Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves jobboldaliak! Lenne...

Kedves jobboldaliak! Lenne hozzátok egy kérdésem!?

Figyelt kérdés
Ti tudtommal revíziót szeretnétek. Azt szeretném megtudni, hogy ezt milyen módszerekkel kívánjátok elérni? Komolyan kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert sokat gondolkodtam ezen. Feltételezzük, hogy sikerülne visszakapni az elvett területeket. Nem gondoljátok, hogy az ott élő románok, szlávok vagy egyéb nemzetiségek ezen kissé felháborodnának? Vagy úgy gondoljátok Magyarországnak pénze lenne egy akkora haderő fenntartására, ami fedezi a katonaságot, ami egy ilyen terület megtartásához kell? És mi a helyzet a NATO-val? Vagy úgy gondoljátok, a fejlett amerikai haderőnek is ellenállnátok? Kíváncsian várom a válaszokat!
2010. jan. 10. 00:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
60%
A mostani nem létező diplomáciánkkal és a még annyira sem létező honvédelmünkkel, kedves kérdező, sehogy. De mindenen lehet változtatni, csak hát, ha senki sem akar...
2010. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell revízió, de megfelelő bánásmód igen. Normális országban a Slota féléken röhögnek, a szlovákoknak meg sajnos nincs humorérzékük.

Amit én szeretnék: Ha van autonómia (még ha korlátozott is) Szerbiában, akkor legyen Erdélyben is, meg a Kárpátalján is (a ruszinok is akarják), na meg Szlovákiában is. Na meg sok apróság is kell még. Pl. legyen olyan a szlovák vagy román vagy szerb vasúti menetrend, mint a svájci. A Svájci 5 nyelvű (német 80%, francia 10%, olasz 5%, rétoromán (1%), angol (mint idegen nyelv). Akkor a szlovák menetrendben miért nincs magyar szó???

Na meg a magyarlakta telepéseknek magyar legyen a hivatalos és elsődleges neve! (Svájcban is a francia területeken a francia az elsődleges). Azaz ha Pozsonyt Bratislavának is hívják, attól még Nove Zamky legyen Érsekújvár hivatalosan és elsődlegesen. (a településtáblák meg az ország nagy részén legyenek kétnyelvűek, és nem kelljen ehhez százalékokkal bűvészkedni!

Kassa és Pozsony honlapja magyar nyelven is legyen elérhető!

Ezek a dolgok Svájcban teljesen evidenesek. Ha itt is megvalósulnának, akkor sokkal jobban éreznék magukat az emberek.

Na meg ne fájjon fizikailag a tótoknak, románoknak, ha a többségében magyarlakta területeken az elsődleges nyelv a magyar, ott ők tanuljanak megy magyarul, a magyarok többsége úgyis beszéli az államnyelvet.

Na meg sok egyéb ilyesmi kéne ahhoz, hogy egyenrangúak legyenek a magyarok mindenhol.

Na meg ezekben az országokban a magyarellenes pártokat törvényileg tiltsák be. Mert ez egyértelmű rasszizmus meg sovinizmus, az meg abszolút nem EU-kompatibilis dolog!

2010. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veled, előző válaszoló, de lehet engem magyarellenesnek nevezni, vagy zsidóbérencnek és egyéb szép kifejezéseket használni, de nézzétek meg, hogy mi hogyan viselkedtünk a kisebbségekkel annak idején, miért következett be Trianon. Most ugyanazt kapjuk vissza, mint amit akkor adtunk. De természetesen én is elítélem a bánásmódot, ahogy a magyarokat kezelik, hiszen az embernek a saját országához húz a szíve.
2010. jan. 12. 19:11
 24/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! (előző vok)Amíg az itt leírtak nagy része nem teljesül, holott sokszor csak apró dolgokról van szó, addig bizony én is kiabálom, hogy "Vesszen Trianon!"

