Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves jobboldaliak! Lenne...

Kedves jobboldaliak! Lenne hozzátok egy kérdésem!?

Figyelt kérdés
Ti tudtommal revíziót szeretnétek. Azt szeretném megtudni, hogy ezt milyen módszerekkel kívánjátok elérni? Komolyan kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert sokat gondolkodtam ezen. Feltételezzük, hogy sikerülne visszakapni az elvett területeket. Nem gondoljátok, hogy az ott élő románok, szlávok vagy egyéb nemzetiségek ezen kissé felháborodnának? Vagy úgy gondoljátok Magyarországnak pénze lenne egy akkora haderő fenntartására, ami fedezi a katonaságot, ami egy ilyen terület megtartásához kell? És mi a helyzet a NATO-val? Vagy úgy gondoljátok, a fejlett amerikai haderőnek is ellenállnátok? Kíváncsian várom a válaszokat!
2010. jan. 10. 00:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
33%
22:25... Hol élsz te? Mert, hogy nem a való világban arra a fejemet teszem. Amiket leírtál, szóról szóra baromság.
2010. jan. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
41%

22:25


"Ázsiai testvérnépeink készen állnak"


Csak előbb még szólni kell nekik, hogy ők a "testvérnépeink", mert ők nem tudnak erről :))))


"A bolgárok szerintem egy kis területért cserébe beszállnának a háborúba"


Vedd észre, hogy amiben élünk, az a valóság és nem a Hearts of Iron III.


"A horvátoknál még mindig vannak olyan törekvések hogy csatlakoznának Magyarországhoz"


Erről meg a horvátokat kell még értesíteni, mert ők sem tudnak róla.

2010. jan. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Az utolsóval újfent egyetértek, de nem kötözködök, mert megadta a választ a kérdésemre, ha neki jól esik egy álomvilágban élni, hát tegye. Mindenkit más éltet, hát Őt ez.
2010. jan. 13. 11:05
 34/39 anonim válasza:

Érdekes kérdés, de én kicsit kettéválasztanám. Más kérdés az, hogy miért tartjuk fontosnak, vagy ápoljuk a Történelmi-Magyarország emlékét. Ez magyarként szerintem természetes, hiszen ezerszállal kötődik a történelmünk, kultúránk az elcsatolt területekhez, vagy azok városaihoz. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi határok mesterségesen létrehozott határok, míg a Történelmi Magyarország határai, vagyis a Kárpát-medence egy abszolút és egyedülálló földrajzi egységet alkot. Ez a régió tehát történelmileg, kulturálisan, földrajzilag és gazdaságilag is egy egészt alkot, amit csak mi magyarok tudtunk egyesíteni, és (néhány kitérővel) fenntartani 1000 éven keresztül. Ez tény. Az, hogy mi ennek az emlékét ápoljuk, vagy szimbólumként használjuk teljesen érthető. És az is, hogy nem szabad soha lemondani ezekről a területekről, még ha jelenleg nem is akutális. A távoli jövőben bármikor megváltozhat a felállás, és kialakulhat egy számunkra kedvező helyzet.


Az megint egy érdekes kérdés, hogy mennyi realitása van annak, hogy ismét ezek legyenek Magyarország határai. Van egy másik szempont is, miszerint rengeteg magyar került a trianoni békeszerződés következtében szomszédos államokhoz. Akkor ez a szám 3,5 millió volt, de még ma is hivatalosan 2,5 millióan vannak (nem hivatalosan több mint 3 millióan). Ha arra jelenleg nincs is esély, hogy a Történelmi Magyarország határai helyreállíthatóak legyenek, etnikai jellegű rendezésre több esély lenne, bár arra sem sok. Rövidebb távon viszont az megvalósítható, hogy az ottani magyarok szélesebb jogkörrel rendelkezzenek, és részleges önállósággal rendelkezzenek az adott ország területén belül. Ehhez megfelelő eszköznek látszik a területi autonómia, csekélyebb esetben a kulturális autonómia kivívása, illetve Magyarország részéről a magyar állampolgárság megadása. Erre mindenképp szükség van, és ezek abszolút reális és elérhető célkitűzések.


Hosszabb távon egyébként úgy lehetne elérni a Kárpát-medence egyesítését, ha Magyarország a jelenlegi határain belül megerősödik. Gazdaságilag, erkölcsileg, társadalmilag, politikailag (vagy akár katonailag is, de itt nem ezen van a hangsúly). Ha egy erős, egészséges és fejlődő ország lennénk, tudnánk terjeszkedni a régióban, egyfajta gazdasági hálózatot létrehozni, amelybe bele lehetne vonni a határontúli (már szélesebb jogkörökkel rendelkező) magyarokat is. Ezzel mi lennünk a régió központja, és átvehetnénk a kezdeményezést több szempontból is. Ez előbb vagy utóbb meghozná a gyümölcsét, hiszen manapság már nem csak fegyverrel lehet területeket hódítani, hanem sokszor a gazdaság erejével. Nyílván ez egy hosszú folyamat, és nincs ezekre kidolgozott koncepció, de ezekkel a lépésekkel sok mindent lehetne elérni, és szerintem egy jó irványvonal lehetne.

2010. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

22:25-ös vagyok nem álomvilágban élek csak Magyarországon és én Nagy Magyarországot tekintem Magyarországnak a mostani állapot csak ideiglenes.


A horvátokkal kapcsolatosan itt egy link propatria.ning.com

Ázsiai testvérnépeink igenis gondolnak ránk!!!!Itt van például a 2010-s Kurultaj ahova több rokonnépünk és el fog látogatni!


Többi dolog meg szánalmas honnan tudod te hogy nem szállnának harcba egy bizonyos területért???

2010. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Szerintem a 'nátó' itt nem fog beavatkozni...

Nézd, annakidején rengeteg magyar került az idegen területrabló országok karmaiba (ma magyarság mintegy 1/3-ada) , és ez nekik is rohadtul nemtetszett.

azoknak nem kellett különösebb hadsereg a magyarok lecsillapítására, ugyanis azok alig lázongtak. Ha mégis, akkor bevetették a módszereiket. Majd mi is az ő módszereiket vetjük be , miután visszakaptuk a hazánkat.

2010. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
63%

13:57


Gondolom, lehetsz vagy 15 éves.

2010. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
Kedves kérdező nem vagyok jobbikos se nem is politizálok(még) csak azért írok mert nagyon szimpatikus vagy. Amúgy kíváncsi lennék mi volt a célod a kérdéssel ugyan is ha tényleg érdekelne akkor tudnád, hogy képtelen lenne akármit is csinálni, mert csak egy vacak párt. Nincsen se katonai háttere ami ilyen lépésekhez szükséges volna azért valljuk be. Magyarország a csőd szélén van és hát az életszínvonal is szépen romlik:D
2010. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Utolsó! Írj priviben, ha szeretnél erről beszélgetni! Nekem lenne mondanivalóm, és ha érdekel, akkor írj! Én is szívesen meghallgatom a véleményed. Igazából a kíváncsiság vezetett a kérdés feltevéséhez, mert számomra elképzelhetetlen, hogy visszaszerezzük a területeket, és kíváncsi voltam, hogy a támogatók ezt hogy gondolják.
2010. jan. 13. 20:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!