Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell betiltani, kiűzni...

Miért kell betiltani, kiűzni a multikat?

Figyelt kérdés

Sok intelligens közgazdász írja az oldalon, hogy tiltsuk be, adóztassuk agyon, űzzük ki őket. Rendben! Ki fog számítógépekhez, kocsikhoz alkatrészeket gyártani Magyarországon, ha nem lesz olyan multi, aki legyártassa, megvegye? Az 500-600 ezer multinál dolgozónak ki, miből, és milyen állásokat fog létrehozni? Viktor még az egymillió új munkahelyből sem csinált semmit, csak éhbérért alkalmaz kicsit több közmunkást.

[link]


Tudom, hogy a jobboldal imádja az érzelmi politizálást, de a foglalkoztatottak negyedével való szórakozás rohadtul nem vicces. Ha valakinek meg ez imponál, veszítse el ő az állását az ilyen gazdasági zsenik ötletei miatt!



2013. máj. 19. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
59%

Itt látható a tipikus multis mentalitás,tényleg azt akarja bárki is,hogy ilyen "emberek" alakítsák a jövőt?


[link]

2013. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező nem érdemes vitatkozni ilyen szellemi nívón álló alakokkal.( Sajnos a társadalom 90%-a. )

Próbáld elmagyarázni egy plébánosnak, hogy amit a Sátánról és Istenről prédikál az nonszensz: Mivel a Sátán tudást adott az embereknek ( Mint Prométeusz a tüzet ) + az örök élethez is hozzásegítette volna, amennyiben Isten nem kaszálja el a tervét. Ezt a történetet több ezer éve eladják a Papok buzgó hívők milliárdjainak. Ez minden politikai marketing iskolapéldája: Mindent el lehet adni a síkhülye népnek. Jelenleg 100 forint bevételből mely egy cégből bérfizetésre fordítódik 70 az államot gyarapítja. Erre a Jobb-lik + a Ball-lik adóemeléssel kampányol. Nem is teljesen sikertelenül. Mivel akinek üres a feje annak többnyire a zsebe is és tetszik neki, hogy a másikat akinek még futja vajaskenyérre majd szépen mégjobban kifosztják.

2013. nov. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 A kérdező kommentje:

"Ki kell űzni ezeket a szemét kufárokat,enélkül sosem lesz rend!"


Ha neked a 30-40-50%-os munkanélküliség rend, akkor tökéletes mintapéldája vagy a gondolkodás nélküli propagandát fröcsögő droidoknak.


6Sandor, nagyon igaz amit írsz... Szororú, és/de igaz... Nemrég eléggé belebonyolódtam egy vitába az aktuális kormány tevékenységéről. A "vitapartnerem" KIZÁRÓLAG olyan "érveket" hoz fel, amik az érveléstechnikai tankönyvekben az érvelési hibákat taglaló oldalakon találhatók. Amikor ezt megemlítettem neki (tételesen felsorolva, milyen hülyeségeket írt, és az miért hülyeség), azzal zárta rövidre a dolgot, hogy "senkit sem érdekel, hogy hogyan vitatkozok!", és megnyugodott a lelke, hogy engem most lealázott... Ha tereléssel, hazugsággal, hiteltelenítéssel vagy teljesen irreleváns érvekkel le lehet alázni, akkor persze...

2013. nov. 10. 17:17
 84/89 anonim ***** válasza:
29%
Kár vergődni tovább,a rablókapitalizmusotok megbukott.Nem tűrik tovább a nemzetek a vérszívást.Eddig tartott,és ezután a gazdagnak is adózni kell,az extraprofit után is.Hiába jöttök a saját munkanélküli statisztikáitokkal,mert amikor a rabló szociálkapitalisták kormányoztak,akkor még nagyobb volt a munkanélküliség,amit mindenki tud.Hiába a hazudozás,a lázadozás,a multik adózni fognak mint a kisangyal,ahogy minden adóparadicsomba menekült luxusgazdag is megfizet.
2013. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon nehéz megállni, hogy ne "vitatkozzak" az ilyen emberekkel... Úgy tűnik, ez a gyengém...


