Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
63%

1.Nem, itthon élek, és itthon is szeretnék maradni.

2.-

3.Többen elmentek már,van akinek sikerült, van akinek nem és visszajött,van aki még tervezi, hogy kimegy.

4.29N

2012. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
92%

1. nem.

nem.

ha mégis, nyugatra, mindegy, csak ne legyen hideg:-)

2. jobb életkörülményekért, euros fizetésért.

3. ketten, egyik húsz éve, másik egy. más ismerősömnek nincs lehetősége, ezért nem tervezi senki.

4. 40/N

2012. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 schocko ***** válasza:
71%

1. igen

2.mert otthon sokkal rosszabb volt

3.testvérem is itt él családjával, nemsokára jön az egész település

4.zsenge középkorú,amorf

2012. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem, jelenleg nem, ha mégis akkor No. vagy Ausztria

2. jobb megélhetés

3. 1/0

4. 19/f

2012. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem. Igen. Skandinávia (bár ez nem ország, de gondolom sejted merre indulnék)

2. Mert belefáradtam az itteni társadalmi, politikai, gazdasági állapotokban.

3. A baráti köröm (akikkel felnőttem, akikkel együtt lógtunk 17-25 éves koromig, osztálytárs, haverok, ismerősök, csajok) kb 1/3-a külföldön él. Van köztük több is aki már az ottani állampolgárságot is megszerezte. 1/3-a meg az országban van szana szét. 1/3 meg otthon maradt. Ezek egyik fele beleült apu vállalkozásába, egyik fele meg vegetál otthon a xar vidéki fizetésével. (Unokatestvéreim egy része is külföldön él már Dániától Belgiumon át Ausztriáig)

4. 33/F

2012. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
70%

1. Angliában élek, Reading városában.

2. A költözésem fő oka nem elsősorban a pénz volt, mert otthon is jól kerestem, hanem már nagyon elegem lett az otthoni mentalitásból.

3. Ismerőseim nagy része külföldön van, van aki csak fél évre jön, valaki pedig végleg.

4. 32 vagyok és férfi.

2012. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
40%

1. nem, legfeljebb átmenetileg

2. dolgoztam már Német- és Franciaországban.

3. a képzettek közül voltak és vannak páran, egy ideig itthon, egy ideig valahol külföldön. Egy-két képzetlen Angliában van. Egyébként egyenes összefüggés van az aktuális gazdasági fejlődés és a ki-bevándorlás között, de ez többnyire átmeneti. Ezért akar most mindenki Németországba, USA-ba és Ausztráliába menni, mert ott most nő a GDP. A politikai viszonyok meg mindenhol viharosak, ez a demokrácia sajátossága, csak egy külföldi ezt kevésbé érzékeli, mert nem folyik bele a helyi politikába.

4. 32F

2012. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
66%

1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél? Nem.tervezem igen,Dánia.

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni? egyértelmü hogy a pénz.a másik meg az hogy a magyar mentalitas nagyon gáz,házasodni nem itthon szeretnék.sok orszagban jártam már,és teljesen más egy külföldi,pozitiv emberek.

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást? sok ismerösöm kiment Ausztria,Németo.

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?31/nö

2012. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 daftpunk válasza:
71%

1 Igen. Németország.

2. Két része van, mert az otthoni életszínvonalam nem volt olyan magasan, mint itt. A másik, hogy megismertem egy lányt és ő kint élt már, így követtem... :)

3. Sokan jöttek ki és sokan is fognak.

4. 32F

2012. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/114 anonim ***** válasza:
71%

1 -Igen, Svájcban élek.

2 -Közbiztonság, egészségügy, köztisztaság, politika, gazdasági helyzet /ezektől lett hányingerem/

3 -Kb. a fele családom szerte Európában. A többiek közül is sokan tervezik.

4 -Nő, 36

2012. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!