Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokat vajon milyen...

A mai fiatalokat vajon milyen céllal, és mennyi pénzből hergelik, manipulálják bizonyos magánemberek?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés évek óta foglalkoztat, de ahogy elnézem most kezd a tetőfokára hágni ez a dolog.


Bizonyos médiumok teljes szervezettséggel, felkészülten és agresszívan, de nagyon okosan manipulálják a közvéleményt, lázadásközeli hangulatot keltve.


A cél egyértelmű: a még manipulálható és még nevelhető-alakítható fiatal polgárokat (akiknek valószinűleg elege van a kormányból, mert ezeken a médiumokon nőttek fel) foggal körömmel a kormány ellen uszítják, tegyen vagy mondjon a kormány bármit. Lassan eljutunk odáig, hogy ha ezek a "bizonyos médiumok" azt írják le, hogy az ég piros akkor már azért fognak utcára menni, mert a kormány szerint még kék az ég.


Itt külön kitérnék arra, hogy valóban nem szép dolog iskolákat olyan törvények elé állítani ami a megszűnésüket jelenti (de véleményem szerint ennek a lépésnek is nyomós oka volt), de a demokrácia és a szólásszabadság nevében kimenni, elfoglalni és lezárni a közterületeket, épületeket rongálni és rendőrt verni ( [link] abszoulut nem tartozik a liberális felfogás mondanivalójába.


Miért szabad ezeknek az embereknek törvényt sérteni, miért mosdatják a gulyásféléket ezek a lapok, mintha semmi rosszat nem tett volna? Bezzeg ha valaki csak egy szalmaszálat tesz arrébb, és az ellentáborban van, akkor beindul a totális karaktergyilkolási gépezet, és elpusztítják az ember életét.


Ők bármit leírhatnak, bármit megtehetnek, de ha valaki nem azt gondolja amit ők, akkor arra rászállnak és kicsinálják. Szólásszabadságról papolnak (amit a kormány biztosít nekik, mert még mindig nem lettek agyonütve a tüntetéseken), de ha valaki nem egy véleményen van velük akkor az orbánista, náci és rasszista. Hová haladunk?


Meggyőződésem, hogy a cél az, hogy ez az agymosott réteg tovább növekedjen addig, amíg fel nem nőnek és az életük folyamán olyan pozíciókba kerüljenek ami alkalmas lesz arra, hogy megdöntsék a pénzembereknek nem tetsző politikai hatalmakat.


Nem egy és nem kettő ismerősöm értetlenül áll a szituáció előtt és néha elgondolkodunk azon, hogy mikor kezdhetünk rettegni attól, hogy ki merjük-e fejezni a liberális média iránti nemtetszésünket. Mi lesz később? Elszólom magam a munkahelyemen, esetleg egy ilyen barom lesz a főnököm (mert ezek a huszonévesek fel fognak ám nőni és nem valószinű, hogy észhez térnek ha ilyen szervezetten mossák az agyukat) és mehetek új munkát keresni?


Nektek mi a véleményetek?


mielőtt bárki szélsőséges náci, hazaáruló orbánista rasszista kormánypropagandistának tartana elárulom, hogy 23 éves vagyok, tanulok, soha nem gyűlt meg a bajom a törvénnyel (igaz, nem is vandálkodtam, tüntetgettem és verekedtem a rendőrökkel), és bármi támogatást kértem a kormánytól és jogosan járt azt meg is kaptam.

Tisztában vagyok a hatalmon lévők korrupciójával is, de véleményem szerint ez jelenleg a legkisebb baj. Minden országban, minden kormányban vannak problémák és lesznek is, úgy ahogy korrupció is.



