Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/152 anonim ***** válasza:
72%
elég szégyen hogy 25 évesen leállsz vitatkozni holott az em,berek véleményére voltál kíváncsi és most elmondták és nem tetszik bocsi h nem mindenki szüli halomra a gyereket ó nembaj ha éhen hal vagy az utcára kerül és megfagy de lényeg he ne vetesse el senki
2009. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/152 anonim válasza:
76%
Kérdező, te egy idióta barom vagy! Te kérdezted, hogy milyen iskolája van, válaszol rá, aztán lefikázod! Ez mekkora egy bunkó paraszt dolog! Észérvek ugye nincsenek, mindet megcáfolták, akkor jön a személyeskedés, igaz? Nem szégyelled magad? Véleményeket, érveket vártál. Rengeteg el is hangzott, pro- és kontra. Egyiken sem gondolkoztál el egy percig sem, csak szajkózod a hülyeségeidet aztán ha végképp nincs más, személyeskedsz?
2009. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/152 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező igazad van csak te vagy tökéletes,takarodj gyarapitsd magyarországot a nagy semmire nem igaz h nem vaszed észre magad!!!!!
2009. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/152 A kérdező kommentje:
Áá érveltek valamivel én visszaérveltem.Ezt manapság vitának mondják,tudod észérvek logikus ütköztetése melyet konklúzió követ.:)-Azt hogy te nem tudod elfogadni az érveimet...sajnállak.Az érveim szerintem 100%-ban megállják a helyüket.A fikázást meg ahogy óvodában is szokták mondani:Nem én kezdtem!
2009. jún. 24. 17:56
 55/152 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Már megtudtuk tőled, hogy 25 éves vagy, és gépészmérnök a végzettséged...


Most szépen ülj le, tegyél magad elé egy üres lapot és fogj meg egy tollat : számold ki légyszíves, MIBŐL fogsz eltartani 10 gyereket, + a feleségedet (10 gyerek mellett ugye nem kényszeríted munkahelyre?), miből fizetsz majd villanyszámlát, gázszámlát, vízszámlát, lakbért/közösköltséget, bérletet, adót?...


Ha olyan szerencsés vagy, hogy van állásod, miből veszel Mo-on lakást? (Ugye nem lakás nélkül fogsz 10 gyereket csinálni?)


Van fogalmad arról, mennyibe kerül 1 gyerek etetése, ruházása, iskoláztatása?


Ez egy egyszerű számolási feladat, csak magadnak végezd el légyszíves!


Megkérdezném : van egyáltalán feleséged?... Van saját lakásod?... Van legalább 1 gyereked, hogy némi fogalmad lenne arról, mit jelent gyereket eltartani felelősen?...

2009. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/152 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Ha már egyszer gépészmérnök vagy, akkor jobban tennéd ha nem pofáznál bele olyan dolgokba, amihez nem értesz. Rajzolj műszaki rajzot és számolgass, arra (talán) még képes vagy! Tudod, nekem meg kitűnő lett az érettségim (mégsem ezzel gizdázok), de közgazdászként igenis jobban értek az ilyen dolgokhoz, mint Te! Igen a majdnem kitűnő érettségi marha nagy komplex gondolkodást sejtet, majdnem akkorát mint egy sültkrumpli esetében.

Elmondom mégegyszer, hátha sikerül felfognod! A romák általánosságban szegények, ezért hiába vannak sokan, nem fog nőni a kereslet. Ha a magyarok sok gyereket szülnek, az egy főre jutó kereslet is csökkeni fog, ergo nem fog jelentősen nőni a kereslet. Gondolj már bele, Albániában hiába születik több gyerek, attól még nem lesz több pénze a családoknak, és nem fognak több keresletet támasztani!

2009. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/152 anonim ***** válasza:
77%
Tudod, mint szülj 10 gyereket, és csövezz a híd alatt! A részege csöveseket talán meg tudod győzni ezekkel az "érvekkel".
2009. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/152 anonim ***** válasza:
65%
Ha sok gyerekem van akkor nem fognak gépesiteni mindenhol azon dolgoznak,hogy az emberi munkaeröt felvátsa az olcsóbb gépinunka a gép:nem sztrájkol,nem betegszik meg,nem megy szabira,nem kér külön juttatást...A gép hétvégén is dolgozik,este is,munka szüneti napon is.Mire csináljak gyereket munka nélküli segélyre?
2009. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/152 anonim ***** válasza:
62%
igazad van kérező tiltják csak be nem tudom hogyan élné meg az az ember akit megerőszakolnak és ezek utána nevelje fel azt a gyereket akitől mindig a gyűlölet kapná el
2009. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/152 anonim ***** válasza:
70%

Túlságosan elkanyarodtak páran a témától, de érdekelne, hogy mi a véleménye egyeseknek azokról a gyerekekről, akik itt a szexualitás témakörben kérdezősködnek? Szerintem ez nem jó, amit sokszor ott olvasni lehet, és ne mondjátok, hogy a nő (fiatal lány) szervezetének nem árthat végzetesen egy abortusz, mert árthat. Lehet, hogy később már akarna gyereket, de nem lehet, mert fiatalon felelőtlen volt.

Nem azt mondom, hogy akkor meg kellett volna szülnie, viszont aki testileg érett a szexre, nem biztos, hogy agyilag is, és ez nagyon fontos, hogy ha valaki már belekezd, az ésszel tegye, de sok fiatal tininek ez státusz miatt fontos, mert jaj de ciki, ha x évesen még nem esett túl rajta, és nem azért, mert szereti azt, akivel megteszi.

Komolyabban kéne venni ezen a téren a gyerekekre odafigyelést, hogy ne kelljen valakinek tiniként abortuszra járni.

Tartsák meg az abortuszt, de csak szigorú feltételekkel, akárki ne végeztethesse el csak azért, mert felelőtlen volt és nem is védekezett... Aki szexuális életet él, az tanulja meg, hogy felelősséggel jár.

2009. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!