Nem elég kedves 58%, hogy demagóg vagy, még normális hangnemben sem tudsz írni. Mire fel ez a sok agresszió? Ha átfogalmaztad normálisra, akkor kommentálom. Mit gondolsz, hogy jönnének létre az elűzött multik helyett magyar cégek? Ki, miből, hogyan csinálná meg ezeket? a 30-50%-os munkanélküliség szerinted irreális? Egy dolog még érdekelne: honnan szerezted a közgazdasági "ismereteidet"?

2013. nov. 16. 00:38
 86/89 Mrohad válasza:
11%

Kedves Kérdező! Azért kell ellehetetleníteni a multikat, mert az egész adótámogatási rendszer, ami körülveszi őket (ne felejtsük el, hogy a pesti "szolgáltató" multik 3-4 mrd közötti összeget kapnak 2-3 évente a "magas" ""hozzáadott érték"" előállításához, mercedes is 40 mrd-t kapott a mi adónkból) AZ EGÉSZ Szánalmas. Felesleges diplomával rendelkező idióták nyomják be egymás rokonait, állami támogatásért, állami milliárdokért, majd ahogy a partnerségi szerződés lejárt, utcára rakják egymást. Idióták fúrják egymást, 0 hozzáadott érték, inkompetencia lovagok, bukás lesz a sorsotok.

Ennyi.

2014. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem viccből vagy divatból szidja őket. Azért szidják, mert a nyereséget kiviszik az országból, az általuk megtermelt GDP nem Magyarországot gazdagítja, hanem valamelyik zsidaj nagytőkést.

Azért szidják őket, mert kihasználják az ország pocsék gazdasági helyzetét és szaréhugyé' robotoltatják az embereket, holott van nekik pénz szarásig, csak épp nem esik jól fizetni.

Azért szidják őket, mert kiölik maguk körül a konkurenciát. Teremtenek pár száz munkahelyet, cserébe ötször annyian veszítik el a megélhetésüket miattuk. Csodálatos!

Azért szidják őket, mert csodaszámba megy, ha a műszaki cikkjeik 3 évnél többet kibírnak. Fogyvédhez menni semmi értelme, ha meg per lesz a dologból, az ügyvédjük megesz reggelire. Tehát szart árulnak drágájé'. És mivel Magyarországon nincs igazságszolgáltatás, csak jogszolgáltatás, meg is tehetik.


"nélkülük sok ember munkanélküli lenne, tehát így sok ember örül, hogy legalább munkahelye van."


Aha értem. Az ugye bagatell, ha rengeteg ember pont a multik miatt lesz munkanélküli, mert a hazai konkurencia versenyképtelen egy multicsiliárdos céggel szemben?

Tehát több lett a munkahely? Lófszt, csak kicserélted a régi munkanélkülieket újakkal. Bravó.


"Azt tudni kell, hogy ezek a cégek (mint amúgy semelyik másik sem) nem "segélyegyletek", amit a munkajog még megenged, azt ki fogják "facsarni" az emberből."


Stimmel. Csakhogy egy magyar cégre ráhívhatod a NAV-ot, ha szívóznak veled, egy multinál meg nincs érdekképviselet, a pofádba röhögnek.


"Lehet készíteni ezer szakszervezetet és rendes munkajogi szabályozást!"


Egy olyan multira, aminek a képviselete valahol kinn a 3,14csában az óceán túlfelén van?

A munkajogi szabályozásoddal a seggüket fogják törölgetni a klotyón, ennyit ér.


"Igen, még véletlenül sem a kisvállalkozások jelentik be az embert minimálbérre, már ha bejelentik. Szerintetek a gázszerelő vagy a fodrász multinál dolgozik? Mert hogy nem ad számlát, az biztos!"


Oké, tehát szerinted a multinak szabad adót csalni, csak mert egynéhány Jóskapista Bt. is ezt csinálja? Szuper, tehát ha a Viktátor meg a Kurcsány, meg a Kolompár Teszlatrooper lop, akkor nekem is szabad? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nem is értem, minek dolgozok egyáltalán...


