Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
 81/114 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, de a liberálisoknak nyilván tetszik ez a nagy "hazaszeretet", ami némely válaszolók szövegéből árad.
2013. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 Sertés ***** válasza:
72%

1. Éltem kint több helyen és mindenhol sokkal jobb volt, mint itthon. A honvágy ennek ellenére hazahozott, és –bár 10 évig hezitáltam- úgy döntöttem maradok. Európában nekem az UK jött be legjobban, igaz én a „tiszta” vidéki Angliában (99% tősgyökeres angol lakosság) éltem. Elképesztően jó volt a közbiztonság, az adott szó többet ért, mint itthon a papír, az állami bürokrácia láthatatlanul pici volt és maximálisan korrekt (nem jártak a nyakamra különféle büntetésekkel), a rendőr nem b@szogatott, hanem velem sörözött, röviden: hagyták nyugodtan élni a becsületes embert…

Javasolt cél országok: Ausztrália, Kanada, USA


2. Eredetileg a pénz motivált, aztán rájöttem hogy a nyugalom és igazságos társadalmi rend sokkal fontosabb. Csak kint tűnt fel, hogy itthon valójában egy nagyon erős állandó stresszben éltem és elképesztő energiáim mentek el olyan hiábavaló „kötelező” marhaságokra, amik kint nem is léteznek.


3. A volt gimis osztályom tehetségesebb fele kiment, 1/4-e kint is maradt végleg. A magamfajta szentimentálisok maradtak és belekezdtek valamibe, amiben -hála a magyarországi állapotoknak- gyakran csak vergődnek és nehezen jutnak előre, a tehetségtelenek és lusták pedig mentek szalag mellé, vagy állami léhűtőnek.


4. Lassan középkorú, kan. :-)


5. A jelenlegi tapasztalataimmal a legjobb stratégiának egyfajta kétlaki életet javasolnék, masszív külföldi gazdasági alapokkal és itthoni családalapítással, mert ebben az országban a baj csak nőni fog.

2013. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
64%

1. Itt élek. Ha dolgozni mennék ki 2 évre, Svédországot választanám, mert ott élnek a barátaim, akikben egyszer sem csalódtam.

2. Csak dolgozni mennék ki, munkatapasztalatot szerezni.

3. A családtagok közül csak két unokatesóm ment külföldre dolgozni. Letelepedni nem akarnak. Nálunk senki nem tervezi a kivándorlást.

4. 29 / lány


Mint ahogy leírtam, én nem telepednék le másik országba. Magyarország, vagyis a Magyar Köztársaság (úgy bizony!!!) az én otthonom. A szülőföldem! Nemcsak az enyém. Mindannyiunké! Én nem hagyom annyiban, hogy a korrupció teljesen tönkretegye a mi országunkat! Tudom, hogy könnyebb kimondani, mint teljesíteni, de szeretném, ha mindenki összetartozna! Együtt erősebbek vagyunk. Ne hagyjátok, hogy a kormány hatalma erősödjön!

2013. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
38%
Soha, semmi szín alatt.
2013. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim ***** válasza:
76%

1. Igen, Dublin, Írország

2. Tanulni jöttem, és maradtam. Nem diplomás munkát végzek, de nem is aljamunkát. A főnököm a megbízhatóságot megjutalmazza, nem fenyeget a munkahely elvesztésének réme. A fizetésemből ketten kijövünk, lakbérrel, rezsivel, kajával. A párom pénzét teljesen félre tudjuk tenni. SOKKAL másabb mint Magyarország. Itt is vannak rossz dolgok, de az életszínvonal és az ebből adódó jobb közérzet kárpótol. Nincs az a politikai acsarkodás, megvezetés és az emberek össze tudnak fogni. Tavaly a szemétadó miatt több tömegtüntetés volt...

3. A volt osztálytársaim közül sokan élnek külföldön, kb negyedük. Havonta 1-2 ismerős érdeklődik hogy milyen itt és hogyan találhatna munkát. Nem mind jön ki végül.

4. 27/N

2013. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
72%
79-es vagyok.És még nagyon érdekel Argentína és Chile.:)
2013. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim ***** válasza:
22%
NEM!
2013. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
86%
Tervezem. Most úgy érzem, itt nincs jövőm. Amint végeztem egyetemen, angol,német nyelvtudással vágok neki a világnak, és nem fogok hátranézni. Sajnos nem szeretem az országomat, kövezettek meg érte, de jelenleg, 22 évesen nem érzem a patriotizmust, a büszkeséget egy ilyen jellegtelen ország iránt. Nem vagyok bajnai hívő, sem zsidó gyerek, de sajnos nincs meg a kapocs. Nem érzem a kötődést. Egy egyszerű család egyszerű tagja vagyok, akinek rengeteg idealista álma van. Ha valaki ezért elítél, megértem, elfogadom.
2013. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 Sertés ***** válasza:
82%

Kedves utolsó, tökéletesen megértelek!

Nehéz kötődni egy olyan ország iránt, ahol semmi sem úgy működik, mint ahogy kéne. És a normális -kisebbségben élő- emberek pedig ilyen brutálisan ki lennének szipolyozva az inaktívok által megválasztott hatalom és "zseniális" elképzelései által. Eközben a közbiztonság vidéken vadnyugati, de itt nincs jogod megvédened magad!

A korrupt politikustól a működésképtelen állami bürokrácián át a pár debil, trafizgató rendőrig mindenki magasról sz@rik bele, hogy -elsősorban miattuk- élhetetlenné vált az ország. Sőt, mit tesznek?: adót emelnek, betarthatatlan jogszabályokat alkotnak, aztán büntetés, illeték, és társaik. Néha már arra gondolok, hogy nem is az állampolgár lehúzása az elsődleges cél, hanem hogy lehessen mindenkin fogást találni és félj, lapulj, tűrj, kussolj...

2013. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 anonim ***** válasza:
85%
Nem szeretném, de ha így mennek tovább a dolgok, muszáj lesz, mert itthon csak éhen halni lehet majd.
2013. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!