Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért süllyedt idáig a Jobbik?

Miért süllyedt idáig a Jobbik?

Figyelt kérdés

Eddig Jobbikos szavazó voltam, azt hittem, hogy jobboldali párt, de ezzel az erős balra húzásával teljes mértékben csalódást keltett(és még sok ismerősömben). Gondolom tudták mit csinálnak és milyen következményei lesznek. Miért tették akkor meg?


Miért próbálják úgy beállítani Toroczkaiékat, mintha "kisfidesz" lenne, miért nem tudnak méltósággal veszíteni, ha már a saját hülyeségükből vesztettek?


Egyáltalán miért vannak olyanok, akik elhiszik azt a sok álhírt a Mi Hazánkról?



2019. márc. 16. 01:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, hogy lennének a politikai paletta legszélén, ha állandóan Izraelbe járnak parolázni? Nem értelek! :D Amúgy is a fideszre mondhatjuk jellemző, hogy olyan ideológiája van amiből nagyobb politikai hasznot remél. Hol ilyen-hol olyan.
2019. máj. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 A kérdező kommentje:

#48


Attól, hogy kevesebbet adózik, nem keres többet, a kereset ugyan annyi, csak több marad zsebben.. teszem hozzá, még mindig jogosan. Ráadásul leírtam, nem mindegy, hogy, ha valaki keres 500.000-et, akkor család nélkül egy főre 250.000 Ft jut, míg akinek van családja(3 gyerekkel), annak csak 100.000 Ft. Szóval teljesen korrekt és jogos az, hogy támogatni kell a családosokat. Minél több gyerek, annál több kedvezmény(mondjuk max 4-ig). Hidd el, ezt minden értelmes ember így látja.


#49


Igazából az, hogy reklámozzák, az természetes.. de attól még nem lesz kötelező.. ha a hüvelygomba elleni krémről van szó egy reklámban, akkor neked is kötelező venni, holott -gyanítom- férfi vagy?


Van egy lehetőség, amivel lehet élni és célszerű is.. hiszen ez mindenkinek jó.


#54


Állam bácsinak annyi köze van a gyerekvállaláshoz, hogy aki vállal, az kapjon kedvezményeket.. ennyi.. Itt egyedül az ellenzék uszít csak, nézz már körbe.. az, hogy vannak olyan retardáltak, akik úgy vannak, hogy: "Nekem nem kell gyerek" stb. .. azok így jártak.. de still ne ma Fidesz uszított, csak adott egy lehetőséget azoknak, akik szeretnének gyereket..


#56


Figyelj, ez így nettó hülyeség.. hozz fel Te példákat és érveket, hogy mitől pénzelné a Fidesz.. mert persze, mindenkit pénzelnek.. a Momentumot is, a DK-t, MSZP-t is.. de még a Fideszt is talán..


#57


Szerintem ezzel ne is erőlködj, mert ez még a Showder Klubba is sok lenne...


"...fidesz kiszorította széljobbról. A mihazánkat pedig azért hozta létre a fidesz, hogy ne ők legyenek a politikai paletta legszélén."


Ez így egy komédia.. látok indexes, hvg-s, 24.hu-s, origós kommentek között hülyeséget, de rég olvastam ennyire nagy idiótaságot :D


#58


Pedig elhiheted, hogy a DK-MSZP-JOBBIK-Momentum-LMP sokkal kártékonyabb, mint a Mi Hazánk .. vagy mint a Fidesz.. és az a baj, hogy ez nem csak egy vélemény, ellenben a tieddel.


Ráadásul nektek mindenki szélsőjobb, aki nem a retard liberális hülyeséget fújja.. komolyan.. vicc az ilyen... na meg az ellentétek, hogy akkor miért van adókedvezmény stb :DDDD


#61


Nyilván.. eléggé jelentéktelen ország lettünk, muszáj ide-oda pártolgatni.. persze okosan..

2019. máj. 13. 01:26
 63/79 anonim ***** válasza:
30%

Hát kedves kérdező körbe lehet ezt a családi adókedvezményt beszélni,de az attól méd mindig diszkriminatív.


Gondolj már bele egy munkahelyen van két ember aki ugyan azt a munkát végzi,és az egyiknek van 3 mig a másiknak 1 vagy 2 gyereke és hónap végén a 3 gyerekes haza visz több tizezerel többet mint az 1 vagy 2 gyerekes ugyan azért a munkáért.


Most nehogy azt mond,hogy csináljon mindenki 3 vagy több gyereket,mert mi van ha valakinek pl.nem lehet gyereke egészségügyi okokból vagy mondjuk kicsi a lakás és hely nincs vagy egyszerűen nem akar valaki 3 gyereket.


Ja hogy vegye igénybe a csokot,ugordjon bele egy újabb adósság csabdába és máris ki lesz szolgáltatva egy életen át.


Ne kedvezményeket és támogatásokat adjanak hanem teremtsenek egy élhető Magyarországot.


