Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maradjon legális az abortusz...

Maradjon legális az abortusz vagy törvényileg tiltsák be?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi.A nemzeti,konzervatív oldalon(Jobbik,Fidesz) azt képviselik hogy "tiltsák be".Mivel magyarázatuk szerint az emberi élet a fogantatástól kezdődik(és ez biológiailag így is van) és a magzat elpusztítása megegyezik az embergyilkossággal.A kozmopolita,balliberális oldalon(SZDSZ,MSZP)az abortusz legalizációjának megmaradása mellett foglalnak állást.Az egyén személyi és döntési szabadságára hivatkozva.....A magánvéleményem nekem az hogy:A személyes szabadság jogának semmiképp sem szabad odáig elmennie hogy egy másik élet fennmaradása felől döntsön.Tehát emberiességi okok miatt ellenzem az abortuszt.Hisz aki abortuszra megy az a saját gyermekének(magzatának) a brutális meggyilkolásában vállal kezességet.
2009. jún. 24. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/152 anonim ***** válasza:
67%
*gyerekééit
2009. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/152 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy már más országokat hasonlitsunk Magyarországhoz már bocsi,de nézd már meg h Magyarországon mennyi a minimálbér
2009. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/152 A kérdező kommentje:
Ugyanmár Albániában sokkal kisebb a minimálbér,mégis dupla akkor a születésszám mint nálnuk.
2009. jún. 24. 17:06
 34/152 A kérdező kommentje:
"De, amikor már most is munkanélküliség van, akkor vajon mi lesz, ha még több százezer gyerek lesz?"-Ez csak jót tehet a gazdaságnak hisz akkor ha több gyerek lesz nő az egyes áruk iránti kereslet.A keresletet pedig a kínálatnak fedeznie kell.És hogy a kínálatot fedezni tudják egyre többet kell termelni,tehát egyre több munkára lesz szükség ami pedig új munkahelyeket teremt.És akkor csökken a munkanélküliség mert uj munkahelyek lesznek,ha pedig több lesz a munkahely nő az állam bevétele is.Tehát a nagy népszaporulat csak jót tehet a gazdaságnak.
2009. jún. 24. 17:12
 35/152 anonim ***** válasza:
37%

Én nagyon szigorú feltételekhez kötném az abortuszt, a jelenlegi állapot semmi esetre se jó. És a gyerekeket fel kéne homályosítani arról, hogy a szexuális életnek következménye is lehet, nem csak szórakozás. (gyerekek = általános iskolás szexelő korosztály)

Milyen már az, hogy az értelmes műsorok késő este mennek a tévében, napközben meg öntik a gyűlöletet és az igénytelen adásokat? Nem a 12-es, 16-os és 18-as karikát kell kitenni főműsoridőben, hanem kivenni a főműsoridőből. Miért? Mert a szülők főműsoridőben dolgoznak, míg a gyerek már otthon van, és nem érnek rá odaülni mellé, hogy biztosítsák a karikához tartozó nagykorú felügyeletet.

Sok változtatás kéne, és az abortusz nagyon erős korlátozása is egy. Én nem vagyok öreg, 24 éves, de amikor azt olvasom, hogy 12 éves gyerekek szexuális életet élnek, nyelek nagyokat (én is voltam tini és 11 évesen jött meg először a mensesem, de szexuális életet nem éltem ennyi idősen).

2009. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/152 anonim ***** válasza:
83%

"...Kedves 16:31-es,megértem a gyűlölettől csöpögő írásodat.Gondolom melyik népcsoporthoz tartozhatsz.De majd úgy 80 évesen mikor leszedték érelmeszesedés miatt a lábadat a cigányok meg minden hónapban betörnek hozzád.És elviszik a kis maradék nyugdíjadat is amit talán az állam majd IMF meg Világbank kölcsönökből tud majd csak fedezni.Akkor keserűségedben és szenvedésedben emlékezz vissza rám és írásaimra:)..."


Idefigyelj, te Lángelme!

Azért lesz nekem 80 éves koromban érszűkületem (a jóslatod szerint), mert Mo-on jelenleg engedélyezett az abortusz??? 8-o

Vagy azért, mert felelősen gondolkozom és csak annyi gyereket szültem, amennyit el is tudok tartani?...

