Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
72%

1. Tervezek kimenni, amint megszereztem a szakmám.

2. A jelenlegi gazdasági helyzet miatt, szeretnék világot látni, új kultúrákkal megismerkedni és a többség mentalitása miatt (én is a többséghez tartozom, sajnos, de próbálok ellene tenni).

3. A faluból többen is ingáznak, néha itthon néha külföldön vannak, főleg Ausztria, Németország és Anglia. Unokanővérem Olaszországba van, neki ott van a barátja. Volt osztálytársaimnak a több mint a fele tervezi, hogy ki megy , ez kb. olyan 15-20 ember. Általános iskolai osztályomból még mindenki tanul vagy a szülei nyakán élősködik, de közülük 2-3 ember az aki komolyabban is gondolja, szerintem.

A közvetlen családból senki, esetleg a tesóm, de vele ritkán beszélek (felszínes a kapcsolatunk).

4. 18/F

2012. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
62%

Nem tervezem a kiköltözést. Persze az élet még bármit hozhat a jövőben, tehát nem mondom, hogy soha. Van ismerősöm, aki kint dolgozik, kint él. Többet keres, ez tény, de összességében nem él sokkal jobban, mint az itthoni ismerőseim. Anglia, Németország, Spanyolország, Hollandia, Franciaország, USA. Itt voltak már ismerősök dolgozni, szerencsét próbálni. Nem hülyék, nem 0 végzettségűek, nyelv(ek)et beszélnek, mégsem jött úgy össze, hogy tartósan kint legyenek, le is telepedjenek. Addig meg csak úgy tudtak pénzt összeszedni, hogy munkásszállón laktak, szobánként többedmagukkal. Volt, hogy párok voltak kint, szállodában, még saját szállásuk is volt - mégis hazajöttek, és nincsenek sokkal előrébb az életükben.

33/F

2012. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
19%

1. Nem / Nem

2. -

3. Az itt válaszolók 90%-a takarít vagy pizzafutár diplomával, és hazajön.

4. Transzvesztita / 118

2012. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem külföldön élek, de benne van a pakliban, hogy egyszer elmegyek innen. Anglia vagy Hollandia, esetleg Ausztria, Svájc.

2. Azért, mert napról napra egyre élhetetlenebbnek érzem itt az életet és félek, hogy mi lesz itt még.

3. 2-t ismerek, akik külföldön élnek és még 2-t akik szintén talán kivándorolnak majd. Ők is úgy vannak a dologgal, mint én. Majd meglátják.

4. 26/N

2012. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/114 anonim ***** válasza:
65%

1. Nem, és nem is tervezem.

2. Soha, semmiért.

3. Vannak páran, egészen közeliek is. Ez egy tragédia.

4. 29/F

2012. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/114 anonim ***** válasza:
41%

1. Itthon élek, és eszem ágában sincs elmenni innen.

2. -

3. Többen felvetették már az ötletet, hogy kimennek, de eddig csak egy ismerősöm ment ki időszakosan külföldre.

4. 22/f

2012. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/114 anonim ***** válasza:
55%

Az én ismerőseim nagy része még itthon van. Én jól élek, elvégeztem az egyetemet, és rögtön kaptam is munkát elfogadható kezdő fizuval.

Ettől függetlenül szeretnék menni valahova. Nem az anyagiak miatt, elég pénzes vagyok ehhez a társadalomhoz mérve, pusztán imádok utazni. Belgiumban is tanultam, az is csodás volt. A másik, amit sokan írnak, engem is kiráz a hideg a többi magyartól. A magyar nagy tömegben bunkó, kapzsi, hülye. Ne áltassuk magunkat, mindannyian találkoztunk már ezzel ilyen olyan formában.

Új-Zéland nagy álmom, oda elnézni hosszabb időre, meg Európán belül pár helyre.

Hogy hol telepedek majd le? Nem tudom. Ha csak kicsit is nem lesz apokaliptikus a helyzet itt 5-10 év múlva, és egy elfogadható fizut találok, akkor talán itt.

Nem gondolkozok ezen sokat. Lesz ami lesz, a körülmények folyton változnak. Utazni biztosan akarok, és csóróvá se akarok válni.

23F

2012. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/114 anonim ***** válasza:
79%

1. Nem. Megfordult a fejemben párszor. Még nem tudom.

2. Azért mennék mert itthon egyre nehezebb normálisan megélni főleg tisztességesen, ráadásul egyre több az ingyenélő akik még azt a keveset is ellopnák (ellopják) Így maradnak ezek meg "pénzmag" így siralmasak a kilátások, ha csak nem lesz valami változás ezeknek a problémáknak a megoldására! Elég szomorú ez, hogy sokaknak már itt kellett hagyni szinte mindenét.

És még ha a jelenlegi foglalkozásunkat (úgymond. vállalkozásféle) nem tudjuk valami oknál fogva csinálni akkor meg éhbérért nem fogok szalag mellett robotolni, inkább megpróbálom továbbképezni magam!

3. Nem tudom számszerileg, sokan mindkét verziónál!

4. Annyi amennyi és hím.

2012. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 anonim ***** válasza:
75%

1. Igen/Igen. Én elég nagy világjáró vagyok már dolgoztam Angliában és Írországban is, jelenleg Ausztriában vagyok nekem ez itteni mentalitás tetszik, kis részben nekem is német származásom van talán ezért.

2. Még 2 évig tervezek itt kint lenni aztán eldöntöm, hogy letelepedek vagy haza megyek addig is pénzgyűjtés. Esetleg egy másik Uniós országban Németország vagy Franciaország még kipróbálnám milyen az élet. Amiért itt vagyok az részben a magyar mentalitás és politikának köszönhető, ill. otthon keveset kerestem, ami szinte semmire nem volt elég. Persze volt jó kereső melóm, de azért 13-14 órákat mennem kellett még szombaton is, azt sokáig nem bírtam. 11 munkahelyem volt Magyarországon mielőtt kijöttem, az ország több pontján is dolgoztam különböző szakmákban, szóval van összehasonlítási alapom.

3. Rengeteg ismerősöm van kint, sok olyan is akiket itt kint ismertem meg.

4.25/F

2012. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/114 anonim ***** válasza:
88%
19. vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy innen Ausztriából minden hónapban hazalátogatok szóval most annyira nem vagyok elszakadva otthonról. :)
2012. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!