Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ma éppen miért akartak nyafogn...

Ma éppen miért akartak nyafogni (tüntetni) a rendőrök, ami végül elmaradt?

Figyelt kérdés

Vegyék el tőlük az előrehozott nyugdíjat: IGEN!

Vegyék el az irodai rendőr alkalmazottaktól a veszélyességi pótlékot, meg amúgy szinte mindtől: IGEN! (én is veszélyben vagyok munkában menet még se fizet senki!)

Őrmesteri fizetés napi 8, havi 160 óráért: netto 85e Ft max! és egy százados se keressen netto 100-nál többet: IGEN!

Szűrjék ki közülük és szigorúan büntessék a bűnöző, erkölcstelen magatartású, beteges szexuális beállítottságú egyéneket: IGEN!

Ha ezek megvannak és nem tetszik valami, majd azután tüntethettek!!!


2010. okt. 2. 10:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
76%

Elmész ám te valahova kedves kérdező! Már értem miért nemfeletél meg pszichológián. Én pl kikérem magamnak, hogy máshova nem vagyok jó, mást is csináltam életemben és nagyon sok helyen megfeleltem!


Amúgy meg nem tudom, mit szólnál hozzá, ha egyik nap közölnék veled, hogy na akkor holnaptól Körmend helyett, Nyíregyházán dolgozol, ha naponta egy büdös fogdán kellene hiv +, hepás és isten tudja milyen betegséget hordozó emberek között dolgoznod. udod ezt egy rendőr sem választja, hanem beosztják. Vagy pl felállnál a karácsonyfa mellől, mert menni kell, vagy a gyereked szülinapi zsúrjáról, amikor a kicsi sírva kér, hogy anya/apa maradj! Vagy vásárra vinnéd a bőröd a maffiával szemben. Azért mert ilyen dolgok nem kerülnek a sajtó címoldalára, még mindennapos dolgok.


És nem kell álltalánosítani. Vannak hülye rendőrök és vannak aki hivatástudatból dolgoznak, szerintem kevesebb pénzért, mint Te, mert hiába a közhiedelemmel ellentétben a kisrendőrök nincsenek megfizetve. Aki meg már vette a fáradságot, hogy csináljon egy diplomát, azt miért ne fizessék meg? Egy informatikusnak -aki ül a gép előtt- miért jár több száz ezer forint, és egy századosnak miért járna csak 100 nettó, mikor ő ugyan irodai dolgozó, de a hullát neki kell megnézni, ő megy házkutatni és sorolhatnám.

2010. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:

Szia!Kicsit megértelek,de azt is vedd figyelemben,aki szivét-lelkét kidolgozza,nem napi 8 órában,karácsonykor,ünnepnapon 100.000 alatti fizetésért,és hidd el nem az rinyál.Az ,hogy ki megy trafizni,nem kivánság müsor,az se hogy neki mennyit kell behajtania.Én rendőr vagyok,nem irodában,és nem is trafizok,és én is azt mondom vegyék el a 25 évet,attól aki olyan helyen dolgozik,vagy egyszerűen ugy kéne mint sok helyen,bizonyos kor után iroda,és kész.

Veszélyességi pótlék se jár mindenhol.De aíg több joga van egy bünözönek,és ha intézkedsz,téged húzkodnak meg,ne is várjanak itt csodát.

2010. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

13.58-as

annyi negatív tapasztalatom volt közvetlen és közvetve a rendőrökről (meg úgy a rendőrségről általában), hogy ezzel a mesterkélt drámaórával mszertint: karácsonyfa mellől kell felállni, meg egyik nap nyíregyháza másik nap Körmend (amit tisztáznak velük felvételkor). Na ezzel nem hatsz meg, meg remélem másokat sem!!!

Azért általánosítok, mert pozítiv tapasztalatom nem volt és nem is hallottam....

Az legyen a pozítivum, hogy pl félreállítanak kocsival és nem kezd el ba*szgati? tessék?