Egyébbként mindig jobbik szavazó voltam,azelőtt meg miép szavazó.

2019. máj. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 A kérdező kommentje:

"Hát kedves kérdező körbe lehet ezt a családi adókedvezményt beszélni,de az attól méd mindig diszkriminatív.


Gondolj már bele egy munkahelyen van két ember aki ugyan azt a munkát végzi,és az egyiknek van 3 mig a másiknak 1 vagy 2 gyereke és hónap végén a 3 gyerekes haza visz több tizezerel többet mint az 1 vagy 2 gyerekes ugyan azért a munkáért."


Nem mondtam, hogy nem diszkriminatív, azt mondtam, hogy jogos.. és szemléltettem is a példát. Az a baj -sok- emberrel, hogy önző.. de logikátlanul az.. ha kevés a kereseted, akkor sztrájkolj, kérj többet, keress új munkahelyet.. de Te is egyszerűen tudod magadnak szemléltetni.. és akkor egy elég szép fizetéssel számoltam.. az átlag valahol 300.000 körül van.. Miskolcon a 200-nak is örülnek.. gondolj bele..


"Most nehogy azt mond,hogy csináljon mindenki 3 vagy több gyereket,mert mi van ha valakinek pl.nem lehet gyereke egészségügyi okokból vagy mondjuk kicsi a lakás és hely nincs vagy egyszerűen nem akar valaki 3 gyereket."


Nem mondom azt, kéne.. de nem kötelező.. az eü-i okokat figyelembe kéne venni, az tény, annak azért kéne, hogy járjon, de neki is van egy csomó opciója, az egyik ilyen, az örökbefogadás. Lakásra meg.. meg lehet oldani.. régen sem palotákba éltek a parasztok, hanem egy szobában voltak 5-en 6-an a gyerekek.. másrészt meg igen, a CSOK.. ami még mindig nem kötelező.. mérlegelni kell. A nem akarásra meg még mindig ott van a nem kötelezőség.. viszont akkor ne is követelőzzön.


"Ne kedvezményeket és támogatásokat adjanak hanem teremtsenek egy élhető Magyarországot."


Látod.. ezaz.. Mo teljesen élhető.. BP-en is... de a legélhetőbb város Miskolc. Ez már csak igények kérdése, de semmi olyan nincs, ami egetrengetően rossz lenne itthon. "Az elmúlt 8 év"-hez képest egyértelmű javulás, ennél jobban más sem tudná vezetni az országot, csak talán nem Magyarországért(legalább szavazatok miatt) "harcolna", hanem "Egyesült Európáért".


Én is Jobbikos szavazó voltam.. Vonáig.. és nagyon sok ismerősöm, de amikor a jobboldali "emberkék" kiléptek.. már egy elvtelen párt lett.. nem sok húzónév van még ott és ők is bohócot csináltak már magukból. Most, ha szavaznom kéne(és ugye majd kell is).. akkor gondban vagyok.. talán a Mi Hazánk van a legközelebb hozzám.. talán.. A többi ellenzék már rég kuka.. Vagy akkor már inkább Fidesz, mert végülis annyira rosszul nem csinálják, mint amennyire próbálnak kapálózni a megélhetési politikusaink..

2019. máj. 13. 12:03
 65/79 anonim ***** válasza:
30%

"Attól, hogy kevesebbet adózik, nem keres többet, a kereset ugyan annyi, csak több marad zsebben..."

De, akkor többet keres. A nap végén az számít hogy mennyi marad a zsebedben.

"Igazából az, hogy reklámozzák, az természetes.. de attól még nem lesz kötelező.."

Nem kötelező, persze. Mondtam, dolgozni sem kötelező, csak éhenhalsz, ha nem teszed.


"ha a hüvelygomba elleni krémről van szó egy reklámban, akkor neked is kötelező venni, holott -gyanítom- férfi vagy?"

Nem, de nem is kell többet adóznom, ha nem veszek belőle.


"Van egy lehetőség, amivel lehet élni és célszerű is.. hiszen ez mindenkinek jó."

Mindenkinek jó? Pontosan ki az a mindenki? Kinek jó az, hogy csak a pénzért vállalnak emberek gyereket? Nekem miért lesz jobb attól ha több gyerek születik?


"Állam bácsinak annyi köze van a gyerekvállaláshoz, hogy aki vállal, az kapjon kedvezményeket.. ennyi." Nem. Állambácsinak semmi köze a gyerekvállaláshoz, ugyanolyan állampolgár az is, akinek van gyereke, meg az is, akinek nincs, egyik sem különb a másiknál, így egyiket sem kell kedvezményben részesíteni.


"Figyelj, ez így nettó hülyeség.. hozz fel Te példákat és érveket, hogy mitől pénzelné a Fidesz.."

Mondjuk a közmédiában, fideszes tévékben nézd meg mennyi megszólalási lehetőséget kap a mihazánk, és mennyit az ellenzék.


"Szerintem ezzel ne is erőlködj, mert ez még a Showder Klubba is sok lenne..." Érvek nincsenek, jön a személyeskedés, tipikus.


