Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt fogod hagyni az országot?

Itt fogod hagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ismerőseim, családom körében egyre gyakoribb téma, hogy külföldre kellene költözni, ott kellene munkát vállalni, ott kellene letelepedni. Ennek a kapcsán válaszolnátok légyszi néhány kérdésre?


1. Külföldön élsz? Ha nem, tervezed a külföldre költözést? Melyik országba mentél/mennél?

2. Miért költöztél külföldre? Miért szeretnél külföldre költözni?

3. Az ismerőseid/családod/volt osztálytársaid/jelenlegi osztálytársaid közül mennyien költöztek már el, és mennyien tervezik a kivándorlást?

4. Hány éves vagy, és milyen nemű?



2012. dec. 16. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 anonim ***** válasza:
72%
A te értékrended középpontjában az anyagi javak állnak. Én meg úgy gondolom, hogy az ért el valamit az életben, aki maradandó értéket tett le az ország vagy a világ asztalára. Fölösleges vitatkoznunk.
2012. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/114 anonim ***** válasza:
76%
Mért hagynám itt? Honnan vetted ezt a marhaságot?
2013. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/114 anonim ***** válasza:
74%

1. Belgium


2. Munka 3. Nagyon sokan. 4 .55 - és Ffi

2013. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 ZETAS ***** válasza:
76%

1. Tervezem a kiköltözést. Németországba.

2. Jobb megélhetés. Munka nagyobb megbecsülése. Biztos államigazgatás.

3. Távoli rokonom 56 körül ment ki Detroitba, ma már nyugger. Középiskolás osztálytársak közül kb 5-8 fő. Általában Nagy-Britanniába. Fősulis ismerősök közül pedig temérdeken sokan GB-be, sokan Németországba, de akad USA és Kína, Japán is.

4. 27 éves, hím :)

2013. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/114 anonim válasza:
66%

1. Fél évet éltem Németországban, jelenleg itthon vagyok,és tanulok. Mindenképpen ki fogok menni a diplomám után, Északi országok érdekelnek.


2, Egyre kilátástalanabb itt minden,és csak fokozódik minden.

Azzal kezdődött,hogy tavaly a hoffmanrózsika bejelentette,hogy drága kislány hiába van 2 felsőfokú nyelvvizsgád és kitűnő érettségid,akkor sincs azon a szakon államilag támogatott hely amire 5 évet készültél,mert a gazdasági szakoknak annyi. Így fizesd a tandíjat, és tanulj suli mellett heti 40 óra diákmelót, kemény 449 ft-os órabérért...

Másik fő indok,hogy ezekkel a fizetésekkel itt az ember csak hiteleket halmozna fel, végeláthatatlan mikor tudna egy saját kislakást venni, vagy egy használt autót, ezek a terhek mellett. Nekem nem kell hitel hitel hátára.


3. Családom teljes egészében itt van, ennek ellenére én mindenképpen kiköltözöm,akár csak rövidebb időre 4-5 évre is. Anyagiak miatt, majd itthon legyen abból a pénzből kis lakásom,kis autóm,és egy kis megtakarítás. Semmi másra nem lenne szüksége az embereknek,ha ez biztosítva lenne, boldog országban élnénk.

Volt osztálytársam 1/3 már most külföldön van. de a maradéknak is bő a fele tervezi,hogy nem itt fog élni.


4. 20 éves vagyok, és nő

2013. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/114 anonim ***** válasza:
75%

Jó szakot választottam, amivel lazán el fogok tudni helyezkedni itthon, nagy valószínűséggel csak ideiglenesen fogok külföldre menni, karrierem építése céljából.


Hasonló, de nem ugyanezen okok miatt az ismerőseim körében sem népszerű ötlet az emigráció.


Jelenleg nincs jó ismerettségem külföldön.


22/F

2013. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/114 anonim ***** válasza:
56%

Nem hagyom el a hazámat, csak ha száműznek... De önként soha!

Igen, nehéz nekem is (két diploma, három nyelv, pedagógus fizetés... de mindent megteszek, hogy jobben keressek, ötletes ember vagyok).

Gyerekkorom egy részében külföldön éltem, nem idegen a dolog. Mégsem mennék el itthonról.


HAZÁM...Nem felcserélhető...


Légy híve rendületlenűl

Hazádnak, oh magyar:

Ez éltetőd, s ha elbukál,

Hantjával ez takar.


A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.

2013. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/114 anonim ***** válasza:
64%

ja, 38 N vagyok


(idézett Vörösmarty pedig a Szózat megírásakor, 1836-ban 36 F) (és mennyivel rosszabb volt a helyzet akkor Magyarországon!!!)

2013. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/114 anonim ***** válasza:
57%

* törlődött egy sor:


Magyarország nem EGY ország a választékból, hanem a HAZÁM.

2013. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/114 anonim ***** válasza:
62%

Még valami: a családomban rengetegen emigráltak 1948-bqn és 1956-ban. Nem jókedvükben, hanem üldözöttek voltak. Földönfutó idegenek voltak odakint. Volt,aki hamar meghalt, megszakadt a szíve.


A családjaik ma is ott élnek. Anyagilag jobban, mint mi. A második generáció már töri a magyart, írni-olvasni nem tud magyarul, Szabó Magdát nem ismeri, a Szózatot sosem hallotta. A harmadik generáció már egy kukkot sem tud magyarul, benne sokféle vér keveredik. Hogy Magyarország? Ja, grandma onnan származott...


Ők már nem magyarok. Nekem ebbe hasad bele a szívem.

Ők azért mentek, mert itthon elhurcolták, kitelepítették, bebörtönözték, halálra ítélték őket. Velünk nem csinálnak ilyet.

2013. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!