Az legyen a pozítivum, hogy ismerősömmel akinek ellopták Békéscsabán a kocsiját, a kiérkező 2*-1-2-3 éves fekete hajú pic*sa, csak vonogatja a vállát, meg elkezdi: gyakran megesik errefelé intsünk búcsút, meg tulajdonképp mi vagyunk a hülyék hogy ebbe a parkolóba merészeltünk parkólni. felment az agyvizem egyből. Aztán a kb 200%-os decibelnövelésemnek hála egyrészt befogta a bagólesőjét és elkezdte végezni a munkáját. Érdekes mód a 2méteres kárókatona (bambusz izomagy) meg se mukkant. mind1 (központba beszólt mit keressenek).

a rendőrök is általánosítanak: általánosítjátok a Jobbikosokat, Gárdistákat, meg általában ezeket a szélsőjobbnak hívott szervezetek tagjait, amikor rendőrt a sok százezerből csak néhány száz akar ölni. Én pl nem.

Én szépen tanulgatom ajog rendőri intézkedésre vonatkozó részeit és ha összefutunk ott jeletgetem fel őket ahol csak lehet.

A maffiát meg jobb békénhagyni, ők nem feljelentgetnek hanem lecsapják a rendőr gyerekének fejét. Lehet oda kéne belépnem:) Lenne 7-es BMW-m. Minden rendőr félne tőlem, esetleg 70 kommandóssal rámtörnének, aztán 1,5 év múlva 50 millió plusszal szabadulok biz.h. miatt.


A fő kérdésem amúgy az volt: mi a francot akartak a rendőrök a minap tüntetni.

Oigen: Egy RTF-es diplomát azért ne említs egy szinten egy BME-s diplomával. ma már a takarításhoz is diploma kell, az hogy egy rendőr 2 év alatt összemutyizik valami hasztalan papírt az nem jelenti forint százzerekkel kell elhalmozni közpénzből. termelje ki a nagy bérét. csukjon le milliárdokat elsikkasztót és ne dinnyetolvajt.

Ennyi.... Nem fröcsögök, mert van 2 rendőrhaverom:) de azok zsebre dolgoznak meg tudom, hogy pll. nyíregyházán a Valjisjá vagy kicsoda ukrán "üzletembert" nem bas741gatják a rendőrök mert fenyítés lesz.

2010. okt. 2. 16:19
 14/70 anonim ***** válasza:
89%
már rájöttem,hogy Te vagy aki sokadszor jön ezzel a témával,véleménnyel-ugy hogy erröl ennyit is-és hidd el még semmit se tudsz:-)
2010. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, te igazi kihívás vagy... :-) Mármint a kérdező!

(Bár lehet, hogy más ismerlek.)


Őszintén szólva, én nem hallottam, hogy tüntetni akartak volna bármiért is, de lehet. Ez most lényegtelen.


Előre leszögezem, másodéves vagyok az RTF-en, csak hogy elkerüljük a "te is biztos rendőr vagy..." mondatokat. :)


1./ Előre hozott nyugdíj

Csak a teljesség kedvéért: korkedvezményes nyugdíj nem csak a rendőröket illeti meg, hanem sok más foglalkozás művelőit is. Mégis mindig csak a rendőröket b@szogatják emiatt. De mindegy. Mindenesetre ebben most nem foglalnék állást, mert kicsit jobban át kéne gondolnom a dolgot. Egy biztos: nem mindenkit a korai nyugdíj csábít a rendőrséghez!


2./ Fizetés

Érdekes ez a probléma. Lehet, vitatkozni, hogy mennyire jogos a rendőröknek a hivatásukból eredő magasabb fizetés, de az alapvető probléma szerintem itt az, hogy úgy általában nincsenek rendesen megfizetve az emberek, akár rendőr, akár nem. Átlagemberekre gondolok. Mert 80-90 ezer forint szerintem arra jó, hogy pont megéljen belőle az ember. De az embernek vannak egyéb vágyai, elképzelései, céljai is, a puszta létfenntartáson túl. Szeretne többet tanulni, a szabadidejét hasznosan eltölteni, hobbyknak élni, utazni, világot látni stb. Ehhez mind-mind pénz kell, nem kevés.


3./ "Beteges szexuális beállítottságú egyének"

Az az érzésem, hogy a homoszexuálisokra gondolsz. Nem kívánnék mélyebben belemenni, én annak a híve vagyok, hogy az embereket a teljesítményük alapján ítéljük meg illetve a viselkedésük. (Mert ugye lehet, hogy valaki jó abban, amit művel, de amúgy lehet, hogy emberileg sz@r, így egyszerűen kifejezve.) Ebbe viszont szexuális orientáció, vagy akár a vallás, bőrszín stb. nem tartozik bele.


