Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/152 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz h némélyk ember elmaradt az őskorban és nem bír semmit felfogni olyan dolgokat hozol elö aminek semmi köze nincs meg se hallod amiket mások mondanak ki vagy te isten h megmond szaporodjatok vagy mi?????????
2009. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/152 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell dugni, nem lesz gyerek. Ennyi.
2009. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/152 anonim ***** válasza:
68%

"... Én annak idején 5-sel érettségiztem(kivéve angolból mert az 4-es lett)..."


Tyűűűhaaa!... :]


Ez már VALAMI!


Megállapítottuk, hogy legalább olvasni, írni már tudsz...


Na, akkor épp ideje, hogy OLVASNI kezdj, nagyon rád férne, hogy tágítsd az agyad.

Iratkozz be egy közeli könyvtárba és kezdj neki...

2009. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/152 A kérdező kommentje:
"1.) Magyarországon egyre több a roma, úgyhogy mivel nő a kereslet, gondolom nő a kínálat is, és a termelés is, és hála a romáknak nagyon fel fog pörögni itt a gazdaság. 10 ember fejenként 20.000 forinttal is ugyanannyi keresletet csinál, mint kettő 100.000 forinttal."-Na te nagy közgazdász:D-Kioktatlak.A cigány népcsoport külön kultúrával bír, nincsenek nagy igényei és nem is akar dolgozni.Tehát,hiába szaporodnak ők mivel igénytelenek nem fog nőni sokkal a kereslet.A kínálatot pedig azért nem fogjuk tudni létrehozni mert nem akarnak dolgozni.Ellentétbe a magyarral ami csakugyan egy külön kultúra.A magyaroknak vannak igényeik tehát nőni fog a kereslet.A magyar dolgozni is akar tehát a kínálat ki fogja a keresletet elégíteni.A közgázos diplomádat meg kidobhatod a kukába...Csoda hogy ilyen embereket beengednek az egyetemre:D
2009. jún. 24. 17:34
 45/152 anonim ***** válasza:
89%

De azt nem értem, hogy neked miért fáj, ha más csinálja. Én például nem tudnám megtenni, nem hiszem, hogy a lelkiismeretemmel el tudnék számolni utána. De akinek nincs más lehetősége az tegye meg, az az ő lelkiismerete és az ő élete. Most azért mert nekem nem tetszik, nem fogom másnak is megtiltani. Ennyi erővel tiltsuk be a 72 órás tablettát is, mert az a magzat beágyazódását akadályozza meg. Igaz, hogy kevésbé látványosan, de mégis megöli a gyereket, mert ha 5 hetesen gyerek, akkor 2 naposan is.

De én könnyen beszélek, nem tudom, hogy milyen minimálbéren élni, vagy azon gondolkozni, hogy hogy fogom kihúzni a hónap végéig. Inkább örülök, hogy nem kerülök ilyen válaszútra, hogy koldulok a gyerekkel, vagy megölöm. Másnak meg inkább hagyjuk meg ezt a választást, hidd el, hogy ez a legtöbb esetben elég mély lelki válságot okoz egy nőnek.

2009. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/152 anonim ***** válasza:
80%
Nézetem szerint legalizálni kéne-miért jobb ha:kukába teszik,kutyák elé vetik,állami gondozásba adják.Elég sok olyan történet van hogy az állami gyerekek lesznek:prostik (kiskoruan),bünözők a (kilátástalanság)miatt is,szerv donorok(mert senkinek nem hiányoznak).Ha ezeket végig gondolom akkor inkább ne is szülessenmeg,úgyis ellenne b@szva az élete.Persze van kivétel de ritka.
2009. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/152 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


A kérdésedre válaszolva. Két egyetemi bölcsészdiplomám van, az egyik neveléstudományból, a másik vallástudományból. Mindkét szakomon többféle tudományterület felől kellett megközelítenünk a különböző jelenségeket, ezek többnyire a szociológia, pszichológia, történelem, antropológia, nyelvészet, művészettörténet, forráselemzés voltak, de számos más tudományterületet is fel tudnék sorolni, ám úgy vélem, fölölsleges.


Egyébként meg: az iskola nem feltétlenül tanít meg gondolkodni, mint ahogy a Te esetedben sem sikerült. A jegyek végképp semmit nem mutatnak meg abból, hogy képes vagy-e összefüggéseiben, rendszerként látni a világot. A jegy arról szól, hogy vissza tudod-e böfögni a feladott leckét.

2009. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/152 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek a kérdezővel.

Aki abortuszt csináltat, az szerintem egy egyszerű gyilkos, akinek a tettét sajnos legalizálták.

De attól, hogy legális, attól még GYILKOSSÁG, akárhogy cifrázzák, meg magyarázzák is egyesek.

Undorodom ezektől a "nőktől", megérdemelnék, hogy egy ilyen tett után sterilizálják őket. Aki egyszer megöli a gyerekét, és utána szül egyet, az mégis milyen "anya" lehet? Olyan, aki magát többre tartja, mint a saját gyerekét.

És lehet azzal jönni, hogy baleset volt, meg minden, de aki szexel, az tudja, hogy annak következménye is lehet, mert nincs 100%-os védelem. És aki arra képes lenne, hogy megölje a gyerekét, az akkor ne szexeljen. Bár tudom, egyszerűbb megölni egy ártatlan magzatot, mint kibírni szex nélkül. Sajnos ez a túlliberális világ ezt sugallja.

2009. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/152 A kérdező kommentje:

"Na, akkor épp ideje, hogy OLVASNI kezdj, nagyon rád férne, hogy tágítsd az agyad.

Iratkozz be egy közeli könyvtárba és kezdj neki..."-Na megint megszólalt valaki a sötét lyukból:D-Elmondom hogy én 25 évesen sokkal több könyvet olvastam már mindenféle témakörből,mint azt te el tudnád képzelni.De a véleményedből ítélve és a stílusodból leszűrve te olyan minimális intelligenciahányadossal rendelkezhetsz hogy olvashatsz bármit,felesleges,mert az agyad nem bírná felfogni és összefüggésekbe tenni a kapott infókat.:D

2009. jún. 24. 17:39
 50/152 A kérdező kommentje:
"A kérdésedre válaszolva. Két egyetemi bölcsészdiplomám van, az egyik neveléstudományból, a másik vallástudományból"-Húú hogy el ne ájuljak a bölcsészdiplomáidtól.Én meg gépészmérnök vagyok,ahova sokkal több logika kell mint a vallásügyi meg nevelésügyi témákon való rágcsáláshoz.Ráadásul nem is gondoltam volna hogy hogy lehet vallástudományi diplomája egy olyan lélektelen embernek aki semmibe veszi az emberi életet.És a magzatgyilkosság mellett áll ki.Hát igen,igaza van azoknak akik azt mondják hogy lehanyatlott a mai oktatás.:)
2009. jún. 24. 17:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!