Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/114 anonim válasza:
76%

1. Igen, Spanyolországban a Costa Blancán. Jövő év elején tervezem a még délebbre költözést, Malagara vagy Marbellara.


2. Azért költöztem külföldre (kb. 5,5 éve korábban más országokban is éltem) mert kilátástalannak tartom a jövőt itt Mo.-n.


3. Több volt osztálytársam is külföldre költözött már, barátaim között is van aki már komolyan fontolgatja hasonló okok miatt mint én, ill. nővérem is Amerikában él már.


4. 30 éves vagyok, nő.

2012. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/114 anonim ***** válasza:
76%

1.Még nem,de igen ki akarok menni:Németország,Svájc,Luxemburg ezek leginkább

2.Pénz,egzisztencia,optimista emberek,más kultúra,magyaroktól tisztelet a kivételnek hányingerem van. :O

3.Egy pár ember kint van,egyikről tudok is,hogy nem kakával gurigázik :) szal nem átlagosan él,23évesen.

4.25Ffi

2012. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/114 anonim ***** válasza:
65%

1. Nyáron költözök Angliába.

2. Mert itt nincs jövőképem, ott viszont el tudom képzelni az életemet.

3. Anyukám már Angliában él, és élnek rokonaim Ausztráliában, Svédországban és Franciaországban. Akik itthon élnek, azok nem valószínű, hogy el fognak költözni.

4. 17/L

2012. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/114 anonim ***** válasza:
62%

1. Nem, és nem is tervezem.

"A nagyvilágon e kívül nincsen számodra hely,

Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell." (Én Vörösmarty sorait komolyan is gondolom.)


3. Nehéz megsaccolni, de szerintem több mint fele biztosan tervezi, és úgy kb. 1/3 ment ki.

"Eredj, ha tudsz… Eredj, ha gondolod,

hogy valahol, bárhol a nagy világon

könnyebb lesz majd a sorsot hordanod,

eredj…

Szállj mint a fecske, délnek,

vagy északnak, mint a viharmadár,

magasából a mérhetetlen égnek

kémleld a pontot,

hol fészekrakó vágyaid kibontod.

Eredj, ha tudsz.


Eredj, ha hittelen

hiszed: a hontalanság odakünn

nem keserűbb, mint idebenn."


23/Nő

2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/114 anonim ***** válasza:
43%

Komolyan venni a Szózatot? Vörösmarty úgy tűnik, nem szimpatizált azzal a gondolattal, hogy az embereknek szabad akarata van. "A nagyvilágon e kívül nincsen számodra hely,

Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell." KELL. Miért kell? Mert ő azt mondta?

Persze, majd direkt szívni fogok egész életemben, vagy boldogtalan leszek, csak azért mert külföldre menni csúnya dolog. Köszi, de nem.

2012. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/114 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, én téged nem veszlek komolyan, ellentétben a Szózattal.
2012. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/114 anonim ***** válasza:
69%
Tudod te hány nemzedék "szívott" nálad sokkal jobban, sokkal sötétebb korokban, amiért kitartott a hazája mellett? Szégyen.
2012. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/114 anonim ***** válasza:
60%

Lehet szégyen,de nem adok egy olyanok véleményére akik semmit se értek el az életben csak verseket írtak és persze haltak éhen,meg nem normálisak voltak plusz lelkibajosak.

Lehet valaki szeret szívni az akkor éljen itthon a minimálbéréből és talán vehet egy egy szobás panelt valahol a 8kerben,és el tud menni egy hétvégét nyaralni évente azt is a Balatonra.Ha valakinek ez a jövőkép akkor ,,itt éljen és haljon".

Lehet szégyen de ,,pénz beszél kiscica nyávog".

2012. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/114 anonim ***** válasza:
59%

Hogy Vörösmarty semmit nem ért el az életben?

Bezzeg a londoni magyar rakodómunkások vagy a svédországi magyar bébiszitterek, igaz?

2012. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/114 anonim ***** válasza:
33%

Vörösmarty nem sok mindent kb. éhenhalt,nem úgy élt példaértékű nagypályás életet,tehát nem volt irigylésre méltó élete.

De pl:Az programozó uncsim a kanadai nemzeti banknál van és nem ,,keveset keres",most megy Brazíliába csakúgy bulizni meg nyaralni.

2012. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!