Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell betiltani, kiűzni...

Miért kell betiltani, kiűzni a multikat?

Figyelt kérdés

Sok intelligens közgazdász írja az oldalon, hogy tiltsuk be, adóztassuk agyon, űzzük ki őket. Rendben! Ki fog számítógépekhez, kocsikhoz alkatrészeket gyártani Magyarországon, ha nem lesz olyan multi, aki legyártassa, megvegye? Az 500-600 ezer multinál dolgozónak ki, miből, és milyen állásokat fog létrehozni? Viktor még az egymillió új munkahelyből sem csinált semmit, csak éhbérért alkalmaz kicsit több közmunkást.

[link]


Tudom, hogy a jobboldal imádja az érzelmi politizálást, de a foglalkoztatottak negyedével való szórakozás rohadtul nem vicces. Ha valakinek meg ez imponál, veszítse el ő az állását az ilyen gazdasági zsenik ötletei miatt!



2013. máj. 19. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:

Kib*szott nagy tévedésben élsz. Te vagy az, aki elsunnyogsz a kérdéseim elől, és neked nem sikerült még egyetlen tényt sem leírnod. Nem voltál hajlandó beismerni, hogy nincs semmi bizonyítékod, hogy a multik éhbérért dolgoztatják az embereket. Ekkor elkezdtél személyeskedni, bár továbbra sem tudom, ki a f*szom vagy hogy rád tartozna bárkinek a fizetése. Nem bírod felfogni, hogy a különadók miatt bizony kirúgják az embereket, és esetleg ki is vonulnak a multik. Nem vagy képes válaszolni arra, hogy KI, MIBŐL, és MILYEN munkát fog adni a kirúgott embereknek. Azt mondod, a programban benne van a keleti nyitás. Amikor felvázoltam a két lehetséges keleti nyitást, egy rohadt szót nem bírtál szólni, csak hogy kérdezzek meg egy szakpolitikust. Nem tudtál mutatni egyetlen olyan adónemet sem, aminek a konkrét mértékét és hatását kielemezte volna a Jobbik. Bár volt itt egy IT-s srác (ő azt mondta, akkor biztos igaz), aki azt mondta, hogy kiszámolták (ő azt mondta, akkor biztos igaz). Ezután ismét csak az illetékességed hiányára hivatkozol.


"3 kommentelő alapján döntöd el, hogy jó vagy nem egy politikai program. :DD"

Ki kell hogy ábrándítsakal, nem 3 kommentelő alapján döntöm el. Bár még ez is jobb lenne, mint amit te csinálsz: utálják a multikat, ezért rögtön ők az istenek. Megígérik, (minden konkrétum nélkül, de becsszó! tényleg!) hogy olcsó állami hitelt nyújtanak a multik helyére létrejövő kisvállalkozásoknak. Mi a garancia, hogy ezek továbbra sem fognak becsődölni? Te is mekkora gazdasági szakember vagy, majd biztos minden Pista bá érteni fog a cégvezetéshez. Tehát a Jobbik dézsával öntené a pénzt a kisvállalkozásokba, aminek a megtérülése egy picit kérdéses. Miért lenne jobb az átlagembernek, ha nem a Tescoban vásárolna be hetente 10000-ből, hanem az 5000 új kisbolt egyikében, 15000-ért? Arra biztos jó lenne, hogy jobbikos többet ne kerüljön a Kossuth tér közelébe. Gondolom nem hiszed, hogy egy kisbolt ugyanolyan egységáron tud 100 karton ásványvizet venni, mint egy áruház 10000-et. Tehát ebből egyenesen következik a drágább megélhetés.


Arról az apróságról még nem is beszéltünk, hogy bár a program úgy indít, hogy a külföld az rossz, és mi a saját utunkat járjuk, mégis van benne szó valami keleti nyitásról. A korábban leírt lehetőségek közül melyik lenne a helyes út? Esetleg van önálló gondolatod ezzel kapcsolatban? Mi alapján szelektálunk jó és rossz multi között? Miért jönnének ide keletről, ha a nyugatiak már ki lettek űzve? Nem lapozod fel a programot, hogy valami választ találj. Rengeteg megválaszolatlan kérdésem van, de meg sem próbálsz "segíteni". Azért nem olvasol el 3 kommentet, mert liberális írta. Ebből kitűnik, mennyire csőlátású vagy. Reménytelen. Gondolom a TASZ neked egy rohadt cigányvédő liberális banda. Az gondolom már kiment a fejedből, hogy a 2006-os csőcselék seggét is ezek a liberálisok védték.


