Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért süllyedt idáig a Jobbik?

Miért süllyedt idáig a Jobbik?

Figyelt kérdés

Eddig Jobbikos szavazó voltam, azt hittem, hogy jobboldali párt, de ezzel az erős balra húzásával teljes mértékben csalódást keltett(és még sok ismerősömben). Gondolom tudták mit csinálnak és milyen következményei lesznek. Miért tették akkor meg?


Miért próbálják úgy beállítani Toroczkaiékat, mintha "kisfidesz" lenne, miért nem tudnak méltósággal veszíteni, ha már a saját hülyeségükből vesztettek?


Egyáltalán miért vannak olyanok, akik elhiszik azt a sok álhírt a Mi Hazánkról?



2019. márc. 16. 01:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
32%

#40: Baloldaliság alatt a magas adókat, nagy újraelosztást, erős állami szerepvállalást, gondoskodó államot értettem, ahogy írtam is. Kétségtelen, hogy tartalmaz a fidesz politikája jobboldali elemeket is, ahogy írod, nem is állítottam hogy a fidesz baloldali, csak hogy van a gazdaságpolitikájukban baloldaliság is.

"Már hogy lenne bármi ingyen" - természetesen nincs semmi ingyen, de a fidesz ennek az illúzióját akarja fenntartani. Állambácsi ad kedvezményes hitelt lakásra (ha szülsz), állambácsi ad támogatást autóra (ha szülsz), állambácsi épít stadiont (de mi a fenének, normális helyeken az ilyesmi piaci alapon működik), állambácsi tartja fenn a tömegközlekedést, ami masszívan veszteséges, állambácsi osztogat a nyugdíjasoknak Erzsébet-utalványt meg a rászorulóknak a krumplit, de érdekes módon mindig csak a választások előtt, stb. A fidesz azt akarja belenevelni az emberekbe, hogy az állam nélkül semmit nem lehet megcsinálni, viszont nem is kell, mert majd a jó állambácsi és bölcs vezetőnk I. Viktor király mindent megold helyettünk, nekünk csak az a dolgunk hogy húzzuk az igát, és szavazzunk a fideszre amikor kell.

"kapsz helyette családi adókedvezmény" - az adókedvezmények rendszerével baromira nem értek egyet. Egy adórendszerrel szemben alapvető elvárás hogy semleges legyen. A semlegesség azt jelenti, hogyha én többet keresek bruttóban, mint te, akkor adózás után is nálam maradjon több. Ez jelenleg nem teljesül, ha mondjuk valaki keres mondjuk 500 bruttót, és nincs gyereke, az kevesebbet fog kézhez kapni, mint aki mondjuk 450 bruttót keres, de van három gyereke. A gondoskodó állambácsi ebben is megnyilvánul, meg akarják mondani hány gyereket szüljek, lassan már csak úgy lehet normálisan keresni, ha van gyereked. Na nekem ettől áll fel a szőr a hátamon, hogy a fasiszták már a nők méhében turkálnak. Én amúgy a családi pótlékban hiszek, viszont egyszerre maximum három gyerekig adnám, ha valaki négy gyereket vállal, akkor sajnálom, a negyedik után már nem jár (illetve hogyha a legnagyobb már nagykorú lett, akkor járna utána, a lényeg hogy egyszerre max. három gyerek után lehetne igénybevenni) oldja meg. Ezzel elkerülném, hogy a családi pótlék miatt szaporodjanak emberek.

"De úgy látszik, neked gőzös nincs a rendszerről, amiben élsz" Neked nincs gőzöd, a jobboldali politizálásnak baromira nem része pl. az, hogy a kormány meg akarja mondani, hogy hány gyereket vállalj. A jobboldali gazdaságpolitika alacsony adókat, kevés állami beavatkozást, szabad piacot jelent, amitől mi eléggé messze járunk. De te biztosan jobban tudod. :)

2019. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:

40#


Nem tudom, hogy miért illúzió az, ha eleve tudod, hogy gyerekért cserébe kapsz "valamit"? Ebben mégis mi az illúzió?


A stadionépítés meg.. nem mondom, hogy azzal kellett volna kezdeni, de.. azért abba is nézz bele, hogy nem volt egy normális építőipari cégünk, aki képes lett volna bármit is csinálni a Strabag vagy a Swietelsky nélkül.. nagyno sokszor ők voltak a fővállalkozók(vagy más nagy európai cég).. most meg Orbán kinevelt jópár olyan céget, akik képesek valamit kezdeni önállóan is és érdekes módon a Starabag és a Swietelsky most már inkább alvállalkozóként van jelen.. azért az nem mindegy.. papíralapon persze, a korrupció bűn, de, mi van akkor, ha azzal a "kis" korrupcióval már többet fizettek vissza ezek a -mostmár- nagy(obb) cégek?


