Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokat vajon milyen...

A mai fiatalokat vajon milyen céllal, és mennyi pénzből hergelik, manipulálják bizonyos magánemberek?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés évek óta foglalkoztat, de ahogy elnézem most kezd a tetőfokára hágni ez a dolog.


Bizonyos médiumok teljes szervezettséggel, felkészülten és agresszívan, de nagyon okosan manipulálják a közvéleményt, lázadásközeli hangulatot keltve.


A cél egyértelmű: a még manipulálható és még nevelhető-alakítható fiatal polgárokat (akiknek valószinűleg elege van a kormányból, mert ezeken a médiumokon nőttek fel) foggal körömmel a kormány ellen uszítják, tegyen vagy mondjon a kormány bármit. Lassan eljutunk odáig, hogy ha ezek a "bizonyos médiumok" azt írják le, hogy az ég piros akkor már azért fognak utcára menni, mert a kormány szerint még kék az ég.


Itt külön kitérnék arra, hogy valóban nem szép dolog iskolákat olyan törvények elé állítani ami a megszűnésüket jelenti (de véleményem szerint ennek a lépésnek is nyomós oka volt), de a demokrácia és a szólásszabadság nevében kimenni, elfoglalni és lezárni a közterületeket, épületeket rongálni és rendőrt verni ( [link] abszoulut nem tartozik a liberális felfogás mondanivalójába.


Miért szabad ezeknek az embereknek törvényt sérteni, miért mosdatják a gulyásféléket ezek a lapok, mintha semmi rosszat nem tett volna? Bezzeg ha valaki csak egy szalmaszálat tesz arrébb, és az ellentáborban van, akkor beindul a totális karaktergyilkolási gépezet, és elpusztítják az ember életét.


Ők bármit leírhatnak, bármit megtehetnek, de ha valaki nem azt gondolja amit ők, akkor arra rászállnak és kicsinálják. Szólásszabadságról papolnak (amit a kormány biztosít nekik, mert még mindig nem lettek agyonütve a tüntetéseken), de ha valaki nem egy véleményen van velük akkor az orbánista, náci és rasszista. Hová haladunk?


Meggyőződésem, hogy a cél az, hogy ez az agymosott réteg tovább növekedjen addig, amíg fel nem nőnek és az életük folyamán olyan pozíciókba kerüljenek ami alkalmas lesz arra, hogy megdöntsék a pénzembereknek nem tetsző politikai hatalmakat.


Nem egy és nem kettő ismerősöm értetlenül áll a szituáció előtt és néha elgondolkodunk azon, hogy mikor kezdhetünk rettegni attól, hogy ki merjük-e fejezni a liberális média iránti nemtetszésünket. Mi lesz később? Elszólom magam a munkahelyemen, esetleg egy ilyen barom lesz a főnököm (mert ezek a huszonévesek fel fognak ám nőni és nem valószinű, hogy észhez térnek ha ilyen szervezetten mossák az agyukat) és mehetek új munkát keresni?


Nektek mi a véleményetek?


mielőtt bárki szélsőséges náci, hazaáruló orbánista rasszista kormánypropagandistának tartana elárulom, hogy 23 éves vagyok, tanulok, soha nem gyűlt meg a bajom a törvénnyel (igaz, nem is vandálkodtam, tüntetgettem és verekedtem a rendőrökkel), és bármi támogatást kértem a kormánytól és jogosan járt azt meg is kaptam.

Tisztában vagyok a hatalmon lévők korrupciójával is, de véleményem szerint ez jelenleg a legkisebb baj. Minden országban, minden kormányban vannak problémák és lesznek is, úgy ahogy korrupció is.



2017. ápr. 24. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
88%

"Tisztában vagyok a hatalmon lévők korrupciójával is, de véleményem szerint ez jelenleg a legkisebb baj. Minden országban, minden kormányban vannak problémák és lesznek is, úgy ahogy korrupció is."


Csak nem mindegy,hogy egy országban az állami pénzek 10%-át vagy 50%-át lopják el...

2017. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Én azon csodálkozom, hogy nem kapott két olyat a gumibottal hogy arról kolduljon. Jogosan kapná, de még ezt se kapta meg. Felháborítónak tartom, hogy ilyen tömegek összegyűlhetnek és konkrétan ordítva és lázadva azt csinálhatnak, vagy képzelik, hogy azt csinálhatnak amit akarnak."