"Egyes kisvállalkozások meg tízmilliósokat. Bár azok csak pár embert foglalkoztatnak, talán érthető a mennyiségi különbség..."


Forrásod is van, vagy csak bullshittelsz?

Na most a saját csapdádba estél,aranyapám...


"Ezért tényleg utálni kell őket, örülnétek, hogy legalább van munka..."


Értem, akkor közmunkásnak miért nem mész el? Igaz, hogy az ott kapott alamizsna a rezsidre nem elég, nemhogy élelmiszerre vagy ruhákra, de munkának munka...

Ez az érved is bukott.


"És a kivitt pénzből fejlesztik a gyárakat, üzleteket."


Igen. KÜLFÖLDÖN, bmag, nem idehaza te észvitéz.


"Pont hogy ezek adják a dolgozók negyedének a munkát."


Ja...létesítenek 250 új munkahelyet, közben 500 munkanélkülit generálnak közvetett módon. Csuda klassz módszer, egy lépést előre, kettőt vissza!


"Itt is látszik (mint általában mindenütt), hogy a multiellenes "hazaffyaknak" csak az érzelmi frázisok pufogtatására futja, nulla érvekkel. Rossz a multi, csúnya a multi, lop, csal, hazudik, de arra már képtelen, hogy megindokolja, miért is..."


Felsoroltam tételesen több indokot is, ostoba kis prolikám. Tessék, lehet megcáfolni, lehetőleg tényekkel. A kínos magyarázkodás, anyázás, ténytagadás része nem érdekel, úgyhogy az első 500 karaktert akár le se írd.

Ha meg nem tudod megcáfolni, szerintem te vagy az utolsó akinek a buta véleménye bármit is számít. Eredj bohóckodni az Ezotériába a többi háborodott közé. Kaptad a mínuszt, idióta.


"Akik ki akarják űzni a multikat, gondom nem fogják zokon venni ha ezt más országok is megteszik majd az OTP-vel, Mol-lal, CBA-val stb."


Tegyék. Ki nem szarja telibe?


"Ez a fanatikus multi utálat már beteges. Lehet vitatkozni az előnyein, hátrányain, de beszüntetni már nem lehet."


Az elvtelen seggnyalás a multik felé úgyszintén kóros.

Beszüntetni mindent be lehet, csak akarni kell. Cseppet egyszerűbb végrehajtani, mint a köztéri piálást szankcionálni.

Te is kaptad a mínuszt.


"Mit vársz el egy vállalattól? Legyen szeretetszolgálat? :)"


Csak annyit, hogy ugyanannyi joga legyen egy külföldi multinak, mint egy magyar Jóskapista Bt-nek, barátom. Az nem állapot, hogy a magyar cégeket úgy szarrászivatjuk, hogy épeszű ember már nem is vállalkozik, a külföldi multiknak meg mindent elnézünk, még ha kollektív rabszolgatelepet vagy MLM-átverést építenek is fel.


"Nem azért megy szarul mert a multik itt vannak, sőt tőlük még csak pozitív dolgokat kaptam/kaptunk magyarok mint a Kedves Vezéretektől!"


A multiknak vastagon benne van a kezük abban, hogy szarul mennek itt a dolgok. Attól, hogy a Viktátor még nagyobb szemétláda náluk, nem lesznek automatische jófiúk. Ez nettó sorozatgyilkosok érvelése..."jajajajj bíró bácsi kéremszépen én olyan jó fiú vagyok, csak ötven embert öltem meg, nem hatszázat, tessék engem elegedni...


"arról pedig a kormány tehet nem a multi, mint ahogyan arról is hogy százezres nagyságrendű volt egy repülőjegy ára a Malévnál, most meg érdekes 2500 forintért van repülőjegy például a Benelux-államokba!"


A MALÉVot Libajnai csinálta ki, nemtudom ezt hogy sikerült idekeverned.


"A multi pénzéhes? Még az a szerencse, hogy Viktor bátyátok nem az!"