Az meg, hogy akinek 3 gyereke van, annak több marad a zsebében, mint akinek nincsenek gyerekei, annak követendő példának kéne lennie. Miért gondolod úgy, hogy ez rossz? Az önző, irigy emberek mondják ezt. Gondolj csak bele.. ha abból indulunk ki, hogy a férfi dolgozik csak, akkor, akinek nincsenek gyerekei, annak csak 2 embert kell eltartania(saját magát és a feleségét), akinek viszont van 3 gyereke, annak 5 embert kell eltartania(saját magát, a feleségét és a 3 gyerekét). Utóbbi sokkal embert próbálóbb feladat... És nem, nem akarják megmondani és nem is teszik, ők egy lehetőséget ajánlanak fel, a de dolgod meghozni a döntést, de döntöd el, hogy élsz-e vele, de utána csak magadra vess. Nekem attól áll fel a szőr a hátamon, hogy vannak, akik nem (így) gondolkodnak..


Nagyon sokmindenkinek nincs fogalma a rendszerről.. leginkább 2 csoportnak: A "fidesz birkáknak" és akik O1G-znek, meg agyatlanul fröcsögnek és azt hiszik, hogy a jelenlegi ellenzéki palettán van jobb. Vagyis elég sok embert érint ez a probléma.

2019. máj. 8. 13:43
 43/79 A kérdező kommentje:
hopp, ne ma 40esnek akart menni a válasz, hanem a 41-esnek.
2019. máj. 8. 14:12
 44/79 anonim ***** válasza:
26%

"meg Orbán kinevelt jópár olyan céget, akik képesek valamit kezdeni önállóan is"

A miniszterelnök ne nevelgessen cégeket. Az államnak egyáltalán nem ez a feladata, hanem hogy biztosítsa a szabad piaci versenyt, és a piaci kudarcok esetében közbelépjen. Ez színtiszta korrupció, aminek egyetlen célja, hogy a haverjai és rajtuk keresztül személyesen ő maga is meggazdagodjon. Az ilyenkor elhangzó szokásos érv, hogy "nem viszik ki a pénzt az országból" dehogynem, ne legyünk hülyék, a vagyonuk nagy része külföldi bankokban van, Mészáros neve alatt már külföldi befektetések is vannak, horvát focicsapat, osztrák szállodák...


A gyerekvállalásos részhez: Az a bajom, hogy az állam befolyásolni akar hogy vállaljak-e gyereket, és mennyit. A gyerekvállalás két ember döntése, az államnak semmi köze hozzá. Az államnak egy normális országot kell teremteni, pl. jól működő közoktatással, egészségüggyel, jól működő gazdasággal (piaci alapon működő gazdasággal, nem olyannal ami bűzlik a korrupciótól, lásd előző bekezdés). Nem érdekel hány embert kell eltartani annak aki szült, keresse meg rá a pénzt, vagy ne szüljön gyereket, ilyen egyszerű, nem kötelező gyereket szülni. Miért tartsam el én őket, miért fizessem ki az ő egészségügyi ellátásukat is, az ő gyerekeinek iskoláit is (mert valakinek azt is ki kell, ha a nagycsaládosok nem adóznak kb., nyilván azok fogják, akiknek nincsen gyerekük)? Sehol máshol a világon nincs ilyen, hogy hatalmas adókedvezményekkel ösztönzi az állam a szülést, biztos mindenki más a hülye, és mi vagyunk zsenik. Ez nem irigység, én veled ellentétben tanultam elég sokat közgazdaságtant, benne adózásról, adórendszerekről, és valószínűleg jobban értek hozzá mint te. Ha meg azt önző dolognak tartod, hogy felháborít, hogy annak nem kell kivenni a részét a közteherviselésből, aki szült, akkor legyen, egy önző dög vagyok. Vagy csak nem illek bele ebbe a nagy nemzethy jajjszüljémerkihalamagyar narratívába. Csökken a népesség? És akkor mi van? Nem látom be miért lenne tragédia, ha mondjuk csak 7 millióan élnénk ebben az országban? A nyugdíjrendszerünk hosszútávon fenntarthatatlan (legalábbis ha azt tekintjük célnak, hogy olyan nyugdíjat adjon, amiből emberi színvonalon lehet élni), ahhoz folyamatos népességnövekedés kellene. Örökre. Márpedig olyan nincs. A lakosságnak az öngondoskodás felé kellene fordulnia, persze ennek is adott az Orbán-kormány egy nagy pofont a manyup pénzek lenyúlásával, ugye megint jött a gondoskodó állambácsi, és azt mondta hogy ő majd ad nyugdíjat, te csak ne gondoskodjál magadról.


