Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Jobbik tenne-e...

Szerintetek a Jobbik tenne-e valamit a fiatalok züllése ellen? Ha igen, akkor mit, és hogyan?

Figyelt kérdés
Én is 23 éves vagyok, viszont azt látom, hogy minden korosztály egyre hitványabb. Egyre több a láncdohányos, rendszeresen lerészegedő, röhejesen kinéző, deviánsan viselkező tizenéves. Lassan már az iváson, bulizáson, szexen, facebookon, ask.fm-en kivül semmi nem érdekli a jó részét. Szerintetek ez ellen a Jobbiknak lenne valami eredményes programja? Egyébként rájuk fogok szavazni, viszont a programjukban erről konkrétumokat nem találtam, hiába olvastam végig.

2014. ápr. 3. 23:30
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

"Jó én nem szeretek bulizni pedig én is 23 vagyok és nem kefélek mint a nyúl te meg egy szexfüggő partyarc vagy.


Ok csak leírtam h nem mindenki olyan mint az átlag ennyi.

Ja és E-book is van a világon szóval az erdőirtás nem nyert.

"


Nekem ettől a hozzászólásodtól veszett el a hitem a fiatalságban :D De akkor megpróbálom másképp mondani, mert az üzenetem láthatóan betonfalba ütközött.


A könyvek és az esőerdők esete csak egy példa volt arra, hogy


1. bármely emberi tevékenység túlpörgetése tragikus következményekkel jár

2. ellenben a legtöbb emberi tevékenység hétköznapi szinten való űzésétől az égvilágon senkinek semmi baja nem lesz

3. attól, hogy valaki örömét leli egy adott tevékenységben , nagyon durva csúsztatás rögtön a lehető legszélsőségesebb következményeket vizionálni az esetére


Tehát az, hogy létezik e-book reader, a téma szempontjából teljesen irreleváns, és ezen a válaszon azóta is fogom a fejem :D Ellenben elkövetted ugyanazt az érveléstechnikai hibát (egyben retorikai fogást), amire éppen céloztam ezzel: radikalizáltad az álláspontom, hogy könnyebb legyen támadni. Azért, mert az ember szeret szexelni, még nem lesz szexfüggő. Ahogy aki szeret inni, az sem lesz ettől alkoholista. Általánosítsuk: attól, hogy valaki szeret valamit, még nem lesz az adott jelenség függője.


A legtöbb fiatal nem alkoholista. A legtöbb fiatal nem szexfüggő. A legtöbb fiatal szeret szexelni. A legtöbb fiatal szeret inni.


Érthető így a különbség?


Nem, nem baj, ha valaki nem olyan, mint az átlag. Sőt, senki sem olyan. Az átlag csak a statisztika szintjén létezik. De miért akarod az (ebből a szempontból) átlagot deviánsnak beállítani, magadat meg - mint szűk kisebbség tagja - normálisnak? Ez a "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" szintje.

2014. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!