Mégegyszer: attól nem lesznek a multik jófejek, hogy a Viktátor még náluk is nagyobb szemét! Sorozatgyilkosok érvelése pretty much, ye?


"Na jöhetnek a behajtani tilos táblák, olyan III/III-as módra!"


A feljelentgetést meghagyom nektek, csak hogy lássátok,ki is gondolja kettőnk közül komolyan a "szólásszabatcság"-ot. A mínuszt viszont helyből kaptad, ostoba proli.


"Mert a magyar kisvállalkozások puszta jószándékból tevékenykednek... Ja de a magyaroknak szabad, másnak nem."


A magyaroknak érdekesmód tiltva van mindaz, amit a multik napi rendszerességgel csinálnak. Egy kisvállalkozás alapból a közelébe se szagolhat olyan szintű tőkének, amivel egy átlag multi rendelkezik. A multi visszaél a monopolhelyzetével, csak pár tucat törvényt sért meg, de nem bántjuk, mert morci lesz és kivonul és zombiapokalipszis történik...legalábbis a magadfajta hígagyúak szerint.


"Nem, de mégis több közgazdaságtant tanultam, mint az ide írogatók 95%-a."


Lófszt se tanultál te, aranyapám, egyetemet is max. akkor láttál amikor az építkezésén keverted a maltert.


"Ismerek olyanokat akik a Samsung és az Audi gyárban dolgoznak, és éhbérnek azért nem neveznék a fizetésüket."


Én is ismerek. A gond csak az, aranyapám, hogy egy országhatárral odébb ugyanez az összeget egy mekis burgerforgató megkeresi - érettségi és diploma nélkül.


"a különadó (mértékétől függően) egyenlő a fizetéscsökkentéssel (nem akarsz kevesebbért dolgozni? találunk helyetted mást!), leépítéssel, kiűzéssel."


Ekkora emeletes baromságot eddig csak az Ezotéria rovatban olvastam.

Na innen látszik hogy messziről se ugatod a közgazdászatot.


" a 100 000 nettó képzeld, kib*szottul jó fizetés tanulatlan, képzetlen embereknek."


Gondolom te az a kaliberű ostoba droid vagy, aki a Matolicsidióta 47 ezer forintjára is boldogan tapsikol. Valóban jó fizetés lenne a 100000 nettó, ha a forint annyit érne, mint 1980-ban.

Mellesleg vezesd már le kérlek, havi 100 ezerből te hogyan akarsz megélni. Örülhetsz, ha a rezsit ki tudod belőle csengetni, és valami legalja humán takarmány selejt kajára is futja hónap végéig. Ja, te ezt életnek nevezed?


"Neked is az az érdeked, hogy ne kapjon egy rakodómunkás 500-600 ezer forintot, tudod annyiért ezek az orvosok is elmennének rakodni."


Édespofám, te két totálsan össze nem egyeztethető dolgot raksz egymás mellé. Az orvosi munkakör és a rakodómunkási teljesen más! Az orvosoknak köze nincs a multihoz! Az orvosok az államtól kapják a fizut, NEM a multitól. Na ennyi eszed van...


"Bocs, én inkább tanulok! :) A kilátásaim viszonylag jók, akár a közszférában, akár multinál, akár magyar vállalkozásoknál, akár külföldön."


:DDDDDDD képzelem mekkora kereslet lehet rád, ostoba buta prolira, a 8 általános faiskoláddal :DDDDDDDDDD Te meg a tanulás :DDDDDD SZVSZ téged már óvodában megbuktattak gyurmázásból...


"Nagyon hisztizel, mert nem tudsz meggyőzni a baromságaiddal."


Senki nem akar meggyőzni téged. Úgy csinálsz magadból bohócot a hülyeségeiddel, ahogy neked jólesik, csak akkor ne sértődj meg, ha mindenki rajtad röhög.

Felőlem hihetsz a lapos Földben meg a légüres térben kongó Holdban is, akad itt pár ilyen tébolyodott, nem lógsz ki a sorból.


