Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a Meleg...

Mi a véleményed a Meleg Méltóság Menetről, azaz a melegfelvonulásról?

Figyelt kérdés

Melegként a felvonulással csak részben értek egyet, ezért nem is tervezem, hogy valaha részt fogok venni rajta, legalábbis nem az elkövetkezendő években.


Egyfelől úgy gondolom, hogy a társadalmunk még nem érett meg egy ilyen rendezvényre, mivel nagyon nagy a tudatlanság mértéke ezen a területen, a melegeket összemossák a transzszexuálisokkal, rosszabb esetben a pedofilokkal. A média által közvetített kép, amelyben a többszáz normálisan felvonuló közül kiszúrják azt, aki erkölcstelenül öltözik, viselkedik, méginkább rontja ezt a képet.


Másfelől viszont, ha struccpolitikát folytatva tabuként kezeljük a témát, az életben nem ismerik el a melegek párkapcsolatát. Sokan azt mondják, hogy megvan az egyenjogúságuk a homoszexuális embereknek. Igen? Vállalhatom én például munkahelyemen, hogy a párom is férfi? Nem köpnek le, ha olykor kézenfogva sétálok azzal, akit szeretek? Lehet, hogy nem a felvonulás a legcélszerűbb eszköze a melegek elfogadtatásának, de valamilyen módon szükségszerűnek érzem, hogy társadalmon belül eluralkodó homofóbia csökkentve legyen.


Csak halkan jegyzem meg, hogy a nyugat-európai országokban is tartanak melegfelvonulást, pedit ott teljesen elfogadják a homoszexuálisokat. Ott ezeken a rendezvényeken heterók és melegek együtt töltenek egy kellemes napot és jól érzik magukat, nincs semmi ellenségeskedés. Itt miért nem lehet így??


25/F



2012. júl. 6. 23:12
 81/93 anonim ***** válasza:
8%

"Pontosan erről írtam a kérdésben, összemossátok a homoszexualitást a pedofíliával, holott ég és föld. A homoszexuális kapcsolat 2 felnőtt ember szabad akaratán alapszik, a pedofília pedig mindig erőszakos cselekményt jelent, mivel ott az egyik fél életkorából adódóan korlátozottan cselekvőképes."


Ugyan már, sérted azzal a 9 éves barátnőm jogait (amit nem nevezek meg, mert nem tudok) azzal, hogy cselekvésképtelennek nyilvánítod. Ő beleegyezett és tetszik neki, úgyhogy semmiben sem különbözik mint két meleg kapcsolata. Sőt a zoofíl ismerősöm is ilyen bajban van a lovával. Azok a gonosz állatvédők korlátozzák a jogaikat, hogy nem hagyják békén. Az ember nyugodtan már nem is smárolhat a lovával az utcán, mert undorítónak tartják egyesek, pedig teljesen normális! Én sem a 9 éves barátnőmmel! Hát milyen világ ez? Ha a melegeknek lehet akkor nekünk miért nem?

2012. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Teljesen jól látod,a mai magyar társadalom még nem kész erre,már ha egyáltalán valaha az lesz.Főleg addig,amíg lesz bekiabáló-kordonbontó-kurv@anyázó Jobbikbérenc csürhe.Szerintük a homoszexualitás betegség,azt figyelembe sem veszik,hogy ez azóta létezik,mióta ember van a Földön.Nézd meg az ókori görög írókat,köztük is sokan tartoztak a meleg-leszbikus közösségbe.Olvastam a felvonulással kapcsolatban,hogy néhány éppen itt tartózkodó német turista nem értette,hogy miért kell ehhez ekkora rendőri készültség,és mikor elmagyarázták nekik az okát,teljesen meg voltak döbbenve.Azt mondták,hogy náluk teljesen laza esemény,nincsenek ellentüntetők,stb.

Nem tudom,hogy láttad-e a "Philadelphia" című filmet,de abban jól körülírják a dolgot.

Tőlünk nyugatabbra mindig is fejlettebbek voltak a társadalmak,pl. itthon még mindig sokan úgy gondolják,hogy egy nőnek otthon van a helye,az ő dolga a háztartás,viszont a skandináv országokban már a férfi is otthon maradhat a babával és közös a problémamegoldás.