4./ Hierarchia és tisztelet

Hát, nem tudom, hogy a kettő hogy jön össze. Talán arra gondolsz, mikor olyanok parancsolnak nekem, akiket utálok, nem tisztelek, de mégis végre kell hajtanom az utasítását. Nos, ilyen előfordul, de szerintem nem csak a rendőrségnél. Sőt! A legtöbb munkahelyen van hierarchia, legfeljebb nem olyan mértékben, mint a rendőrségnél. Ugyanúgy van főnök-beosztott kapcsolat, és ha a beosztott nem azt csinálja, amit a főnök mond, akkor megy a levesbe. :) A hierarchiával nincs baj, az kell (szerintem, mert ugye nem csinálhatja mindenki azt, amit akar), de csak akkor jó, hogy olyanok "ülnek" felettünk, akik odavalók. Akiket nem azért tisztelek, mert ő a főnök, hanem azért, mert megérdemli.


5./ 90 ezerből 25 ezret buszbérletre költöttél

Na, ilyen kondíciók mellett gondolom nem sok lehetőséged van a megtakarításra, ha nem pusztán a létfenntartásod az életcélod. Szóval, szerintem nem az a baj, hogy sokat keresnek a rendőrök (ezt persze ők vitatják), hanem az, hogy te (is) keresel keveset.


6./ Kedvezményes bérlet és jegy

Na ezzel én se feltétlen értek egyet. De ha a Volán/MÁV/BKV erre rábólint, az az ő bajuk, nem a rendőröket kell ezért utálni. Ha lehetőségük van rá, miért ne használják ki?


7./ Akkor jelentkeztél, mikor "nagy sz@r helyzetben" voltál.

Na ez a baj. Most is tanulnak olyanok rendőrnek, akik azért jelentkeztek, mert (elvileg) biztos munkahely, ezáltal biztos fizetés vár rájuk, ha felszerelnek. Az ilyeneket nem tudom kedvelni. Sőt!


8./ "És szabadságot se ajánlatos kivennem ha szeretem a munkám 2 éve nem voltam 1 hetet se"

Ezért miért a rendőrökre haragudsz? Az ilyen mondatoknál elgondolkodok, hogy tényleg a rendőrökre haragszol vagy a saját munkahelyedre? Mert ugye te vagy az, aki tűri, hogy alapvető jogait korlátozzák (mint a szabadság). És ha szóvá mered tenni, akkor kib@sznak. Persze a rendőröknek is gyakorta szokták mondani, hogy ha nem tetszik valami, el lehet menni, van elég, akiből pótolhatják. Ez is lényeges és általános probléma, a munkavállalói jogok semmibe vétele.


9./ "Nem utállak titeket, csak azt nem értem, ha olyan sz*ar rendőrnek menni akkor minek mentek??"

Tudod, ezen mi is el szoktunk gondolkodni ott a suliban. Mert kb. minden héten okot adnak rá, hogy feltegyük ezt a kérdést. De még sose jutottam oda, hogy megbánjam, hogy jelentkeztem. Talán ezt hívják hivatástudatnak. Vagy felőlem hívhatjuk bárhogy. Én csak azt tudom, hogy ezt akarom csinálni. Nem a korkedvezményes nyugdíjért, nem a fegyverekért, nem a biztos állásért. Az ilyenek előbb-utóbb úgyis lemorzsolódnak.


10./ "de oda mint fentebb íródott a hierarchiát tűrő szolgalelkű szegény!!! fiatalok kellenek akik máshova egyszerűen nem elég jók"

Ezt nem hiszem, hogy így ki lehetne jelenteni. Szerintem sok más helyen megállnák a helyüket. Nem hiszem, hogy azért le kéne nézni valakit, mert azt választotta, amit. Tudod, ilyen kijelentésekkel nem csak egy embert nézel le, hanem (elvileg) egy honfitársadat. És ilyenkor eszembe jut, hogy mindenki jobb országot akar. Szerintem a jobb ország nem csak abból áll(na), hogy megszüntetjük a "cigánybűnözést", hanem abból is, hogy képesek vagyunk normális viszonyban egymás mellett élni, nem fújni egymásra. Hogy emberként tekintünk egymásra, hogy elfogadjuk egymást, hogy nem állandóan az ellenségeskedés lehetőségét keressük, hogy megpróbáljuk megérteni a másik oldalt is, hogy nem mindig mindenki csak a saját problémáival törődik, lekicsinyítve, elbagatellizálva, lenézve mások problémáit. Mert szerintem van különbség aközött, hogy valaki leszólja a bűnöző, nyomorék, korcs rendőröket (ezzel nincs bajom, sőt, igen, vannak ilyenek!) és aközött, hogy egyszerűen leírod, azok kellenek rendőrnek, akik máshová nem jók.