"Idiótázz le nyugodtan, ez nem változtat azon, hogy egy közgazdasági analfabéta vagy, nem voltál képes egy leegyszerűsített példát felfogni (orvos elmegy rakodni, mert jobban megéri neki)."


Felhoztál egy csomó olyan munkakört, ahol az állam fizeti a dolgozóit, NEM a multi, és te idiótázol másokat nagy paripa arccal :DDDDDDDDDDD

Kimentem röhögni :DDD hányféle hülyét akarsz még csinálni magadból?


"De nem bírod felfogni, hogy itthon pont nem a multik fizetnek a dolgozóiknak annyit??"


Mutass kérlek valakit, aki egy multinál csiliomos lett, és nem vezérigazgatói pozícióban van. Csak EGYvalakit. Jó keresgélést.


"Hajrá multiik! Éljenek soká a multik Magyarországon!"


Azaz, már csillog villog az összes multi-vezérigazgató segge, mint a legtüzesebb drágakő!

Kaptad a mínuszt ismét, hátha ettől jobban megy a seggnyalás.


"Hát nem éppen a multi, azt jól meg is b*sszák, hiszen azok ki tudják fizetni a bevételükből."


Nettó kamu. A multihoz hozzá se mernek szólni, aranyapám, nekik mindent szabad.


"Mivel a multik szoktak itthon bővíteni, biztos nagyon kiviszik a bevételt..."


Multik bővítenek ITTHON? Na ezen most tényleg jót röhögtem :D

A vágyvezérelt tévképzeteidet ne akard már ténynek beállítani.


"És persze KI, és MIBŐL fog több tízezer kisvállalkozást felépíteni hónapok alatt, amíg a multik kivonulnak?"


A multik beengedése előtt ki és miből épített fel több tízezer kisvállalkozást?

Gondolom a faiskoládban erről nem tanultatok, csak a szektamódra való multiimádat megy.


"Gondolom nem hiszed, hogy egy kisbolt ugyanolyan egységáron tud 100 karton ásványvizet venni, mint egy áruház 10000-et. Tehát ebből egyenesen következik a drágább megélhetés."

" te tényleg azt hiszed, hogy egy kisbolt ugyanannyiért tud adni bármit, mint egy áruház."


Újabb nettó kamu. Rengeteg árucikk van, ami a kisboltban éppenhogy olcsóbb, mint a TESZKÓban. De ez ugye nem téged igazol, így meg sem említed, és reménykedsz, hogy senkinek nem tűnik fel.

Nem kell hinnem semmit, LÁTOM. Meg is tapogattam az árucikkeket, nem-e hologramok. Ezt elbsztad, aranyapám...hanyadik hazugságod is ez?


"Ehhez a kérdéshez nem sok normális ember írt, de ilyen pl. 6Sandor és ConnectCare."


Aha, tehát aki veled együtt nyalja kánonban a multik seggét, az "normális", az összes többi meg hülye :DDD Tankönyv szerinti példája a "mindenki hülye, mi vagyunk helikopterek" jelenségnek...


"Aki olyat ír, hogy a multi a sátán műve, az elmebeteg. Miért adnék a véleményére?"


Jaj de cuki :D aki nincs velünk, az ellenünk van :D hát nem imádnivaló?


[link]


Csúsztat, hazudozik, ferdít, érvelési hibákat követ el, a legsúlyosabb vádakat meg egyszerűen letagadja. És ezek után még elvárja, hogy neki adjanak igazat :DDDDD

Ez a sutyerák most tényleg ilyen szinten sötét idióta, vagy csak ünnepnapokon?


"ÍRD LE, HOGY MELYIK MONDATOM VOLT HAZUGSÁG! Ezt nem fogod megtenni, nem tudod."


Megtörtént. Rajta, lehet kínosan magyarázkodni, ahogy a fajtátok szokott.


"Csőcselék az, ami kockaköveket dobál, barikádot épít és kocsikat gyújt fel."


Na, csak kibújt a szög a zsákból, egy ballib balherével van dolgunk.