2017. ápr. 24. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

# 8/10


ez csak az én egyéni magánvéleményem ismét megjegyzem, de ha van egy iskola ami konkrétan pár magánember pénzéből működik, olyan összeállított tantervvel ami ilyen dolgokkal foglalkozik, hogy a melegek helyzete, migránsok helyzete és mindenféle "aktuális" dolog, akkor azért elgondolkodtató, hogy az az iskola kiket fog kinevelni magából. Gondolj bele: van egy iskolád ahol te neveled a gyerekeket. Ha kijönnek oda mennek dolgozni ahova te mondod: állásajánlatot adsz nekik, és elmennek mert megfizeted őket. Lesznek embereid, később egy kisebb értelmiségi sereged, akik nem buták, maximum agymosott barmok, akik szó nélkül végrehajtják amit kérsz tőlük: hazug cikkeket írnak, szervezeteket hoznak létre ami semmi mást nem csinál csak pénzeket mos tisztára illetve az aktuális nem tetsző kormány ellen uszítja az embereket.


ha a kormánynak az volt a célja, hogy ezt a "kiképzőtábort" bezárja, akkor megértem a lépést.

2017. ápr. 24. 15:44
 12/63 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt fordítva látom. A kormány próbálja manipulálni és "nevelni" az embereket, minden lehetséges eszközzel.
2017. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
96%

ma 15:44


A melegek és a migránsok helyzetével minden egyetem foglalkozik, ahol van társadalomtudomány. Mert ez a lényege ennek a szaknak.

Egyébként meg

1. a CEU nem Sorosé, csak ő adta a kezdőtőkét, és nem tanít ott, nincs semmi beleszólási joga sem a tananyagba, sem a tanári kar összetételébe. Innentől kezdve a párhuzamod nem működik.

2. A CEUn végzettek nem Sorosnak dolgozik. Van aki a Fideszben van, van aki az ELTEn tanít. Van aki meg külföldön dolgozik. Szóval ez az állításod sem helytálló.

2017. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

kormánypropaganda:


1. van migránshelyzet? Hogy ne lenne.


Ha van, akkor miért jönnek a migránsok? Mert háború van és menekülnek. Eddig nem volt háború? De volt. Menekültek? Nem...hát most hogyhogy? Úgy, hogy valaki nagyon sok pénzt és energiát ölt abba, hogy ide irányítsa őket. Kérdés: mi ennek az oka?


Ha a kormány azt mondja, hogy a migránsok rosszak, az miért propaganda? Tessék megnézni svédországot:


betelepültek az elmúlt 15 évben az arabok és felforgatták az országot. Megnőttek az erőszakos személy és vagyon elleni bűncselekmények amiről ugyan nincsen statisztika, hogy milyen etnikumú emberek követik el (mert meg van tiltva mer ugye óóó hát nemámhogy rasszisták legyünk má') de aki körbenéz az látja, hogy az idegen kultúrából érkező agresszív benszülöttek viselkedése nem igazán illik az amúgy full békésen élő északiak életvitelébe.

2017. ápr. 24. 15:49
 15/63 anonim ***** válasza:
89%

14, Kérdező, a menekültek közel 20 éve jönnek... Ajánlom Dimitri Verhulst - Problemszki szálloda című könyvét. 2000es évek eleje, belga menekültszálló.

Az egy dolog, hogy csak most szállt rá a kormány, de ez már évtizedek óta tart. Szóval igen, eddig is jöttek.

2017. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
97%

Ha te 23 éves vagy, akkor én 223 vagyok, azért ne gondold, hogy egy ilyen névtelen oldalon is mindenki bevesz mindent.

Én csak a rendőrverésre szeretnék reagálni, az látszik csak, hogy a rendőr kap egy pofont, ezt azért így nem nevezném verésnek. A tömeg miatt nem látszik, de a rendőr lehet bele rúgott egyet vagy megmogyorózta a tüntetőt, de remélem megtalálják és kiderül miért csinálta. Nehogy azt hidd az összes rendőr egy szent.

