Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire naivak az emberek?

Ennyire naivak az emberek?

Figyelt kérdés

Először is, nem provokáció, nem uszítás. Nem vagyok fasiszta, trappista, neonáci, emberevő, csak egy jobbik szavazó.

Mondjátok már meg nekem, miért van az, hogy itt marjátok egymást? Minek tesztek fel olyan kérdéseket, amik más pártokat járatnak le? Mit akartok elérni vele? Hátha megváltozik a másik véleménye, és másra fog szavazni? Nem édes mindegy ki mire szavaz? Komolyan nem értem az embereket... imádtok balhézni? marakodni? Ahelyett hogy elfogadnátok, a másik véleményét! Az mszp-sek, a liberálisok, viszolyognak a jobbikosoktól, ha barikádot linkelnek be, a jobbikosok viszolyognak a többitől ha indexet linkelnek be...


MSZP-sek, Jobbikosok, Fideszesek, Liberálisok (a kreténebb fajtából) miért nem bírjátok elviselni más véleményét? Miért nem hagyjátok a fröcsögőkre rá a véleményüket? Nem bírjátok megváltoztatni a másik embert érvekkel! Annyira nehéz megérteni?



Nem kellenek ezek a hülye dumák, hogy "Mert Jobbikosok így, Jobbikosok úgy", jobbikosok között is vannak kretén állatok, mint ahogy a többi párt között is, találkoztam már itt vadbarom jobbikossal, kretén mszp-sel, elmebeteg liberálissal. Aki provokatív, másik pártot lejárató kérdéseket tesz fel, annak mi a célja vele? De komolyan.


Kíváncsi vagyok, tudni fog-e valaki érdemben, értelmesen válaszolni erre az egyszerű kis kérdésre.


2010. ápr. 1. 09:54
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

"Kérdező: és mátyás után mit tanítsanak, hogy libabőrös legyen a gyerek? Most asszem a 48-as események, amik után kampó volt az országnak, valami 4-5 órán át vannak tanítva, a kiegyezés pedig egybe van mesélve a bach-korszakkal. Ennyit erről."


Lehetne sok mindent, hogy büszke legyen az ember. Pl. a szabadságharc győztes csatáiról, Rákóczi győztes csatáiról, Pongrátz Gergelyről (akire egy válaszoló azt írta, hogy '56-ban fel kellett volna akasztani... no comment). Úgy lehetne, hogy igen vesztettünk, de megtettünk mindent, és sok hős volt, akikre büszkének kellene lennünk!

2010. ápr. 1. 11:03
 32/53 anonim ***** válasza:
31%
Nem azért fasiszta valaki, mert kimondja, hogy szar volt trianon, hanem mert rá három másodpercre a trianonozók 80 százaléka büdöszsidózni kezd, minden átmenet nélkül.
2010. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Mikor mentem Árpád sávos zászlóval a barátaimmal, Trianon emlékműhöz, megemlékezésre (úgy öltözöm mint egy hétköznapi ember, nem bakancsos, bomberdzsekis vagyok) simán lenáciztak az utcán... és nem zsidóztam, még csak rájuk sem néztem.
2010. ápr. 1. 11:05
 34/53 anonim ***** válasza:

Igyekszem nem ideológiák mentén írni, hogy senki ne érezze magát bántva.


Egyszerű a szisztéma.

És ugyanakkor még is meg van a maga bája.


A tárgyilagosság hiányzik sokszor csak az emberekből, és az ideológia egyfajta naiv bájt kölcsönöz, ami sminkje a valóságnak.


Rendszerváltás!

Volt itt valójában rendszerváltás? Honnan közelíted meg a kérdést, ez nagyban attól függ, és máris pró és kontra.

Valljuk be hogy bizonyos értelemben még mindig a szocializmus áldozatai vagyunk, hiszen a szoc rendszerünk nem alkalmazkodik a kapitalizmus szabályaihoz.

De azt is valljuk be, hogy ha csak úgy át akarunk állni az társadalmi katasztrófához vezetne, ezét ez kényszerpálya. Lehet ebben keresni a felelősöket," kell is" de attól még a helyzet nem változik.

