Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell betiltani, kiűzni...

Miért kell betiltani, kiűzni a multikat?

Figyelt kérdés

Sok intelligens közgazdász írja az oldalon, hogy tiltsuk be, adóztassuk agyon, űzzük ki őket. Rendben! Ki fog számítógépekhez, kocsikhoz alkatrészeket gyártani Magyarországon, ha nem lesz olyan multi, aki legyártassa, megvegye? Az 500-600 ezer multinál dolgozónak ki, miből, és milyen állásokat fog létrehozni? Viktor még az egymillió új munkahelyből sem csinált semmit, csak éhbérért alkalmaz kicsit több közmunkást.

[link]


Tudom, hogy a jobboldal imádja az érzelmi politizálást, de a foglalkoztatottak negyedével való szórakozás rohadtul nem vicces. Ha valakinek meg ez imponál, veszítse el ő az állását az ilyen gazdasági zsenik ötletei miatt!



2013. máj. 19. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 A kérdező kommentje:

Nem akarsz meggyőzni, csak hajtogatod, hogy velem van a baj, és a nulla hozzáértéseddel idiótázol.

Valamiért mégis elküldtél rakodni... ;)

Oké, jöhetek a tűzoltókkal is, mint az előző kommentemben tettem. Ők nem 8 óráznak, eléggé kihajtják a belüket, és mégis keveset keresnek. Vagy jöhetek tanárokkal, napi 6-8 óra az iskolában, plusz otthon felkészülés az órákra, dolgozatok javítása, foglalkozás a diákokkal. Ők is annyit érnének, mint tanulatlan emberek? Egy szóval nem mondtam, hogy a havi 100 jó fizetés, azt mondtam, hogy azoknak jó, a magyar bérekhez képest különösen, akiknek nincs semmilyen szakmájuk.

Továbbra is édesanyád szerelmes beléjük, nem én. Ha egy családban ketten keresnek ennyit, már nem áll fenn az, amit mondtál. Ha nem tetszik a rakodás, alternatív lehetőségként mehet az ember 48 000-ért közmunkára! Válassz, melyik a méltányosabb fizetés? :D

Idiótázz le nyugodtan, ez nem változtat azon, hogy egy közgazdasági analfabéta vagy, nem voltál képes egy leegyszerűsített példát felfogni (orvos elmegy rakodni, mert jobban megéri neki). Nézz már utána, mitől függ egy munkakör átlagos fizetése! Hát még mindig nem én vagyok az idióta.

2013. máj. 22. 11:46
 32/89 anonim ***** válasza:
28%

Akkor 1 mondatban leírom:


Mindenki keressen annyit, amennyiből meg tud élni.

Ki kevesebbet, ki többet, nyilván a foglalkozásától függ, de ne dolgozzon senki éhbérért. Én amúgy diplomás vagyok, köszi, nem rakodom. :) Édesanyád remélem jól van. Remélem így már érthető.

2013. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 A kérdező kommentje:
Igazad van, senki se dolgozzon éhbérért. De nem bírod felfogni, hogy itthon pont nem a multik fizetnek a dolgozóiknak annyit??
2013. máj. 25. 16:31
 34/89 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert te a multinál nem éhbérért dolgozol, rögtön azt is jelenti, hogy bárki(!!), aki multinál dolgozik, az annyit keres minimum, mint amennyit te?
2013. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem takarodjanak ki a multik az országból.
2013. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 A kérdező kommentje:

Jézusom. Neked aztán lehet magyarázni, a gyűlöleted elvakít. Reménytelen vagy.


"Szerintem takarodjanak ki a multik az országból."

Egyetértesz velem abban, hogy aki a dolgozók negyedének állását meg akarja szüntetni, az korlátolt?

2013. máj. 26. 18:24
 37/89 anonim ***** válasza:
77%

"Azért, mert te a multinál nem éhbérért dolgozol, rögtön azt is jelenti, hogy bárki(!!), aki multinál dolgozik, az annyit keres minimum, mint amennyit te?"


Nos, kérdező?

2013. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 A kérdező kommentje:

Szerinted én vagyok a lényeg? Elég korlátolt vagy... Egy kvízkérdés:

Ki fizeti meg jobban a dolgozókat?

A: az állam

B: egy kisvállalkozás

C: egy multi

2013. máj. 27. 21:02
 39/89 Joe Makepeace ***** válasza:
66%
Igen, ez egy "költői kvízkérdés"
2013. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
30%

Makepeace


Te húzd el innen a beled marha gyorsan. Hiteltelen alakokra itt nincsen szükség. És ne téríts ilyen "kvízkérdésekkel", hanem a kérdésre válaszolj. :) Gondolom, fel tudod fogni.

2013. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!