Kispajtás, lehetséges, hogyha megdobnának kockakővel, én is visszafújnék könnygázzal, ha viszont a boltból kilépve szembefújnának könnygázzal, én venném fel az útburkolati követ...

Ennek a "csőcseléknek" köszönheted, aranyapám, hogy Kurcsány lemondott, és szétment az MSZP, és hogy egyáltalán van még interneted, ahol a baromságaidat szajkózhatod. Ha a "csőcselék" nem megy ki az utcára, aranyapám, valószínűleg már a harmadik államcsődön lennénk túl. Csak szólok, te meg nem értett közgázzseni, te.


"Nyilván ezért csődöl be a kisvállalkozások nagy része. Véletlenül sem játszik közre, hogy mennyi mindenben "szakértő" a magyar nép."


A KKV-szektor döntő hányada pont a multik miatt csődöl be, aranyapám, mert vagy a konkurencia, vagy a tőkehiány csinálja ki őket. Ez persze kimaradt a szentbeszédedből, mert nem a te ostoba lózungjaidat támasztja alá.


"Hazudozzatok csak, adjatok olyanokat a számba, amit soha sem mondtam."


Aranyapám, te VÉGIG ezt csináltad. Az se volt igaz, amit kérdezél.


"Akkor miért hisztiztek, ha ideírom hogy én tanultam és nálatok egy kicsit jobban értek hozzá?"


LOL :DDDDDDDDDDDDDDD nem tanultál te lófszt sem sehol, a szakmaiatlan áltudományos locsogásodból levehető. Összevadásztál pár cikket a zsindexen, és azokból "okosodtál"...kb. annyi szakmai tudásod van, mint az egyszeri árokásónak, akit bepaliztak MLM-átverésbe, és pénzügyi befektetőnek hallucinálja magát...


Elképesztően szánalmas vagy, valahol az Evil Twin, tetró meg a PHP de kóser legalja színvonalán. Emeletes ökörségeket ismételgetsz, hazudozol, csúsztatsz, hibásan érvelsz, emellé még trollkodsz is egy jóízűt, persze szigorúan az egészséged megóvása érdekében. A szándékod egyértelmű: azt vártad, hogy itt majd mindenki bősz egyetértésben lesz veled, és kórusban tudjátok bálványozni a tisztességtelen, kizsákmányoló multikat. Nos, aranyapám, erre rákúrtál. A többség véleménye nyilvánvaló, 2-3 agyatlant kivéve senki nem támogatja a nézőpontodat, mert elejétől a végéig kreténség. Sok-sok év telt el 1990 óta, és az emberek értelmesebb része - azaz nem ti - rájött, hogy a vadkapitalizmus semmivel nem jobb, mint a volt gulyáskommunizmus,csak éppen most másképp szar. Attól, hogy démonizálod a veled egyet nem értő "jobbikosokat", a tények még tények maradnak.

Becsapni senkit nem tudsz saját magadon kívül, magadat meg úgy vágod át, ahogy neked jólesik.

Kérdezőt ám miért nem lehet lepontozni? Most rányomnék úgy pár (ezer) piros kezet...

2018. aug. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
51%

Azért kellene, mert hála nekik, nincs magyar ipar. Mert mióta beengedtük a multikat, azóta csak rombolni tudnak - felvásárolták a magyar konkurenciát aztán jól szét is verték, nehogymá' a szemét magyar cég az ő rovásukra gazdagodjon, he, há' mitképzeetek, he!?

A nyereséget meg nem idehaza fektetik be, hanem kiviszik külföldre tonnaszám. Idehaza meg megy a nyavalygás, hogy nem megy a gazdaság. Mitől menne, ha a profitot a multik fölözik le???

Normális fizetést meg miért nem tud egyik se adni, mint Németben? Az ottani árufeltöltő mireföl kap háromszor annyi pénzt, mint a magyar???

Volt értelme beengedni őket, azóta az egész ország az ő játszóterük lett, a lakosságból meg plázajáró ostoba konzumidióta tömegeket faragtak.

