Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 anonim ***** válasza:
13%
.
2013. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/114 anonim ***** válasza:
55%

1. Nem, de tervezem. Először mindenképpen az Egyesült-Királyság vagy Írország felé veszem az irányt, mivel elég jól beszélek angolul és értem a különböző akcentusokat. De a távlati célként Ausztrália lebeg a szemem előtt.

2. Hogy miért költöznék külföldre? Miért maradnék itt? Szeretnék világot látni, új dolgokat megtapasztalni, élhető környezetben élni, szép tájakat látni, a tengerparton futni esténként. Szeretném azt, hogy anyagi megbecsülésben legyen részem, hogy legyen az elvégzett munkának látszatja és lehessen egyről a kettőre jutni. Sorolhatnám napestig...

3. Olyan 10% költözött ki, de majdnem a felének megfordult már a fejében az ötlet (már a saját szüleim is tervezik, hogy nekivágnak, 50 körül).

4. 25/F

2013. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 anonim ***** válasza:
87%

1. Magyarországon élek. Egyelőre nem tervezem a kiköltözést, de ha a jövőben nem fogok tudni itt elhelyezkedni, akkor én is külföldön próbálok szerencsét, mint sokan mások. Ausztriába mennék, esetleg Németországba.

2. Azért költöznék külföldre, hogy jobban meg tudjak élni,jobban tudjak boldogulni az esetleges tudásommal és lehetőségeimmel.

3. A szüleim mindig azt mondják, ha fiatalabbak lennének, nem maradnának Magyarországon. Vannak az ismeretségi körünkben is olyanok, akik külföldre költöztek.

4. 25 éves nő vagyok.

2013. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
79%

1. Ausztria

2. Itt egy hét alatt keresek annyit ugyanazzal a munkával, ami a szakmám is, mint otthon egy hónap alatt. Ami miatt még mentünk: kisebbség-beköltöztették őket a lakótelepre, tönkrement a környékünk, amit szerettünk, az iskolák, ovik,eladhatatlanok lettek az ingatlanok, velünk fizettették a rezsi elmaradásukat, stb. + még félni is lehetett okunk.

3. Anyu, húgaim, több ismerősöm is elment már, és tudok még olyanról akik tervezik.

4. 24/N

Boldog vagyok itt, van jövőképem, kedvesek az emberek, ide már merek gyereket vállalni. Jól tettem, hogy ezt az országot választotam otthonomul.

2013. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
84%

No akkor kérdőívezzünk :D


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

Nem élek külföldön. Komolyan nem tervezem egyelőre, de nagyon sokszor megfordult már a fejemben. A szóbajöhető országok: még nem gondolkoztam rajta, olyan, ahol élhetőbbek a feltételek.

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

Itthon élek, és mindt mondottam, megfordult a fejemben az elköltözés, mégha nem is nagyon komolyan. De az okok: éghaljat (rettentően utálom a telet meg a hideget), közbiztonság, létbiztonság, előrejutás lehetősége.

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást? * (lentebb kifejtem)

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?

Most 40 éves és férfi vagyok, aki látott már sokkal, de tényleg nagyon sokkal szebb napokat.



*a kifejtés, és egy kis csemege a végére:

A nagybátyám, édesanyám öccse még a '80-as években rengeteget volt elektroműszerészként a világ számos pontján. Így Ecuadorban is. Elvált ember lévén, pont ott, ebben a dél-amerikai országban nősült újra. Hazajöttek, de a felesége kérésére később kiköltöztek oda. Mi még a családban meg is rendültünk, hogy mit akar egy európai ember egy ilyen vadóc országban, ahol még utak sincsenek és a civilizáltság is kicsit más mércével mérettetik. Született 3 gyerek és tessék: a 3 gyerkőc nem régen diplomázott(!). A nagybátyám kisvállalkozóként lediplomáztatta a 3 gyereket. Az unokatesóim közül a legidősebb orvos lett. Kezdő, rezidensként 1000USD a nettó fizetése (basszus, ez több, mint nálunk egy klinikai szakorvosé, vagy közel annyi). majd később ez fel fog menni 1500-2000 környékére. És mindezt úgy, hogy a család havi 500dollárból meg tudott élni sokáig, mert ott annyival olcsóbb az élet. Az élelmiszer, a benzin, a ruházkodás minden a töredéke az itthoni áraknak. Nincs fűtés, mert nem kell. Az infrastruktúra lassan beéri fejlődésileg Európát, már net, mobiz, jó utak stb. egyre jobban épül ki minden ott is. A kis fiatal doktornő uncsitesóm éppen új autót vesz 50% kezdőbefizetéssel!!!

Szóval én nagyon büszke vagyok rájuk és úgy látom, hogy ma már ott tartunk, hogy dél-amerika is élhetőbb, mint Magyarország. Egy ismerősömnek a gyereke pedig Mexibóba költözött ki és ott is jobban él, mint itthon.

2013. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
72%

Nem,igen,USA/ANGLIA

2.-,Pénz mi más

3. 15 30

4 40 férfi

2013. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 anonim ***** válasza:
61%

1. Még nem élek külföldön, mert tanulok, de tervezem a kiköltözést, lehetőleg angolszász területre.


2. A jóval magasabb fizetésért, fejlettebb infrastruktúráért, élhetőbb környezetért, biztonságosabb jövőért és nem utolsó sorban azért is, mert külföldön még van magánnyugdíjpénztár, ösztöndjrendszer (majd a gyerekeimnek)...sorolhatnám :)


3. A nagynéném költözött ki 5 éve Svájba, ahol kapott munkát orvosként, így nekem is tudja ezt az országot ajánlani :)


4. 19/L, orvostanhallgató

2013. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
61%

1. Itthon élek, feltételesen tervezetm a külföldre költözést. Német nyelvterületre mennék inkább, Ausztriába vagy Németországba.


2. Itt jö a feltétel: ha a következő választást a Fidesz, a Jobbik vagy a koalíciójuk nyeri, biztos, hogy külföldre megyek. Ha az MSZP egymagában, akkor még meggondolom. Ha az Együtt 2014, akkor maradok. Ha elmegyek külföldre, azért megyek, mert nem akarok véresszájú, hozzá nem értő hatalomhajhászok miatt szívni.


3. 3-4 ismerősöm él külföldön, és van, aki tervez kimenni.


4. 23/F

2013. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
70%

1. Most épp nem élek külföldön, tanulok, de éltem már kint, tanulás miatt. Tervezem, bárhová, nem örökre, de szeretnék világot látni. Biztos vissza fogok jönni, bár lehet nem örökre, de ezen még nem gondolkozom.

2. Mivel már éltem külföldön, látom a különbséget a két ország között (társadalmilag). Elegem van a sok panaszkodásból, a magyar mentalitásból, a politikai helyzetből.

3. Hárman vannak kint, sokan tervezik.

4. 22/L

2013. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 anonim ***** válasza:
37%

"4. 19/L, orvostanhallgató"

És gondolom, fel vagy háborodva, hogy az adófizetők, a magyar betegek azt mondják: jó, de akkor fizesd vissza azt, amit beléd fektettünk.

2013. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!