Gondolom, akkor az alábbiakat még felháborítóbbnak tartod:

https://www.youtube.com/watch?v=OWRHGGSya-4

https://www.youtube.com/watch?v=KcgJ_jYP6pg

https://www.youtube.com/watch?v=iD67P0T9ahM

https://www.youtube.com/watch?v=9v6MNgWxSk4

2017. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:
természetesen felháborítónak tartom. Nyugaton az ilyen tüntiket úgy leverik mint vak a poharat. Puska, gumibot és kutyák. Senkinek nem hiányzik az anarchia, némely országban a rendre törekednek. Ha a te kocsidat gyújtották volna fel, vagy a te ismerősödnek törik be a fejét sörösüveggel, akkor téged ez felháborítana? Esetleg ha az egyik rokonodon véletlenül keresztülment volna tank, akkor felháborítana ez a dolog?
2017. ápr. 24. 16:18
 24/63 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem akarsz reagálni, hogy állításoddal ellentétben Sorosnak semmilyen befolyása nincs a CEU működésére, az ott végzettek mindenfelöl jöttek és mindenfelé mennek, illetve hogy migráció (állításoddal ellentétben) már évtizedek óta zajlik?

Vagy ezek olyan tények amik nem izgatnak, és inkább folytatod a kormánypropagandát?

2017. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

# 24/24


Oda megy dolgozni a CEUn végzett ember ahová akar, de ha az iskolát "üzemeltető" munkát ajánl, akkor vélhetőleg oda fog menni. Ha olyan tanterv és eszmerendszer szerint tanulsz és nevelkedsz amit bizonyos emberek raknak össze, akkor akarva-akaratlanul át fogsz nevelődni és hajlani fogsz afelé amit tanultál. Nézd meg a náci németországot: az iskolákban nevelték a gyerekeket, tanították nekik hogy a zsidók rosszak és nem emberek. Itt is ez megy, csak magánpénzből, természetesen már okosabban és nem törvénysértő módon, épp ellenkezőleg: a migránsokat be kell engedni mert a háború elől menekülnek, kötelességünk felebarátainkon segíteni. Azt persze senki nem kérdezi meg, hogy ugyan miért kéne (a történelemben mikor fordult elő olyan, hogy egy nemzet befogadta a távolról érkező kultúrát hozó hordákat úgy, hogy ők semmi pozitív hozadékot nem adtak a közösbe?)


A migráció valóban évtizedek óta zajlik, de gondolom voltál kint az utcákon 2 éve amikor akármelyik budapesti kerületben láthattál random utcasarkokon tanyázó migránsokat. Régen nem jöttek, most jönnek. Miért? Valszeg azért, mert valaki sok pénzt ölt abba, hogy idesegítse őket.


Véleményed szerint azért, mert leírom a saját egyéni véleményemet ezért kormánypropagandát folytatok? Tehát ha mást mondok mint te akkor propagandista kormánypárti vagyok? Érdekes vélemény.

2017. ápr. 24. 16:27
 26/63 anonim ***** válasza:
87%
Szegény kérdező, hogy sajnállak! Terrorizálnak itt tisztára a liberálisok! Hát hogy tudsz ilyen liberális terrorban élni Magyarországon, te szerencsétlen lélek? :O
2017. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés meg amit leírtál eddig? Ha igen akkor eléggé elvagy tájolva, mondjuk nem tudom hol bántottak téged az utcán liberálisok de Csecsen verőemberek és kopasz Fradi sec.-usok előbb fognak az biztos.
2017. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%

"A migráció valóban évtizedek óta zajlik, de gondolom voltál kint az utcákon 2 éve amikor akármelyik budapesti kerületben láthattál random utcasarkokon tanyázó migránsokat. Régen nem jöttek, most jönnek. Miért? Valszeg azért, mert valaki sok pénzt ölt abba, hogy idesegítse őket. "


Talán azért voltak itt, mert a kormány nem engedte tovább őket? Szerinted az elmúlt 20 évben hogy jutottak el Belgiumig meg Németországig? Ugyanígy, csak korábban nem őrizték rendőrök a Münchenbe menő vonatot. Ugyanis azt is láttam, hisz minden nap átmegyek a Keletin. Volt érvényes jegyük, csak felszállni nem szállhattak fel a vonatra. A kormány tartotta itt őket.