Csináltak pár tucat munkahelyet, okés, az ne zavarjon, hogy miattuk meg több EZER ember veszítette el a munkáját! Helyes, látom nem zavar.

Látom jól összegyűlt itt a sok filoszemita multiimádó kretén, jó nagyokat náciznak, már habzik a szájuk is, az ember azt hihetné hogy biopont reggeliztek, de egyiknek se volt egy normális érve se, miért is van szükségünk a multira.

Hogy is lehetne? Az embereknek ugyanis NINCS szüksége a multikra. A multiknak van szükségük az emberekre.

Mindesetre jókat röhögtem ahogy a sok fogalmatlan húgyagyú, közgazdasági analfabéta senki itt mosta-mosta a multik szennyesét. Igazi múzeumba illő példányok: a fogyasztói társadalom gerinctelen agyatlan csökevényei, akiknek már kötel se kell, önként mennek a vágóhídra.

Büszkék lehettek magatokra, multiimádó ostobák, frankón eltartjátok a rátok szakosodott kizsákmányolókat. A ti fajtátok miatt tart az ország ott, ahol.

Lepontoztam az összes multiimádó nyaloncot, szánalmas véglények, összefújta a szemetet itt a szél.

2019. aug. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:

@Mrohad, leírtad az állami cégek működését.


@drága kedves anonim hozzászólóm,


Szép nekró, ügyes vagy. De nehogy már ne válaszoljak az ide-oda címzett hülyeségeidre. Annyit persze nem érnek, hogy rendesen tagoljam.