11./ Lőfegyver tartás

Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen világ lenne, ha mindenkinek pozitívan bírálnák el a kérelmét. Ahhoz mondjuk jogszabályt is kéne változtatni, hogy te nyugodtan lelőhesd a bűnözőket. Nem tudom egyetértesz-e vele, de azt szokták mondani, hogy minél keményebben próbál fellépni az állam a bűnözés ellen, annál keményebben válaszol a bűnözői csoport is. Most gondold el, hogy ha lőfegyvert kapna minden civil. Szerinted mi lenne? Biztos lennének olyan balek bűnözők, akiket lelőnének. Akinek meg van egy kis esze, az meg felkészül arra, hogy fegyver van annál, aki pl. ki akar rabolni, és még azelőtt megöl, mielőtt te a fegyveredre gondolnál. Mindig az Egyesült Államokat emlegetik, rendőrök is, civilek is, hogy ott szabad fegyvertartás van, meg amúgy is, milyen kemények a zsaruk. Hát... én nem úgy tudom, hogy ott olyan f@sza lenne a közbiztonság. (legalábbis a nagyobb városokban)


12./ Dolgozzanak tovább...

Abban igazad van, hogy 40-45 éves embereknek nem kéne teljesen kivonulniuk a munka világából. Ez valóban pazarlás. A rendőrségnek segítenie kellene, hogy találjon olyan munkát, ami érdekli is, és amivel még aktív, dolgozó tagja lehetne az országnak. Bár szerintem nem amiatt vágyik legtöbbjük a nyugdíjra, hogy 40-45 éves koruktól ne kelljen dolgozni, csak jelenleg jobban megéri nyugdíjasnak lenni. Nem b@szogatják és jobban megfizetik, mint mikor dolgozott. Ugyanakkor 40-45 évesen kvázi passzivitásba vonulni, eléggé ki tudja csinálni az embert, szóval előbb-utóbb úgyis elkezdenek valamit dolgozni.


13./ A meleg követett el bűnt rendőrként, emberként? Ha nem, akkor pusztán a személyes nemtetszésed miatt kellene távoznia a cégtől? Szerintem neked se tetszene, ha azért tanácsolnának el, mert valakinek nem tetszel.


14./ "Azért általánosítok, mert pozítiv tapasztalatom nem volt és nem is hallottam...."

De ugye tudod, hogy attól, hogy valamit nem láttál, nem hallottál, még nem biztos, hogy nincs is?!?! :-)))

Az meg kifejezetten szimpatikus, mikor valaki azért csinál valamit, mert más is csinálja. Azért általánosítasz, mert a rendőr is általánosít. Ugye tudod, hogy ezzel nem a rendőrt minősíted, hanem saját magadat alacsonyítod le pont ugyanarra a szintre? Persze, ha ez téged nem zavar, szíved joga. :)


15./ diploma

Egyik diploma sem ér már sokat, a s*ggünket törölhetjük vele, mióta a mennyiség a minőség rovására megy. De ez nem csak a diplomák esetében van így, és nem csak a rendőrségnél. :)


Hogy azért az ellentábort is "szapuljam". :) Ahogy egyik szakasztársam mondaná, konokul és következetesen: tudja, hogy mit vállal az, aki rendőrnek jelentkezik. Elvileg legalábbis tudnia kéne. Osztom a nézetét. De mindenkire igaz (kellene legyen) ez. Mindenki tudja mit vállal(t). Ha útközben rájön, hogy egy nagy f*s az egész, akkor ne azt hibáztassa, akinek esetleg jobb!


Megjegyzés: a smiley-k azért vannak, mert jobban szeretem a konstruktív, higgadt párbeszédet, mint a vérre menő, személyeskedő, parttalan, "jól megmondom a magamét" vitákat.


Üdv!

2010. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
100%

Jah, még a végéhez annyit.

Attól, hogy tudja, mit vállal, nem jelenti azt, hogy azt élete végéig el kellene fogadnia, és meg se próbáljon változtatni azon.

2010. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kollégáim! Idiótákkal nem vitatkozunk, mert lesüllyedünk az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.


