Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell betiltani, kiűzni...

Miért kell betiltani, kiűzni a multikat?

Figyelt kérdés

Sok intelligens közgazdász írja az oldalon, hogy tiltsuk be, adóztassuk agyon, űzzük ki őket. Rendben! Ki fog számítógépekhez, kocsikhoz alkatrészeket gyártani Magyarországon, ha nem lesz olyan multi, aki legyártassa, megvegye? Az 500-600 ezer multinál dolgozónak ki, miből, és milyen állásokat fog létrehozni? Viktor még az egymillió új munkahelyből sem csinált semmit, csak éhbérért alkalmaz kicsit több közmunkást.

[link]


Tudom, hogy a jobboldal imádja az érzelmi politizálást, de a foglalkoztatottak negyedével való szórakozás rohadtul nem vicces. Ha valakinek meg ez imponál, veszítse el ő az állását az ilyen gazdasági zsenik ötletei miatt!



2013. máj. 19. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
32%

Magasabb adót kellene kivetni rájuk. Nehogy már csak a kkv-szektor adózzon magasan, a multik meg meg ne is tegyék ezt. Hála az EU-nak. Lóránt Károly közgazdász értékezéseit tudnám neked ez ügyben ajánlani, aki tényekkel, adatokkal alátámasztja neked, hogy az EU miért rossz. (Ebbe beleértve a multik bizonyos tevékenységeit).


De ha kérdező, téged ez ennyire érdekel, miért nem kérdezel meg egy jobbikos szakpolitikust? Megteheted.

2013. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 A kérdező kommentje:
Miért felejtettél el az írásomról és/vagy a linkelt írásról egy szót is szólni? Ha van egyáltalán "jobbikos szakpolitikus", miért nem szólt a párttársainak, hogy nem ártana pár konkrét számot beleírni a programjukba? Pl. adókulcsok mértéke? Mi alapján szelektálnak a jó és a rossz multi között? Magyar multi üzemelhet különadó nélkül?
2013. máj. 29. 22:51
 53/89 anonim ***** válasza:
32%

Ezen az oldalon volt egy srác, aki Jobbik-IT tag, és elmesélte, hogy a program kidolgozásánál konkrét adatokkal kiszámolták, hogy mégis mit mire. Magyarul benne volt, hogy mit miből, hogyan. kiszámoltak mindent, és kijött egy nem tudom hány száz oldalas program. Na most egy több száz oldalas programot senki nem ad ki.


Én nem vagyok szakpolitikus, de ha valóban érdekel ez, kérdezz meg egy jobbikos szakpolitikust. Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, szerintem nem azért kéne megadóztatni a multikat, mert multik, meg nyugati cégek, hanem mert nevetségesen keveset adóznak, a termelt profitot pedig egyáltalán nem itthon fektetik be. Megehetik persze, de ahhoz képest, hogy nagyon keveset adóznak, iszonyatos profitjuk van, ebből Magyarország igen keveset lát csak. A kkv szektort meg sújtja a jóval magasabb adó. Azért egy bizonyos egyensúlyt fel kéne állítani. Az nem járja, hogy a külföldi cégeknek Magyarország adóparadicsom, az itthoni magyar kis-és középvállalkozásokat meg ellehetetlenítik, hogy ne legyen vetélytársa a különféle külföldi cégeknek.