"Oda megy dolgozni a CEUn végzett ember ahová akar, de ha az iskolát "üzemeltető" munkát ajánl, akkor vélhetőleg oda fog menni. Ha olyan tanterv és eszmerendszer szerint tanulsz és nevelkedsz amit bizonyos emberek raknak össze, akkor akarva-akaratlanul át fogsz nevelődni "


Ah... amikor azt írtad, hogy 23 éves vagy és tanulsz, akkor arra gondoltál, hogy évet ismételsz gimiben? Mert ha ilyet írsz, biztos nem egyetemen tanulsz..


"azért, mert leírom a saját egyéni véleményemet ezért kormánypropagandát folytatok? Tehát ha mást mondok mint te akkor propagandista kormánypárti vagyok?"


Nem, nem azért. Nem akkor vagy propagandista, ha mást mondasz mint én, hanem akkor, ha ugyanazt mondod mint a propaganda. És most ez történik.

2017. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

# 27/27


nem gyalázom meg más nemzet emlékműveit, tehát valószinűleg nem fognak amúgy jogosan az ajtómon kopogtatni, hogy bocsánatkérést követeljenek.


Fradistákkal sem volt még bajom, igaz nem szeretem a focit és nem is érdekel...általában ez kizökkenti a huligánokat és kiröhögnek, de egyik se bántott még, miért bántana? :D


Ha nem adsz okot arra, hogy megverjenek akkor nem fognak. Ha műemléket gyalázol, rikácsolsz és könyörögsz a pofonért, akkor valószinűleg meg is fogod kapni. Ilyen egyszerű, de aki pofont kap az könyörög is érte, tehát számol vele, vagy is nem kérhet segítséget azért mert bántották.

2017. ápr. 24. 16:45
 30/63 A kérdező kommentje:

"Talán azért voltak itt, mert a kormány nem engedte tovább őket? Szerinted az elmúlt 20 évben hogy jutottak el Belgiumig meg Németországig? Ugyanígy, csak korábban nem őrizték rendőrök a Münchenbe menő vonatot. Ugyanis azt is láttam, hisz minden nap átmegyek a Keletin. Volt érvényes jegyük, csak felszállni nem szállhattak fel a vonatra. A kormány tartotta itt őket. "


Ha meg ellenőrizetlenül továbbengedjük őket papírok és iratok nélkül, akkor meg az lett volna a következő, hogy megfenyít brüsszel amiért rájuk eresztjük a poklot. Betartottuk a dublini egyezményt és mint egy pajzs védtük európát, ahelyett hogy betoltuk volna nekik az összes benszülöttet. Öngól


"Ah... amikor azt írtad, hogy 23 éves vagy és tanulsz, akkor arra gondoltál, hogy évet ismételsz gimiben? Mert ha ilyet írsz, biztos nem egyetemen tanulsz.. "


Tanulok igen. És láttam ceus szakdolgozatokat is. Törvény pedig nem tiltja azt, hogy olyat tanulj ami a melegházasság engedélyezésének előnyeit, illetve a migránsok betelepítésének előnyeit taglalja, sőt, támogatja az álláspontot mert emberbaráti törekvések. Csak az ezzel a probléma, hogy ezt azok szívják meg, akik ezek nélkül jól megvoltak. Én nem akarom, hogy a gyerekem csókolózó férfiakat és nőket lásson, nem akarom, hogy két meleg férfi gyermekével egy iskolába járjon és nem merném idegen kultúra tagja közelébe se engedni, főleg ha olyan kultúráról van szó ahol teljesen természete a nők agyonverése és elásása.


"Nem, nem azért. Nem akkor vagy propagandista, ha mást mondasz mint én, hanem akkor, ha ugyanazt mondod mint a propaganda. És most ez történik."


tehát a a véleményem egyezik a kormány véleményével akkor propagandist vagyok. bingo. akkor átmegyek óvódásba: te is az vagy, mert azt az eszmét képviseled amit az indexét fújnak. Ez persze csak vicc, de ez nem vezet sehova. Nekem is lehet egyéni magánvéleményem mint ahogy az összes tüntizőnek. Szólásszabadság van, és kikérem magamnak, hogy kormánypropagandistának bélyegezzenek meg. Nincs hozzá joga senkinek a véleményemet bármiféle propagandával összemosni.

2017. ápr. 24. 16:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!