Továbbra is fenntartom: aki a dolgozók negyedének állásával szórakozik, az egy dilettáns, közgazdazdasági analfabéta idióta. Az a pártot, amelyik a dolgozók negyedének állásával szórakozik, kicsit is gondolkodó ember nem veheti komolyan.


Te a számonkérhetőséggel jössz? Ezt láttad már? [link] Még a közművek államosítása nélkül is túlteljesítik az MSZP ígéreteinek költségét. A MIBŐL-re természetesen nincs konkrét válasz. Külön vicc, hogy az ilyen képeken egyedül a Jobbiknak foglal két oszlopot a "hiányt növelő" szekció. [link]


Az oldalra író provokátorok (a teljesség igénye nélkül) egyébként a kérdéshez író 3., 4., 5., 13., 14., 15. válaszolók. Hogy - állítólag - emiatt nem vagy hajlandó végigolvasni az említett 3 kommentet - röhejes.

2013. máj. 31. 00:41
 62/89 anonim ***** válasza:
11%
A multik kivonulnak ha magabb lesz az adó. Persze hogy kivonulnak. Pont ezért vannak itt. Mert Magyarország adóparadicsom. Viszont mivel a multik fuldokolnak itt a paradicsomba. Pont ez miatt a kkv szektor meg fuldokol a szarba. Mert rájuk meg annyi adot teszenk. Amennyit nem szégyenlenek. Hogy a multik által nem beadott adókat kompenzálják. Na hát ezért szar a magyar adórendszer. És ezért vagyunk adóparadicsom. Nem értem a kérdezőt. Ezen mut nem bír felfogni.
2013. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom a kérdező mit erősködik, hiszen láthatóan más hozzászólok is hülyének nézik, amiért ennyire multibarát.

Spar raktárakat, Tesco raktárakat, mindenféle multi raktárakat tudnám neked ajánlani fizetés, és mindenféle szempontból. Talán majd megérted, hogy a multi éhbérért....várjunk csak..jaaaa neem, hiszen a kérdezőnek nettó 100 ezer nagyon is jó fizetés. Kár, hogy vagy régen nem volt vásárolni, ezáltal álomvilágban él az árakkal kapcsolatban, vagy pedig egy gazdag ..... család sarja, akiknek tökmindegy a pénz.


Az pedig, hogy minden tényt elferdít, beleköt, szánalmasan nevetséges.

2013. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:
Gratulálok, a személyeskedésen kívül most sem sikerült mást összehoznod. Leírtam vagy 15 kérdést és egyre sem tudsz válaszolni. Ez a szánalmasan nevetséges. Meg az, hogy úgy kampányolsz a Jobbikod mellett, hogy fogalmad sincs, mit csinálnának. A "kár hogy régen nem voltam vásárolni"-ból arra következtetek, hogy te tényleg azt hiszed, hogy egy kisbolt ugyanannyiért tud adni bármit, mint egy áruház. Ez nem hogy a tények, de a józan logika figyelmen kívül hagyása. A gazdasághoz síkhülye vagy, többször bizonyítottad. Ehhez a kérdéshez nem sok normális ember írt, de ilyen pl. 6Sandor és ConnectCare. Ők nem idióta szlogeneket és orbitális hazugságokat mondtak. Nem vettem észre, hogy hülyének tartottak volna. Aki olyat ír, hogy a multi a sátán műve, az elmebeteg. Miért adnék a véleményére? Ezek után még van pofád engem vádolni, hogy elferdítem a tényeket? :D Meg belekötök a tényekbe? ÍRD LE, HOGY MELYIK MONDATOM VOLT HAZUGSÁG! Ezt nem fogod megtenni, nem tudod. A tudásod addig terjed, hogy meghallod a multi szót, és rögtön üvöltöd, hogy takarodjanak. Hogy ez mivel járna, képtelen vagy felfogni. Most sem sikerült egyetlen kérdésemre sem válaszolnod. Talán túl sok időt fektetek reménytelenekkel való beszélgetésre... Na nem baj, én továbbra is várom a válaszokat a megválaszolatlan kérdéseimre...
2013. máj. 31. 14:15
 65/89 anonim ***** válasza:
54%

[link]


Remélem, ezzel választ kapsz. Persze nem, hiszen neked az a bajod, hogy a JOBBIK mondja ezt, de azért próbáld meg értelmezni.

2013. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
32%

"Gondolom a TASZ neked egy rohadt cigányvédő liberális banda. Az gondolom már kiment a fejedből, hogy a 2006-os csőcselék seggét is ezek a liberálisok védték."