"És nem, nem akarják megmondani és nem is teszik, ők egy lehetőséget ajánlanak fel, a de dolgod meghozni a döntést, de döntöd el, hogy élsz-e vele, de utána csak magadra vess" Ja, hogyne. Kicsit lesarkított példa, de ennyi erővel arra se kényszerít senki hogy dolgozz, csak éhen fogsz halni, ha nem dolgozol, mert nem lesz pénzed kaját venni. A CSOK-kal a kormány tevékenyen hozzájárul az ingatlanlufi fújásához, az amúgyis emelkedő ingatlanárak még további drágításához, és ennek főleg azok isszák meg a levét, akiknek még nincs családjuk, gyerekük. Pedig lehet hogy szeretnének, csak még nincs, mert mondjuk nincs saját lakásuk, albérletbe meg nem akarnak szülni. De saját lakásra lassan esély se lesz gyerek nélkül, ördögi kör.

Jut eszembe, mi lesz azokkal, akik nem tudnak szülni betegség miatt? Vagy nem találják meg életük párját, és egyedül élnek? Ők megdögölhetnek a fidesz szerint, ugye? Diszkriminatív a családi adókedvezmény, de hát a fideszt ez nem érdekli, a szegényeket, elesetteket, betegeket rugdaljuk bele az árokba, kit érdekelnek ők. Undorító.


"Utóbbi sokkal embert próbálóbb feladat..." Én elismerem hogy az, minden tiszteletem azoknak akik bevállalják. De a kormány ne akarjon semmilyen módon beleszólni, hogy én bevállaljam-e vagy nem. Az előbbiekben elég jól leírtam, hogy de, beleszólnak.


Az általad felvázolt két csoport egyikébe se tartozok bele. Úgy érzem nem fröcsögök, kellően alátámasztottam indokokkal a véleményemet.

2019. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
69%

"Az a bajom, hogy az állam befolyásolni akar hogy vállaljak-e gyereket, és mennyit. A gyerekvállalás két ember döntése, az államnak semmi köze hozzá"


AZ ÁLLAM NEM SZÒL BELE, szerencsétlen, ki vevő erre a demagògiára?

Mondjuk nem ez az egyetlen hülyeség az írásban de a legocsmányabb demagògia az biztos

2019. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
69%
Ostoba, nem a több gyereket nevelőnek ad pénzt->azt nem az állam adja, Ő keresi meg, csak adó formájában kevesebbet kell befizetnie. Ami teljesen indokolt. Ellenben a családi pòtlékot nem emeli, ami ALANYI JOGON járt mindenkinek megélhetési gyerekvállalòknak is, munka nélkül. Ezt szüntette be a családi adókedvezménnyel, erre kihozod belőle, hogy az tőled von el. IQ80
2019. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
43%

#45: Leírtam, hogyan szól bele, olvasd és értelmezd. Az államnak semmilyen módon nem szabadna ezt befolyásolnia, sem adókedvezménnyel, sem mással. Attól hogy ebben a posztkádárista pöcegödörben az embereknek ez nem egyértelmű, sőt sokan kifejezetten igénylik, hogy az állambácsi mondja meg, mi a jó, a világ értelmesebb részein ez még nem így megy.

Esetleg tudsz ellenérveket is felhozni, vagy csak annyit tudsz hajtogatni hogy demagóg vagyok?

2019. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
43%
#46: Ha kevesebbet kell valakinek befizetni adóban, akkor az lesz a végeredmény hogy többet keres, mint egy olyan ember, akinek ugyanannyi a bruttó bére, de több adót kell fizetnie. És nem, egyáltalán nem jogos, hogy valakinek azért kell kevesebbet adóznia, mert gyereket vállalt. Milyen alapon különböztet meg az állam ez alapján embereket? És igen, ez azoktól von el, akiknek nincs gyereke, mert valakinek ki kell fizetnie a közszolgáltatásokat (közvilágítás, oktatás, egészségügy stb.) a gyerekesek helyett is. Gondolkozz már egy kicsit.
2019. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként ha az állam állítólag nem akarja befolyásolni, és nem szól bele hogy ki mennyi gyereket vállaljon, akkor miért ez folyik a csapból is, és mi értelme van ezeknek az adókedvezményeknek, ha nem az a cél, hogy több gyerek szülessen?
2019. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam el az eddigi kommenteket, de én úgy tettem volna fel, hogyan fejlődött idáig? jelen önmagáig, vagy vona kilépésekor volt a legjobb.
2019. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!