Tudod, szerintem nem azért kell különböző IMF vagy Világbanki kölcsönt felvennie Mo-nak, mert nekem nem született 10 gyerekem, hanem mert Tisztelt Honatyáink és Pártvezéreink két kézzel tömködik a saját zsebeiket (az Orbánok pont úgy, mint a Gyurcsányok meg a többi ingyenélő naplopó)...


Ha mindenki 10-20 gyereket szülne Mo-on katasztrofálissá válna a helyzet : hol van annyi bölcsöde, óvoda, iskola, ami befogadna ennyi gyereket?...

A dolgozók sem lennének képesek eltartani ennyi gyereket, hol van ehhez elég munkahely?


A felelősen gondolkodó embereknek azért van 1-2-3 gyerekük, mert pontosan tudják, hogy ennyi gyereket tudnak eltartani, és nem többet!


Az, hogy 1940-ben több gyerek született?... GONDOLKOZZ MÁR!

Hol volt 1940-ben fogamzásgátlás?!

De már akkor is, aki csak tehette, tett ellene, hogy ne 10 gyereke szülessen, hanem csak 1-2...

(Zalában pl. már akkor is csak 1 gyerek született családonként, köszönhetően a bábáknak és az illegális abortusznak.)


Megkérdezhetem, hogy jelenleg hány gyereket tartasz el?


Mert nekem az a véleményem, hogy majd akkor oszd az észt, amikor a saját keresetedből tartod el a saját gyerekeidet, mindezt úgy, hogy előtte a saját jövedelmedből megvetted a saját lakásodat!

Ha idáig eljutsz valaha, majd újra megkérdezem tőled : hány gyereket fogsz szülni/csinálni?


És légyszíves, ígérd meg, hogy a jövőben CSAK ANNYI gyereket szülsz/csinálsz, amennyit te magad el tudsz majd tartani, léci ne velem tartasd majd el a 10-15 kölyködet!


Köszi! :D

2009. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/152 anonim ***** válasza:
81%

Tudod mi a te bajod? Hogy képtelen vagy komplex godolkodásra, nem vagy képes a dolgokat összefüggéseikben látni, egyszerre csak egy paraméter mentén vagy képes vizsgáli a dolgokat. Tudod hány tényező hat egy társadalom alakulására, a születésszám alakulsára? Soroljam?


- gazdasági tényezők

- kultúra

- vallás

- történelmi tényezők

- hagyományok

- szokásrendszerek

- technikai fejlettség

- egészségügy

- szociális háló


Ha csak egy-egy dimenzió mentén hasonlítasz össze két népcsoportot, akkor nyilvánvalóan hamis és torz képet fogsz kapni. Ez persze csak akkor baj, ha valódi rálást szeretnél a dolgokra, de akkor elég nagy baj...

2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/152 anonim ***** válasza:
87%

Én tényleg nem akarlak téged megbántani, de ez egyáltalán nem így van, ahogy leírod, maximum talán elméletben. Én gazdasági suliba járok, és elég sok mikrot és makrot tanultam. Csak két felvetésem lenne:

1.) Magyarországon egyre több a roma, úgyhogy mivel nő a kereslet, gondolom nő a kínálat is, és a termelés is, és hála a romáknak nagyon fel fog pörögni itt a gazdaság. 10 ember fejenként 20.000 forinttal is ugyanannyi keresletet csinál, mint kettő 100.000 forinttal.

2.) Az általad példának hozott Albániában a hatalmas népességrobbanásnak hála bizonyára nagyon dübörög a gazdaság. Sőt Etiópiában is élnek bőven, gondolom ott is!

2009. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/152 anonim ***** válasza:
85%

Nevetséges Szaud-Arábiát és Albániát Mo-hoz hasonlítani!

Egyáltalán tudsz róla, hogy ezekben az országokban muszlimok laknak, ahol mindent a vallás irányít?...

Itt a nők otthon lehetnek, nem kell dolgozniuk, ellentétben Mo-al, ahol képtelenség 1 fizetésből megélni, Európa közepén élünk, ahol a szokások is egészen mások...


Nevetségesek az érveid...

2009. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/152 A kérdező kommentje:
"Tudod mi a te bajod? Hogy képtelen vagy komplex godolkodásra, nem vagy képes a dolgokat összefüggéseikben látni, egyszerre csak egy paraméter mentén vagy képes vizsgáli a dolgokat."-Na ne mondjad okostóni:D-Én annak idején 5-sel érettségiztem(kivéve angolból mert az 4-es lett).Kíváncsi vagyok te milyen iskolát végeztél.:)
2009. jún. 24. 17:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!