Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell betiltani, kiűzni...

Miért kell betiltani, kiűzni a multikat?

Figyelt kérdés

Sok intelligens közgazdász írja az oldalon, hogy tiltsuk be, adóztassuk agyon, űzzük ki őket. Rendben! Ki fog számítógépekhez, kocsikhoz alkatrészeket gyártani Magyarországon, ha nem lesz olyan multi, aki legyártassa, megvegye? Az 500-600 ezer multinál dolgozónak ki, miből, és milyen állásokat fog létrehozni? Viktor még az egymillió új munkahelyből sem csinált semmit, csak éhbérért alkalmaz kicsit több közmunkást.

[link]


Tudom, hogy a jobboldal imádja az érzelmi politizálást, de a foglalkoztatottak negyedével való szórakozás rohadtul nem vicces. Ha valakinek meg ez imponál, veszítse el ő az állását az ilyen gazdasági zsenik ötletei miatt!



2013. máj. 19. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 Joe Makepeace ***** válasza:
27%

A jobboldali politika mintapéldánya az előző ökör!

Csökkent agyú idióta f*sz az összes!

Hajrá multiik! Éljenek soká a multik Magyarországon!

2013. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
29%
A csökkent agy az, amikor nem írsz vissza oda, ahol már 10x megcáfoltak? :) Mindig elsunnyogsz onnan, ahol már megcáfoltak? :) Hagyjuk már. Te kis provokátor.
2013. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 A kérdező kommentje:
TE vagy az, aki képtelen felfogni egy egyszerű kérdést, inkább velem akarsz foglalkozni. Gondolom ha az A, vagy a B lenne a helyes válasz, azt le bírtad volna írni. Tehát valahol te is tudod, hogy nincs igazad. :)
2013. máj. 28. 02:12
 44/89 anonim ***** válasza:
30%

Te vagy az, aki nem tud válaszolni, nem én. Feltettem egy egyszerű kérdést, és elkezdtél téríteni, meg kvízkérdést feltenni. Nem válaszoltál a kérdésre. De mondok neked valamit. Lehet, hogy vannak olyan emberek, akik a multiknál jól keresnek, de az éremnek két oldala van, amit te képtelen vagy felfogni. Én nem állítottam azt, hogy mindenki éhbérért dolgozik, de azt viszont igen, hogy vannak, akik igen.


És ez az, amit te képtelen vagy felfogni. És akkor idejön a makepeace nevű hülyegyerek, akit már számtalanszor megcáfoltak ezen az oldalon. Csak olyankor elsunnyogott. Senki nem mondta a nagypolitikában, hogy ki kell űzni a multikat. Meg kell őket adóztatni. Attól, hogy idejön egy multi cég, nem kell azonnal hanyatt vágni magunkat, és minden engedményt azonnal megadni nekik, pláne úgy, hogy a profitot, amit termel, kiviszi innen, nem itthon fekteti be.


Magyarországon kapják európia szinten a legtöbb engedményt a multik. Minden ország kormánya segíti a multik mellett az ottani kis-és középvállalkozásokat, kivéve nálunk. És hála az uniónak meg a multiknak, a kiváló termőföldünk ellenére külföldi mezőgazdasági termékeket tudunk csak vásárolni.


Tudom, hogy feleslegesen írtam le, megint jönni fogsz a kvízkérdéseiddel, meg a "multik jók" szövegeiddel. Sajnálom, hogy nem tudod értelmezni, amit leírtam most. És sajnálom, hogy az ilyen és ehhez hasonló hozzászólások itt 0%-ra vannak lepontozva, mert vannak, akik szerint a hazai kkv szektort nem kellene segíteni, nem érnek sz@rt sem, csak a multikat kell mindenáron segíteni. Élő példa erre a makepeace meg te..

2013. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 A kérdező kommentje:
Még mindig nem sikerült válaszolni? Magyarországon éhbért az A válasz fizet, a B ha tud, fizet normálisan, de ismerek jó pár céget, ami ugye minimálbérre bejelenti az embert, majd zsebbe fizeti a többit. Melyik csal az adóval? Hát nem éppen a multi, azt jól meg is b*sszák, hiszen azok ki tudják fizetni a bevételükből. Arról beszélsz, hogy Joet hányszor megcáfolták (biztos, ha te mondod), de képtelen vagy megérteni, hogy bizony téged is. Mi a különbség a megadóztatjuk és a kiűzzük között? Használd már egy kicsit az agyad! 6Sandor cége is viccből rúgta ki őt, véletlenül sem az adók miatt! Mivel a multik szoktak itthon bővíteni, biztos nagyon kiviszik a bevételt... Ha neked a 100 000 nettó éhbér, menj el közmunkásnak! Ez a válaszod nagyon szép egyvelege az állítólagos "győzelmeidnek", a korábban ezerszer megcáfolt baromságoknak, forrás nélküli állításoknak, és olyanokat adsz a számba, amit sosem mondtam. :)
2013. máj. 28. 14:01
 46/89 anonim ***** válasza:
28%

Tudod, én előbb feltettem neked a kérdésem, mint te nekem, és mégsem sikerült válaszolni.