Én támogatom a közösségetek ügyét és szerintem engedélyezni lehetne az egynemű házasságokat,de Magyarország többek között ez ügyben is borzalmasan le van maradva.Sajnos ha manapság szabadon együtt akar két férfi/két nő élni,vagy elfogadóbb országban teszitek ezt meg,vagy itthon de rettegve és titkolózva.

A kedves homofób válaszolóknak(ha tudtok angolul)ezt küldöm:

http://www.youtube.com/watch?v=IGj4_CFgH4c

Emésztgessétek.Tiszteletem!25/N

2012. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
4%

"azt figyelembe sem veszik,hogy ez azóta létezik,mióta ember van a Földön"


Akárcsak a rák. Merthát azt kell figyelembe venni ugye, mi mennyi ideje van a Földön.


"Nézd meg az ókori görög írókat"


Megnéztem. Kölcsönadták egymásnak a gyerekeiket, hogy azok be legyenek vezetve a szexuális életbe egy tapasztalt felnőtt által. Követendő példa, igaz?


"néhány éppen itt tartózkodó német turista nem értette"


Néhány éppen itt tartózkodó turista meg azt nem értette, hogy hova vonulnak a búzahadak.


"Nem tudom,hogy láttad-e a "Philadelphia""


A Philadelphia című filmben egy fekélyekkel borított, amúgy fertőzőképes HIV-vírusokat tartalmazó gennyes váladékot eresztő emberrel nem akartak egy irodában dolgozni a "homofóbok". Ha te szívesen dolgoznál együtt egy ilyen emberrel, most szólj. Ha meg nem, akkor ne hozd fel a filmet példának, mert hatalmas öngól.


Linkelj lédigagát. Az ám a követendő példa. miért nem rögtön Justin Biebert?

2012. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
5%

Athénban ha nem kívánatos gyerek született, elfogadott volt, hogy a gyermeket kitatték az utcára, aztán elvihette aki akarta (természetesen rabszolgának), vagy akár ott rohadhatott meg. Az athéni társadalom volt az első klasszikus rabszolgatartó, itt már nagy mennyiségben termelésre alkalmaztak rabszolgákat. Továbbá a lakosság alig 10%-ának volt polgárjoga. Marhára követendő példa.


Az állatvilágban miért csak akkor alakul ki homoszexualitás, ha nincs elég nőstény? A nőknél meg miért nem alakul ki egyáltalán? (Na mondjuk erre lehet az a válasz, hogy férfiakból születik minden fajnál a több, így a nőkre jut elég hím.)

2012. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 asmosys ***** válasza:
94%

"Az állatvilágban miért csak akkor alakul ki homoszexualitás, ha nincs elég nőstény?"


Nem /csak/ akkor alakul ki. Rengeteg fajnál folyamatosan jelen van. Még a populáció hasznára is válik.

Végső soron fura, hogy van amit a majom megért, de az ember nem. :D

2012. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 tetro ***** válasza:

"A Philadelphia című filmben egy fekélyekkel borított, amúgy fertőzőképes HIV-vírusokat tartalmazó gennyes váladékot eresztő emberrel nem akartak egy irodában dolgozni a "homofóbok". Ha te szívesen dolgoznál együtt egy ilyen emberrel, most szólj. Ha meg nem, akkor ne hozd fel a filmet példának, mert hatalmas öngól."

Ezen könnyesre röhögtem magam. Ezekért éri meg erre az oldalra járni :D

2012. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:

"Az állatvilágban miért csak akkor alakul ki homoszexualitás, ha nincs elég nőstény?"


Erre valami forrást kérünk. Amúgy még mindig nem világos, mit vagytok megakadva az állatvilággal.


Rakjatok tojást, b+. Arra is van az állatvilágban példa elég.

2012. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
0%
Jó b+, b+ b+b+b+. Meleg műveltség. Na, ha az állatvilágban nem fordul elő szerintetek, akkor miért lenne természetes?
2012. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy gondolom hogy ha már valaki ilyen degenerált hogy bu.zi, akkor legalább otthon csinálja, és ne vigyye az utcára! A retardáltak maradjanak otthon és ott turják egymás farát, köszi!
2012. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 tetro ***** válasza:
92%
Akkor most mindenki álljon fel és üvöltsön ökör módjára, aki látott már olyat melegek az utcán egymást farát túrják
2012. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!