2017. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

# 13/14


aki a pénzt adja az a főnök. Tökmind1 ki van papíron. A feladatokat a nagyfőnök határozza meg és az alvezérek vezénylik a végrehajtást és fogalmazzák meg az utasításokat. Lehet mondani, hogy ez összeesküvés, de még is akkor hogy létezik, hogy a sorosbácsi által támogatott alapítványok ügyvédei, emberei, újságírói konkrétan egy dolgot szajkóznak, egy dolgot képviselnek, és összetartanak? Azért mert ez az utasítást, ezért kapják a pénzt. Ha nem azt mondanák amit a főnök meghatároz, akkor mehetnének a francba, helyettük ezer ember van aki annyi pénzért dolgozna újságírónak. Akinél a pénz van, az dirigál. És ez kétséget kizáró, hogy a sorosnál sok pénz van, amit az emberi által csepegtet magyarországra ezeknek a szervezeteknek. Ezek cáfolhatatlan tények, ahogy az is, hogy sorost nem egyszer ítélték el bíróságon azért, mert gazdasági és politikai manőverekkel fejlődő országok GDPjének x%-át szépen elsikkasztotta. Utána lehet olvasni, ezt konkrétan az indexen olvastam egy 2000-es cikkükben.

2017. ápr. 24. 15:53
 18/63 anonim ***** válasza:
59%

"A mai fiatalokat vajon milyen céllal, és mennyi pénzből hergelik, manipulálják bizonyos magánemberek?"

Ezek nem bizonyos magánemberek, elég megnézni hogy kezelik a parlamentben az újságírokat.


"Ez a kérdés évek óta foglalkoztat, de ahogy elnézem most kezd a tetőfokára hágni ez a dolog.


Bizonyos médiumok teljes szervezettséggel, felkészülten és agresszívan, de nagyon okosan manipulálják a közvéleményt, lázadásközeli hangulatot keltve.


A cél egyértelmű: a még manipulálható és még nevelhető-alakítható fiatal polgárokat (akiknek valószinűleg elege van a kormányból, mert ezeken a médiumokon nőttek fel) foggal körömmel a kormány ellen uszítják, tegyen vagy mondjon a kormány bármit. Lassan eljutunk odáig, hogy ha ezek a "bizonyos médiumok" azt írják le, hogy az ég piros akkor már azért fognak utcára menni, mert a kormány szerint még kék az ég."


Kezdeném azzal, hogy ez úgy hülyeség, ahogy van. Nem a média miatt mennek az utcára, hanem azért, amit a kormány csinál. Most azt hogy kiposztolnak pl. egy sajtótájékoztató, az eléggé objektív, és engem speciel a kormány uszít a kormány ellen nem a 444. Ez a piros eges valami meg egyszerűen röhejes, a poltikusok hazudnak általában, nem az újságírók.


"Itt külön kitérnék arra, hogy valóban nem szép dolog iskolákat olyan törvények elé állítani ami a megszűnésüket jelenti (de véleményem szerint ennek a lépésnek is nyomós oka volt), de a demokrácia és a szólásszabadság nevében kimenni, elfoglalni és lezárni a közterületeket, épületeket rongálni és rendőrt verni ( [link] abszoulut nem tartozik a liberális felfogás mondanivalójába."

Egy egyetemet bezáratni még valamilyen homályos "nyomós" okkal sem oké, bocsi. Az meg, hogy egy két ember mit csinál egy több ezres tömegben, az nem azt jelenti, hogy mindenki más is csőcselék. Ez így elég durva általánosítás.


"Miért szabad ezeknek az embereknek törvényt sérteni, miért mosdatják a gulyásféléket ezek a lapok, mintha semmi rosszat nem tett volna? Bezzeg ha valaki csak egy szalmaszálat tesz arrébb, és az ellentáborban van, akkor beindul a totális karaktergyilkolási gépezet, és elpusztítják az ember életét.


Ők bármit leírhatnak, bármit megtehetnek, de ha valaki nem azt gondolja amit ők, akkor arra rászállnak és kicsinálják. Szólásszabadságról papolnak (amit a kormány biztosít nekik, mert még mindig nem lettek agyonütve a tüntetéseken), de ha valaki nem egy véleményen van velük akkor az orbánista, náci és rasszista. Hová haladunk?"

Tudtommal gulyásék kaptak néhány óra közmunkát, szóval igen bármit szabad, akár neked is, csak utána büntetés jár. Lemosható temperával dobálózni meg nem egy eget rengető bűncselekmény, pl. ők nem csonkítottak meg senkit, ők még is rabláncon voltak.