De nem is érdekel, éldegélj csak az álomvilágodban makepeacel együtt, engem nem érdekel. És a megadóztatás és a kiűzés között igen, van különbség.

2013. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 A kérdező kommentje:
Mi közöd van bárkinek a fizetéséhez? :) Nem, nincs különbség. Az írásaiddal bizonyítottad, hogy fogalmad sincs a gazdaságról, miért is értenéd meg?! (Amikor erre te is rájöttél, akkor kezdtél el személyeskedni. Mivel más érved nincs...) Meg sem próbáltál kitalálni egy hihető alternatívát, hogy mi lenne a multik nélkül. Takarodjanak ki, és minden meg van oldva. Gyönyörű. Úgy tűnik a magyar viszonyokkal sem vagy képben, mert egy rakodó százezres nettó fizetését kevesled (de csak mert multi adja), egy tanár/tűzoltó/rendőr/orvos fizetésére meg nagy ívben teszel, pedig kevesebbet keresnek, mint a te agyoniskolázott rakodó ismerősöd. De az nem baj, az államnak szabad keveset fizetnie, a szemét köcsög multinak nem. Teljesen logikus. Ha van egy kis szabadidőd, olvasd el a 43-45-ös válaszokat a 69%-os szerző tollából! Nem a multikról szól, de többször emlegeti őket. http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__439..
2013. máj. 29. 00:17
 48/89 anonim ***** válasza:
29%
Keleti nyitás, például....? Vagy idáig nem terjedt el a Jobbikkal kapcsolatos agymenésed...?
2013. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
19%

"Mindenki keressen annyit, amennyiből meg tud élni.

Ki kevesebbet, ki többet, nyilván a foglalkozásától függ, de ne dolgozzon senki éhbérért."


Gondolom a rendőrös, tűzoltós, mentős, pedagógusos böfögésed közben ezt nem figyelted.

2013. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az enyém, és sajnos nem agymenés. :) Vagy nem olvastad el, vagy nem sikerült felfogni. A program úgy kezdődik, hogy globalizáció, külföld, multi fúj, ezek után vicces, hogy mégis a külföldben látja a megváltót a program kitalálója.


Keleti nyitás v1: beengedjük a keleti cégeket. Rájuk nem vonatkozna a véletlenül sem kiűző hatású magas adó? Ha nem, miért nem? Ha igen, akkor miért érné meg idejönni? Miért bíznának meg bennünk, ha már egyszer a nyugati multikkal kib*sztunk? Mi a garancia, hogy őket nem utáljuk meg?


Keleti nyitás v2: exportálunk keletre. Oké, már csak az a kérdés, hogy mit? Keleten egy picit olcsóbb a munkaerő, onnan hozzák ide a termékeket nagy haszonnal, nem fordítva. Ki venné meg az ottani mércével méregdrága magyar termékeket? És persze KI, és MIBŐL fog több tízezer kisvállalkozást felépíteni hónapok alatt, amíg a multik kivonulnak? Mi lesz az átmeneti időszakban? Nem sok embernek van annyi tartaléka, hogy kibírjon ennyi időt. Káosz, éhezés, fosztogatás? A hirtelen megugró munkanélküliség miatt szánalmas fizetésért lehet dolgoztatni (persze feketén) az embereket, hiszen sokan bármit elvállalnának.


Én normálisan írok, böfögni te szoktál: "b@zmeg, akkor menjél aztán rakodjál a multinál ennyiért 3 műszakban, és csókolgasd a multik igazgatóinak a lábát..idióta.."


"Mindenki keressen annyit, amennyiből meg tud élni."

Egyetlen forrást nem hoztál, hogy pont a multiknál éheznek az emberek. (Az egyetlen példád pont nem egy éhező emberről szólt...) Tehát miért őket kell utálni?

2013. máj. 29. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!