1, Nem csőcselék, hanem a csőcselék ellen ment ki az utcára! Tudod, az MSZP-SZDSZ ellen. Ráadásul kilőtték több ember szemét! Tudom, a libsik demokrácia elképzeléseibe csak az fér bele, amit ők demokratikusnak tartanak. Tehát kit érdekel, hogy kilőtték a szemüket, megérdemelték blablabla...De ha a Magyar Gárda felvonul egy faluban, akkor szegény, szerencsétlen, munkából hazajövő és megfáradt tisztességes cigány embert megfélemlíti a munkanélküli 2 általános osztályt végzett 30-as IQ-jú fasiszta, neonáci magyar csőcselék. Kb nagyjából le is írtam a TASZ meg a liberók gondolkodását a dolgokról.


2, A TASZ cigányvédő, igen. :D

2013. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 A kérdező kommentje:

Csőcselék az, ami kockaköveket dobál, barikádot épít és kocsikat gyújt fel. Tehát azok a retardáltak, akit te olyan nagy hazafinak tartasz. Azt elfelejtetted elismerni, hogy az a rohadt cigányvédő liberális banda TÉNYLEG megvédte a "hazafiakat". Nekem még azt tanították, hogy az a hazafi, aki gyarapítja a nemzetét, nem pedig rombolja...


A cikkről:


"hazánkban a szükségesnél 1,5 millióval kevesebb munkahely van az ideális 5,5 milliónál. Ezt az alapigazságot a pártok közül csak a Jobbik ismerte fel"

Ami ugye teljes foglalkoztatottságot jelent. Ilyen a világon sehol sincs. Aki ilyet mond, az vagy populista, vagy nem ért a gazdasághoz, esetleg mindkettő.


"Tegyük hozzá: egyes számítások szerint áldásosnak nehezen nevezhető tevékenységével legalább háromszor annyi magyar munkahelyet szüntetett meg a mezőgazdaságban és a kereskedelemben, mint amennyit jelenleg működtet"

Egyes tanulmányok szerint. Persze nem linkelik be, hogy bárki megnézhesse. Mellesleg nem nehéz összedobni egy olyan "tanulmányt", ami azt mondja amit hallani szeretnénk, ám a szakmaiságot erősen nélkülözi. De hát nem szakértőkből áll ez az ország...


"a Jobbiknak soha nem állt szándékában az Audihoz hasonló zöldmezős termelő beruházásokat megvalósító multinacionális vállalatokat távozásra kényszeríteni"

Akkor miért így kezdődik a "gazdasági filozófia"? "A multinacionális tőke szabad mozgására épülő globális kapitalizmus az egész világon megbukott. Emberek milliárdjai nyomorodtak meg fizikailag és lelkileg, a társadalmi szakadék a világban tovább nőtt, bolygónk pedig egyre sűrűbben és egyre vészjóslóbban ad fenyegető „immunválaszokat”."


"Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a multiknak milyen remek lehetőségei vannak akár az anyacég és annak leányvállalatai között folyó nemzetközi adótervezésben is. A tőlük megszokott módon offshore cégek közbeiktatásával, a vállalatcsoporton belüli számláik összegének gyakorlatilag tetszés szerinti alakításával képesek arra, hogy adóbefizetéseiket, a közteherviseléshez történő hozzájárulásukat minimalizálják."

Hű, még jó, hogy senki sem foglalkoztat embereket minimálbérre bejelentve és zsebbe fizetve... Így kicsit nevetséges, hogy az "adóminimalizálás" legális formája az ellenség. :D


"A magyar vállalkozások szempontjából hasonlóan rossz a helyzet a közbeszerzések terén is."

Mégis ki tehet erről? Miért tudna egy kisvállalkozás olyan árban/minőségben/mennyiségben versenyezni egy nagy céggel?


"az egy új munkahely megteremtésére fordított vissza nem térítendő állami támogatások több nagyvállalat esetén is meghaladták a 10 millió forintot (pl. Linde, Bridgestone, Hankook). Az eddigi csúcstartó ismereteink szerint az Asahi Glass nevű autóüveg gyártó multinacionális vállalat, mely munkahelyenként 18,4 millió forintos vissza nem térítendő állami támogatást zsebelt be."

Ez is hasonló ahhoz, mint amikor felhozzák, hogy "a BKV-nak 30 éves a legöregebb busza". Persze nem tudni, hogy 1 vagy 100 ilyen van, a legextrémebbet ki kell hangsúlyozni.