2013. máj. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
55%
Nem az a kérdés, hogy miért kell. Hanem az, hogy mi az oka, hogy ki kell. Ìgy már mindjárt másabb a megközelìtése a dolgoknak.
2013. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:
Tehát benne volt, de inkább kivették, mi? :DD (Meg se kérdezem, egy IT-tag mennyire nagy szakértő lehet a pártban, hogy egyáltalán a program közelébe engedik...) Például az LMP-nek 228 oldalas programja volt ( [link] ), vannak benne konkrét adókulcsok, várt bevételkiesések/növekedések. Ha tényleg elhiszem, hogy kivették, akkor miért tették meg? Hogy jobban eljussanak az "egyszerű" szavazókhoz? Kicsit is gondolkodó ember nem hiszi el hogy "jobb lesz, majd mi megoldjuk, becsszó", arról nem is beszélve, amit a linkelt kérdésnél a 3 hozzászólásban leírtak...
2013. máj. 30. 15:42
 56/89 anonim ***** válasza:
29%
De ha valóban ez érdekel, miért nem kérdezed meg a Jobbik egyik szakpolitikusát? Nem akarod? De miért nem akarod? Egyébként ha figyelted volna akár a felszólalásokat, vagy a TV-s nyilatkozataikat, akkor például az adókulcsra is adtak már választ, adtak arra is, hogy protekcionista gazdaságpolitikát kívánnak folytatni, arra is, hogy ezt HOGYAN. Feltételezem, hogy ez elkerülte a figyelmedet, nem pedig direkt nem nézted meg, vagy direkt nem érdeklődtél utána..
2013. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:

Akkor nyilván nem esik nehezedre linkeket hozni, hogy legalább 3-4 fontosabb adóról elmondják, hogy mekkora lesz, és ez mit jelent a költségvetésre nézve. Persze továbbra is kérdés, hogy miért nem írják bele a legfontosabb dokumentumba, a választási programjukba.

Feltételezem, te direkt nem olvasod el azt a 3 hozzászólást, amiből kiderülne, mennyi megvalósíthatatlan baromság van a programban.

2013. máj. 30. 17:02
 58/89 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Egy független cég kielemezte a programokat, és a jelenlegi parlamenti pártok közül a Jobbikét találta a legjobbnak. Nem érdekel az a 3 hozzászólás, amit liberálisok írnak, és kommentálnak mellé.

2013. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:

A cikkben 3 kulcsos SZJA szerepel. Mennyi bevételt jelentene ez az államnak? A többi szám csak KSH statisztika, hát fantasztikus, hogy bele tudták másolni a cikkbe.


"Egy független cég kielemezte a programokat, és a jelenlegi parlamenti pártok közül a Jobbikét találta a legjobbnak."

Miben a legjobb? Melyik "független cég"?


"Nem érdekel az a 3 hozzászólás, amit liberálisok írnak, és kommentálnak mellé."

Te persze elvárod, hogy én nézzem meg az összes parlamenti felszólalásukat, te meg képtelen vagy három kommentet elolvasni. Akkor maradj ilyen "tájékozott". Honnan veszed, hogy liberális írta (aki nincs veled, az az ellenséged), miért baj ha liberális (tudom, kell az ellenségkép...)? Jó, de azt már tényleg nem értem, miért baj ha kommentálnak? :) Tudod azt magyarázza el a 3 komment, hogy miért megvalósíthatatlan a program, és felhívja a figyelmet a konkrétumok hiányára és a tucatnyi önellentmondásra. Erre a legjobb taktika persze az, ha homokba dugod a fejed, és nem veszel tudomást a szomorú TÉNYEKRŐL.

2013. máj. 30. 18:33
 60/89 anonim ***** válasza:
56%

De ember, te nem tényekről beszélsz. Ezen az oldalon meg némelyik kommentelő, mint pl. Joe Makepeace provokátor. Írnak itt mindenfélét össze-vissza, a fele meg hülyeség. Megkérdeztem, hogy miért nem kérdezel meg egy jobbikos szakembert. A választ elsunnyogod, és 3 kommentelő alapján döntöd el, hogy jó vagy nem egy politikai program. :DD


Aki összevetette a programokat: [link]


Ja, és mielőtt belekötsz, a jelenlegi parlamenti pártokat írtam, nem az összeset. Lehet, hogy ez a cég az MDF-et találta a legjobbnak (na, most akkor neonáci?), de a jelenlegi parlamenti pártok közül a Jobbikét.


És mielőtt a Jobbik alatt az elemzésbe kötsz bele, a grafikont nézd meg, ajánlom az utolsót.

2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!