A szólásszabadságról most szó sem volt az utóbbi időben, de jól érzékeled, hogy az sincs rendben.


"Meggyőződésem, hogy a cél az, hogy ez az agymosott réteg tovább növekedjen addig, amíg fel nem nőnek és az életük folyamán olyan pozíciókba kerüljenek ami alkalmas lesz arra, hogy megdöntsék a pénzembereknek nem tetsző politikai hatalmakat.


Nem egy és nem kettő ismerősöm értetlenül áll a szituáció előtt és néha elgondolkodunk azon, hogy mikor kezdhetünk rettegni attól, hogy ki merjük-e fejezni a liberális média iránti nemtetszésünket. Mi lesz később? Elszólom magam a munkahelyemen, esetleg egy ilyen barom lesz a főnököm (mert ezek a huszonévesek fel fognak ám nőni és nem valószinű, hogy észhez térnek ha ilyen szervezetten mossák az agyukat) és mehetek új munkát keresni?


Nektek mi a véleményetek?


mielőtt bárki szélsőséges náci, hazaáruló orbánista rasszista kormánypropagandistának tartana elárulom, hogy 23 éves vagyok, tanulok, soha nem gyűlt meg a bajom a törvénnyel (igaz, nem is vandálkodtam, tüntetgettem és verekedtem a rendőrökkel), és bármi támogatást kértem a kormánytól és jogosan járt azt meg is kaptam.

Tisztában vagyok a hatalmon lévők korrupciójával is, de véleményem szerint ez jelenleg a legkisebb baj. Minden országban, minden kormányban vannak problémák és lesznek is, úgy ahogy korrupció is."

Innen ez már szimpla bullshit. Amúgy ha rasszista, vagy szexista vagy, akkor ne beszélj a nézeteidről a munkahelyeden, mert egyszer valóban lehet hogy kicsesznek érte, de valahogy ezért nem tudlak sajnálni. "mielőtt bárki szélsőséges náci, hazaáruló orbánista rasszista kormánypropagandistának tartana elárulom, hogy 23 éves vagyok, tanulok, soha nem gyűlt meg a bajom a törvénnyel (igaz, nem is vandálkodtam, tüntetgettem és verekedtem a rendőrökkel), és bármi támogatást kértem a kormánytól és jogosan járt azt meg is kaptam. " attól még hogy 23 vagy még lehetsz náci blabla

a korrupcióval meg igen is fontos foglalkozni

2017. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

# 16/17


ne haragudj, de konkrétan a te kommented az első amit hülyeségnek tartok :D


23 éves vagyok, mi nem hihető ezen? Ha ötven éves lennék elhinnéd mert azt látod a médiában, hogy a ferdeszájú bácsikák ácsorognak március 15-én és visszatapsolják a gyurcsányt? :D


Nekem nemhogy rendőrt megütni, de tüntetni se jutna eszembe olyan formában ahogy ezek csinálták. Áll a rendőrsorfal előtt (miért van ott, hogy kerül oda), egy zászlóval a kezében és át akar menni? Én azon csodálkozom, hogy nem kapott két olyat a gumibottal hogy arról kolduljon. Jogosan kapná, de még ezt se kapta meg. Felháborítónak tartom, hogy ilyen tömegek összegyűlhetnek és konkrétan ordítva és lázadva azt csinálhatnak, vagy képzelik, hogy azt csinálhatnak amit akarnak. És akkor nem tudok végigmenni a városon a dolgomra, mert ők "tüntetnek". Talán meg is vernek ha szóvá mertem volna tenni..

2017. ápr. 24. 15:58
 20/63 anonim ***** válasza:
81%

ma 15:53, Kérdező


Najó, ez alapján bátran kijelentem, hogy te még egyetemet nem láttál közelről, az biztos:D Vagy ha igen, én szégyellem magam, amiért 1. ilyeneket felvesznek, 2. ennyir enem jön át semmi abból ami ott történik.

2017. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!