"Pedig elhiheted, hogy a DK-MSZP-JOBBIK-Momentum-LMP sokkal kártékonyabb, mint a Mi Hazánk"

Miért kártékonyabb mondjuk a Momentum, vagy a Jobbik, mint a Mi Hazánk? Mert nem a fidesz seggét nyalják?


"és az a baj, hogy ez nem csak egy vélemény, ellenben a tieddel." Nem egy vélemény? Akkor micsoda? Ki a fene vagy te, hogy ez nem csak egy vélemény?


"Ráadásul nektek mindenki szélsőjobb, aki nem a retard liberális hülyeséget fújja.." Nem, a jelenlegi Jobbik például nem szélsőjobb, pedig a liberálistól elég messze állnak.


"na meg az ellentétek, hogy akkor miért van adókedvezmény" Elmondtam mi a bajom az adókedvezménnyel, az már a te bajod hogy nem bírod felfogni.


"Nem mondtam, hogy nem diszkriminatív, azt mondtam, hogy jogos.." Ami diszkriminatív, az nem jogos. A diszkrimináció törvénybe ütközik. Gondolom ha a Gyurcsány csinálná, már sivákolnál.


"Az a baj -sok- emberrel, hogy önző.. de logikátlanul az.. ha kevés a kereseted, akkor sztrájkolj, kérj többet, keress új munkahelyet.." Senki nem beszélt arról, hogy valakinek sok vagy kevés a keresete. Még mindig arról van szó, hogy ugyanazért a munkáért ugyanazt a bért adják, függetlenül attól hogy valakinek hány gyereke van.


"Lakásra meg.. meg lehet oldani.. régen sem palotákba éltek a parasztok, hanem egy szobában voltak 5-en 6-an a gyerekek.." Sőt, régen barlangban éltek az emberek, nagyon jó volt, miért nem élsz barlangban?


"másrészt meg igen, a CSOK.. ami még mindig nem kötelező.." Az addig oké, hogy nem kötelező, de ettől még árfelhajtó hatása van, csak drágábbá tette a lakásokat. Pont azoknak az életét nehezíti meg, akiknek még nincs gyereke. Lehet hogy szeretnének, de nincs hova, és így nem is lesz, vagy csak későn.


"Látod.. ezaz.. Mo teljesen élhető.." Hát, azért lenne hova fejlődni. Élhető alatt azt értik az emberek, hogy kiszámíthatóság, jogbiztonság van, pl. nem szántják be a lakástakarékpénztárakat egyik napról a másikra.


"Én is Jobbikos szavazó voltam.. Vonáig.. és nagyon sok ismerősöm, de amikor a jobboldali "emberkék" kiléptek.. már egy elvtelen párt lett.."

Azért remélem azzal is tisztában vagy hogy a Fidesz hányszor váltott irányt 1990 óta, ha már tövig leszoptad őket.


"Vagy akkor már inkább Fidesz, mert végülis annyira rosszul nem csinálják, mint amennyire próbálnak kapálózni a megélhetési politikusaink.." Nem látom be, hogy mit csinál jobban a fidesz, mint amit csinálna kormányon bármelyik párt, amelyik még nem kormányzott.

2019. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
30%
Ja, és vicces megélhetési politikusnak hívni az összes ellenzéki politikust, amikor pont a fideszes politikusok többsége, Orbán Viktorral az élen, életében nem dolgozott a versenyszférában egy percet sem, az egyetem után egyből a parlamentbe ültek, az általuk most nagyon utált Soros támogatásával.
2019. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
28%

" Mondjuk a közmédiában, fideszes tévékben nézd meg mennyi megszólalási lehetőséget kap a mihazánk, és mennyit az ellenzék."


A te ellenzéki politikusaid nem is mennének, mert "bojkottálják", tiltakoznak, durcáskodnak. Jó példa a prímszámokkal kígyózó böszme haverod is, aki a múltkor kapott 5 percben elkezdett hisztizni inkább. Mondjuk ez egyszerűbb lett neki lényegében, mint azt a programnak csúfolt moslékot előadni, amit csak a szektás gyurcsányisták zabálnak annyira amikor eléjük öntik.

2019. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
43%
#67: Persze, nem mennének, végülis a mindenki által nézhető, fogható közmédiában nem akarnának megjelenni, minek is az. Te komolyan ennyire hülye vagy?
2019. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
28%
Ott írtam a példát, az már csak a te problémád, hogy mindenkiben a fidesz-bérenceket látod akik nem a moslékkoalíció nótáját fújják. Ezek szerint te vagy a hülye! ;)
2019. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként lassan az okoskodás helyett jöhetnél azzal is akkor kire kellene szavaznia annak aki nem a fideszre, meg a vélt vagy valós "bérencekre" akar! ;)


De előre szólok, hogy a moslékkoalíció, benne elsősorban a maszop, Demenciás Kígyózók nem opció.

2019. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!