Persze azt is világosan látni kellene, hogy ennek a fő okozója pontosan az hogy a kapitalizmus, minden átmenet nélkül vadkapitalizmussá alakút. És sajnos ez nem ideológia hanem a valóság, hiszen ha végignézzük a társadalom szöveteit akkor ez tisztán és világosan látszik. Egyszerűen nincs a szó klasszikus értelmében vett középosztályunk, az a réteg akinek van tőkéje, aki rugalmasan reagál a változásokra, aki egyenletesen fejlődik, akit nem kell pátyolgatni de nem is pátyolgat, aki foglalkoztat vagy van egy jó munkahelye "hisz nem csak vállalkozó lehet"! A rendszerváltás arról szólt, hogy miként lehet átmenteni a kapcsolati tőkét materiális tőkévé. Ez mit is jelent valójában? Hogy nem a vállalkozások teremtették meg egy szűk rétegnek a javait, amit ugye anélkül hogy termelte volna a profitot normál esetbe nem jöhetne össze. Hisz akkor csak úgy tudta volna elérni, ha TERMELTET, az az osztozik a jövedelméből azokkal is akik neki termelnek. Na ez teljesen kieset és a jövedelmet, gyakorlatilag elszívták minden mechanizmus nélkül a a társadalom táptalajából. Sőt, igazán nem is fektetheti be, mert papíron ez nem is létezik, offshore formákban, befektetési alapok láthatatlan struktúráiban van, és nem a reálgazdaságban. Én megértem hogy egy tőkével nem rendelkező országnak kellenek a befektetők, főleg ha folyamatosan nagy a mérleghiánya az államnak. De azért nem ártott volna végiggondolni hogy mit is jelent a gazdaságunk számára az hogy minden végfelhasználás a külföld kezében van. Nem nehéz megérteni hogy ha a megtermelt profit csak kimegy az országból és nincs újratőkésítve az nem lehet a tőkés piacgazdaság alapja.

Az hogy politikai okai vannak ennek a jelenségnek az természetes, hiszen ne legyünk naivak, a nagytőke mindenütt a politika által akar érvényesülni. Csak hogy ez az út fenntarthatatlan amit jól mutat hogy a reálbérek sehová nem fejlődtek, miközben az adósságain a többszörösére nőttek. Igen változni kell a társadalomnak, de ez nem megy anélkül hogy a gazdaságpolitika ne változna. Hiszen öngondoskodást csak azoktól lehet elvárni akiknek a lehetősége is meg van rá! Ne gondoljuk már hogy az egyik közgazdászcsoport ostoba a másik meg isten! Egyszerűen mások az elképzeléseik, és ami ennél is fontosabb a személyes kötődésük. Szóval azt is mérlegelni kellene hogy mit tehet meg az illető a létező kötöttségei mellett. Lehet kommunistázni, fasisztázni, csak sehová nem vezet mert a magyar valóság tarthatatlan állapotának lényegén nem változtat.

2010. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
30, lehet hogy igazad van. Sok a kretén mindenhol ez tény.
2010. ápr. 1. 11:06
 36/53 anonim ***** válasza:

pedig egy fórumon sem voltam még, és ezt saját véleményből mondtam, nem a számba adták:)


amúgy most az megy mint a régi diktatúrákban. aki jobbikos azt megcímkézik, hogy te... te... "jobbikos", ugyanúgy mint a 2. VH-ban a zsidókat.


amúgy sokszor én is azt érzem, hogy Vona olyan dolgokat mond, olyan szóhasználata van mint nekem, hasonlítunk azt hiszem, legalábbis gondolatmenetben részben, így érzem, talán ezért is szimpatikus.

2010. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

"Nem azért fasiszta valaki, mert kimondja, hogy szar volt trianon, hanem mert rá három másodpercre a trianonozók 80 százaléka büdös zsidózni kezd, minden átmenet nélkül."


pár száz emberből nem ítélhetsz meg több mint fél milliót.

a zsidózás egy szar dolog, azt viszont nem akarjátok megérteni, hogy nem a zsidó kisebbséget zsidózzák le, hanem a politikusokat és a gazdag tőkéseket akik pénzt visznek ki embereket nem kímélve.

2010. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

30

Kretén mindenhol sok van, alaptétel, csak nem mindenhol teszik ki az ablakba, hogy nézd, van egy kreténem. Mikola pl hol van most? Mikor láttad utoljára? Az az ember be fog kerülni a történelembe, mert lényegében miatta bukták el a választást. De mondok mást: Szűcs Erika. Ment a talonba. Lengyel Zoltán, róla ne is beszéljünk. Ha valahol hülyék vannak, akkor azoktól szépen, finoman megszabadulnak. Na most van egy párt, nevet nem mondok, ahol az egyik ilyen hülye ep-választási képviselő létére olyan dolgokat mondott egy lakossági fórumon, amit egy romkocsmában a harmadik üveg vodka után nem mond az átlagember. Mondom: hülyék mindenhol vannak - Fodor Gábor, te jó ég, mennyire utálom azt az embert - csak nem teszik ki az ablakba, vagy ha igen, akkor csúnyán járnak.

2010. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Politika! Ha a Jobbik nem mondott volna keményeket, akkor senki nem figyelt volna rá! Egyszerűen a magyar pártok olyan rendszert hoztak létre amiben egy pártnak semmi esélye a parlamentbe kerülni normál esetekben. Ami az 5% nál kezdődik, a kopogtató is ilyen, a média mágiáról meg nem is beszélek.
2010. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

73

Mivel nem azt kiabálják, hogy "rohadt nagytőkések, politikusok, és egyebek" meg nincs náluk rohadtnagy, neonszínben világító transzparens, hogy mit is értenek zsidó alatt, ezért marad a szó szerinti értelmezés.

2010. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!