Na meg azért neked sincs igazad. Azért nem éltek olyan rosszul a nemzetiségiek. A mostani nyelvtörvény tótéknál rosszabb, mint a magyarországon hozott 1848-as!!! (pár hete olvastam az 1848-as törvényből részleteket)

Na meg nemcsak mi bántunk rosszul! A baszkok, bretonok, írek sokkal rosszabb helyzetben voltak, mint az itt élő tótok, rácok, muszkák, oláhok. Az íreknél még ma is az szinte az elsődleges nyelv az angol, és csak mostanában térnek át egyre jobban az ír nyelvre. És ők hozták a törvényt. Na meg az az Amerika, ami soknemzetiségű létére egynyelvű lett ellentétben Belgiummal vagy Svájccal. Vagy a volt Szovjetúnióval.Szóval annyira nem bántunk velük rosszul, hogy ezt érdemeltük volna!

2010. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha jól bántunk volna velük, akkor nem akartak volna mindenáron a saját nemzetállamukhoz tartozni. Érdekes, amíg nem alakult ki ez a homogén nemzetállamra való törekvés Mo.-on, addig eszükbe nem jutott a tótoknak, és más nemzetiségeknek, miután már befogadtuk őket, hogy elmenjenek innen. Úgyhogy, Trianonnak nagyon súlyos és tisztán látható okai vannak, nem kell a magyarokat ártatlan báránykának beállítani! És ez nem azt jelenti, hogy nekem nem lábad könnybe a szemem, ha korabeli feljegyzéseket olvasok, amelyben még 'nagy' Magyarország volt. Ez csak annyit jelent, hogy igenis magunknak is köszönhetjük, illetve 'kedves' Clemenceau úrnak, aki köztudottan gyűlölte a magyarokat, személyes okoknál fogva.
2010. jan. 12. 20:38
 26/39 anonim válasza:

A Svájcos példa jó, de hát az egy 'más világ'.

Ott már a középkorban anarchia volt :)

Nagy itt a jobbik propaganda.

Az az ironikus, hogy pont ők tartanak mindenki mást hülyének, meg hát ugye most engem is a zsidók kényszerítettek a komment írásához, miközben őket butítja a turul mámorító vére, meg a tomket-vona tengely.

Szerintem senki sem tudhatja igazán milyen volt anno a nemzetiségeknek bigmagyarország korában, mindenki úgyis a saját sz*rát fogja szajkózni.

Mondjuk én nem fogadom el az országok létezését - tulajdonképpen csak képzeletbeli vonalak a térképen

2010. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
41%

"Kedves jobboldaliak! Lenne hozzátok egy kérdésem!?

Ti tudtommal revíziót szeretnétek."


Ha revízió, akkor gondolom a kérdés a jobbikosokhoz szól. Csakhogy ők nem igazán jobboldaliak. A jobbik egy nacionalista balos párt, de leginkább egy-két hetvenkedő, nagyszájú karrierpolitikus-önjelölt demagóg pártja.

2010. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
43%

Na először is egy háborúban nem lennénk egyedül Ázsiai testvérnépeink készen állnak a mi ki segítésünkre persze nem azt gondolom hogy majd 1000 valahány kilométerről katonákat fognak küldeni de ők a mi igazi szövetségeseink!


Lengyelekkel szorosabbra lehetne fűzni a kapcsolatot és még azt sem tartom kizártnak hogy egy Szlovákia elleni katonai támadás esetén ne állnának mellénk azért is mert a második világháborúban a tótok kiszolgálták Hitlert és szláv rokon népük ellen fordultak.


Itt vannak még a horvátok és a bolgárok.

A bolgárok szerintem egy kis területért cserébe beszállnának a háborúba a szerbek és a románok ellen is azért mert ők is a hunok leszármazottjának tekintik magukat.

A horvátoknál még mindig vannak olyan törekvések hogy csatlakoznának Magyarországhoz de egy autonóm terület lennének.


Győzzön a Jobbik! :)

2010. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóval részben egyet kell értenem. Svájc valóban nem a legjobb példa... Nem éppen egy szinten vagyunk velük.
2010. jan. 12. 22:25
 30/39 A kérdező kommentje:
Úgy értem, az utolsó előttivel. Az utolsónak köszönöm a világos magyarázatot!
2010. jan. 12. 22:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!