégis több gyerek született meg mint mondjuk 2006-ban.
2009. jún. 24. 16:36
 22/152 anonim ***** válasza:
72%
Egyéni vélemény te egy nagyon elmaradott ember lehetsz ajánlom szülj annyi gyereket amennyit csak birsz h növeld magyarország népességét sok sikert csak aztán nehogy éhen haljanak
2009. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/152 A kérdező kommentje:
Kedves 16:31-es,megértem a gyűlölettől csöpögő írásodat.Gondolom melyik népcsoporthoz tartozhatsz.De majd úgy 80 évesen mikor leszedték érelmeszesedés miatt a lábadat a cigányok meg minden hónapban betörnek hozzád.És elviszik a kis maradék nyugdíjadat is amit talán az állam majd IMF meg Világbank kölcsönökből tud majd csak fedezni.Akkor keserűségedben és szenvedésedben emlékezz vissza rám és írásaimra:)
2009. jún. 24. 16:42
 24/152 anonim ***** válasza:
60%

Aki abortuszra megy, az nem csak egy magzatot öl meg, hanem a saját további gyermekvállalását is kockára teszi, ugyanis mint minden műtétnek, az abortusznak is komoly kockázata van, és van olyan, akinek ezért nem lehet gyereke, mert valamikor abortuszra járt. A fiatalok túl korán kezdik a nemi életet, aztán fiatal lánykák mennek abortuszra, talán kicsit vissza kéne rántani ezt a folyamatot, nem tudom, hogyan lehetne, de ez is egy lehetőség a sok közül. Én ha annyira nagyon nem akarom a gyereket, de már úton van, akkor örökbe adom, miután megszületik, de nem ölöm meg.

Hála Istennek nem történt még ilyen, de csak akkor tartom jogosnak az abortuszt, ha életveszélyről van szó.

Akik tizenévesként mennek abortuszra, azok előbb tanuljanak meg gondolkodni...

Tudom, hogy egy védekezés se 100%, DE azért elég jók az arányok, hogy ne kelljen minden esemény után ilyen beavatkozást végezni...

2009. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/152 anonim válasza:
76%

Te tényleg nem fogod fel azzal a bundás agyaddal, hogy 1940-et nem lehet összehasonlítani napjainkkal??????? Hogy lehet valaki ennyire sötét... MÁS VILÁG VOLT, PRÓBÁLD MÁR MEGÉRTENI!


Volt már valaha a kezedben szociolgóiai témájú könyv? Nem hallottál még arról, hogy a gyermekszám és az életszínvonal jellemzően fordítottan arányos? Lásd: purtis analfabéta cigók 15 gyerekekkel vs. értlemiségi család (jó esetben) 1-2 gyerekkel.


Légyszíves ballagj el a könyvtárba és vegyél le pár szociolgiai alapművet, hogy megértsd azt, hogy korunk demográfiai jelenségei mögött milyen gazdasági, társadalmi és kulturális változások állnak.

2009. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/152 anonim ***** válasza:
61%
Kedves 16:43-as! A kérdés nem az, hogy JÓ-E, VAGY ROSSZ az abortusz. Úgy gondolom, abban mindnnyian egyetértünk, hogy ROSSZ dolog, legeslegeslegutolsó megoldásként jöhet csak szóba. A kérdés arra vonatkozott, hogy TILTSÁK-E BE TÖRVÉNYILEG, ami úgy gondolom, egészen más kérdés, mint annak eldöntése, hogy ez jó-e vagy rossz.
2009. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/152 anonim ***** válasza:
82%
(Uristen nem hiszem h egy filmet kellne felhozni)ugy látszik te még az őskorba élsz gondolkozz már sokan a megélhetés miatt vetetik el vagy azért mert tul fiatalok és miért mert a szülők látástol vakulatig dolgoznak h meg tudjanak élni és nincs idejük tizenéves lánykájukkal foglakozni a kérdés az h tegye tönkre az életét egy fiatalkori botlás miatt sőt a gyarakéét is
2009. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/152 anonim ***** válasza:
86%

Én nagyon ellenzem azt, hogy törvényileg tiltsák meg! Az én testem, az én életem, had' döntsem már el én, hogy mit szeretnék! Ha nem akarok gyereket, megteszek érte mindent, hogy ne is legyen, de egyik védekezési módszer sem 100%-os! Ha nincs munkám, nincs miből felnevelni, mire vállaljak gyereket?A nyomorba nem szülök, aztán szenvedjek én is meg ő is, mert nem tudok neki mindent megadni!?

Más: A fiatalok többsége már nagyon korán elkezd nemi életet élni, legtöbbször úgy, hogy fel sincsenek világosítva. Azt, hogy védekezni kellene eszükbe sem jut, vagy jönnek a hülyeségeikkel - itt is, hogy pl. az első alkalomkor nem lehet teherbeesni, majd a barátom időbe kiveszi stb... És már meg is történt a baj! Nem hiszem, hogy egy 14-15 évesnek az a vágya, hogy babát ringasson a 8.-os ballagásakor! Vagy az a nő, akit megerőszakolnak!

Elméletileg szabad demokráciában élünk, mindenki saját maga döntse el, akar e gyereket vagy sem, akarja e vallásosan nevelni a gyerekét vagy sem, de NE TEGYÉK KÖTELEZŐVÉ! Én nem vagyok vallásos, a gyerekemet sem fogom vallásosan nevelni, majd ha elég idős lesz majd ő eldönti, hogy 1. szeretné e, 2. milyen vallás áll hozzá közel! De ne kényszerítsék rá már az általános iskolában!

2009. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/152 A kérdező kommentje:
"Nem hallottál még arról, hogy a gyermekszám és az életszínvonal jellemzően fordítottan arányos?"-Ezt így nem lehet általánosítani,ugyanis Szaúd-Arábiában ahol jóval magasabb az egyes emberek életszínvonala hatalmas a születésszám,azt még mondhatom ugyanígy Izraelt és a többit.Ahol jóval magasabb az életszínvonal mégis nagy a népszaporulat.A nyugati demokráciákban azért kicsi a születésszám mert, részben az abortusz legalizáltsága miatt részben a nők nagyarányú munkavállalása és a "liberális trendi kultúra" elterjedése gyakorol negatív hatást a születésszámra.
2009. jún. 24. 16:52
 30/152 anonim ***** válasza:
78%

De tegyük fel, hogy mindenki szül 5 gyereket, akkor itt olyan marha nagy jólét lesz? Persze csomóan lesznek, így biztos termelnek elég pénzt a nyugdíjra. De, amikor már most is munkanélküliség van, akkor vajon mi lesz, ha még több százezer gyerek lesz?

Ez egy komplex probléma, és az abortuszok csak egy részét alkotják! Nagyon szűklátókörűen fogod fel a problémát, már bocsi!

2009. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!