A kérdező egy írástudatlan, sértődött idióta, aki kisebbségi komplexusokkal küzd. Többek között ezért sem felelt meg az első elbeszélgetésen sem, mert a pszichológus azonnal felérte ésszel, hogy ilyen ember az életre is alkalmatlan nemhogy a RENDŐRI HIVATÁSRA.


Ja és hogy a kérdezőhöz is szóljak, javaslom olvass sokat, tájékozódj, beszélgess értelmes emberekkel, légy nyitott a világ dolgaira, és akkor egyszerű ideológiákkal nem fognak tudni megvezetni. Hidd el, boldog kiegyensúlyozott ember leszel, függetlenül attól, hogy mit és hol fogsz dolgozni, akármennyi pénzért is.


UI: A piros vonal a szöveg beírásakor, helyesírási hibát jelez, javaslom tanulj egy kicsit magyarul, (ha már az vagy) könnyebb lesz értelmes emberekkel kapcsolatba kerülnöd, mert ilyen írástudatlansággal csak a hozzád hasonlóakkal tudsz eszmét cserélni, ami valljuk be nem éppen kedvező irányba fejlesztené a személyiségedet.


És hát egy erős társadalomnak szüksége van értelmes emberekre.

2010. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:

okt. 03. 17.58-as.

Igazad van!

De azt, hogy mit csináljak, azt majd ÉN eldöntöm. A mai trendi mérce szerint Én egy sz6r ember vagyok.

Te különbnek érzed magad xy dolog miatt, ÉN zc dolog miatt.

Van kisebbségi komplexusom és pont a fordítottja van, mint amire gondolsz:

ÉN irigy vagyok a rendőrökre! A sportosságukra, az előjogaikra, a jó csapatra, a jó juttatásra, a szép hivatásra (talán az orvos az egyetlen, akinek nagyobb értékű a hivatása, de a rendőr biztos dobogós).

Fegyverbhzi is vagyok, bár a rendőri munka tudom, hogy nem erről szól.

Szóval: nagyon el vagyok cseszve, meg körülöttem minden. Az életem egy rakás sz6rrá változik lassan, itt csak szórakozok és irigységből provokálok, ha meg amfetamin is befigyel akkor pláne habzik a szám.

Soha nem jelentkeztem rendőrnek!

Vannak pszichológiai ismereteim (amúgy mérnök vagyok),de a fizikai alkalmasságin hasalnék el, meg nagyon nehezen viselném a parancsolgatást bas889ogatást!


Úgy hogy tisztelt rendőrök és (leendő r.-k): Ne üljetek fel mindennek, mert lehet egy labilis idegrendszerű, tányérnyaló, bűnözésre hajlamos ge45ci szórakozik itt, olyan mint ÉN, aki gyenge arra, hogy rendbe rakja az életét.

Volt itt egy RTF-es srác, akivel jót leveleztem elmélkedtem privátba, de ezek után Ő is valószínű és jogosan elfordul tőlem. De hát ez van. Felületesek a barátságaim. Közösségi portálokon szerzek érdekbarátságot és szélsőségesek, bűnözők társaságát keresem, vagy érzem jól magam, mert így lehetek "valaki".

Nem vagyok hülye, tudom, hogy megkapom a büntetésem ezért az élettől. De én már nem is nagyon ragaszkodok az élethez, öngyilkos nem leszek, de tudom, hogy egy senkiként tengődök a halálomig, mert gyenge voltam erőt venni magamon és azt tenni ami jó.


Még egyszer: nem utálom a rendőröket, a meleg rendőröket, meg úgy általában Én nem gyűlölök senkit, csak 2 dühroham között előjön az aljas énem és feljövök a gyk.hu-ra!!!

ÉN egy rakás sza*r irigy hányadék vagyok.

Ennyi!

2010. okt. 4. 09:54
 19/70 anonim ***** válasza:

"- Igen??? Szám szerint hányszor hívtak be téged az utóbbi egy évben pihenőidődben dolgozni? Hányszor rendeltek vissza szabadságod alatt? Konkrét adatokat szeretnék, meg persze azt is, hogy vajon feljelentetted-e a törvénytelen dologért? "


Kb hetente háromszor. Szabadságon pedig nem voltam.

2010. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:

"- Ismét mondom, el lehet menni rendőrnek... Akkor majd a tiedet nyalogatják. "



Akkor menj el. Oda való vagy. Mondom én akkor már inkább hullamosónak.

2010. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!