" a rendszerváltás óta eltelt 20 év alatt egyetlen olyan kormánya nem volt Magyarországnak, amely az ad hoc jellegű osztogatás helyett egységes, megtérülési számítások által is alátámasztott, a beruházások esetleges multiplikátor hatását, vagy a létrejöttük folytán megnövekedett környezeti terhelést is figyelembe vevő, a szakmai követelményeknek legalább alapfokon megfelelő gyakorlatot folytatott volna."

Mondja ezt az a párt, amelyik a nonszensz teljes foglalkoztatottság elérését tűzi zászlajára. Mega programjában először kiűzné a multikat, majd mégsem, sőt, még hívna újakat is. Ez aztán hiteles, mondhatom.


"a hazai jogszabályi környezet, a döntéshozók gyakorlati lépései egyaránt a multinacionális vállalatokat részesítik előnyben a hazai kis- és középvállalkozásokkal szemben."

Nyilván ezért csődöl be a kisvállalkozások nagy része. Véletlenül sem játszik közre, hogy mennyi mindenben "szakértő" a magyar nép.


"A nemzetközi sajtó két és fél éve még a Budapestre méregdrágán, 800 millió forintos egységáron leszállított Combino villamosok gyártójának, a Siemensnek egész világot átívelő korrupciós ügyleteitől volt hangos."

Az aztán k*rvadrága egy 54 méteres villamosért, ha Szegedre 1-2 éve 500-700 millióból tudtak volna új, 30-34 méteres villamost venni... Megint felszínre tör a szakértelem.

Az meg persze nyilvánvaló, hogy minden multi korrupt bűnöző, de bezzeg a magyar vállalatok!!


"ezúttal 14,9 milliárd forintot kap a német vállalat [az Audi] a magyar adófizetők pénzéből"

Nem úgy volt, hogy az Audit nem űzzük ki, ő jó? Most mégis ő a rossz, mert 15 milliárd forintot kapott...


Rohadtul nem kaptam választ semmire. Egyetlen szám volt a cikkben, ami nem átmásolt statisztika: kiszámolták, hány embernek kéne dolgoznia teljes foglalkoztatottság esetén. Hurrá. Van olyan épeszű közgazdász, aki szerint ez lehetséges ÉS kívánatos? Na továbbra is várom a választ a korábban feltett jó pár kérdésemre.

2013. jún. 1. 13:25
 68/89 anonim ***** válasza:
16%
Jól van kérdező. Úgy látszik te hülye vagy. És az is maradsz.
2013. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
29%
Köszönöm, végre valaki. :D Ennek mindegy, mit írsz, így is úgy is elferdít mindent. Azt akarja hallani, hogy igaza van, a Jobbik gazdaságpolitikája sz@r, stbstbstb..De hát nem képes felfogni, hogy nem. Hagyd rá, és én is ráhagyom. ;)
2013. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 A kérdező kommentje:

"Jól van kérdező. Úgy látszik te hülye vagy. És az is maradsz."

"Köszönöm, végre valaki. :D Ennek mindegy, mit írsz, így is úgy is elferdít mindent. Azt akarja hallani, hogy igaza van, a Jobbik gazdaságpolitikája sz@r, stbstbstb..De hát nem képes felfogni, hogy nem. Hagyd rá, és én is ráhagyom. ;)"

Ennyit tudtok? Ez az összes érvetek? Normálisak vagytok? (És 45%, ezért a magasröptű gondolatmenetért így benyalni a másiknak...) Én láttam már a programot, úgy szidom. Nektek eszetekbe se jutott, hogy kinyissátok, de véditek. Nem csoda, hogy egy kib*szott gondolatotok nem volt, egy rohadt kérdésre nem tudtatok válaszolni, csak mantráztátok az agyhalott mondókáitokat. Hármunk közül úgy tűnik én értek a legjobban a közgazdaságtanhoz. Hármunk közül engem hívnak kérdezőnek, ti ketten elvileg válaszolók vagytok. Sajnos nem sikerült teljesíteni ezt az egyszerű feladatot amire 100 óvodásból 98 képes. Kérdezek valamit, akkor válaszoltok, és nem személyeskedtek, tereltek, mantráztok. Amint látom nektek a logika, a tények ismeretlen fogalmak. Forduljatok orvoshoz, esetleg javasolnék 1-2 félév egyetemi mikro- és makroökonómiát.


Na jó, még egy utolsó lehetőség hogy bizonyítsátok, nem vagytok teljesen reménytelenek (magyarul párthívők). Bár úgysem tudtok válaszolni... :D

Ha úgy kezdődik a programotok, hogy a globalizáció és a multik halottak, akkor miért kell nekünk a keleti nyitás?

2013. jún. 1. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!