Néhány értelmetlen frázis a te értelmetlen frázisaidra: A multik kiviszik a nyereséget az országból, a kkv tulaja Mercit vesz belőle. A multik jobban fizetnek, mint a kkv-k. A multik nem trükköznek a bejelentéssel. A legtöbb multinak nincs magyar konkurenciája, és soha nem is volt. Számos ilyen multi százalékos nagyságrendben járul hozzá a magyar GDP-hez. Nincs magyar járműipar, viszont vannak magyar közepes vállalatok, akik a gonosz multinak szállítanak be. Hogy is áll a világhírű(en nosztalgikus) magyar buszgyártás? A magyar műszaki cikkek (bruhahaha) semmivel sem tartósabbak, mint a külföldiek. Ez a NAV nem bünteti a multit nem tudom honnan jön, mindenesetre komoly tévképzet. Vagy lehet, hogy *tényleg* nem zsebbe fizetnek?! Magyarország területén a magyar jogszabályok a hatályosak, ha szerinted nem, az már a te problémád. Szerinted a gázszerelő azért ne adjon számlát, mert a multi adót csal? Ezért megérdemled a közgazdasági Nobel-díjat és a jog díszdoktora címet. Ha a multi adót is csal (hajrá, hajrá, amíg a NAV meg nem rak), attól még Béla bának lesz nyugdíja, mert a vélelmezett adócsalástól függetlenül, a kkv-k jelentékeny részével ellentétben bejelenti az alkalmazottait. A lopást attól függetlenül, hogy a rendőrség és az ügyészség pozitívan diszkriminálja a számukra kedves embereket, neked nem javaslom. Attól még tény, hogy a kkv-k hajlamosabbak feketén foglalkoztatni. Hadd ne keressek már meg egy cikket 7 évvel ezelőttről :DD Tény: kkv-k és multik is kapnak munkahelyteremtési támogatást. Te ezt a tényt akarod letagadni, ha jól értem? Sajnos túlképzett vagyok közmunkásnak, neked is ajánlom a tanulást, soha sem késő. Drága egyetlen *észvitézem*, ha a multi kiviszi a pénzt, akkor itt nem épít újabb gyárat. Vannak új gyárak. Vagy tévedsz, vagy hazudsz. Igazat még nem mondtál, de inkább legyen valaki proli, mint buta és/vagy hazug. Prolikám. Hogy is mondjam, enyhe fokú korlátoltságot érzek nálad, ha neked nem baj, ha a magyar multikat hazazavarják. Kár, hogy a buta, tényeket nélkülöző érzelmi politizálást nem lehet beszüntetni. Vagy neked inkább előny. Ez a rabszolgatelepezés a magyar(!) törvények betartása, a munkakörülmények és a fizetések szempontjából sem a multikra illik. Az Aldi jobban fizet, mint a CBA, ez van. Tedd hozzá, hogy a fidesz szerint történt így :D Még a végén félrevezetsz valakit. A tiltás nem egyenlő azzal, hogy a Sanyinak nincs pénze felhúzni egy 5000 fős gyárat, te kis buta. Senki sem tiltja meg neked sem. Keress annyi pénzt, és fektesd be. Egy országhatárral odébb nincs meg a különbség a burgerforgató meg a szakképzett munkaerő fizetése között? Nem tudom, ha én nem értem a közgázt, akkor a te tudásodra mi lenne a jó szó. Kifordult és elégtelen? Az, hogy képtelen vagy egy viszontválaszt elkülöníteni az eredeti témától, a te értelmi képességeidet jellemzi, nem az enyémet, hiába próbálod rám kenni. Engem sokkolnak azok az emberek, akik buták, büszkék a butaságukra, hirdetik azt, és lenézik azokat, akik nem hasonlítanak rájuk. Sokkoltál. Annyiszor mondod ezt a baromságot, hogy a NAV nem báncsa a multit, hogy ideje lenne ha hoznál rá egy forrást. Tény: kivitt pénzből nem lesz itthon gyár. Tény: van gyár. Tényeket tagadsz le. Esetleg azért, mert nem akarod, hogy legyenek gyárak? :D Miért lesz az neked jobb? Sorold azt a rengeteg árucikket, hivatkozással, ami a kisboltban olcsóbb, mint a teszkóban :D Édes istenem, hová süllyedsz... :D Segget itt legfeljebb te nyalsz, a Mi Hazánkéra tippelek. Ha valaki elmebeteg dolgokat ír, és én elmebetegnek hívom, az nem érvelési hiba. Elmebetegekkel felesleges és lehetetlen vitatkozni. A hivatkozott megszólalás elmebeteg. Nem számolom már, ebben az egy válaszban hányszor hazudtál, és egyet sem sikerült rámbizonyítanod. Az nem bizonyíték, hogy rámondod hogy HÜJESÉK! HASZUKSÁK! vagy egy hazugsággal "cáfolod" (LOL)! Ez mivé tesz téged? Maradjunk az elégtelen vitapartner címnél. Fajtád hadd ne mondjam melyik rokonodnak van, mert még kitörlik, te kis agresszív. Aki kockakővel dobálózik, nem gumilövedékkel kéne lőni. Amúgy olyan fura, hogy mindig csak a fidesz mellett tüntetett ilyen senkiházi csőcselék... A balliberálisok meg.. aggresszívan sétálnak? :D Mégegyszer: te hazudsz folyamatosan. Nonszensz frázisokat ismételgetsz nulla közgazdasági tudással, letagadsz tényeket, vagy éppen kitalálsz dolgokat (kisbolt olcsóbb a kedvenc :D), így a rólam alkotott véleményed nem hat meg különösebben. Ez a kérdező lepontozós dolog is olyan mély frusztrációt okozhat, mint beismerni, hogy tévedsz. Hajtogasd tovább az "igazad" nyugodtan, de frusztrált maradsz. Igyál, meditálj, tudom is én, de az biztos, hogy nem egészséges és pozitív gondolatok motiválták a kommented.


Az utolsónak még annyit, hogy zsidózni értelmes és sikeres ember nem szokott, ez téged minősít; én kértem érvet arra, hogy miért nincs szükség multikra, az nem lehet érv, hogy "me mongyad meg te hogy miér van rá szükség". A sértegetéseket is betudom annak, mint a burkolt zsidózást, a frusztrációdnak. Sajnálattal tudatom veled, hogy egyetlen vallási vagy népcsoport sem felelős a sikertelenségedért. Pontozz nyugodtan, ez is egyfajta feszültséglevezetés.

2020. nov. 14. 02:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!